Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111094/deti-z-bullerbynu-111094.jpg 5 4683 4683

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

Zdeniczka
05.02.2019 5 z 5

Další z knížek mého dětství. Příběhy Lisy a ostatních dětí mě moc bavily. A jsem ráda, že mi ji kdysi rodiče pořídili i domů. Až děti trochu povyrostou, určitě po ní sáhnou také. :)

bellinkabell
28.01.2019 4 z 5

Kniha mého dětství.

Dimas
04.01.2019 5 z 5

Dobrodružné dětství bez televize a mobilů. Krásná nostalgie...

Hani77
02.01.2019 4 z 5

Tuto knihu jsem sice znala z dětství, ale nikdy jsem ji celou nečetla. Před cca 3 roky jsme ji četly s dcerami, a protože už obě uměly číst, tak jsme se střídaly u předčítání :-). Líbila se mi, ale ne natolik, abych ji četla podruhé. A já se jinak ke knihám ráda vracím :-).

1bublina
30.12.2018 5 z 5

Knihu mi často četla maminka před spaním, pak už jsem ji četla i sama. Opravdu krásná kniha, často humorná.

DuchDoby
15.12.2018 5 z 5

Existuje někdo, kdo v mládí nechtěl do Švédska za Lassem, Bossem, Ollem, Britou a Annou a Lisou?

Chalupice
07.12.2018 5 z 5

Naprostá klasika, kterou má snad v knihovně každý. (Alespoň pevné doufám.)
I když od posledního čtení teto knihy uběhlo x let, je to přesně ta kniha, kdy si naprosto živě vzpomínám na barvité ilustrace a vůni knihy.
Proste dětství.

Marlite
05.12.2018 5 z 5

Kouzelná kniha, kterou nyní čtu ve švédštině.

Dresia
02.12.2018 5 z 5

Tohle se dá číst pořád dokola. NÁDHERA.

Skalara
19.11.2018 5 z 5

Povinná četba na základní škole :) Nejlepší příběh byl jak učitelka byla nemocná :D

Bookworm11
31.10.2018 5 z 5

,,Děti z Bullerbynu" je jedna z knih mého dětství. Čtu ji každý rok, přestože jsem z ní už vyrostla a nikdy mě neomrzí.

Tuto07
16.10.2018 4 z 5

Výborná kniha pro děti 4-12 let. Jinak nádherná ilustrace.

jfialova
11.10.2018 5 z 5

Vynikající kniha nejen pro děti :-) Od dětství jsem ji nečetla a teď jsem si tedy dala repete s vlastními dětmi. Moc se nám líbila, některé příhody jsem už zapomněla, takže i pro mě to byla zábava a každý večer jsme se na čtení všichni těšili.

Marekh
09.10.2018 4 z 5

Knihu jsem přečetl během jednoho dne. Tuto knihu jsem četl poprvé, v dětství jsem knihu nečetl. Myslím si, že tato kniha se bude líbit dětem, je nadčasová, bude určitě vyhledávána a čtena i dnešními dětmi. Určitě se také ke knize s oblibou vracejí čtenáři dříve narození, kteří se navrátí do svých dětských let a budou vzpomínat.

Hlavní postavou je Lisa, která má 2 bratry (Lasse, Bosse) a přátelí se se dvěma kamarádkami (Anna, Britta) a chlapcem Ollem. Navštěvují školu, rádi chodí k dědečkovi, kterému čtou noviny. S těmito dětskými hrdiny zažijeme spoustu dobrodružství, různých her, zasmějeme se jejím lumpačinám. Líbilo se mi, že s našimi hrdiny projdeme průřezem celého roku (Vánoce, Velikonoce, stavění májky).

Ilustrace Heleny Zmatlíkové jsou výborné.

hippiesak
25.09.2018 4 z 5

Moje jedno z TOP když jsem byl malý. První část jsem hltal, bylo to tím retrem, tou nostalgií, ale jak byly díly ke konci delší a delší, tak jsem si říkal, že už by mohl být konec :) On přeci jenom čtenář 36 let nebude ta správná cílovka :) Moje děti jsou ještě malé, ale věřím tomu, že za pár let to přelouskají již sami a bude je to bavit :)

haki34
30.08.2018 5 z 5

normálne sa divím sama sebe, že k jednej z mojich najobľúbenejších detských kníh som nenapísala koment !! tak náprava :) nedávno sem dočítali s mojimi deťmi, a už minimálne 3 generácia našej rodiny sa s kolektívom z Bullerbynu zasmiala a pobavila... (decká ryčali smiechom hlavne pri pasíži s hrou na indiánov - útok na kravy, zastupujúce nepriateľských Komančov :D...ale pobavil aj vodník hrajúci na hrebeni, cesta do školy, hry...)
Zistili sme, že deti všade na svete vymýšľajú rozne neplechy a hrajú sa rovako ako u nás... spoznali sme švédske zvyky, tradície (Vianoce a vianoční škriatkovia, hľadanie veľkonočných vajec..-.) jedlá - vždy ma fascinovala studená ovocná polievka, ktorú ukoristila mamičke pirátka Lisa....

a pokračovať by sa dalo dlho, predlho :) napríklad, ako počujem cinkať zvončeky na konskom postroji, zahrabaná s Lisou pod teplými prikrývkami a sneh fučí nad nami a sane letia zimnou nocou....
Rozhodne doporučujem !!!

P.S. Kus klobásyy tej najlepšej je u nás už zaužívanou frázou :D

rreegg1
28.08.2018 5 z 5

Nejzamilovanejsi knizka meho detstvi, ctena nekolikrat. Uz se tesim jak se do ni po letech zactu i se svou malou dcerkou, az ji knihu predstavim:)
Pamatuji si, ze detska fantasie mi tu jela na plne obratky:)

2823
28.08.2018 5 z 5

Super,!

SSTknihy
14.08.2018 5 z 5

Co se dá napsat o knize, kterou jsem v dětství četla snad stokrát. Snad jen to, že je prostě skvělá, boží, zábavná, vtipná, poetická, krásně ilustrovaná, milovaná. A nejlepší na tom je, že je vlastně tak trochu o ničem – šest dětí žije ve třech statcích kdesi na švédském venkově a prostě se baví tak, jak se děti na venkově baví. A on z toho vznikl takový klenot. Takže jen jednoduše: díky, paní Lindgrenová!

Madli
05.08.2018 5 z 5

Děti z Bullerbynu jme četli ve škole a moc se mi ta knížka líbila. Pak jsem si ji přivezla z chaty a znovu ji přečetla. Byla to moc povedená kniha a proto dávám 5 hvězdiček. Stokrát DOPORUČUJI!!!!!