Deti z Bullerbynu

Deti z Bullerbynu
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155237/bmid_deti-z-bullerbynu-155237.jpg 5 4634 4634

V malej švédskej osade Bullerbyn sú len tri gazdovstvá – Severné, Stredné a Južné. Žijú tu tri rodiny, v ktorých je šesť detí, traja chlapci a tri dievčatá. Lasse, Bosse, Lisa, Olle, Anna a Britta prežívajú v krásnej prírode dni plné drobných, ale o to významnejších radostí, bezstarostných hier, detských šarvátok a hádok. Zabrať dostávajú aj skutočné priateľstvá. Príhody malých nezbedníkov už celé desaťročia patria k čitateľsky najobľúbenejším titulom zlatého fondu literatúry pre deti. A nielen pre ne.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Příběhy
Vydáno: , Mladé letá

Bullerbyboken , 1947

RendyaDav
11.01.2020 5 z 5

Četla jsem ji v dětství super knížka pro děti i pro mého syna jsem tuto knížku koupila...Strašně moc jsme si užívali čtení po večer,když byl nemocný anebo když byl škaredě venku tak jsme si udělali čtecí siestu....K tomu jsme si udělali dobrý čaj zapálili svíčky v aroma lampě....

argi111
10.01.2020 5 z 5

Skvělá knížka pro děti. Četla jsem jí jako malá snad 100x

Luciett.ka
07.01.2020 5 z 5

Nejlepší knížka mého dětství.

Mrňous1
05.01.2020 5 z 5

Naprostý souhlas s předchozím příspěvkem, úžasná, čtivá, vtipná, prostě klenot. A ilustrace Heleny Zmatlíkové tu dokonalost jen doplňují!!!

sar.janurova
01.01.2020

Zkrátka a jednoduše moje nejoblíbenější knížka z dětství. A dodneška ji miluji. Mohla bych tuhle knížku číst klidně i milionkrát za sebou a budu ji pořád milovat.

befel
09.12.2019 4 z 5

Líbí se více holkám, než klukům.. Já ji milovala, mí synové jsou už méně nadšeni.

Amneris
07.12.2019 5 z 5

Tuto knížku mám moc ráda, četla jsem ji několikrát, třeba během nemoci nebo o prázdninách. Ráda ji budu číst svým dětem.

JointlieKat94
01.12.2019 5 z 5

Tuhle knihu miluju, a občas se k ní ráda vrátím. :)

Za prvé, byla to má první přečtená. Četli jsme jí na základce a nebudu lhát, už tehdy jsem si jí fakt zamilovala.
A za druhé, díky ní jsem asi objevila svou představivost, fantazii. Moc ráda jsem si doma pak kreslila téma z této knihy, ty tři domky, jak byli u sebe, děti na ostrůvku obklopeném vodou, tu jejich tajemnou jeskyni.. strašně moc jsem si přála zažít všechna ta dobrodružství, a vlastně jsem je díky dětem z Bullerbynu i zažívala.

Teď jsem se ke knize zase vrátila, asi jsem potřebovala přesně tenhle únik z reality. A bylo to úžasný.

Je to moc krásná a milá kniha.

Pavlína79
10.11.2019 5 z 5

nejlepší knížka mého dětství ....

Janaves
10.11.2019 5 z 5

Tuhle knížku jsem dostala jako malá holka od rodičů, když jsem byla nemocná.Aby se mi lépe stonalo:-) Moc hezké čtení!

rozina351
07.11.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dětských knih. Zajímavé je, že Lindgrenová pracovala na Dětech z Bullerbynu souběžně s Pipi Dlouhou punčochou. Obě knihy se jakoby vzájemně doplňují, v Bullerbynu nacházíme soulad, řád, idylické ladění světa dětí i dospělých, zatímco Pipi obrací vše naruby. Líčení slavností i všedních dní v Bullerbynu působí harmonicky a vykresluje svět, který je v pořádku. Lindgrenová mistrně zachycuje různorodost dětských temperamentů i dynamiku skupiny. V Bullerbynu jsou všechny dětské potřeby a přání bohatou měrou naplněny. Dospělí tvoří jen nutný doplněk světa dětí, jejich funkce je zřejmá - poskytovat dostatek jídla, lásky, svobody, prostoru a bezpečí.

Blanchidlo
27.10.2019 5 z 5

Nesmírně ráda se k nim vracím i jako dospělá.

iiiccc
06.09.2019 5 z 5

Protože paní učitelka i rodiče odmítali tuto knihu číst stále dokola, naučila jsem se díky ní číst už ve školce. A pořád mi vzpomínka na ní vyvolává úsměv na tváři.

Taralcielle
02.09.2019 3 z 5

Docela dobré čtení, ale úplně mě neoslovilo. Mám raději jiné příběhy. Ale rozhodně není špatné.

Corso
27.08.2019 5 z 5

(vypocute ako audiokniha s Libusi Safrankovou)
Ked ono je to v podstate take strucneeeee. Clovek by chcel viac a viac a viac. Obrazy idylickeho detstva sa nikdy neomrzia. Autorka mala dar "preladit sa" na vlnu detskeho myslenia, a tak aj pisala. Je to potom tak milo autenticke. Az je cloveku smutno ze netravil detstvo tiez v nejakom tom Bullerbyne, ale na blbom panelakovom sidlisku.

Y2T
26.08.2019 4 z 5

Kniha je fajn, ale ta jedna hvězdička dolů je za to, že to v knize přehání s alkoholem. Nestačí, že je tam alkoholik Sneel, který týrá psa a u kterého vystrašené děti prosedí celé odpoledne, ale i hlavní hrdinové ve věku 6-12 let pijí jalovcové pivo, které jim servírují rodiče, po kterém Bose tvrdě usne, což je zdrojem obecného veselí a zmalují mu obličej.

whale77
26.08.2019 5 z 5

Opakování – matka moudrosti, v mém případě už také trochu trapnosti: co ilustrovala Zmatlíková, nemůže být špatný. A když to ještě k tomu napsala Lindgrenová, tak to už je prostě záruka superkvalitního počteníčka.
Lindgrenová je autorka, která myšlením (rozuměj vnímáním) „zamrzla“ v dětství a proto dokázala přesně vypíchnout ty chvilky z jejího vlastního vzpomínání tak, aby to nebyla jen vzpomínkovka, ale aby knížka chytila a nepustila hlavně dětského čtenáře.
Ačkoliv knížka popisuje dětství v době, která je s tou dnešní nesrovnatelná (pěší cesta do školy dětí bez dospělého doprovodu, jízda na velkou dálku na saních, život bez TV a PC,...), text je velmi srozumitelný (žádné archaismy) a příběhy lákají i dnešní děti k prožití podobných dobrodružství.
Jak já jí to dětství závidím a jak moc ho přeju svým dětem!
Knížka, kterou prostě musí přečíst naprosto každý, a které bych nejradši dala hvězd deset.

Booky84
21.08.2019 5 z 5

Kniha mého dětství, kterou mám hodně ráda.

pepa4081
09.08.2019 5 z 5

Nádherná knížka, která mne v dětství minula. Obyčejný život party dětí, líčený tak, že jsem se úplně viděl mezi nimi. Navíc krásné ilustrace od paní Heleny Zmatlíkové. Snad ji jednou přečtu vnoučatům. Astrid Lindgrenová si svou popularitu zaslouží.
Vrcholně uspokojivé.

WendyWriter
08.08.2019 5 z 5

Moc krásná knížka,kterou by měl znát snad každý .
Myslím si,že každé dítě zabaví a jako dárek velice potěší.