Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115507/bmid_hypnotizer-e5o-115507.jpg 4 6058 6058

Štokholmského lekára Erika Mariu Barka privolajú v noci k naliehavému prípadu ťažko zraneného chlapca. Jeho otca, stredoškolského učiteľa Andersa Eka, matku Katju aj päťročnú sestru Lisu našli mŕtvych. Brutálny vrah ich dobodal nožom. Prežil len pätnásťročný Josef. Kriminálny inšpektor Joona Linna predpokladá, že páchateľ plánoval vyvraždiť celú rodinu. V nebezpečenstve sa tak ocitá aj Josefova staršia sestra Evelyn. Komisár chce dôležité informácie o prípade získať od zraneného chlapca pomocou hypnózy. Podujme sa na to doktor Bark a nechtiac tak spustí reťaz ďalších nečakaných udalostí. V hypnóze sa totiž Josef prizná, že hľadaným vrahom je práve on! Dá sa hypnóze, tejto netradičnej a mnohými aj neuznávanej metóde, veriť? A má mladík na svedomí aj ďalšie kriminálne činy – pokus o vraždu, únos Erikovho syna Benjamina? Román Hypnotizér vás od začiatku do konca udrží v napätí a milovníkom kriminálneho žánru poskytne ozajstný čitateľský zážitok. Jeho pokračovanie vyšlo pod názvom Paganinikontraktet (Paganiniho zmluva).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hypnotisören , 2009

Anna27
21.09.2020 3 z 5

Tento díl byl místy absurdní, ale opět to neubírá na čtivosti. Erik mě občas štval, téma hypnóza mě taky úplně nezaujalo.

artlucie
24.08.2020 3 z 5

Opět jeden z těch případů kdy si připadám, že jsem četla jinou knížku než všichni ostatní. Odpouštím nesourodost, zjevení osob, které mají pramálo společného s dějem a tak, ztrácela jsem se místy v čase ale nevadí. Co mi vadilo je to, že jsem neměla komu fandit. Joona mi nesedl a Erika bych místy zaškrtila. Bohužel, mohlo to být super, ale mě to moc nebavilo.

Lukeronka
20.08.2020 5 z 5

Kepler byl první autor, kterého jsem zkusila ze žánru detektivek. A naprosto změnil můj pohled na tento žánr a od té doby nečtu nic jiného (kromě thrillerů). Byla to ta knížka, která mě po dlouhé době donutila vrátit se ke čtení a na každý večer jsem se těšila jen proto, že můžu zase číst. Líbila se i mé mamce, takže je vhodná pro všechny generace.

Jrsnbl
12.08.2020 4 z 5

Řekl bych, že jsem našel další skvělou severskou detektivní sérii. Bohužel jsem zatím nenašel velké sympatie k Joonovi Linnovi, tak jako k Harrymu Holeovi. Nějak mi prostě nesedí. Na druhou stranu tento díl byl o hypnotizérovi, Eriku Maria Barkovi, jehož postava byla naprosto úžasně popsaná a strašně jsem mu po celou tu dobu fandil. S Lars Kepler jsem určitě neskončil a těším se na další díl. ;)

Martina166
27.07.2020

Čekala jsem víc. To je samozřejmě můj problém. Myslím, že téma využití hypnózy, vztah lékaře a pacienta, komunity ...ještě čeká na lepší zpracování.

Atlantis
18.07.2020 2 z 5

Hypnotizér mě prostě a jednoduše nebavil. Zaprvé jsem si musel dlouho zvykat na zvláštní styl vyprávění, který fiktivní Lars Kepler používá a zadruhé mne nezajímal titulní psychiatr Erik Bark. Linula se z něho podivná nabubřelost a vždy, když byl na scéně, jsem měl chuť knihu odložit.

Vanula06
13.07.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem kdy četla. Už od první stránky je kniha napínavá, neustále se něco děje a ani na chvíli se člověk nenudí. Joona Lina je velmi sympatický detektiv. Určitě mohu jen a jen doporučit, stejně tak knihu Svědkyně ohně.

playada
07.07.2020 5 z 5

Ohromně zajímavý.

Aivinka
02.07.2020 4 z 5

Z prvního dílu mám lehce smíšené pocity. Vůbec to nebyla špatná detektivka, právě naopak. Bála jsem se, že mi bude chybět pohled vraha nebo oběti, které by doplnilo napětí, nakonec ho však vůbec nebylo zapotřebí. Jediné, co mi v knize chybělo a co já osobně vyžaduji, je příběh vyšetřovatele. Pokud si nezamiluji detektiva, je všechno straceno. Joona je dobrá postava, jen bych ocenila, kdyby jsme se s ní trochu více seznámili.

Vlaďkaa4
07.06.2020 5 z 5

Bylo to opravdu strhující. Psychika je zrádná. Oběť nebo viník hranice je velmi tenká.

Landys
27.05.2020 4 z 5

Zacatek me neskutecne nudil, za to davam jednu hvezdu dolu. Pak to zaclo byt neskutecne zajimave. Pohled do minulosti super. Urcite si prectu dalsi dily...

AnDyB
27.05.2020 4 z 5

Kniha se mi četla moc pěkně a zápletka je opravdu neskutečně dobrá a konec nečekaný. Celkově mě nadchlo psaní této manželské dvojice a hned jsem koupila další díly :) Jedině co tak jsem měla krizi v určitě části a přišlo mi to zbytečně dlouhé kdyby bylo třeba o 50 stran méně tak by mi to nevadilo ale i tak to byla skvělá kniha a další díl je již rozečtený. ♥

monushka
20.05.2020 5 z 5

Bravurně napsaný příběh, který je vystavený na vícero dějových linií. Ačkoliv mám problém se zapamatováním si severských jmen, u Hypnotizéra jsem problém neměla. Navíc knihu nešlo odložit, otáčela jsem stránku za stránkou.

Terez_Proskova
20.05.2020 5 z 5

Díky této spisovatelské dvojici jsem začala číst thrillery a musím říct, že mimo jiné jejich knihy se tato kniha bude řadit v horním žebříčku TOP knížek. Děj je propracovaný, děj se nezadrhává a nenudí Vás! Chvílemi se můžeme podívat i do minulosti hypnotizéra Erica - ani ta Vás nudit nebude a všechno má spojitost se vším! :)

TerezaaBaarova
19.05.2020 3 z 5

Super! Bavilo!
Jediná zbytečnost v knize byla kapitola o minulosti... pořád jsem doufala, ze už jako bude konec a pojede se dál, ale jinak hodnotím opravdu velice kladně.

Red_Fox
13.05.2020 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale kniha ve mně zanechala pocit neschopnosti a nezájmu švédské policie. :D Možná je to tím, že jsem čekala nervydrásající surové severské krimi hlavně z pohledu vyšetřovatelů. Tady by se naopak hodilo pořekadlo - Co si člověk neudělá sám, to nemá. Joona Linna tu moc prostoru nedostal, abych si ho stihla oblíbit. Každopádně jde o začátek série, tak snad dostanu příležitost ho blíže poznat.
Část knihy, která se pohybovala v minulosti, mě nudila. Vůbec by nevadilo zkrátit ji alespoň o polovinu. A celkově jsem měla při čtení takový podivný pocit, byla napsaná… jinak. Našly se ale i pasáže, které byly dost napínavé a stály za to. Takže se určitě chystám na další díl.

amigo17
13.05.2020 3 z 5

Kedysi dávno som prečítal Svedkyňu ohňa. Keďže mi aj po dlhej dobe ostal dobrý dojem, tak na Hypnotizéra som sa vyslovene tešil a... a som značne rozčarovaný. S mnohými negatívnymi komentármi sa do značnej miery stotožňujem.

ctenarka881
06.05.2020 5 z 5

Tohle byla prvotina od tohoto autora, kterou jsem precetla a od te doby jsem precetla uz vsechno! Kazda kniha od nej/nich stoji za precteni;-)

Lucie311
05.05.2020 4 z 5

Skvělá zápletka, napětí dokonalé. Člověk nedýchá do poslední stránky.

dencazrnu
30.04.2020 4 z 5

První kniha od tohoto autora (autorů) i série, která se mi dostala do ruky. A musím říci, že velmi slušný start. Kniha měla zajímavý děj, místy jsem opravdu byla napnutá a čekala jsem, jak to dopadne. Jediné co, tak trošku návrat do minulosti mě maličko nudil, ale chápu, že pro děj a pochopení zápletky to bylo asi nezbytné :) Proto ubírám jednu hvězdičku, ale určitě se těším na další knihy a jsem zvědavá, co na komisaře čeká :)