Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111094/deti-z-bullerbynu-111094.jpg 5 4683 4683

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

BarcaStell
25.02.2020

Prima parta dětí která spolu zažívá dobrodružství.

andrea7191
19.02.2020 5 z 5

Těžká nostalgie :-D

hapac
19.02.2020 4 z 5

Kniha mého dětství s krásnými ilustrace p. Zmatlíkové.

Monika1717
15.02.2020 5 z 5

Kniha mého dětství.Před 50 lety nám ji četla paní vychovatelka v družině.

MilanCFC
05.02.2020 5 z 5

Prý jedna z nejoblíbenějších knih z dětství mé mamky, a když jsem já byl malý, rozhodně se postarala se o to, abych tak knížku otituloval i já. Čel jsem několikrát, příběhy znal nazpaměť a jsem si jistý, že ještě v budoucnu číst budu. Zkrátka nádherná, milá, laskavá knížka plná dětského dobrodružství. Dodnes si pamatuji soutěž s hráškem v lahvi a jednotlivé tipy. Dědeček samozřejmě vítěz :-)

anetka.repova
20.01.2020 4 z 5

Oblíbená kniha z dětství.

HerrPilot
18.01.2020 5 z 5

K téhle knížce jsem se dostal až před nějakou dobou na výšce, nostalgie tudíž v tomto případě nemohla zastřít můj úmysl. Přesto týhle dětský knížce těch 5* dám.

Četl jsem ji v průběhu zkouškového období, když se moje nervy a mozek začaly rozplývat do hmoty, připomínající dobře přežvýkanou dětskou žvýkačku. No a v těchhle momentech jsem pomyslně inkvizitorsky upálil skripta a věnoval se této klasice s pěknými ilustracemi Heleny Zmatlíkové. A ono to fakt fungovalo! Ty jejich příhody, pohled na svět a jazyk (jakkoliv velmi infantilní a velice bezstarostné) vás prostě VPÁLÍ do míst, kde stojí jen tři domky a vy se pak strašně neradi vracíte k těm podělaným skriptům. Laskavostí a humorem bych to zařadil ke svým oblíbeným Dobrodružstvím Toma Sawyera.

Dobře Astrid (a Heleno)! K tomuhle se určitě ještě někdy vrátím (nejen v době, kdy budu mít vlastní děti).

RendyaDav
11.01.2020 5 z 5

Četla jsem ji v dětství super knížka pro děti i pro mého syna jsem tuto knížku koupila...Strašně moc jsme si užívali čtení po večer,když byl nemocný anebo když byl škaredě venku tak jsme si udělali čtecí siestu....K tomu jsme si udělali dobrý čaj zapálili svíčky v aroma lampě....

argi111
10.01.2020 5 z 5

Skvělá knížka pro děti. Četla jsem jí jako malá snad 100x

Luciett.ka
07.01.2020 5 z 5

Nejlepší knížka mého dětství.

Mrňous1
05.01.2020 5 z 5

Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem, úžasná, čtivá, vtipná, prostě klenot. A ilustrace Heleny Zmatlíkové tu dokonalost jen doplňují!!!

sar.janurova
01.01.2020

Zkrátka a jednoduše moje nejoblíbenější knížka z dětství. A dodneška ji miluji. Mohla bych tuhle knížku číst klidně i milionkrát za sebou a budu ji pořád milovat.

befel
09.12.2019 4 z 5

Líbí se více holkám, než klukům.. Já ji milovala, mí synové jsou už méně nadšeni.

Amneris
07.12.2019 5 z 5

Tuto knížku mám moc ráda, četla jsem ji několikrát, třeba během nemoci nebo o prázdninách. Ráda ji budu číst svým dětem.

JointlieKat94
01.12.2019 5 z 5

Tuhle knihu miluju, a občas se k ní ráda vrátím. :)

Za prvé, byla to má první přečtená. Četli jsme jí na základce a nebudu lhát, už tehdy jsem si jí fakt zamilovala.
A za druhé, díky ní jsem asi objevila svou představivost, fantazii. Moc ráda jsem si doma pak kreslila téma z této knihy, ty tři domky, jak byli u sebe, děti na ostrůvku obklopeném vodou, tu jejich tajemnou jeskyni.. strašně moc jsem si přála zažít všechna ta dobrodružství, a vlastně jsem je díky dětem z Bullerbynu i zažívala.

Teď jsem se ke knize zase vrátila, asi jsem potřebovala přesně tenhle únik z reality. A bylo to úžasný.

Je to moc krásná a milá kniha.

Pavlína79
10.11.2019 5 z 5

nejlepší knížka mého dětství ....

Janaves
10.11.2019 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala jako malá holka od rodičů, když jsem byla nemocná.Aby se mi lépe stonalo:-) Moc hezké čtení!

rozina351
07.11.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Zajímavé je, že Lindgrenová pracovala na Dětech z Bullerbynu souběžně s Pipi Dlouhou punčochou. Obě knihy se jakoby vzájemně doplňují, v Bullerbynu nacházíme soulad, řád, idylické ladění světa dětí i dospělých, zatímco Pipi obrací vše naruby. Líčení slavností i všedních dní v Bullerbynu působí harmonicky a vykresluje svět, který je v pořádku. Lindgrenová mistrně zachycuje různorodost dětských temperamentů i dynamiku skupiny. V Bullerbynu jsou všechny dětské potřeby a přání bohatou měrou naplněny. Dospělí tvoří jen nutný doplněk světa dětí, jejich funkce je zřejmá - poskytovat dostatek jídla, lásky, svobody, prostoru a bezpečí.

Blanchidlo
27.10.2019 5 z 5

Nesmírně ráda se k nim vracím i jako dospělá.

iiiccc
06.09.2019 5 z 5

Protože paní učitelka i rodiče odmítali tuto knihu číst stále dokola, naučila jsem se díky ní číst už ve školce. A pořád mi vzpomínka na ní vyvolává úsměv na tváři.