Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2619 2619

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

Bulldog
24.08.2019 4 z 5

Takže asi tak...kniha se četla skvěle o tom není pochyb, ale některé momenty v knize mě malinko zklamaly..byly prostě neuvěřitelné a tak trochu jako z filmu o superhrdinech..ale určitě doporučuji a hůl nad Keplerem rozhodně lámat nebudu...

Irena77
19.08.2019 5 z 5

Za mě super kniha, která se čte jedním dechem. A ano, určité pasáže byly spíše k smíchu a člověk si řekl, že to snad ani není možné. Jenže super děj, který mě vtáhl do sebe prostě vyhrál.

Jenny055
19.08.2019 2 z 5

Veľké sklamanie. Počúvala som audioknihu a napriek tomu, že som čítala viac kníh od dvojice Lars Kepler, a preniesla som sa cez brutalitu vrážd a úchylky vrahov, dokonca ma príbeh zaujal, v tejto knihe som bola tou brutalitou tak znechutená, že som sa zamýšlala sama nad sebou, prečo to vlastne počúvam. Bála som sa, že mi vkročí niekto do izby a bude počuť podrobné popisy vrážd a dramatickú ukážku natáčania pornofilmu a zapochybuje o mojej normálnosti. Jednoruký Jurek s psychopatickým pomocníkom dokážu nájsť, odzbrojiť a pozabíjať každého, ale policajti - špecialisti vycvičení pre takéto situácie, tí sa nechajú zabiť babou so sekerou. A naozaj vrchol bol (ako píše Petruse21, citujem " Celá nemocnice je plná policajtů a ti si nevšimnou, že do pokoje Valerie jde 2m chlap převlečený za ženskou? Neuvěřitelné..." Dve hviezdičky dávam len za to, že Jurek je mŕtvy. Hoci si nie som celkom istá. Preveril si to vlasne Joona Linna?

NADEI
18.08.2019 3 z 5

Ačkoliv mě kniha vtáhla do děje a s napětím jsem očekávala kdy Joona konečně Jurka dopadne, byl samotný závěr až moc neuvěřitelný.

Nela.Rob
17.08.2019 5 z 5

Opět nezklamal! Joona Linna je jedním z mých nejoblíbenějších hrdinů a vtáhl mě do děje jako u všech předchozích knih. Už aby tady byla další.

LadyLane
16.08.2019 4 z 5

Už som zabudla
- aký je Kepler brutálny a občas dráždivo extrémny
- aké je pre mňa neprirodzené čítať v prítomnom čase (slovenský preklad)
Pamäť osviežená.

Petruse21
16.08.2019 2 z 5

Větší zklamání jak Písečný muž. Jurek je ještě víc neuvěřitelný. SPOILER: Celá nemocnice je plná policajtů a ti si nevšimnou, že do pokoje Valerie jde 2m chlap převlečený za ženskou? Neuvěřitelné...

Daskak
15.08.2019 4 z 5

Byly pasaze, kdy jsem mela husi kuzi. Dej me vtahl, ale neco bylo prehnane.

Ginny
15.08.2019 4 z 5

Skvěle napsané, napínavé, jen už trochu přehnaná Jurkova nepolapitelnost, téměř nesmrtelnost a dokonalost. Joona je skvělá postava, ale čeho je moc...

PPardinio
15.08.2019 4 z 5

Jsem veliký fanoušek L.Keplera, což mě asi ovlivnilo k lepšímu hodnocení než si tento díl zaslouží. Oceňuji, že se knížky velice dobře čtou, krátké kapitoly mají tempo a vše je parádně propracované. U tohoto dílu ale prostě něco nesedí. Hlavní záporák je totiž až příliš nepolapitelný a jeho loutka Bobr je kapitola sama pro sebe. Nemám nic proti násilí v severské krimi, ale zde je zabíjení až příliš mnoho. Zabijáci si tak vraždí lidi po desítkách a detektivové s policií se chovají jak totální amatéři. Jurek dokáže přemoct cvičené profesionály a nemá vůbec problém se svým hendikepem (stáří, hák místo jedné ruky) Škoda, opravdu škoda. Snad další díl bude již více v kolejích některých předešlých dílů.

Mysias
15.08.2019 5 z 5

Já jsem z knížky nadšená. No jasně, souhlasím, že některé věci policie tak nějak přehlížela, konec mě tím taky překvapil (ale nechci vyzrazovat), nicméně přesně vím, o čem bude další díl :-) Knížka je plná napětí, akce, snad žádná stránka není klidná. Tajil se mi dech, prožívala jsem to a jelikož se mi styl psaní neskutečně líbí, radši nevidím žádné chyby. Jednoznačně můj nejoblíbenější autor. Jasně, něco je přitažené za vlasy, ale já to prostě miluju. Trochu jsem se obávala, že Lovcem králíků styl psaní bude upadat, ale touto knížkou se autoři vrátili opět mezi top. Prostě bomba.

sophia2943
14.08.2019 5 z 5

Klasická chytlavá Keplerovka. Je teda pravda, že občasné pasáže mi přišly trošku přitažené za vlasy, ale i tak přečteno asi za 3-4dny. Kepler to prostě umí napsat, tak že to prostě musíte dočíst.

Jingle
12.08.2019 2 z 5

Já už se sem chodím jen bavit, co všechno jsou lidi ochotní zkonzumovat, a ještě nadšeně :D

Hlavně se u tohohle paskvilu lidi nebojte nebo nesmutněte, v dalších 10 dílech, které určitě ještě přijdou, může obživnout kdokoli kdykoli a bez rukou či nohou zmůže úplně všechno :D

Veronika2692
08.08.2019 5 z 5

Knížky od Keplerovcu mě opravdu hodně baví, obrovsky čtivé, děj má spád a postavy jsem si strašně oblibila. Lazar byl taky super a už se těším na další dily :)

Awapuhi
04.08.2019 5 z 5

Tak dobrá, že jsem ji dočetla ještě před tím, než jsem ji stihla vyfotit na instáč.

mats379
03.08.2019 3 z 5

Neuvěřitelná slátanina, která by se měla zařadit do žánru fantasy nebo sci-fi, protože co přežil tento nadčlověk Jurek,nemá v detektivkách obdoby. Policii kosí ve velkém, Joona se hrůzou před ním schovává, většina kladných postav se chová jako idioti a taky to patřičně odnesou; jako humoristický román by to taky mohlo fungovat, ale říkat tomuto paskvilu detektivka je fakt výsměch!!!

triatlet
03.08.2019 3 z 5

Autoři důmyslně proplétají cesty brutálních zločinců s vyšetřovacím týmem. Při popisech čtenář vnímá chlad, křupající sníh. I když vánoční atmosféra nevystupuje do popředí, stane se detailem, který posune kriminalisty dopředu.
Autoři řadí vyprávění o jednotlivých postavách tak, že čtenář takřka nemá možnost odtrhnout se od knížky. Valeriin osud je přerušen na s. 145 (27. kapitola) a pokračuje až na s. 238 (45. kapitola).
Nelíbí se mi, když se v kriminálkách ubližuje dětem. Za klišé považuji pachatele, který se dostane k pacientovi, i když nemocnice je pod dohledem týmu policistů. Celkově policisté udělali až příliš amatérských chyb. Závěr mi přišel zbytečně překombinovaný, nevěrohodný. Pachatel, ale i policisté působí supermanovsky.
Zaujal rozhovor týkající se triatlonu :-)
Keplerovky, nesbovky nebo bryndzovky mají smůlu, že jsem před nimi podlehl kouzlu Sebastiana a jeho parťákům (https://www.databazeknih.cz/serie/sebastian-bergman-3910).

Torrnet
02.08.2019 5 z 5

Velmi povedené pokračování ze série. Místy sice nic pro slabé povahy, ale rozhodně stojí za přečtení. Autoři skvěle gradují napětí a nutí čtenáře číst dál a dál.

Jaruš7
01.08.2019 5 z 5

Lazar - nezaměnitelná postava z biblických příběhů a odvozený název uzdravovacího zařízení.
I zde v této knize má název v sobě to překvapivě zázračné, skoro zmrtvýchvstání.
"Lazare vstaň a choď !"
Příběh jako vždy od autorské dvojice má v sobě temné napětí, a vše je s problémy, záchrana před psychomonstrem,( mám za to, že s gustem vybrali národnost :-(), vyšetřování, svědomí, nemoci, odpovědnost, psychika, zášť. V detailech je zde patrná jistá záliba, která možná jaksi obohacuje zážitek ( útočník s bílými řasami, háčkované záclonky, ale někdy - dveře v bytě, odolné proti protitankové střele, špendlíková mapa souhvězdí), no wau.
Citace :" Pocit jakoby snědl něco, co se sníst nedá" (po prvním zabití).
Hutný komplex možných variant v thrillerové audiočetbě.

hanap
30.07.2019 4 z 5

Drsné, až moc mrtvých, napínavé, do poslední kapitoly.