Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2619 2619

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

Magrata15
20.06.2019 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout, dokud jsem nedočetla. Jen některé popisy scén jsou až dost brutální. Někdy by stačilo jen naznačit, fantazii mám příliš tvořivou.

nikolabastl
20.06.2019 5 z 5

Bezva pokračování série

Opatov
16.06.2019 5 z 5

Joona Linna opět ve formě. Silná dávka brutality. Ale určitě nebude vadit těm, kdo četli všechny díly a kdo si Jonnu oblíbili. Joona, jeho dcera, Valerie a další postavy známé z předchozích dílů. Opět nádherně namluvena audiokniha.

3nitka
15.06.2019 4 z 5

Príliš brutality, príliš veľa mŕtvych, Jurek je takmer nesmrteľný s nadprirodzenými schopnosťami.
Je to síce čtivé, ale dosť prehnané.

kulatina
14.06.2019 4 z 5

Čtivě napsaná detektivka, ten kdo četl předchozí dily se lepe dostane do obrazu. Pro mě už opravdu hodně vražd, týrání a brutality. Ráda si odskočím přečíst něco odlehčeného.

Pavlusa007
14.06.2019 3 z 5

Nějak jsem se nedokázala smířit s tím jednorukým staříkem-supermanem.

seekorp
11.06.2019 odpad!

Tak jako na začátku prvního dílu Scary Movie když hlavní hrdinka v ohrožení vybíhá z baráku na stole leží pistol a banán tak popadne banán a vybíhá na zahradu proti smrťákovi. Tak i v tomto díle si švédští policisté vybírají banány, furt něco slyší v temných místech, nedbají však a neustále se nechávají překvapit neslyšným a nepolapitelným důchodcem. Všechny smysly napnuté a hlavní záporák přilétne jako Král upírů a nemilosrdně likviduje. A parodie to není ? Jurek proniká na chráněná místa jak se mu zamane. Tam kde by běžně vycvičený příslušník Zelených baretů trapně zklamal tam sovětský rozvědčík využije nastražených pastí a zručně je použije proti svým nepřátelům. Ke konci knihy jsem mu začal fandit bo takovou partu neschopných policistů je potřeba nakopat do .......

janina74
11.06.2019 4 z 5

Tahle kniha byla fakt neuvěřitelně brutální. Těch mrtvých,pořád se nemůžu vzpamatovat a jen doufám, že Sagu někdo najde dříve než bude pozdě...tohle je první kniha, po jejímž dočtení v půl 12 v noci jsem měla tak strašlivé sny, že jsem se neustále budila strachy. Něco už mi ale přišlo fakt moc - třeba to, jak dobrá byla Lumi, to snad ani není možné, co si zapamatovala.. no a další věci. Ale jinak super kniha, jen doufám, že tentokrát je ten hajzl úplně mrtvý.

MichaelaBublina
10.06.2019 5 z 5

Mě se kniha četla moc dobře, čekala jsem drama a napětí, což jsem také dostala. 500 stran jako nic...

Pavlnka
09.06.2019 5 z 5

Napínavé, mrazivé a brutální. Přesně to, co od Keplera čekáte.

Veggi
09.06.2019 5 z 5

Děj je velice napínavý a je opravdu těžké knihu odložit. Příběh je temný a místy se deprese dere ven každým pórem. I přes několik excesů: policie, a ani ti nejbližší, nevěří Joonovi, i přesto, že se vždy ukázalo, že má pravdu, no a super úkryt zlikvidovány výpadkem proudu a cisternou ... no je zde malý závan nesmyslných scén jako z béčkových sci-fi, ale i přesto je kniha skvělá!

Klobouková
09.06.2019 5 z 5

Strašidelné. Chvílemi jsem se fakt bála.

Burinkacdbd
06.06.2019 4 z 5

Tak tentokrát na mě bylo moc mrtvol, moc násilných smrtí, moc zbytečných smrtí (děti)... Nechci psát, že jsem manželským duem autorů přesycena, ale dávám tak 3,5 hvězdičky... Příběh byl napínavý, o tom žádná, ale jak může být jeden zloduch tak nadprůměrně inteligentní, že je vždy o krok napřed (viz. nezničitelný skrytý bunkr, který lze dobýt pouhopouhým výpadkem elektriky???). A ten konec byl fakt smutný. Neumím si představit, že na toto autoři volně navážou další knihou... A nebo, že by sami autoři už měli dost neohroženého Joona Linny a překrásné Sagy? Ach jo...
2019

Mateo67
06.06.2019 4 z 5

Po Lovci králíků jsou “Keplerovci” zase ve formě. Už neřeším přemíru násilí, spíš jsem si užívala scény Joony s dcerou, promyšlený únikový plán a Sagu. Joona udělal místo při vyšetřování ostatním, což dej oživilo a Joonu z nadčlověka zlidštilo.

elis189
05.06.2019 odpad!

Hrozně depresivní, nechat všechny umřít ...moc zbytečných popisů, četla jsem to dost dlouho, nenapínavý příběh..

ada10792
04.06.2019 5 z 5

Docela dobré, ale...

polednice1705
04.06.2019 5 z 5

Po Písečném muži nejlepší kniha od těchto autorů, měla spád, zápletky, neočekávané posuny a závěr dává tušit pokračování trochu jiným směrem, než doposud. Za mě 5*
Těším se na další knihy.

Maevie
01.06.2019 5 z 5

Určitě zatím nejkrvavější díl celé série. Ale v téhle keplerovce děj vyloženě pádí. Není kapitola, kde by se příběh neposunul o kus dál, nepřišel další zvrat a čtenář nebyl vtažen do děje o trochu víc.

Fixa08
29.05.2019 5 z 5

Opravdu čtivá kniha, ale od Keplera určitě ne nejlepší, přišlo mi to nerealistické a vůbec myslím, že kdyby nechali Jurka mrtvého, o nic by jsme nepřišli. Přesto další díl si určitě dám a snad už to bude vyšetřování s jiným a hlavně novým vrahem.

Mája777
28.05.2019 4 z 5

Asi už zde bylo všechno řečeno. Já jsem se nejprve vůbec nemohla začíst, pak přišel zlom a já četla a četla. Ale vůbec jsem nevěřila hlavním hrdinům. Bylo to vše už na hranici fantasy. Někdo tady psal, že toto je poslední díl. Pokud ano, pak si myslím, že si celá série zasloužila lepší zakončení. I přesto dávám čtyři hvězdičky, protože jsem si Joonu, Sagu i další oblíbila.