Děti z Bullerbynu

Děti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/111094/deti-z-bullerbynu-111094.jpg 5 4684 4684

Pokaždé, když se na našem knižním trhu objeví tato knížka Astrid Lindgrenové, nositelky Ceny H. Ch. Andersena, udělá radost malým i větším čtenářům. Šest dětí – Lisa, která všechno vypravuje, její dva bratři Lasse a Bosse, sestry Anna a Britta a kamarád Olle – v ní prožívá veselé či méně zábavné každodenní příhody na švédském venkově. Ve třech částech knihy strávíme s dětmi celý rok: jaro s koťátky, léto s prázdninami, podzim se školou, zimu s vánočními svátky. A protože jsou to příběhy, které v různých podobách může zažít každé dítě, těší se stále neutuchajícímu zájmu čtenářů na celém světě.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Albatros (ČR)

Alla vi barn i Bullerbyn, Mera om oss barn i Bullerbyn, Bara roligt i Bullerbyn, 1947

iiiccc
06.09.2019 5 z 5

Protože paní učitelka i rodiče odmítali tuto knihu číst stále dokola, naučila jsem se díky ní číst už ve školce. A pořád mi vzpomínka na ní vyvolává úsměv na tváři.

Taralcielle
02.09.2019 3 z 5

Docela dobré čtení, ale úplně mě neoslovilo. Mám raději jiné příběhy. Ale rozhodně není špatné.

Corso
27.08.2019 5 z 5

(vypocute ako audiokniha s Libusi Safrankovou)
Ked ono je to v podstate take strucneeeee. Clovek by chcel viac a viac a viac. Obrazy idylickeho detstva sa nikdy neomrzia. Autorka mala dar "preladit sa" na vlnu detskeho myslenia, a tak aj pisala. Je to potom tak milo autenticke. Az je cloveku smutno ze netravil detstvo tiez v nejakom tom Bullerbyne, ale na blbom panelakovom sidlisku.

Y2T
26.08.2019 4 z 5

Kniha je fajn, ale ta jedna hvězdička dolů je za to, že to v knize přehání s alkoholem. Nestačí, že je tam alkoholik Sneel, který týrá psa a u kterého vystrašené děti prosedí celé odpoledne, ale i hlavní hrdinové ve věku 6-12 let pijí jalovcové pivo, které jim servírují rodiče, po kterém Bose tvrdě usne, což je zdrojem obecného veselí a zmalují mu obličej.

whale77
26.08.2019 5 z 5

Opakování – matka moudrosti, v mém případě už také trochu trapnosti: co ilustrovala Zmatlíková, nemůže být špatný. A když to ještě k tomu napsala Lindgrenová, tak to už je prostě záruka superkvalitního počteníčka.
Lindgrenová je autorka, která myšlením (rozuměj vnímáním) „zamrzla“ v dětství a proto dokázala přesně vypíchnout ty chvilky z jejího vlastního vzpomínání tak, aby to nebyla jen vzpomínkovka, ale aby knížka chytila a nepustila hlavně dětského čtenáře.
Ačkoliv knížka popisuje dětství v době, která je s tou dnešní nesrovnatelná (pěší cesta do školy dětí bez dospělého doprovodu, jízda na velkou dálku na saních, život bez TV a PC,...), text je velmi srozumitelný (žádné archaismy) a příběhy lákají i dnešní děti k prožití podobných dobrodružství.
Jak já jí to dětství závidím a jak moc ho přeju svým dětem!
Knížka, kterou prostě musí přečíst naprosto každý, a které bych nejradši dala hvězd deset.

Booky84
21.08.2019 5 z 5

Kniha mého dětství, kterou mám hodně ráda.

pepa4081
09.08.2019 5 z 5

Nádherná knížka, která mne v dětství minula. Obyčejný život party dětí, líčený tak, že jsem se úplně viděl mezi nimi. Navíc krásné ilustrace od paní Heleny Zmatlíkové. Snad ji jednou přečtu vnoučatům. Astrid Lindgrenová si svou popularitu zaslouží.
Vrcholně uspokojivé.

WendyWriter
08.08.2019 5 z 5

Moc krásná knížka,kterou by měl znát snad každý .
Myslím si,že každé dítě zabaví a jako dárek velice potěší.

m.zirhut
20.06.2019 5 z 5

Příjemné překvapění pro mne neznámé dětské knihy, kterou jsem našel na chalupě na horách. Z dětí kniha nejvíce zaujala sedmiletou dceru.

FilDaV
17.06.2019 5 z 5

Už od tří let, kdy nám poprvé maminka četla tuhle knihu Děti z Bullerbynu čteme asi jednou za tři roky, protože neuvěřitelná atmosféra poklidného venkovského statku a dobrodružství dětí zaujme každou generaci. My jsme samozřejmě fandili klukům (Lasse, Bosse, Olle), i když samozřejmě skoro vždy nechala paní Lindgrenová vyhrát holky (Lisa - vypravěčka, Britta, Anna). Ale ať už to dopadlo jakkoliv, tohle je prostě navždy naše klasika a jedna z nejlepších knih, které jsme kdy měli možnost (nebo spíš čest) přečíst. Přečíst tuhle knihu je pro nás čest!

ArwenAragorn
12.06.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knížek. Četla jsem ji pořád dokola

PhoebePollard
18.05.2019 5 z 5

Kniha, která nestárne. Četla jsem asi ve druhé třídě a hned jsem si ji zamilovala, takže když ji později dostala sestra k Vánocům, pořád jsem jí ji kradla. Tenhle příběh je prostě perfektní...

Liilith
11.05.2019 5 z 5

Tuto klasiku dětské literatury doporučuji každému rodiči, který chce mít doma kvalitní a inspirativní čtení pro své děti.

certik003
08.04.2019

Milé příběhy o partě dětí, příběhy jsou krátké, takže by pro menší děti neměl být problém je číst. Pro mě to byla hezká vzpomínka na dětství.

Anie94
28.03.2019 5 z 5

Srdcovka z dětství a miloučký návrat do dětských let. Až budu mít děti tak určitě jim pořídím do knihovničky.

Knihomolka582
21.03.2019

Tahle knížka mi, když jsem byla menší hned přirostla k srdci.Krásně se to četlo,nádherné ilustrace.

LucKys
12.03.2019 5 z 5

Nejčtenější kniha mého dětství

JessieEx
08.03.2019 5 z 5

Jé, jak ráda jsem se k této knížce po asi 15-20letech vrátila. Bylo to jako setkání se starým známým. Četla jsem ji synovi večer před spaním na pokračování a vzpomínala, co pro mě tehdy znamenala. Popravdě, pro mě znamenala všechno. Jako jsem v pubertě žila seriálem Přátelé, tak jsem jako dítě žila Dětmi z Bullerbynu. Byli to pro mne kamarádi, které jsem ve skutečnosti nikdy neměla, vždy jsem byla spíš samotářský typ. O to více jsem dobrodružství známé šestky prožívala. I po tolika letech je považuji za nejlepší dětskou knihu a dojímám se nad společnými vzpomínkami.

gaaabi
02.03.2019 5 z 5

To je nejhezčí knížka z mého dětství a první tlustá, kterou jsem četla. Potom ještě dvakrát...

Theresa28
15.02.2019 5 z 5

Kniha mého dětství, moc se mi líbila. Určitě se k ní někdy zase vrátím. Minimálně ji budu číst svému synovi na dobrou noc.