Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2619 2619

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

Teresita
30.04.2019 3 z 5

Ach jo.. tohle je pro mě celkem zklamání. Vůbec nechápu všeobecné nadšení kolem této knihy. Tentokrát to bylo hodně přitažené za vlasy, navíc zde ani nebyl žádný pořádný děj. Obávám se, že je pro mě tento díl poslední... Nicméně dávám tři hvězdičky za čtivost.

Evida
29.04.2019 4 z 5

napínavé od začátku do konce, doporučuji přečíst celou sérii.

Gužu
28.04.2019 5 z 5

Když si odmyslím, že má Joona až bizarně "sibylské myšlení" a Jurek je něco jako švédský Chuck Norris v záporném provedení, tak jsem si to moc užila. Keplera hltám od první knihy a jsem ráda, že děj směřoval hodně Sažinou linkou. Musím říct, že kus jejího zoufalství ve mě ještě pár dní zůstal. A doufám tedy, že se v dalším díle objeví.

pavel9410
28.04.2019 5 z 5

Napinave, az se mi ani nechtelo k obedu. Jsem zvedavy, jak se na tohle podari navazat v dalsim dile. Rozehrane je to pekne.

Lída27
27.04.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha......prostě se nedá od ní odlepit.

monika3838
27.04.2019 5 z 5

Uf,to zas byla jizda. Kniha me vtrhla do deje ihned,co jsem ji otevrela. Jako kdyz clovek kouka na triler v televizi a pomyslne krici na postavu sve rady :) ,presne i tady jsem stale se snazila ,,radit” Saze i Joonovi :-),tak moc me dej vtahnul. Vyborna kniha

JIVaJaH
27.04.2019 5 z 5

No tedy, jízda!Fantastická fantazie autorů.Kombinační schopnost. Jen malé přání do příště...méně mrtvých v řadách policistů a blízkých osob hrdinů.

Alilka
27.04.2019 5 z 5

Skvělé, Lars Kepler opět u mě zabodoval. Knihu mi koupila dcera jako dárek k narozeninám, protože zná moje nadšení z tvorby této autorské dvojice a samozřejmě tato kniha přece nemůže chybět v mojí knihovně... Když jsem zjistila jaká je to bichle, odkládala jsem dobu kdy se pustím do čtení, jak se říká až budu mít více času... Rozhodnutí se ukázalo jako oprávněné, prostě jsem jí přečetla za dva dny, jen s malými přestávkami, kdy jsem musela neodkladně uvařit, trochu poklidit apod. Přiznám se, že jsem se od knihy nemohla odtrhnout a dočetla jsem jí v půl páté ráno, těsně předtím kdy jsem se v naprostém tichu pohlcená čtením vylekala zakručení svého žaludku..., to se mi ještě nikdy nestalo... :-D

MrKrahujec
26.04.2019 4 z 5

No, thriller je to opravdu jak noha, až jsem si pomalu začal říkat, jestli to s tím Jurkem už trochu nepřehánějí, přece jen mi ta jeho nesmrtelnost, nezničitelnost a výkonnost začala připadat už trochu mimo mísu, když mi přesně v tom okamžiku došlo, že klíč k této postavě může spočívat právě v tom, že vůbec nejde o zobrazení člověka. Byl by to literárně docela zajímavý experiment, ale proč ne: připusťme, že Jurek vůbec nemá být lidská postava, ale alegorické zobrazení komunismu. Pak totiž sedí úplně všechno - jeho ruský původ, jeho dvojenectví s bratrem (od samého počátku se komunističtí vládci přece vždycky potýkali s párovými spoluvládci: Lenin-Stalin, Stalin-Berija, Berija-Chruščov, Chruščov-Brežněv atd.), jeho nepředstavitelná krutost (historici už pomalu začínají připouštět, že komunismus ve své krutosti nejspíš trhnul i ten fašismus) a hlavně ta nezničitelnost spolu s tím zmrtvýchvstáním. Copak jsme opravdu nevěřili, že se v roce 1989 podařilo komunismus definitivně zlikvidovat - a kohopak to máme dnes za premiéra a prezidenta? No, uznávám, že z takového výkladu notně mrazí, ale teď už jsem dost přesvědčen, že přesně tohle autoři na mysli měli.

dasvos
24.04.2019 4 z 5

Napínavé, čtivé, ale příliš překombinované

Petula.N
23.04.2019 5 z 5

Super, super, super :)

Ivetaa
22.04.2019 5 z 5

Další díl, který nezklamal. Jen jsem si musela naordinovat kratší oddechové přestávky při čtení. Smutné záležitosti a drsný děj se mnou docela zamávaly. No prostě typický severský román. Při jeho čtení mi fakt naskakovala husí kůže...

Višnička
22.04.2019 5 z 5

Lars Kepler se vrátili v plné síle. Super !

frantisek8863
22.04.2019 4 z 5

Mě osobně to přišlo jako příběhově nastavená kaše Písečného muže. Přesto vypravěčské umění autorů je stále parádní. Trochu mě dráždil takřka nezastavitelný jednoruký Jurek a místy naivní policie. Jelikož to vypadá, že autoři dají Joonovi další šanci, tak doufám, že šanci dostane i Saga Bauerová.

francouz
22.04.2019 5 z 5

No to je klasický Kepler, jde na to prostě přes mrtvoly , ať to stojí co to stojí. Jak už název napovídá, půjde o biblické znovu zrození.
Ano a bohužel té největší noční můry, se kterou se zatím Joona mohl setkat. Je zde rozehrána partie, která má opravdu grády, jede od začátku do konce.
To jak si Lazar s detektivy pohrává, a jak pouze Joona tuší, kdo za tím stojí je opravdu jízda. Nečekejte, že by mnoho postav z příběhu zůstalo naživu. tady není msto na sentiment, je to opravdu hra na život a na smrt. A jen ten co zajde dál, má šanci přežít.
Ale jak to bude doopravy..... To se asi dozvíme příště, je zde rozehráno velké finále, nebo není...

Fíček01
22.04.2019 5 z 5

Super, skvělé, pecka! Odložila jsem ji pouze ve chvílích, kdy jsem potřebovala kafe :-)

CLAIRE139
16.04.2019 5 z 5

Opět tato dvojice autorů nezklamala!! Pro mě jsou prostě top autoři severské krimi! Napínavý příběh, který je plný zvratů. Rozhodně se těším na další díl!

Monika1180
14.04.2019 5 z 5

Tak to byla jízda. Knížka, která se těžko odkládá. Četla jsem v každé volné chvilce, bála se, co bude dál, napětím si okousala nehty... Těším se na další díl!

March
12.04.2019 4 z 5

To byla jizda, napětí, napětí a napětí. Terminator, neterminator, Joona je prostě kabrňák. Keplera mám ráda, všechny knížky jsou napínavé a skvěle napsané. Nejde se od knížky odtrhnout. Už se těším na dalšího Joonu

Mergirus
11.04.2019 4 z 5

Moje druhá kniha a nevím... Na jednu stranu souhlasím s předchozími recenzemi, ta věčná nesmrtelnost a nezranitelnost je taková...hraná? Neuvěřitelná? K naštvání? Stejně tak ten otevřený konec, opět příprava na další díl. Ale co musím této dvojici uznat, je skvělý vypravěčský styl. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, četlo se to snadno, rychle téměř samo. V neposlední řadě je jasné, že za to může i dobrý překladatel a korektor, obzvlášť když je kniha psaná v přítomném čase. A moc chválím nakladatelství, právě co se týče korektury, protože konečně kniha, ve které nejsou hrubky, překlepy a chybějící interpunkce a uvozovky.