Dědička ohně přehled

Dědička ohně
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/540074/bmid_dedicka-ohne.jpg 5 3192 3192

Celaena přežila smrtící soutěž i srdcervoucí ztrátu. Teď musí cestovat do neznámé země a čelit zdrcující pravdě o svém dědictví. O dědictví, které by mohlo navždy změnit její život. Mezitím se na obzoru shromažďují temné síly toužící po zotročení celého jejího světa. Celaena tak musí najít sílu bojovat nejen proti vlastním vnitřním démonům, ale i proti zlu, které chce král Adarlanu využít pro své plány. Dědička ohně a popela se ale před nikým neskloní!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dědička ohně. Přihlašte se a napište ho.

Nové komentáře (483)

LadyD
08.09.2024 4 z 5

Přesně jak jsem očekávala, tento díl předčil ty předešlé dva nejméně o sto procent. V tomto díle jsme měli možnost sledovat hned několik dějových linií. Mě osobně nejvíce bavila ta Celaenina. Skvělý vývoj situace a několik překvapivých momentů. V pořadí hned za ní je Manon, velmi zajímavá postava. Dění ve Zlomuvalu mi nepřišlo až tak zajímavé, ačkoli i tady nás čekalo nejedno překvapení. Schyluje se k bitvě řekla bych, a už se na to velmi těším :).
Po přečtení předchozích dvou dílů jsem nenarazila na postavu, která by mi byla natolik sympatická, abych ji nazývala svojí oblíbenou postavou. Ale od momentu, kdy Celaeně nad hlavou proletěl jestřáb s bílým ocasem mám jasno. Ti, kdo knihu četli budou určitě vědět koho myslím, a pokud to chcete vědět i vy ostatní, tak si asi budete muset knihy přečíst. :D
Já si teď jdu vybrat nějakou jednohubku, kterou si zkrátím čekání na další díl, který snad již brzy dorazí.

Shaxx
16.08.2024 4 z 5

Děkuji všem, co do mě vytrvale hučeli, že třetím dílem to začíná. Měli pravdu. Trojka je výrazně lepší než předchozí díly, je vidět, že se autorka vypsala. Vyprávění z pohledu více postav, nové zajímavé charaktery, má to větší spád a akci, čte se to velmi dobře. Trochu mě nudily kapitoly z pohledu Chaola, ale hravě to kompenzovala Manon a Abraxos, skvělá dvojka. A jsem ráda, že Trůn dočítám v době, kdy vychází nové vydání, a Rowan zůstane Rowanem :D

Avrilenicka
13.08.2024 5 z 5

Úžasná kniha

Gothikana, Divoká Aljaška a další knižní novinky (34. týden)

18.08.2024

50 nejčtenějších knih minulého roku (2016)

17.01.2017

Aedion nebyl šlechticem, který si popíjí víno někde v hradu. Důvěrně znal dotek kovu a pot na kůži, seděl v téhle ušpiněné hospodě a pil jejich pivo. Ať to Aedion hrál, nebo ne, věřili, že mu na nich záleží a že jim naslouchá. Dmuli se pýchou, když si zapamatoval jejich jména, jména jejich žen a sester, a usínali s jistotou, že se na ně dívá jako na své bratry. Aedion se postaral o to, aby věřili, že za ně bude bojovat a zemře pro ně, a oni na oplátku budou bojovat a umírat pro něj.

Přetvoří svět - přetvoří ho pro ně, pro lidi, které milovala tímto úchvatným planoucím srdcem. Vytvoří svět tak nádherný a vzkvétající, že až je znovu potká v příštím světě, nebude cítit hanbu. Vybuduje svět pro svůj lid, který tak dlouho dokázal přežít a který ona už nikdy neopustí. Vybuduje pro ně království, jaké nemá obdoby, i kdyby to mělo trvat do jejího posledního vydechnutí. Byla jejich královnou a nemohla jim nabídnout nic menšího. (Aelin)

Byla Aelin Ashryver Galathynius - a nebude se bát.

Více citátů z knihy najdete u autora.

Kniha Dědička ohně v seznamech

v Právě čtených68x