Hypnotizér

Hypnotizér
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115507/bmid_hypnotizer-e5o-115507.jpg 4 6060 6060

Štokholmského lekára Erika Mariu Barka privolajú v noci k naliehavému prípadu ťažko zraneného chlapca. Jeho otca, stredoškolského učiteľa Andersa Eka, matku Katju aj päťročnú sestru Lisu našli mŕtvych. Brutálny vrah ich dobodal nožom. Prežil len pätnásťročný Josef. Kriminálny inšpektor Joona Linna predpokladá, že páchateľ plánoval vyvraždiť celú rodinu. V nebezpečenstve sa tak ocitá aj Josefova staršia sestra Evelyn. Komisár chce dôležité informácie o prípade získať od zraneného chlapca pomocou hypnózy. Podujme sa na to doktor Bark a nechtiac tak spustí reťaz ďalších nečakaných udalostí. V hypnóze sa totiž Josef prizná, že hľadaným vrahom je práve on! Dá sa hypnóze, tejto netradičnej a mnohými aj neuznávanej metóde, veriť? A má mladík na svedomí aj ďalšie kriminálne činy – pokus o vraždu, únos Erikovho syna Benjamina? Román Hypnotizér vás od začiatku do konca udrží v napätí a milovníkom kriminálneho žánru poskytne ozajstný čitateľský zážitok. Jeho pokračovanie vyšlo pod názvom Paganinikontraktet (Paganiniho zmluva).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hypnotisören , 2009

Kami33
02.02.2020 5 z 5

Mé druhé setkání s dvojicí autorů (první byla kniha Playground, které jsem byla poněkud rozpačitá a to mám mystery docela ráda). Nyní jsem byla spokojená, zajímavý nápad, čtivá forma. Za mě ok. Jen moc nechápu ty společné hypnoterapie.

angloumene
22.01.2020 2 z 5

Velmi jednoduchá detektivka. Psychologie postav není příliš rozpracovaná. Ty pak působí ploše a člověk si k nim jen těžko vybuduje nějaký vztah. Příběh je relativně zajímavý, ale zbytečně složitě vykonstruovaný. Děj občas ztratí tempo a zadrhává se. Finále je ale podařené a trochu napravuje rozpačitý pocit z knihy. Když to shrnu, znám spoustu lepších detektivek. Více čtivých, více nápaditých. Hypnotizér se mezi nimi jednoduše ztrácí.

katerina5544
21.01.2020 5 z 5

TOP a nemusela bych uz nic pridavat. Po Bryndzovi ktery byl plny klise a vubec mne nebavil je prvni kniha od Keplera spravenim chuti. Zadny alkoholik detektiv ani detektiv ubozak s traumatem - diky bohu! Zadna protivna zenska vysetrovatelka! Zadny vztahovy patos v detektivove zivote! Pribeh je originalni a po dlouhe dobe me i děsil. Klobouk dolu, vedle serie Adler-Olsen, Voosen/Danielsson a Chris Carter jsem objevila dalsiho favorita. Vrele doporucuji!

alekis
17.01.2020 2 z 5

O severské duši toho mnoho nevím, je ale jasné, že dlouhá zima a tma mají na ni špatný vliv...
Pak se není co divit, že je tolik magorů v těch studených pochmurných krajích. Asi ještě víc jich je v těch ponurých knihách, co se v těch krajích odehrávají.
Psáno v přítomném čase. To sice přidává textu na dynamičnosti, ale můj šálek čaje to není. Přespříliš podrobností, často naprosto zbytečných... Další čtení o J. L. asi odložím na neurčito...

e.s.e.t.
17.01.2020 5 z 5

Wow, wow, wow!! Jednoduše pecka!! Z hypnotizéra jsem vážně nadšená a mrzí mě, že má jenom 543 stran. Než jsem se do čtení dala, tak jsem se fakt bála, že to nebude nic pro mě. Hledala jsem thriller a když jsem si přečetla, že "hlavní" postavou je detektiv, tak si říkám - tak to bude zádrhel, protože detektivky, tě nebaví.. a zvlášť ty severský.. chyba lávky!! Hypnotizér mě rozhodně nalákal na další díla Lars Keplera, doufám, že i ty se manželům povedly.

Caithlyn
17.01.2020 3 z 5

Keplera jsem začala číst od pozdějších dílů. Proto možná vrácení se k prvními dílu bylo velké zklamaní. Příběh byl nudnejsi než pozdější díly,a přišel mi strašně zdlouhavý.

elena2054
11.01.2020 4 z 5

Mně se kniha hodně líbila. :)

Mona-Lisa
08.01.2020 5 z 5

Ani s jedním Keplerem jsem nešlápla vedle. Čtu je na přeskáčku, jak mi přijdou pod ruku a Hypnotizér se do kvality směle vyrovná předchozím čteným. Autorské duo skryté pod pseudonymem se skvěle doplňuje. Od první stránky nechávají drobečky stop ve formě jemných nápověd mezi řádky a když čtete poctivě, dá se hlavní padouch uhodnout. V tom spatřuju jeden z největších kladů jejich psaní. Všechny postavy mají promyšlený charakter, místo v ději, sehrajou svou roli a hlavně se pachatel neobjeví stylem "deux et machina". Nevím, jak to dělají, ale během čtení jejich knih u mne nastane těžko popsatelný podprahový strach nepodobný úzkosti. Opět se nedalo odtrhnout a tudíž přečteno během pár dní, i bez knihy v ruce mi neustále běžela hlavou, takže jasné plné hodnocení.
***
"Protože minulost není nikdy mrtvá, není dokonce ani minulostí — jak jsem často citoval Williama Faulknera. Myslel jsem tím, že každičká věc, kterou člověk prožije, je v něm neustále přítomna. Každý prožitek ovlivnil každou naši volbu — a pokud se jednalo o traumatické prožitky, pak minulost pohltila téměř celou přítomnost."
***

Heliandílci
07.01.2020 4 z 5

Zajímavá kniha. Na můj vkus moc jmen :D

bekule
07.01.2020 3 z 5

Až se sama divím že jsem víc jak pět set stránek dočetla a nevzdala to. Detektivky dvojice Sjöwalová Wahlöö jsem kdysi nadšeně hltala ale té nové vlně severských detektivek nějak zatím nepřicházím na chuť. Läckbergovou jsem zkusila dvakrát a nezaujala mě ,Keplerovi dám taky ještě jednu šanci, i když styl psaní mě taky moc nesedí, asi se nedokážu vžít do těch pochmurných severských povah. Motiv s pokémony jsem nepochopila, možná naštěstí jsem byla pokémonů ušetřena. Kniha byla zbytečně rozvláčná, místy matoucí a určitě bych knihu nenazvala napínavým mrazivým thrillerem. Pokud zatoužím po drsné detektivce tak Karin Slaughter splní požadavek mnohem líp. Možná bude další díl lepší...

Jacobss
06.01.2020 4 z 5

Výborná detektivka

kvakoš007
04.01.2020

Moc pěkný, doporučuji

L_Into
03.01.2020 2 z 5

Čekala jsem hrozně moc.... a to byla chyba. Kniha má pár velmi hutných, napínavých pasáží. A je velice čtivě napsaná. Ale když dojdete na konec, říkáte si, že tam tak dobrá půlka odboček nemusela vůbec být. Že obsahuje zbytečné, velmi krvavé a brutální, řekla bych až prvoplánově šokující, dílčí zápletky a detaily, které jsou jen úlitbou masovému publiku dychtícímu po krvi. Druhá kniha autorů, kterou jsem četla, a ani touto nedostáli své pověsti. Asi chápu, proč to lidi čtou, ale raději si přečtu Nesboa nebo pustím švédského Wallandera. To jsou aspoň detektivky :)

zimolka
31.12.2019 5 z 5

Dostala jsem celou sérii a první díl naprosto úžasný,hned se pouštím do dalšího.

grimik
27.12.2019 2 z 5

Dobrá detektivka, ale pardon, není to zdaleka dokonalé, protože ta 3.osoba přítomného času nebo jak je to vlastně psáno, je pro mě prostě nepřekousnutelná. Neustále mě to vytrhává ze soustředění a nedovedu se do knihy úplně ponořit. Dále pak pár, pro mě nelogických věcí, a zdlouhavý, nudný příběh z minulosti. Ovšem jinak vážně docela dobré, i to finále. Jsem zvědav na další díly.

vikyna9
18.12.2019 5 z 5

Nemůžu prostě jinak, než dát pět. Kdyby šlo, dám klidně deset hvězdiček. Keplerovky jsem si zamilovala.

ZimníLidé
13.12.2019 5 z 5

Kniha se moc dobře čte. Nejvíc mě bavila pasáž, kde probíhalo sezení narušených lidí a pomalu se odkrývala tajemství, která měla dopad na jejich psychiku a na jednoho obzvlášť... víc už nemůžu prozradit :) Ale určitě si knihu přečtěte :) Dřív než vás někdo zhypnotizuje :)) Jsem zvědavá i na film, tak snad to bude stejně dobré jako kniha.

Ava365
09.12.2019 5 z 5

Napínavý a doslova mrazivý :) thriller.

devildeny
22.11.2019 4 z 5

(SPOILER) Za případ Josef Ek dávám 3*, za případ Lýdie 4**. Nemohu, než to takhle rozdělit, protože mi to připadalo jako dvě odlišné knihy. Oba případy spolu samozřejmě souvisí, spojuje je zapojení hypnotizéra Erika a komisaře Joony Linny. Bohužel první část, kde se řešila vražda rodiny mě moc nebavila, problémy Erika a jeho manželky Simony mi spíše lezly na nervy, ani jeden z nich mi nebyl sympatický. Erika jsem si představovala jako upoceného tlusťocha závislého na lécích. Divila jsem se, proč se autor nezaměří spíš na Joonu. Pak se to úplně obrátilo poté, co Erik začal vzpomínat na minulost. Tady mi autor vzal vítr z plachet a veškeré předsudky vůči Erikovi a Simoně se rázem rozplynuly. Prostředí hypnoterapie a celkově psychologie těchto narušených osob mě velmi zaujala, protože mě toto téma zajímá. Bohatě by mi vystačilo, kdyby kniha byla jen o případu Lýdie/Benjamin.

stejsdan
12.11.2019 5 z 5

Četla jsem během chřipky, takže za dva dny přečteno, celou dobu příjemné napětí, několik dějových linek, které se zajímavě propletly, ani chvilka nudy. Pro mě příjemné překvapení, určitě sáhnu po další knížce.