Dewey Kocúr v knižnici

Dewey Kocúr v knižnici
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297759/dewey-kocur-v-kniznici-sZe-297759.jpg 4 231 231

Ako môže zvieratko ovplyvniť životy ľudí?Ako je možné,že túlavé mačiatko načisto zmenilo knižnicu v malom americkom meste a nakoniec sa preslávilo na celom svete?Odpovede na tieto otázky nájdete v knihe o Dewey Knihomoľovi Nenásytnom,milovanom kocúrovi zo Spencerskej verejnej knižnice.

Allena24
06.08.2018 5 z 5

Pro mě byla kniha citovou záležitostí. Dewey, kocourek z knihovny okouzlil i mě.

Ishir
24.07.2018 5 z 5

Tak tato kniha mě hluboce zasáhla. Po pár dnech po přečtení jsem zjistila, že moje kočička trpí podobnou nemocí jako Dewey.

Sova15
24.07.2018 4 z 5

Mám ráda knihy, které popisují pravdivé příběhy. Příběh Daweyho je dojemný. By to Pan kocour. A jsem ráda, že autorka popisovala příběhy z rodiny i historie městečka. Bylo to zajímavé a k příběhu to patřilo. Doporučuji kočkomilům.

Jessybelle
15.07.2018 4 z 5

Možná jsem čekala malinko víc kocoura... Ale i tak to bylo pěkné počtení. Mou srdcovkou se sice nestala, ale vaší třeba jo, jinak než přečtením to nezjistíte...

kika 13
16.06.2018 3 z 5

Pohodové čtení moc se u toho nemusí přemýšlet.

Záhadný
11.06.2018 4 z 5

Přemýšlel jsem, jestli dám 4 nebo 3 hvězdičky, nakonec dávám 4. Historky o kocourovi jsou čtivé, co mi však vadilo, tak bylo popisování historie města, které podle mě ani s příběhem moc nesouvisí. 70 %.

Květi62
09.05.2018 4 z 5

Milé čtení o zrzavém kocourkovi, kterého všichni milovali. Nenáročné čtení na pohodu.

rozvera
08.05.2018 4 z 5

Autorčino vzpomínání na rodinu, život v malém středoamerickém farmářském městě a hlavně na její dvě lásky a to knihovnu, ve které působila čtvrt století a kocoura, kterého našla v mrazivé zimní noci jako polozmrzlé zbědované kotě. Vyrostl z něj statný kocour, který se stal členem kolektivu, prožil v knihovně celý svůj dlouhý život, působil jako "terapeut " pro zlepšení nálady návštěvníků a hlavně ho milovaly děti. Díky němu se knihovna stala známou po celém státě i mimo něj.Knížka připomene starším knihovníkům minulé doby se skříněmi a dlouhými zásuvkami s kartotéčními lístky, ve kterých se jim míhaly šikovné prsty a kočkomily potěší vyprávění o neobyčejném kocourovi.

vojteska70
03.05.2018

Přišla jsem k té knížce náhodou. Ale úplně mne okouzlila. Bylo mi lito, když byl konec

xreni
19.04.2018 2 z 5

nechapu hodnoceni 90%, knizka o kocourovi, na kterou jsem se tak tesila byla strasne nudna. vypraveni o kocce suche. jedine svetle chvilky v knize byly, kdyz autorka popisovala pribeh sve rodiny, to se i dalo cist.. za me teda nic moc. docist to byla vyzva.

raty
22.03.2018 5 z 5

Pokud jste si kocourka z knihovny oblíbili jako já, snad vás potěší odkaz na tento krátký film o něm :-)

Alexxxka
20.03.2018 5 z 5

Tato knižka ma dostala. Nie je len o skvelom kocúrovi ale aj o skvelých ľuďoch. Som rada, že vďaka Výzve som sa k Deweymu dostala :-)

wiolca
06.03.2018 5 z 5

Já miluju kočky, ale říkala jsem si než jsem začala číst, že z toho někdo moc nadělá. Příliš velké haló kolem jedné kočky. Ale od půlky knížky jsem se nemohla odtrhnout. Není to jen o kocourovi Deweym, ale je tam hezky, mile a láskyplně popsany životní příběh Vicky, s kterou se život taky úplně nemazlil. A jak píše na konci, vlastně jí Dewey v těch horších a lepších dnech držel nad vodou, jako nejlepší přítel.

bekule
03.03.2018 4 z 5

Není to jenom kniha o výjmečném kocourovi, ostatně většina lidí které si jejich mazlíčci ochočili je přesvědčena že právě ta jejich kočička,pejsek je ten nejúžasnější ze všech. Překvapilo mě kolik je v knize věnováno provozu knihovny, přijde mi že se ty americké až tak moc neliší od našich knihoven.

m_friedlova
22.02.2018 5 z 5

Obyčejně neobyčejný příběh přátelství člověka se zvířetem (kocourem). Autorka jednoduchým slovem a čtivou formou popisuje nejen život kocoura Deweyho, ale i svůj vlastní a sled událostí v městečku Spencer. Nevyhýbá se ani negativním životním událostem, v některých pasážích až příliš osobní. Je neuvěřitelné, co vše v nás dokáže vyvolat láska jednoho zvířete.

oranginka
30.01.2018 5 z 5

Krásná, milá knížka. Kočky miluju a přítomnost Deweyho byla úplně cítit. Na konci i slza ukápla.

HankaJóga
15.01.2018 5 z 5

Velmi milá kniha, na kterou jsem narazila jen díky výzvě a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Dojemný příběh vedoucí knihovny a kocourka, žijícího v knihovně, mě úplně dostal a to nejsem žádná velká milovnice koček.

niki-chan
25.12.2017 4 z 5

Knížka, ze které je cítit přítomnost Deweyho a opravdu důvod, proč si ho celý svět zamiloval.

medlovice
03.10.2017 5 z 5

Ješte jsem ten obal pohladila ,tak se měj Dewey, než jsem ho vhodila do boxu na vrácené knihy a v tu chvíli mi došlo jak je to osudové, tam kde všechno začalo zase končí. Jedno nechtěné kotě a tolik radosti rozdalo. Líbilo se mi všechno. I historie Iowy i soukromý život knihovnice a hlavně Dewey. Jen mi připadlo, že autorka píše víc o sobě něž o kocourovi. A taky mě moc mrzí. že jsem na knihovnu a Deweyho nenarazila v době ,kdy jsem mohla sednout na motorku a zajet se tam podívat- možná bych byla první Čech. Podívala jsem se i na videa. Moc pěkná kniha.

Ivetak14
02.10.2017 4 z 5

moc krasna kniha, velice pekny pribeh :)