Lazár

Lazár
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/403198/bmid_lazar-FLS-403198.jpg 4 2619 2619

Majster trilerov Lars Kepler prichádza so siedmou knihou o Joonovi Linnovi V byte na predmestí Osla nájdu mŕtveho muža. Ukáže sa, že obeťou bol dosiaľ neznámy vykrádač hrobov a zberateľ morbídnych trofejí. Keď polícia otvorí mraziaci box v kuchyni, objaví príšerný nález. Jedna z trofejí sa priamo týka komisára Joonu Linnu. O niekoľko dní kontaktuje Linnu nemecká komisárka a požiada ho o pomoc pri vyšetrovaní vraždy v kempingu pri Rostocku. Obeťou bol opäť sexuálny násilník. Joona pochopí, že zdanlivo náhodnú súvislosť nemôže ignorovať. Stopy však vedú k Jurekovi, k človeku, ktorý mal byť už dávno mŕtvy. Niektorí by to možno nazvali zázrakom, iní nočnou morou. Veď tento „Lazár“ je najhorší sériový vrah všetkých čias v severnej Európe. Joonovi intuícia vraví, že Jurek je zapletený aj do ďalších brutálnych úmrtí, ale aký má motív? Je to začiatok jeho posledného diabolského plánu: nájsť Joonovo slabé miesto a raz a navždy ho zničiť? Komisár Linna si myslel, že to najhoršie už má dávno za sebou, lenže všetko sa ešte len začína!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Lazarus, 2018

Jana2424
15.03.2019 4 z 5

"Keplerovky" se mi zdají být čím dál tím víc brutální. Nicméně nic to nemění na tom, že knížka je fakt skvěle napsaná, napínavá, má spád. Bavila mě od začátku do konce. U některých knih jsou občas "hluchá" místa, ale tady ne. Občas mě docela mrazilo.

Eva73
15.03.2019 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Skvěle napsané. Fakt jsem se bála. Moc se těším na jejich další knihu.

Jittush
15.03.2019 5 z 5

"Keplerovky", moje srdcová záležitost. Už název Lazarus (což mi bylo biblicky jasné o co půjde).Ale! Kniha mě nadchla, postavy detektiva Joony Linny a Sagy Bauerové jedoduše zbožňuju. Napínavé jako vždy. U některých částí mi běhal mráz po zádech a občas jsem se i podívala za sebe jestli někdo není za mnou. Těším se na další příběhy téhle autorské dvojce.

vera4669
14.03.2019 5 z 5

Četla jsem postupně od prvního dílu ..mám pocit, že každým dílem jsem více a více napnutá na další pokračování, za mě TOP. Poslední dva díly byly brutálnější a zůstávají ve mě pocity i dlouho po přečten,í nemohu se dočkat dalšího ..

Googies
13.03.2019 5 z 5

Jediné, co můžu k této knize říct je, že mě štve, že už ji mám přečtenou.

Mandlevest
12.03.2019 5 z 5

Ještě že skoro celý víkend pršelo a bylo ošklivo :-). Trochu jsem se bála "zmrtvýchvstání" Jurka, ale naprosto zbytečně. Saga v tomto díle dostala větší prostor a bylo to skvělé. Je to morbidně kruté, ale bravurně napsané, prostě začnete číst a nepřestanete dokud není konec. Maximální spokojenost. Doporučuji.

E_Lan
10.03.2019 4 z 5

Mé první setkání s Larsem Keplerem a nemůže nepřiznat, že jsem byl chvilkama šokován brutalitou některých scén. To je pro mne trochu za rámec. Na druhou stranu dobře vykreslené zlo o to více vtáhne do děje. A ten je vskutku velmi napínavý, že se kniha čte doslova jedním dechem. Myslím, že to nebude jediná kniha, kterou si od Keplera přečtu...

baterka.gs
10.03.2019 3 z 5

Napětí perfektní, příběh perfektní, avšak zklamala mne vyšší koncentrace nechutných detailů u vražd a že jich bylo. Mám dojem, že předešlé knihy tak netlačily v násilí na pilu a byly pro mne lepší. Je evidentní, že se dočkáme pokračování a já doufám, že manželský pár ustoupí od nechutných detailů a bude to zase psychothriller s kouskem tajemna jako předešlé díly.

zazinka2
07.03.2019 3 z 5

Tak já vám nevím... Tolik jsem se na novou Keplerovku těšila, Lovec králíků byl úplná pecka, ale tohle? Vadí mi hlavně 2 věci:
1) proč je tolik mrtvol po celé Evropě? A proč se nikdo ani nepozastavil nad tím, že dokázal být Bobr na tolika místech v tak krátkém čase?
2) jak to, že Joona vždycky všechno ví a nikdy se nemílí? Je to jako: cink, mám to, takhle to je, žádná diskuse...
Přijde mi, že už tady není žádný nový nápad, přijde mi to trochu ohrané.

harena
05.03.2019 5 z 5

"Světlo z bílé oblohy obnažuje svět v jeho nejodkrytější bezcitnosti. Tak jej musel spatřit biblický Lazar, který vyšel z jeskyně."

Další díl krimi se Sagou a Joon Linou, kteří bojují s nesmrtelným padouchem Jurkem. Ač měl být Jurke už z minulého dílu mrtvý, podařilo se mu přežít a chce se strašlivě pomstít oběma kriminalistům.Příběh opět plný napětí, akce, honiček a útěků se četl dobře a má jedno velké plus. Nejsou tu popisovány různé a hrůzné druhy mučení, jako je např v krimi od Cartera nebo Heleny Fields. Čili si dobře počteme a protože je Loona nesmrtelný, bude pravděpodobně následovat i další díl, který si ráda přečtu.

zpevSusannah
05.03.2019 5 z 5

Tak tohle byla mistrovská jízda!
Lazar vás vystřelí z trenek a to přímo do výšek plného čtenářského adrenalinu a s každou otočenou stránkou nabírá děj větší a větší rychlost k dosažení absolutního uspokojení.
Jsem nadšená. Přestože je to sedmý díl v pořadí, Keplerovi neztrácí nic z toho, co je potřebné pro perfektní krimi. Svižnost, zvraty, dokonalý "staro-nový" padouch, žádné extra velké supermanovské činy členů vyšetřovacího týmu a finální wow efekt.
Díky, díky, díky! :-)

Denisa.knizky
03.03.2019 4 z 5

Dalsi vyborna keplerovka. Ctiva, napinava, misty az frustrujici. Ano, tentokrat mi prisla konkretne v jednom miste naivni az prehnana, at nesirim spoiler tak jen heslovite – jedna se o vyvrcholeni zapletky v dome s Linnovym byvalym kolegou. I u nekterych dalsich pasazi jsem se mnohdy zamyslela nad tim, jestli to neni o par procent prehnanejsi nez by muselo byt. Ale vseobecne opet dobra detektivka a tesim se na dalsi.

greetchen
01.03.2019 4 z 5

Skvěle napsané, občas hodně surové a popisné, až jsem musela knihu i chvílemi odkládat a rozdýchat to, ale hned se k ní celá napnutá zas vrátit. Skvěle dotažené až do konce, iritovala mě ale až neuvěřitelná lstivost a dokonalost vraha, na kterého jsou všichni žabařsky krátcí a pořád se to v knize opakuje, až mi t přišlo otravné a k neuvěření.

kacaaba
01.03.2019 5 z 5

Zajímavý závěr, jsem zvědavá, jestli bude pokračování, ráda bych věděla, jak to bude s hlavníma postavama dál.

Alžma
28.02.2019 5 z 5

Já tyto knihy miluju a za mě to byl opět starý dobrý Kepler (když srovnám s Plaground, to mne nebavilo vůbec). Nemohla jsem se od knihy odtrhnout, měla neuvěřitelný spád.

Hannik
27.02.2019 5 z 5

Skvělé čtení od začátku do konce. Autor opět nezklamal a čekání stálo za to. Knížka je teda docela dost brutální a vrah až moc superhrdina, kterému všechno vychází, ale i tak dávám pět hvězd.

Skripi
27.02.2019 3 z 5

Joona nesklamal, dobre sa to počúvalo...

kolacky
27.02.2019 3 z 5

Tak tohle nekupuju. Geniální, naprosto nepolapitelný a všechno na světě předvídající vrah, to prostě neberu. Štval mě už při prvním zmrtvýchvstání a teď tomu Keplerovi nasadili korunu. Veliká škoda, jinak se mi série s Joonou moc líbí.

ivoiro
27.02.2019 5 z 5

Takže tohle byla velice hustá jízda. Strhující od první po poslední stránku. A kdypak nám vyjde další pokračování?

Milena1967
27.02.2019

Přiznám se, že tuto knihu jsem nedala. Ano, je super, ale zároveň šílené psycho. Chrise Cartera, kde krev stříká proudem čtu bez problémů, ale toto je moc. V půlce jsem knihu v rámci zachování zdravého rozumu odložila. Odezvy čtenářů v knihovně jsou podobné, někteří ji taky nedočetli, právě z tohoto důvodu.