Dědička ohně

Dědička ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540074/bmid_dedicka-ohne.jpg 5 3193 3193

Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě o svém dědictví. O dědictví, které by mohlo navždy změnit její život. Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly toužící po zotročení celého jejího světa. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu využít pro své plány. Dědička ohně a popela se ale před nikým neskloní!... celý text

LadyD
08.09.2024 4 z 5

Přesně jak jsem očekávala, tento díl předčil ty předešlé dva nejméně o sto procent. V tomto díle jsme měli možnost sledovat hned několik dějových linií. Mě osobně nejvíce bavila ta Celaenina. Skvělý vývoj situace a několik překvapivých momentů. V pořadí hned za ní je Manon, velmi zajímavá postava. Dění ve Zlomuvalu mi nepřišlo až tak zajímavé, ačkoli i tady nás čekalo nejedno překvapení. Schyluje se k bitvě řekla bych, a už se na to velmi těším :).
Po přečtení předchozích dvou dílů jsem nenarazila na postavu, která by mi byla natolik sympatická, abych ji nazývala svojí oblíbenou postavou. Ale od momentu, kdy Celaeně nad hlavou proletěl jestřáb s bílým ocasem mám jasno. Ti, kdo knihu četli budou určitě vědět koho myslím, a pokud to chcete vědět i vy ostatní, tak si asi budete muset knihy přečíst. :D
Já si teď jdu vybrat nějakou jednohubku, kterou si zkrátím čekání na další díl, který snad již brzy dorazí.

Shaxx
16.08.2024 4 z 5

Děkuji všem, co do mě vytrvale hučeli, že třetím dílem to začíná. Měli pravdu. Trojka je výrazně lepší než předchozí díly, je vidět, že se autorka vypsala. Vyprávění z pohledu více postav, nové zajímavé charaktery, má to větší spád a akci, čte se to velmi dobře. Trochu mě nudily kapitoly z pohledu Chaola, ale hravě to kompenzovala Manon a Abraxos, skvělá dvojka. A jsem ráda, že Trůn dočítám v době, kdy vychází nové vydání, a Rowan zůstane Rowanem :D

Avrilenicka
13.08.2024 5 z 5

Úžasná kniha

stejfina
13.08.2024 4 z 5

(SPOILER) Doposud jednoznačně nejlepší díl. Je zde vidět obrovský posun autorky, která se od prvního dílu neskutečně posunula. Hodnotila bych 4,5* kdyby šlo, pro nejvyšší hodnocení si nechávám ještě prostor.

Děj ubíhal neskutečně rychle, téměř zde nebyla hluchá místa. Dějová linka mezi Celaenou a Rowanem mě doslova pohltila a neustále jsem potřebovala vědět co bude dál. Byla jsem opravdu ráda, že se tu objevil muž, který si z ní na první dobrou nesedl na prd*l a musela si ho získat. Zároveň to byl někdo, kdo jí konečně nastavil zrcadlo, sice byl na ní někdy opravdu tvrdý, ale její ego to potřebovalo a už jsem nemusela poslouchat, že je nejlepší nájemný vrah na kontinentě.

Byla jsem hodně mile překvapená z postoje Chaola, který byť má nějaké zábrany, které vyplývají ze strachu o lid v ''jeho'' městě, po celou dobu se snaží dělat rozhodnutí pro Doriana a Celaeinu. Byť na konci mohl danou situaci řešit jinak, za jeho působení v této knize dávám palec nahoru.

Dorian tu byl trochu jako šípková růženka. Neslaný, nemastný, ublížený. Vlastně všichni tři naši hrdinové zůstali sami v podobné situaci, Celeina a Chaol se snažili nějakým způsobem posunout, udělat něco pro svět, ale Dorian se utápěl v sebelítosti a válel se v posteli se Shorsou. Aspoň, že na konci se vzchopil.

Dějová linka s Manon, pro mě byla ze začátku hodně hektická, mnoho nových postav s různými postaveními. Nicméně děj s Wyverny byl skvělý, extrémně se těším, až se tato dějová linka propojí s osudy našich hrdinů.

Děkuji za tuto knihu, Sarah je zpět, tak jak jí znám a nemůžu se dočkat dalšího dílu. :-)

Járinečka
08.08.2024 4 z 5

Tahle kniha byla také skvělá, ale řekla bych, že byla asi nejslabší z té celé série. Ale jinak se mi líbilo prostředí, které se tak strašně změnilo...

Terezinka890
29.07.2024 5 z 5

Jako popravdě nevím, co si mám o tomhle dílu myslet. Nevím jestli mám být nesmírně nadšená nebo smutná a naštvaná. Ihned se pouštím do dalšího dílu!

apq
25.07.2024 4 z 5

Tak s dalším dílem musím říct, že kvalita je opět vyšší, než předchozí díl.
V tomto díle mě sice Caelena opět dost štvala, ale už to bylo lepší, než v předchozích dílech. Velice se mi líbil vývoj její postavy a její vztah s Jeřábem.
Vlastně všechny linky, kromě Manon, mě moc bavily.

zuzmi39
23.07.2024 5 z 5

(SPOILER) Série třetím dílem krásně graduje a příběh je čím dál lepší, napínavější a zamotanější. Přibývá nám zde několik nových postav, z nichž však každá je něčím jedinečná a má v příběhu svou důležitou úlohu. Nejzajímavější je rozhodně dějová linka Celaeny, na které jde během knihy krásně vidět velký posun jak psychický, tak i co se jejích dovedností týče. Rowan (přes český překlad Jeřáb se prostě nepřenesu) je velmi zajímavou postavou, kterou zprvu nenávidíte za to, jak se k Celaeně chová, ale nakonec si ho zamilujete a konečně je asi první postavou, která ji chápe a za nic neodsuzuje.
Linka Manon byla zajímavým zpestřením a jsem zvědavá, co v dalších dílech přinese. Zejména Abraxos mi přirostl k srdci.
Poslední strany knihy byly, jak u Maasové bývá zvykem, plné napětí a já mám chuť okamžitě sáhnout po dalším dílu, abych věděla, co se s hrdiny bude dít dál. Hlavně s Dorianem a Aedionem.

meredith6677
08.07.2024 5 z 5

(SPOILER) Třetí díl ToG mě bavil zatím nejvíce. Alespoň co se týkalo Celaeniny dějové linky. Ta mi přišla nejzajímavější a pohledy dalších postav mi ten děj zbytečně narušovala, i když důležitost příběhu i z jejich strany je jistě důležitá. Ale kdo by se chtěl nechat rušit od příběhu Rowana a Celaeny, že? Ale abych byla upřímná, bavil mě tedy i pohled Aediona a jsem zvědavá, jakým směrem se v dalším díle bude jeho osud ubírat.

Nicméně, vývoj a růst Celaeny se tu pěkně rozvíjel a nakonec se odhalilo i něco z její minulosti. A snad nebylo na škodu, že jí někdo dal nakládačku občas byla fakt na facku.
Líbila se mi i ta pointa, že nakonec snad našla někoho, kdo jí neodsuzoval za nic z toho, co se jí v minulosti stalo, nebo co ne/udělala a byl jí podporou - tohle mě mrzelo a zároveň iritovalo u předchozího dílu, kdy hlavně Chaol (kapitán stráže), nedokázal překousnout to, co údajně Celaena dělala.

Dorianova dějová linie za mě byla nejslabší a měla jsem jí chuť přeskakovat, stejně jako mnohé pasáže z pohledu Manon. Abraxos je ale slaďouš a nevím, že jsem si u něj sem tam vzpomněla na Bezzubku nebo býka Ferdinanda

Jak bývá u Maasové zvykem, posledních dvě stě stran bylo nabitých akcí a jeden se nemohl od knihy odtrhnout až do velkolepého finále, kdy prostě čtenář chtě nechtě musí sáhnout po dalším díle.

Četla jsem, že správně by se po tomto díle mělo číst Krvavé ostří, ale nějak se nemohu odtrhnout od současného budoucího děje knih, takže se mi momentálně nechce vracet k minulosti Celaeny - snad až jako úplně poslední kniha.

Takže se jde pokračovat čtvrtým dílem Královna stínů...

Knižnípauza
20.06.2024 3 z 5

V tomto díle je Celeana v depresích, prožívá velký vnitřní boj a její cesta za smířením a vnitřním klidem je zajímavá a dobře vyobrazená. Zároveň se konečně trochu víc začínáme dozvídat o moci, kterou Celeana vládne a víc a víc se začíná odkrývat tajemství její minulosti. Také konečně objevujeme více z magického světa série.

Střídání pohledů v knize je zajímavé, ale někdy mě příliš rozptylovalo, a ne vždy mě ostatní pohledy Manon, Doriana a Chaola bavily a spíše mě rušily od hlavní linky
- chápu, ale jejich důležitost v příběhu. Ovšem Abraxos..

Konečně se na scéně objevuje i Rowan alias Jeřáb ( ano české nutkání překládat v knihách jména je příšerná vlastnost a nikdy ji nepochopím!!), a jo....chápu všechen ten humbuk okolo něho. Ale jsem zvědavá jakým směrem se jejich vztah bude dál ubírat.

Závěr knihy byl, jak je u autorky zvykem, dramatický a svižný. Klasicky mě závěr zase navnadil na další díl. :)

Snapeova
19.06.2024 4 z 5

Druhý díl mě hodně nadchnul a třetí mě zase trochu zchladil, minimálně na začátku. Autorka tu rozbíhá nové dějové linky s novými postavami a než se to víc rozvine, trochu to trvá. Díky tomu je kniha pomalejší a zdánlivě nudnější. Autorka si ale připravuje půdu pro další díly, takže všechno má svůj smysl a své místo. Některé nové postavy mě vůbec nebavily, ale postupem času se to naštěstí měnilo. Víc poznáme i magickou stránku tohoto světa a rozhodně je o co stát. Ke konci už kniha opět nabere spád. Závěr byl zase pomalu na infarkt a slibuje velmi zajímavé pokračování.

Thalin
14.06.2024 5 z 5

Po letech se ke Celaeně vracím znovu, abych si to připomněla a taky ověřila, jestli mě to bude bavit stejně, jako když jsem ji četla prvně. A tenhle díl byl právě asi tím, kdy mě tahle série opravdu chytla. Hlavně další postavy tomu celému dodaly šťávu a já se vážně začetla. Skvělá četba na odreagování, propracovaný svět a zábavné postavy. Víc od podobných knih nečekám a baví mě stejně, jako přes osmi lety, kdy jsem ji četla prvně. Jen teda překlad Jeřába mi bude asi drásat oči už navždy. Rowan, prostě Rowan!

Holubka
07.06.2024 5 z 5

A já se bála, že když si pořídím rovnou celou sérii, že se mi bude válet v knihovně, protože mě to nebude po prvním díle bavit. No nic jdu na další díl.

Roux
02.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Je to čím dál lepší, nemyslíte? Série většinou nečtu, protože když už se mi líbí první díl, tak v následujícím se to všechno pokazí a je to čirá hrůza.

U téhle série mám naopak pocit, že knihy jsou čím dál lepší.

Jen tajně doufám, že si vybere Jeřába (čistě i z logického hlediska) a další chlap už na obzoru nebude. Protože když se nad tím zamyslíte, tak jsem u třetího dílu ze sedmi. Takže to jsou ještě čtyři potenciální nápadníci :-D

Nikei
30.05.2024 5 z 5

Už jsem si začínala myslet, že to nemůže být lepší, ale tenhle díl je naprosto strhující. Už se moc těším na další díly.

Peťulka3
25.05.2024 5 z 5

Jeřáb je můj oblíbenec. A pořád se nemůžu rozhodnout, který pro ni bude nejlepší.

Janevl
19.05.2024 5 z 5

Další díl série, opět úžasný. Strhující děj nabírá na obrátkách. Těším se na další.

Yila
15.05.2024 5 z 5

Další díl série a opět skvělý. Je pravda, že začátek trochu pokulhával a linky s čarodějnice nebyly úplně čtivé, avšak to se naštěstí změnilo a i tato linka příběhu mě začala více zajímat. Konečně zde byl bližší náhled do minulosti Cealiny, který byl skvělý a dává postavě větší hloubku. Poslední stránky knížky opět lehce zdrcující, a některé situace dodávají příběhu a chování postavám více důvěryhodnosti.

Akorát teda český překlad a místo Rowan Jeřáb mě štve teda neskutečně, jediné přeložené jméno a zrovna toto ...

Tereza.Fait
16.04.2024 5 z 5

Paradni dil! Libi se mi, ze ty vztahy se vyviji pomalu, neni to zadny sup sup. Trochu me ze zacatku otravovaly pasáže s witches, ale tak o to je to napinavejsi.

Lenka541
01.04.2024 5 z 5

Opět strhující a čtivý příběh. Linka s čarodějnicemi mě bavila už méně, nicméně se na další díl této úžasné série moc těším a věřím, dle vysokého hodnocení, že opět nebudu zklamaná.