Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2619 2619

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

Verousek
28.05.2019 5 z 5

Zhruba první půlku knihy jsem chtě nechtě srovnávala s předchozími díly a říkala si, zda nebyly lepší. Střed knihy však přinesl neskutečný obrat a od té doby jsem byla "napnutá jak kšandy". Zbývající část jsem přečetla za jedno vydechnutí a jsem moc spokojená. Myslím, že je to velmi dobrý konec série a už se velmi těším na jejich další tvorbu.

Anneska
27.05.2019 3 z 5

Prestoze jsem velky fanousek teto spisovatelske dvojice a cele knizni serie s Joonou Linnou, nemohu se ubranit pocitu, ze tento dil byl jiz tezce za hranici reality. Byt se podobne nerealne situace objevuji v prubehu cele serie, nyni to u me zkratka uz prekrocilo mez uveritelnosti. Cil sokovat a hlavni postavy dostat jeste do vice beznadejnych situaci u me uz zkratka nefungovalo. Nicmene i tento dil je velice napinavy, dej dynamicky a rozhodne se na zadne strane nenudite. V mem pripade vsak mene je nekdy vice.

amanda99
23.05.2019 4 z 5

Opět knížka nezklamala,těším se na další příběh J.L.

Hugomil
22.05.2019 5 z 5

Dle mého názoru, po Písečném muži, druhá nejlepší kniha od Larse Keplera. Čte se jedním dechem. Mnohem více prostoru zde dostala Sága Bauerová, což mě potěšilo. Příběh úplně lehce a plynule navázal na předchozí knihy a znovu udeřil na čtenáře plnou silou propracovaného příběhu. Lehce otevřený konec s "Bobrem" dává tušit pokračování....těším se a za mě naprostá spokojenost.

david5746
22.05.2019 3 z 5

Tak jestli se něco této knize upřít nedá, tak to je určitě čtivost. Minimálně od Svědkyně ohně to tak s Keplerovkama mám a radostně po novém díle sáhnu.
Starý padouch vstane prakticky z hrobu a Joona, Saga a další s tím mají hodně velké problémy. O pikantní situace a brutální popisy nouze není. Z dějového hlediska je to ale asi nejpřekombinovanější keplerovka. Připravenost Joony na tyto situace je neuvěřitelná, ten útěk do krytu stál za to. Empatie a vycvičenost dcery, tomu se taky věřit nechce. Každopádně superschopnosti jednorukého padoucha, tak tam už je to spíše za hranou. Kryt nic nevydrží, padouch ví všechno, nevadí mu žádné zranění a tak dále.
Finále nechává pár otázek a tak se těším na další knížku. A bylo by fajn, kdyby zde Joona řešil normální (ať sebeúchylnější) případ, kde Joona nebude taky terčem.

Val
15.05.2019 5 z 5

Severská krimi mě baví, Keplery mám moc ráda a Joonu Linnu vyloženě miluju ...možná i o kapku víc než Harryho :-) . Koho ale z duše nenávidím je Jurek Walter. Po tomto díle už přemýšlím, jestli je Superman , Spiderman nebo dokonce Thor ... Už ho mám pné zuby.
Jinak kniha samozřejmě neuvěřitelně čtivá, Joona v super formě, Saga má mnohem víc prostoru a celá kniha je dynamická a neuvěřitelně rychlá. Samozřejmě je i děsivá a to víc než dostatečně..... Otevřený konec dává opět prostor ke spekulacím . Za mě určitě ano, ale Jurka už prosím neeee :-)

MirkaProk
14.05.2019 5 z 5

Dvojice Lars Kepler prostě umí. Velmi napínavá kniha, která vtáhne do děje a nepustí. V komentářích tu někteří psali, že je překombinovaná a možná i trochu byla, ale vůbec mi to u této knihy nevadilo, ba naopak mi to všechno k sobě pasovalo. Mám velmi ráda tento styl knih a už se těším na další knihu od těchto autorů. Doporučuji k přečtení.

Šárková
14.05.2019 5 z 5

Hodně drsná kniha, ale skvělé napsana.

aginecka
14.05.2019 4 z 5

Když už začnete číst, od knížky neodejdete. Ale souhlasím, že už je to trochu moc nastavované a trochu málo uvěřitelné. Jsem zvědavá, co bude dál.

technik1965
12.05.2019 5 z 5

Super, spisovatelia nesklamali, napínavý vynikajúco napísaný príbeh. Rýchle rozlúštenie a nechané otvorené dvere ešte pre jeden príbeh, no uvidíme ako to dopadne.

Amazonka72
11.05.2019 4 z 5

Sáhla jsem po severské krimi z prostého důvodu - pokud jsou tyto knihy dobře napsány, je to nejlepší oddychové čtení. A to i přes množství stran, které je potřeba přelouskat, uřezaných rukou, nohou i hlav a všech velmi drastických scén. Nevím, čím to je, ale i přesto, že nemám ráda násilí, hororové filmy nesleduji a nevyhledávám, mi to u těchto příběhů nevadí. Hltám stránku za stránkou a jsem zvědavá, jak všechno dopadne. A o to asi u těchto typů knih jde především, proto jsou tak oblíbené a vyhledáváné.
Lazar je moje druhá kniha od této spisovatelské dvojice. Nezklamala. Nečetla jsem Písečného muže, ale nijak mi to nevadilo. Jurek, typicky záporná postava s téměř nadpřirozenými schopnostmi, je ztělesněním všech špatných lidských vlastností. Musíte ho od první chvíle nenávidět. Jenom doufám, že jeho dějová linka skončila a autoři nebudou mít tendenci tuto postavu jakýmkoli způsobem zahrnout i do další knihy. Líbila se mi dějová linka Sagy, asi proto, že šla nejvíce do osobní roviny.
Hvězdičku od plného počtu odečítám proto, že si ho zaslouží kniha, která má i něco navíc.

Kralovna1
10.05.2019 5 z 5

Kniha se mi moc libila

Slaďoška
09.05.2019 5 z 5

Pro mne zatím nejlepší a nejnapínavější kniha od této autorské dvojice. Je pravda, že čímsi připomíná Písečného muže, jak již tu někdo psal, ale je úžasně a poutavě psaná od samého začátku. Měla jsem problém knihu odkládat a vždy jsem se těšila na další čtení.

Dashmo
08.05.2019 4 z 5

Napínavé a v celku rýchle čítanie rovnako ako predchádzajúce časti. Chýbalo mi tam Joove vyšetrovanie no na druhej strane sa mi páčilo, že ústrednou postavou bola Saga, ktorá mi je od začiatku veľmi sympatická a držím jej palce.Teším sa na pokračko len dúfam, že teraz nebudú naháňať tri časti ďalšieho ,,Jureka,,

monte
06.05.2019 5 z 5

Napínavé, čtivé, jako všechny díly.

Kitty
05.05.2019 5 z 5

Sedmá kniha v sérii už začíná být trochu přitažená za vlasy. Jinak se čte dobře, napínavá od začátku do konce, prostě "klasická severská krimi" :)
Otevřený konec slibuje pokračování, i když nevím, zda toho už nebude moc.

ladyka
03.05.2019 4 z 5

Sérii čtu od první knížky, téměř pro všechny u mě platí-čtou se dobře, rychle, zabaví a pobaví, ale s odstupem času se mi děj "vypaří z hlavy". S každým novým dílem si říkám, zda se do něj mám pustit a nakonec stejně neodolám. K Lazarovi doplním snad jen to, že když opomenu značnou přehnanost a nadschopnosti hlavního padoucha a budu brát děj s nadsázkou, zaslouží si 4*. Trochu se obávám pokračování-bude to nedokonečna? Pokud ano, chtělo by to trochu změnu prosím.

marhoul
03.05.2019 4 z 5

Severské kriminálky mám ráda, tato mě bavila, ale ke konci se mi trochu zajídala absurdita schopností záporné postavy. Čtivé, napínavé a velmi dobře přeložené. Po mém zklamání u české Vile na Sadové jednoznačně vynikající počtení.

KKK
02.05.2019 5 z 5

Začátek mě nijak nedostal,ale pak to dostalo spád a otevřený konec......bude v češtině další díl?!!!

Abikk
02.05.2019 5 z 5

Výborná kniha. Napínavé a drsné. Až si říkám jak se to může vůbec zrodit v hlavě spisovatele :o) Bohužel jsem ale nečetla první díl s Jurkem. Takže rozhodně doporučuji před Lazarem přečíst Písečného muže.