Dracula

Dracula
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533725/bmid_dracula-65e86b20b4d67.jpg 4 3457 3457

Audiokniha Destination Karminia namluvená rodilým mluvčím. Jazyková úroveň A2 pro mírně pokročilé posluchače. Transylvania to meet Count Dracula, he soon realises that he has made a big mistake. What is happening in the lonely castle? Where does Count Dracula go during the day? Why are there no mirrors? Bram Stokers classic story takes us, and Count Dracula, from the Transylvanian castle to a small port on the east coast of England. Then we move to London, in a desperate fight to save people from the new, the terrible, Un-dead.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: audiokniha , INFOA

Dracula, 1897

sgjoli
08.05.2016 5 z 5

Tato kniha je jedna z těch, ke které se budu vždycky ráda vracet. Kromě detailně a skvěle zpracovaného příběhu, který mne prostě fascinuje, mne hrozně baví to, že celý děj je vyprávěn skrze deníky, dopisy a telegramy - a přesto se děj skvěle posouvá dál a vůbec to bezvadně funguje jako jiný způsob, jak předat čtenáři nějaký příběh.
Byť se možná zpočátku zdá, že jednotlivé záznamy jsou sestaveny jen nahodile a vůbec spolu nesouvisí, s přibývajícím dějem do sebe všechny detaily začínají krásně zapadat - člověku se pak představuje zajímavě vystavěný román s napínavým dějem, strhujícím závěrem a silnými charakterními postavami. Díky tomu, že je celý román postaven na denících a dopisech, se nám zde také navozuje skvělá iluze toho, že se vlastně skoro jedná o zachycení skutečné události podle toho, jak si ji zapamatovali jednotliví zúčastnění.
Už se těším, až se zase do příběhu někdy ponořím!

Dep8
29.04.2016 3 z 5

Co se mi líbilo: Celá kniha psaná formou deníků, a to hned několika lidí. Použití starých lidových pověstí o upírech a jejich zničení. Na tehdejší dobu pokrokové myšlení Miny Harkerové (hlavně v první půlce románu).
Co se mi nelíbilo: Idealistické vykreslení puritánské Anglie (jak všichni muži bezmezně milují čistou a odvážnou Minu, položili by za ni život, Mina se svým manželem se v knize maximálně chytnou za ruce), v druhé půlce knihy opravdu hodně křesťanství (Van Helsing se ze začátku zdál jako chytrý a bystrý chlapík, jakýsi prototyp moderního vědce své doby, ale postupně vyplývá na povrch, jak moc je věřící, a jak moc se tím nechává ovlivňovat, Mina už v druhé půlce nemá žádnou vůli, všechno svěřuje do rukou božích). Tyhle věci se mi v knize nelíbily, ale na druhou stranu je chápu, když přihlédnu k době, ve které byla kniha napsána a k povaze pana Stokera. Co mi ale vadilo víc bylo, že přes půlku knihy se chystají na zabití upíra a cestují přes půl světa a my jako čtenáři známe každý detail jejich plánu, a pak Draculu zabijí za stránku a půl. Takový konec bych opravdu nečekala, nehledě na to, že předchozí pasáže o jejich velkých plánech byly už někdy zdlouhavé až nudné. Přesto je to ale hororová klasika a jsem ráda, že jsem si ji přečetla, jen už je Dracula poněkud vzdálen dnešnímu čtenáři.

lapagerie
15.04.2016 4 z 5

Hororová klasika. Líbí se mi podání formou dopisů.

Asdas
03.04.2016 5 z 5

Stoker totálne ničí predstavu že spisovateľ je zaujímavejší ako jeho dielo , obsah je lepší ako forma a z priemerného spisovateľa sa stáva legenda .

Bosscz
27.03.2016

je to good.

Toulawey
21.03.2016 5 z 5

Když jsem ji otevřel a četl, byl jsem překvapen, že se vlastně jedná o chronologicky seřazenou korespondenci aktérů ;). Klasika žánru ;).

petra1394
12.03.2016 4 z 5

Ze začátku byla kniha opravdu strašidelná, hlavně popis pobytu na Draculově sídle. Pak už jsem ji dočetla víceméně z povinnosti, ale dokážu si představit, jak v době, kdy vyšla, působila nanejvýš strašidelně a nedivím se tomu, že z ní horory čerpají do teď. Za tu originalitu a nadčasovost dávám 4 hvězdy, opravdu nelituji, že jsem ji četla, ale to, jak v té knize všichni plakali a vyjadřovali si své city, mě už někdy opravdu otrávilo a některé ty výlevy citů jsem prostě přeskakovala. Každopádně je to velké dílo a jsem ráda, že jsem si ten původní originální příběh přečetla.

Xena011
27.02.2016 4 z 5

Krásná klasika ve strašidelném světě.

petra4080
22.02.2016 4 z 5

Super knížka, klasika, četla jsem i v AJ :-)

Smiley96
20.02.2016 5 z 5

Miluji tuto knihu, není co dodat, hvězdičky mluví za vše.

Atuin
14.02.2016 5 z 5

Mistrovsky napsaná knížka, dokonale v ní křižuje atmosféra a duch příběhu,je to překrásná dalo by se říct až půvabná ukázka gotického románu. Přitážlivé, čtivé.

Lucissia
14.02.2016 5 z 5

Draculu čtu už počtvrté, takže průměrně jednou za 10 let. :-) Začátek je naprosto úžasný, má to spád a nabitý děj. No a pak to klesá a stoupá a opět klesá a stoupá. Kdyby byla celá kniha napsána tak, jako je Jonathanův deník na začátku, byla by to bomba. Ale i tak to stojí za přečtení.

rene6927
05.02.2016 5 z 5

V dnešním 21. století mi řekněte co si představujete pod slovem hrabě Tepeš- neboli Kaziklu bey- nebo jak "vy", "Tvrdíte" nebo jste zvyklí Dracula..!!! Nedokážu si představit lepší příběh, založený na skutečnější události než je od pana Brama Stokera!!! Ode mě 90%

Allpa
05.02.2016 4 z 5

úžasná kniha se kterou jsem trávila hodiny na přednáškách a nemohla se odtrhnout. Inspirovala mě k mé cestě do Transylvanie, kde to místy vypadá a žije jako ve Stokerově krásné knize. Dokonalost.

OSTROVID
05.02.2016 5 z 5

Knihu jsem četl, když mi bylo asi třináct a o pár let později jsem si ji s chutí přečetl znovu. Pekelná a dokonalá jízda, která nemá slabé místo.

citronekodvedle
03.02.2016 5 z 5

Naprostá klasika, a lepší dílo na tuto tematiku stejně není Drakula je Drakula :-)

26e
03.02.2016 5 z 5

Stoker a jeho Dracula je len jeden a všetko ostatné sú už len napodobneniny ... :)

ziv
30.01.2016 5 z 5

A zase skvělé dílo v mé maturitní četbě... Proč si pořád všichni stěžují , že v maturitní četbě nic není... Takovéhle skvosty.

Yarwen
29.01.2016 5 z 5

I kdyby někdo neholdoval hororům, pak pokud chce prohlašovat, že má všeobecný knižní přehled skrze různé žánry, pak nemůže minout možná nejslavnější hororový kousek, kterým je Dracula. Osobně jsem se k němu dostal pozdě - až jako teenager - ale užil jsem si ho měrou vrchovatou a zaslouží si nejvyšší hodnocení. A pokud mohu doporučit filmové zpracování, pak Coppolovu verzi z roku 1992...

nocnymotyl38
25.01.2016 5 z 5

Pre mňa klasika, a vždy si rada pozriem to nemé čiernobiele spracovanie.