Dětské zoubky

Dětské zoubky
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415524/bmid_detske-zoubky-1YC-415524.jpg 4 1241 1241

Suzette se nedaří navázat vztah s její sedmiletou dcerou, která nemůže – nebo nechce – mluvit. Už od jejího nejútlejšího dětství cítila, že ji Hanna odmítá. Suzette připadá, že ji její dítě nenávidí, a ta myšlenka ji děsí. Alex nechce věřit své manželce, že se jejich dcera chová krutě a nenormálně. Je Hanna jen zlobivá holčička, jejíž chování pramení z vysoké inteligence, kreativity a snad i osobního kouzla? Nebo se opravdu snaží svojí matku zabít? Silný a břitký psychologický román nové talentované autorky Zoje Stage, Dětské zoubky, nabízí více otázek, než odpovědí – a podrží si své tajemství až do šokujícího konce.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Omega

Baby Teeth , 2018

Ethys
09.10.2019 4 z 5

Zajímavé téma. Jako rodiče mě kniha donutila se zamyslet nad svým chováním k dětem. Začátek knihy mě moc nezaujal, ale pak jsem se zacetla a zajímala me každá další stránka. Závěr jsem čekala trochu jiný.

RADOST
09.10.2019 5 z 5

Napínavý příběh o zrádných zákoutích našich duší. O přímočaré cestě inteligentního manipulujícího dítěte ke zlému činu. Protože o lásku se nechce dělit. Stejně tak jak dospělí, kteří jsou rozčarováni ze svých rodičovských pocitů a vnitřně strádají. Je to četba k zamyšlení, protože v menším měřítku něco podobného zažívá snad každá rodina. Co je příčinou a spouštěčem dětských vzdorů a rozpolcenosti jejich rodičů?

Mikako
07.10.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mě chytila hned na první stránce a nepustila.
Štvala mě celá rodina :-D
Konec jsem pořád čekala trochu jiný a klidně bych tam přidala ještě jednu kapitolu. Ale i přes to jsem nadšená!
Mě prostě zlé děti dětí :-D
Vždycky se v televizi nejvíc bojím u hororu, kde jsou nějaký zákeřný spratci :-D

Costanzo
06.10.2019 5 z 5

Strhující děj s příběhem ostrým jako břitva. Oči přibité ke knize. S napětím otáčíte stránky. Postavy byly mistrovsky vykresleny, zvláště pak Hanna. Malá geniální psychopatická manipulátorka, která se chce za každou cenu zbavit své matky. Má otce omotaného kolem prstu a sotva se otočí, lusknutím prstů se mění v panenku Chucky a jde po krku své matce. Lepší přirovnání asi nenajdu. Hltám stránku za stránkou, a i když je příběh svým způsobem zvrácený, nemůžu si pomoct. Šílený, morbidní, mrazivý a téměř hororový vztah mezi matkou a dcerou. Celá kniha je postavena na velké dávce realističnosti, poslední kapitoly byly emotivně velmi silné. Otevřený konec se mi na jedné straně nelíbil, protože nemám ráda, když nevím jak to dopadne, na straně druhé mi však nechal spoustu prostoru pro fantazii. Bude pokračování? Doufám, že ano, protože pokud bude druhý díl, pak se teprve máme na co těšit...

Beky
05.10.2019 4 z 5

Čtivý, napínavý, záludný a temný ...
Celý příběh je strašně strhující, dramatický, plný nezodpovězených otázek a překvapivých situací, kdy si říkáte - jak tohle může dopadnout?
Děj odsejpá sám, jste zvědaví a neodložíte knihu, dokud se nedostanete na konec, kde vlastně zjistíte, že ... Konec v podstatě neexistuje?!
Tahle kniha, DĚJ, si konec ZASLOUŽILa !!!

jana1941
04.10.2019 5 z 5

Fajn kniha, dobrý příběh, trochu mě zklamal otevřený konec, ale zase si každý můžu dle své fantazie domyslet, jak to dopadlo ...

josska
30.09.2019 4 z 5

Knížka byla čtivá,ale místy jsem nevěřila co čtu,,,7 leté dítě??zklamal mě konec tak nevím???bude pokračování??

lucije4103
29.09.2019 3 z 5

Od první stránky mě knížka chytla a nemohla jsem ji odložit. Četla jsem dlouho do noci a čekala, co ta malá potvora zase vymysli... ???? Bohužel konec hodně zklamal, čekala jsem něco víc...

Verpax
28.09.2019 3 z 5

Ze začátku mě kniha bavila, ale od poloviny jsem měla pořád zalusk, přeskočit ke konci, abych už mohla číst něco jiného. Hana je zjevně psychopat, ale matka je také dost nevyrovnana (manzela ma vlastně jako náhradu za svou matku a na Hanu od malicka zarlila) a myslím, že by byla, i kdyby měla normální dítě.

anndy
28.09.2019 3 z 5

Hanna na svůj věk až moc inteligentní a důmyslné dítko. Kdyby jí bylo malinko víc, asi by se příběhu dalo i věřit. Začátek nic moc, po půlce už to šlo a ten závěr. Za mě velké zklamání :-(

Vallenka
27.09.2019

Při čtení knížky se mi do hlavy vkrádala myšlenka s otázkou, kdy se ve skutečných psychopatech "zrodí" touha škodit, ubližovat a zabíjet? Je pro mě nepředstavitelné, že by 7 leté dítě bylo natolik vychytralé, že by skutečně zvládlo plánovat vraždu vlastní matky.Navíc když vezmu v potaz to, že maminka bývá povětšinou tou nejdůležitější osobou v životě dětí (jak s tímto některý matky nakládají a jaký to má následný dopad na dítě je věc jiná). Ale kdo ví? Třeba jsem v tomto směru naivní, že mi to připadá neskutečné. Každopádně knížka je určitě čtivá a má spád.

novina
19.09.2019 4 z 5

Suzette jsem fandila a úplně jsem ze stránek vnímala její rozpolcenost a bezmoc. Hrozně mě štvalo chování Alexe, to, že Suzette nevěřil. A Hanna? To byla opravdu silná káva - 7letá psychopatka toužící po vraždě své vlastní matky? Přišlo mi to přehnané, ale velmi čtivé.

mulderka
17.09.2019 3 z 5

Pro zatím bezdětné by tahle knížka mohla být solidní antikoncepce ;-) Pro nás, co děti máme, důvod zbožně pohlédnout k nebi s díky za to, že ty naše příšerky přece jenom až takové ztělesněné zlo nejsou... No a já teď jdu /pro jistotu/ přehrabat dítkům jejich chaotický pokoj a budu doufat, že nenarazím na nějakou svoji fotku v rakvičce... Nadějí mi budiž fakt, že na rozdíl od Hanny jsou ukecané až přespříliš!!
A teď něco konečně i k věci, tedy k dotyčnému literárnímu dílku: nápad ne moc originální - /Exorcista vystrkuje růžky/, napsáno vcelku čtivě, největší pochopení jsem měla pro Suzette, která už toho má naloženo i bez - velmi mírně řečeno problematické - dcerky až až. Dočteno, do knihovny odevzdáno a rozhodně nemám v úmyslu se k této pro mě hodně psychicky nepříjemné četbě vracet.

lucia0925
15.09.2019 3 z 5

Strašně dlouho trvalo, než jsem nabrala odvahu knihu si přečíst. Přišla mi jen stěží uvěřitelná. Hanna je sice evidentně geniální psychopatka, ale furt 7letá, a k tomu jejímu věku měla myšlení na úrovni dospělého. Z vyprávění její matky mi zase přišlo, že i ta matka je psychopatka. A postava otce... Ten konec to úplně zabil, milující otec, který brání svou dceru zuby nehty i proti její matce, a najednou tak otočí? A nechápu upoutávku na knihu, kde se uvádí, že Hanna s otcem normálně mluví. Přitom s ním mluví až na samém konci knihy a s matkou mluví skoro od začátku příběhu. Kniha evidentně nemá konec a autorka si chystá prostor pro pokračování, ale nejsem si zcela jistá, zda si přečtu i další díl.

Ramondia1
10.09.2019 4 z 5

Ze začátku čtení nebylo nic moc, ale, jak se naschvály toho malého psychopatického zmetka Hanny postupně začaly měnit na skutečně promyšleně agresívní útoky s cílem zlikvidovat nenáviděnou matku, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Konec mi takhle stačil, nepotřebuju pokračování, je jasné, jak by se příběh vyvíjel dál.
Každopádně ani jeden z členů rodiny mi nebyl sympatický. Perfekcionistická, ale přitom psychicky labilní matka je naprosto závislá na svém slabošském manželovi (mimochodem popis jejich erotických hrátek mi vyvolával žaludeční nevolnost), o tom malém zákeřném zmetkovi raději ani nemluvím.
I když celý příběh není úplně uvěřitelný, četl se dobře a mrazí mě při představě, že bych tyto lidi měla třeba jenom za sousedy.

VěraČamková
09.09.2019 5 z 5

Evidentně ponechán prostor pro případné další pokračování, ale kniha za mně poměrně děsivá, nešlo mi se od ní odtrhnout, ještě teď mě mrazí. Myslím, že psychopatická Hanna nám do budoucna nejedno překvapení určitě nachystá.

Lenka8418
04.09.2019 3 z 5

Chvílemi dost děsivá kniha. Po přečtení jsem ráda,že mám tak hodnou dceru. Zajimavé,že takový příběh někdo vymyslí. Doporučuji přečíst

adevis
28.08.2019 4 z 5

Jelikož je to autorčina první kniha, dovolím si říct, že se povedla. Sem tam se některé věci opakovali, ale to je detail a dá se lehce prominout. Při čtení nechybělo napětí a od půlky knihy nutkání číst dál dál. Jak bylo řečeno v předchozích recenzích, konec je otevřený, proto bych ráda uvítala nějaké pokračování :)

Klobouková
27.08.2019 4 z 5

Je to děsivé a šílené. Vždy jsem po čtení měla potřebu o trochu víc objímat své děti... ;-)

Katulinka69
23.08.2019 4 z 5

Až na ten otevřený konec to bylo naprosto skvělé poctenicko. Doufám,další kniha od této spisovatelky bude následovat.