Dallas 63

Dallas 63
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460003/bmid_dallas-63-UwU-460003.jpg 5 1817 1817

2. vydání Dne 22. listopadu 1963 otřásly americkým Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století, až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže… Jake Epping, pětačtyřicetiletý učitel angličtiny, se vydává na šílenou misi, při níž má Kennedyho vraždě zabránit. Začne vést nový život pod jménem George Amberson v novém světě, kde žije Elvis, neklidný samotář Lee Harvey Oswald a krásná středoškolská knihovnice Sadie Dunhillová, která se stane láskou Jakeova života – života, jenž porušuje všechna běžná pravidla času.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery

OST Philip Glass - The Hours
+ OST Philip Glass - Koyaanisqatsi

nikaxxx
29.07.2015 5 z 5

Kniha, kterou naprosto stačí vystihnout jedinou větou: Jedna z nejlepších Kingovek.

Norea
18.07.2015 4 z 5

"Ja túto knihu nebudem čítať." som povedala ocinovi, keď ju dostal od segry na Vianoce a ako správny čitateľ som prejavila o knihu istý záujem, no zistenie, že je to o dejinách JFK ma hneď uistil, že ma to nebude baviť. Napriek tomu som tu knihu raz otvorila a začítala sa a oslovil ma znovu Kingovský štýl písania. Práve som knihu dočítala a musím sa poopraviť v mojom názore, ktorý som kedysi mávala. Cestovať v čase za nejedným účelom, nie je dobré. :D pretože ak je naozaj minulosť taká zanovitá, chcem svoju prítomnosť so všetkými peknými i tými škaredými vlastnostiami.

zylla
24.06.2015 5 z 5

Další Kingova opravdová lahůdka. Na ten příběh jsem musela často myslet i když jsem knihu zrovna neměla v ruce. Nemohla jsem se dočkat toho, jak to dopadne a hrozně moc jsem Jakeovi "Georgeovi" a Sadie fandila. Proto mi bylo trochu líto toho, že to nedopadlo lépe, když jsem byla najednou na poslední stránce, přála jsem si aby kniha pokračovala dále. Opět klobouk dolů, pane Kingu. Bylo to vynikající čtení.

goldiex
21.06.2015 5 z 5

Kinga už jsem nečetla asi dvacet let a k téhle knize jsem se dostala spíš náhodou. Pustila jsem se do ní hlavně proto, že mě lákala kombinace témat JFK a cestování v čase. Každopádně takhle knížka je jedním slovem SKVĚLÁ! Nepoznávám v ní rukopis Kinga - tak, jak jsem ho kdysi četla, ale nenudila jsem se ani chvíli, a kdyby měla dalších sedm set stran, jen bych to uvítala. Pro mě to nebylo zdlouhavé ani bezdějové, vše souviselo se vším a vše se krásně prolínalo a nutilo mě to číst dlouho do noci. Zařazuji ji mezi své TOP knihy a rozhodně se brzy zase podívám na zoubek dalšímu Kingovi :-)

bonifacka
21.06.2015 4 z 5

Místy zbytečně zdlouhavé, překombinované, ale přesto skvělé. Za mě 4 hvězdy. Lepší než Zelená Míle, horší než Christina. Asi jsem u Kinga zvyklá spíš na opravdové horrory :-)

Betty11
16.06.2015 5 z 5

Právě jsem dočetla, tentokrát mi to trvalo trochu déle - nedostatek času :( - ale ....ale mohla jsem v příběhu pobýt trošku déle. Že je kniha skvělá ?? - No jasně - JE ! I když je to jen fikce, něco mi potrvdila. Vše se děje tak jak má, vše má nějaký důvod. I když se nám to občas nemusí líbit, je to tak, nejsou nám známy všechny skutečnosti. A je dobře, že nemáme možnost do toho zasahovat.
S Georgem/Jakem jsem se skutečně nenudila a na konci jsem se sháněla po kapesníku jak mě dojal :) Děkuji za příběh pane Kingu

trudoš
03.06.2015 4 z 5

Stephen King má jednu neoddiskutovatelnou výhodu - jeho impulzivní psaní mu s jeho renomé už nikdo nezakáže. Což je peklo v případě, že jste připraveni na příběh s rozvrženou koncepcí úvod-zápletka-závěr, kde má vše jasně stanovené místo. Takže když po dočtení sedmi set stránkového románu zjistíte, že množství odboček bylo naprosto nepodstatných a námět ideální spíše pro povídku, jeden si začne říkat, kde se stala chyba.
Nikde. To je prostě Stephen King.
Naštěstí je autor skutečným mistrem vypravěčem, díky čemuž příběh šlape i přes jeho občasnou bezdějovost. Víc než napínavé čtení mi však Dallas 63 připomínal pohádku o šťastných 60. letech a závěrečných dvě stě stran věnovaných atentátu na JFK to nijak nepřebilo. O to víc, že scény s agenty FBI vyznívají lehce naivně a logické aspekty cestování časem haprují. Pointa pak spíš otrávila, než aby obhájila potřebu tolika písmenek. Ale od časů Pod Kupolí si už poměrně zvykám.

drOva
09.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha, jedna z nejlepších, kterou jsem od Kinga četl. Zpočátku jsem se obával rozsahu této knihy, protože nemám v povaze knihu odložit nedočtenou. Nakonec se ukázalo, že knihu jsem doslova zhltal velice rychle. Uděluji mé obvyklé 4 hvězdy za skvělou knihu a přidávám pátou hvězdu jako bonus za téma, které mě v poslední době velice zajímá a tou je myšlenka cestování v čase a její možné důsledky. Kingu díky.

Krisstyynka
05.05.2015 5 z 5

Moje první od Kinga a určitě ne poslední. Jedním slovem skvělé!:-)

petshop
04.05.2015 5 z 5

Pane Kingu, kašlete na horory a napište mi ještě něco v tomto duchu, protože to je přesně to, co chci číst! Paráda! Paráda!

kateeljackson
02.05.2015

Velice zajímavý děj. Tento spisovatel má své příjmení právem.

awitja
20.04.2015 5 z 5

"Tanec je život" ... Tahle kniha mi ještě hodně dlouho bude ležet v hlavě...a v srdci

Terva
19.04.2015 5 z 5

King opět dokázal, že je sice mistr hororu, ale že z přehledem zvládne i nějaké to drama ve kterém nejsou hlavními aktéry zombíci, vetřelci nebo upíři.
Naopak přinesl na svět nové pojetí o cestování časem.

Malá ochutnávka:

Našel jsem desetník, vhodil ho do zdířky a on rovnou propadl do přihrádky na vrácené peníze. Vylovil jsem jej a jediným pohledem jsem lokalizoval problém. Stejně jako moje Nokia i desetník přišel z budoucnosti. Byl z vrstvené mědi, opravdu nic víc než cent s velkými ambicemi. Vytáhl jsem všechny své mince, probral se jimi a našel desetník s vročenkou 1953, který jsem nejspíš dostal nazpět se zázvorovým pivem, které jsem si koupil v Kennebecké ovocné. Už jsem ho chtěl vhodit do automatu, ale pak mě napadlo něco, při čem mi ztuhla krev v žilách. Co kdyby můj desetník z roku 2002 telefonnímu automatu zaskočil v krku, místo aby propadl ven? A co kdyby ho technik od telekomunikací, který obsluhuje telefonní automaty v Lisbon Falls, našel?

Andulino
18.04.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Chytí a už nikdy nepustí. Bravo, pane Kingu, jste Pan Spisovatel!

Schary
13.04.2015 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, dle mě jedna z nejlepších kingovek a že jsem jich už pár desítek přečetla :) Jako vždy u tohoto autora jsem se ponořila do děje, oblíbila si postavy a lechce klouzala až na konec knihy. Moc doporučuji!!!

Jajulle
08.04.2015 5 z 5

Naprosto senzační Kingovka, dlouho mi ležela v knihovně a až teď jsem se do ní pustila, čehož upřimně lituju, protože tohle jsem nečekala. Geniální dílo, konec jsem čekala trochu jiný, byl smutnější než jsem si přála, ale nemám co vytýkat. Určitě se řadí mezi moje NEJ.

melonka
21.03.2015 4 z 5

Děj sám o sobě velmi bavil, ale v určitých chvílích byly pasáže, kde se to hrozně vleklo. No a konec perfektní.

Valentine
16.03.2015 4 z 5

Předlouhé čekání na to, až se něco konečně začne dít, se nakonec naštěstí vyplatilo. Po poutavém začátku a roztahaném prostředku mě uchvátil strhující závěr, kdy jsem se od knihy zkrátka nemohla odtrhnout. King zas a opět nezklamal.

hromis666
08.03.2015 5 z 5

Příjemné osvěžení pro me od krále napětí :) hlavně závěr se neskutečně poved a já jsem nadšený. Není to typická Kingovka a o to víc potěšila. Snad jedna výtka je ze v půlce příběhu me kniha malinko nudila. Ale u takhle dlouhé knihy se to da cekat . no nic jdu hledat další kingovku :)