Dewey Kocúr v knižnici

Dewey Kocúr v knižnici
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297759/dewey-kocur-v-kniznici-sZe-297759.jpg 4 231 231

Ako môže zvieratko ovplyvniť životy ľudí?Ako je možné,že túlavé mačiatko načisto zmenilo knižnicu v malom americkom meste a nakoniec sa preslávilo na celom svete?Odpovede na tieto otázky nájdete v knihe o Dewey Knihomoľovi Nenásytnom,milovanom kocúrovi zo Spencerskej verejnej knižnice.

JezinkaJ
30.03.2017 4 z 5

Dewey měl ale kliku. A já jsem si přečetla milou knížku. Kočky mám ráda, knížky taky, dobrý to bylo.

LadyCharlene
04.01.2017 5 z 5

Tato kniha mě opravdu velmi nadchla. Miluji kočky, miluji knihovny ( stále doufám, že tam jednou budu pracovat) a miluji americký venkov. Ačkoliv mě některé pasáže ze života knihovnice Vicki moc nebavily a ke konci knihy vyložené nudily, celkový příběh o zachráněném kotěti, které nakonec "zachránilo" městečko, jsem si zamilovala od začátku do konce. U této knížky jsem pocítila jak radost, tak smutek, konec jsem dočetla se slzami v očích a po dočtení této knížky jsem měla přesně takový ten pocit prázdnoty, kterou by měl pocítit každý čtenář po dočtení opravdu dobré knihy.

vedana
02.11.2016 2 z 5

Myslela jsem si, že mě tato kniha nadchne, jelikož jsem milovník koček, ale nebyl to můj šálek kávy.

lenyleny
30.10.2016 4 z 5

Kniha je nejen krásný a dojemný příběh kocoura Dewey, ale je i velmi ojedinělým způsobem popsán život ve státě Iowa, městečku Spencer a rodině autorky Vicki a taktéž vřelý vztah nejen autorky k domovu. V celé knize jsou krásné myšlenky o vztahu člověka k člověku a člověka a zvířete. Jedna z nich např."Uvědomili jsme si, když jsme tam tak společně stáli, že pouhými slovy to, co jsme k Deweymu cítili a cítíme, vyjádřit nedokážeme. Nedalo se nijak snadno vysvětlit, v čem byl tak jedinečný." Kniha je krásná příběhem i formou.

lucille48
19.07.2016 5 z 5

Román se mi velmi líbil, hodně povedené líčení o kocourovi obývající knihovnu. Doporučuji každému, kdo si chce přečíst oddechovou literaturu a má rád zvířata.

medvedice3
21.03.2016 5 z 5

A u nás by se jmenoval MDT :-))))). Ač vyprávění o knihovním kocourkovi vypadá jako vymyšlené, tak knihovna existuje a kocourek v ní opravdu byl. Neumím si představit, že v některé zdejší městské knihovně by mohl být kocour. Téměř závidím americkým kolegyním.

Petratra
20.03.2016 5 z 5

Krásná knížka, která pohladí. Ale není to jen veselý hřejivý příběh o kocourkovi v knihovně. Je to i povídání o lidech, které život zrovna nešetřil. A Dewey tomu všemu dodává sílu a přitulení. Chtěla bych taky kocourka :-)

Katka244
21.02.2016

Krásná knížka, ač kočky moc nemusím, zajímavý byl i popis hospodářské krize, o které jsme u nás nevěděli, doma kolovala od jednoho k druhému, už se loučíme a jde zpět do knihovny, mohu jen doporučit :-)

cinapo
30.01.2016 5 z 5

Hned jsem věděla, že se mi bude kniha líbit a že ve mě nechá významnou stopu. A taky že jo. Seznámila jsem se s městečkem, způsobem života jeho obyvatel, náturou a postojem k životu a také životními osudy samotné spisovatelky (pěkná pecka teda) a hlavně jsem poznala kočičího krále, který nebyl "pouhou kočkou", byl něčím mnohem víc. Miluju zvířata a vždy mne fascinuje, když poznám takové, které se vymyká standardu. Ne vzhledem, ale povahou a tím, jak se chová...někdy je to až neuvěřitelné. Je to nádhera a čest mít takového společníka na cestě životem. Tak hezky spinkej Dewey, moc ráda jsem tě poznala. Děkuji ti.

jaja1989
17.01.2016 5 z 5

Miluju kočky, ale taky z domova vím, jak jsou tvrdohlavy:´))))
Super příběh pro kočkomili:)

Pivco
16.01.2016 5 z 5

Super poutavy pribeh, konec je ovsem smutny, ale takovy uz je zivot :-)

Tiffany
30.12.2015 4 z 5

Autorka milým způsobem vzdává hold svému kočičímu příteli, který ji doprovázel , jejím ne zrovna lehkým životem, dlouhých 19 let. Je to takové rozloučení. Zároveň je z knížky cítit láska k městu , ve kterém žije, k lidem v něm a vlastně i k celé Iowě, kterou nám svým příběhem přiblíží. Navíc v dnešní době , je možné, si stránky knihovny vyhledat , a to jak na internetu tak FB. A Dewney je opravdu dál její součástí. Vzpomínkou. Mám za to, že když si člověk uvědomí, jak důležité je pro nás pouto se zvířetem a že prostě k člověku zvíře neodmyslitelně patří, může to být vždycky jen přínos

Káča Máča
29.12.2015 5 z 5

Dojemný příběh, který mě opět přesvědčil o tom, že zvířata (speciálně pak kočky) mají vrozený šestý smysl, díky kterému se dokáží "napojit" na člověka i jeho psychiku. Víc asi není potřeba dodat :).

rarášek
13.10.2015 5 z 5

Moc pěkný :) Dewey byl určitě velice vyjímečná kočka, která si dokázala utvořit spoustu přátel a každého potěšit. Konec byl velmi smutný :( Obálka je moc pěkná. Z Deweyho tam vyzařuje takový klid a inteligence. Moc se mi příběh o Deweyovi líbil :)

Madlenkačte
11.08.2015 5 z 5

Pro mě, milovnici koček a zároveň knihovnici, to byla super oddychová kniha. Moc hezký příběh.

lucie2371
22.07.2015 5 z 5

Kniha se mi velice líbila :) Mám ráda zvířata a ještě radši,když je příběh skutečný. Na konci knížky ukápla i slzička. Vřele knihu doporučuji :)

Jekysek
27.06.2015 3 z 5

Fajn oddechová knížka k šálku čaje.
Autorka má pěkný styl vyprávění; popis prostředí i její osobní problémy příběhu dodávají čtivost.
Deweyho příběh je moc hezký, dotkl se životů mnoha lidí. Mého určitě =)

Guepp
11.07.2014 5 z 5

Oddychová krásná knížka. Dewey se objevil ve správný čas na správném místě. :)

Bytost na cestě
14.06.2014 5 z 5

Krásný příběh! O to víc jsem probrečela konec :-(

lenka9044
22.05.2014 5 z 5

Pěkný příběh z reality...