Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489495/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-Nx6-489495.jpg 5 3027 3027

Třetí díl bestsellerové YA fantasy série Dvůr trnů a růží. Feyre se vrací zpátky na Jarní dvůr, aby získala informace o Tamlinově armádě a odhalila plán krále, který hodlá království Prythian napadnout a zničit. K tomu všemu musí předstírat lásku k muži, kterého ve skutečnosti ze srdce nenávidí. Její život tak visí na vlásku a nemůže si dovolit udělat jedinou chybu, jinak to bude stát život nejen ji, ale způsobí zkázu celého království.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin, 2017

Hatshepsut
23.09.2024 5 z 5

Fantasy série, která je jedním slovem skvělá. I proto si získala tolik čtenářů a fanoušků. Já si ji už dlouho přála přečíst znovu a připomenout si úžasný příběh plný neuvěřitelných postav. I ty záporné postavy mají v tomto ději nějakou duši a získají si vás. Vyprávění je plné emocí a napětí, od kterého se nelze odpoutat, dokud nezjistíte, že je konec knihy.

Monique66
21.09.2024 4 z 5

Nevím čím, ale tento díl mi přišel slabší. Neuměla jsem se tak dobře začíst, jak u předchozích dílů.

Hanathor
17.09.2024 5 z 5

O malinko slabší než díly minulé, ale přesto skvělé čtení :)

Erika017
10.09.2024 5 z 5

Dokonalost, nemám co dodat. Tato série má všechno přes skvělý svět, postavy, romantickou linku, zápletky,... prostě všechno. Přilnula ke mě a stala se mou součástí, hrdinové mou rodinou, Velaris mým domovem... Jedna velká poklona autorce až k zemi, za to, že toto dokázala stvořit. Tato série mě zničila a rozcupovala na milion malých částí, ale i přesto ji miluju. Je to nejlepší serie jakou jsem kdy četla. Jsem zvědavá na další knihy od autorky, protože jestli budou stejne jak toto, tak se mám na co těšit. Ale Rhysand navždy zůstane v mém srdci:)

JulieB.
10.09.2024 5 z 5

(SPOILER) Tohle bylo epické. Akční a napínavé od začátku až do konce. Spousta zvratů, překvapení, emočně vypjatých situací...

Přesto se mi třetí díl líbil o trošku méně než druhý. Ve druhém mě totálně dostal postupně se rozvíjející vztah Feyre a Rhyse a Feyřino uzdravování. Jako nahlédnutí do lidské duše to bylo úžasné a v mnohém jsem se našla. Tady ve trojce bylo výše uvedené už "vyřešené", takže kniha byla víc o boji a akci všeho druhu než o vztazích. Na poctivých pět hvězdiček to ale pořád stačí.

Teď bacha, spoilery: vážně mě bavilo, jak si to Feyre na začátku vyřídila s Tamlinem. Já toho pána vážně nemám ráda, jestli ne už od začátku, tak od anabáze pod Horou rozhodně. I když se nakonec ukázalo, že je o něco menší mizera, než jsme si mysleli.

Z Luciena se ale opět vyklubal prima týpek, Feyre měla pravdu v tom, že ho je pro Jarní dvůr škoda. Aneb jak ještě víc naštvat svého otravného ex? Přetáhněte si jeho nejlepšího kámoše.

Co se týče konce... spousta lidí té knize vyčítá ten happy end jak z Hollywoodu. Ale víte co, mě to nevadilo. Zastávám názor, že skutečný život je často pěkná svině, tak proč si ho v knihách neudělat lepším? Šťastný konce mám obecně ráda. A pak, umíte si představit, co by se stalo, kdyby autorka nechala Rhyse mrtvého? Vsadím se, že některá z jeho početných fanynek by to nevydýchala a poštvala na ni mafii. Já bych o tom asi uvažovala:-D

Takže... bylo to patetický, nerealistický a nakonec sluníčkový až na půdu. A mně je to buřt, protože to bylo krásný. Tahle série ve mně bude doznívat ještě hodně dlouho.

kniznisvetsjiri
01.09.2024 5 z 5

Miluju a miluju tuhle sérii. Maasové jsem propadla na plné čáře a vždycky si její knížky užívám a nechci, aby skončili. A taky chci, abych se mohla vrtnout do příběhu a prožít to. S Rhysandem.

Co k tomu říct? Příběh je plný akce, napětí a zvratů. Byli chvíle, kdy jsem četla se zatajeným dechem a doufala, že vše dobře dopadne. Čeká nás válka a ta nenechá jediný dvůr bez poskvrny. Feyre mimo jiné bojovala i dost sama se sebou, se svými zásadami, aby ochránila své blízké.
Tahle kniha nebo spíš celá série vás vtáhne a už nepustí.

Miluju všechny postavy. Každá z nich je mi něčím sympatická a nakonec mi bylo celkem líto i Tamlina. Zasloužil si takový osud?
A Nesta? Bože Nestaaaa…

Nechybí nám ani peprné scény, u kterých se budete zaručeně červenat a Rhys vám nedá spát ještě dobrých pár dní po přečtení knihy.

Mohla bych vám tady psát ještě tisíc vět o tom jak je tahle série skvělá, ale tohle si prostě musíte prožít.
Takže jo, tuhle knihu vám doporučím všemi deseti. Tohle byli ty nejlíp utracený peníze za hodně dlouhou dobu.

haninetka
28.08.2024 5 z 5

Další skvělý díl. Opravdu jsem si tuto sérii zamilovala. Víláci jedni!Krásný romantický příběh protkaný akcí, napětím, emocí, přátelstvím a rodinou. Poznali jsme blíže všechny vladaře a další magické bytosti. Doporučuji všemi deseti a jdu to dočíst…

Didi15
19.08.2024 5 z 5

Tento díl mě bavil velice , možná nejvíc zatím . Tahle série je ve svém žánru naprosto boží.

Elapheg
04.08.2024 5 z 5

Možný spoiler:
V tomto díle: Dvoru křídel a zmaru se Feyre vrací zpět nuceně na Jarní dvůr, aby zde získala informace, jaké záměry má Tamlin s Hybernem, protože Hybern zaútočil na část Prythianu a má na své straně mocnou zbraň. Feyre bude klamat Tamlina i jeho spojence, aby získala tyto informace a bude si muset počínat velmi opatrně, aby se neprozradila, co je její skutečný záměr. V tomto díle je to nabité akcí už od začátku. Budeme zde sledovat jednání všech dvorů ohledně války s Hybernem a ne všichni se budou chtít vrhnout proti králi Hybernu. Je zde dost zvratů a ten koncový mi vyrazil doslova dech. No naštestí autorka ten konec zaonačila ještě jinak k moji spokojenosti a je otevřený pro poslední čtvrtý díl. Ano, tento díl se mi líbil za všech tří nejvíce. Takto si představuji kvalitní a napínavou fantasy, plnou léček, nástrah, zvratů, napětí a bojů, prodchnutou také erotikou, vzácným přátelstvím, humorem a nehynoucí láskou. No bylo to velmi kvalitní čtení a já děkuji uživatelce: ydnac za skvělý tip na výbornou fantasy sérii. Děkuji Ti :-) Doporučuji tuto sérii všem fantasy fandům a doporučuji číst jedině chronologicky. Autorka ve všech dílech rozvíjí děj předešlý a zde chci Sarah J Maasové vzdát hold, že už u prvního dílu má záměr, co bude rozvíjet v dílech následujících a jaké zvraty v sérii vytvoří. I menší událost může hrát v dalších dílech klíčovou roli. Jsem zvědavý na poslední díl a celkový vývoj po tomto díle. Zde jednoznačně pět hvězd a doporučení. :-)

Peťulka3
03.08.2024 5 z 5

Boží! Užila jsem si opravdu každou stránku. Ten konec byl hodně emotivní. Jsem ráda, že jsem to nedočítala v metru .

Kája_14
01.08.2024 5 z 5

Parádní kniha kde najdete skoro všechno: romantickou část, popis bitvy, různé strategie a nezaměnitelný popis postav a krajin ve kterých se Sarah vyloženě vyžívá. Miluju a vřele doporučuji!!

Lia1423
26.07.2024 2 z 5

Tato kniha mě vážně zklamala, zvlášť když druhý díl série byl naprosto dokonalý. Většinu času se příběh strašně táhl a vlastně se nic nedělo a kniha mohla mít o dvě stě stránek méně a vůbec by jí to neuškodilo, spíš naopak.

Hlavně mi ale vadil styl psaní, nevím proč, ale prostě mi nevyhovuje, ten samý problém jsem měla i u autorčiny knihy Skleněný trůn a čtení mi to dost ztěžovalo.

Na začátku, kdy byla Feyre na Jarním dvoře se mi kniha četla rychle, ale nějak nechápu její obrovskou nenávist k Tamlinovi a Lucienovi.

V příběhu už mi chybělo něco, co by mě nutilo číst dál. Zdálo se mi, že postavy se občas chovaly nesmyslně, dělaly nesmyslné věci nebo něco, co mi nesedělo k jejich charakteru nebo k jejich vysokému věku. Například, že Feyre ke konci pořád brečela. Taky si všichni navzájem pořád ukazovali vulgární gesta a očas na sebe i vyplazovaly jazyk a tak dětinsky se nechová ani většina dnešních teenagerů. Přímá řeč zněla většinou docela realisticky, ale nastaly okamžiky, kdy jsem se snažila představit si, že by člověk dokázal nějakou tu větu vypustit z úst.

Žádná z postav mi k srdci moc nepřirostla a přišlo mi, že se z nich vytratila ta jiskra, díky které jsem si je předtím oblíbila. Feryre nabádala Rhysanda, aby se před ostatními ukazoval bez své kruté masky a on se najednou prezentuje jako milý a laskavý muž a ani se nepozastaví nad tím, že svoji pověst si budoval přes pět set let asi z nějakého důvodu a teď to všechno jen tak zahodí i přesto, že se jim to v minulosti již vymstilo. U několika dalších lidí vyplulo na povrch, že vlastně nejsou tak “zlí jako by se spisovatelka nemohla smířit s několika lidmi na straně Hybernu.

Některé události v knize se strašně dramatizovaly, ale bylo to napsané tak, že to na mě vlastně vůbec nepůsobilo, což mě také dost zklamalo. Třeba závěrečná bitva - všichni se rozloučili s tím, že jdou na jistou smrt a nebudu spoilerovat, ale asi si všichni dokáží domyslet, jak to dopadlo. Průběh posledního střetu s Hyberňany pro mě byl strašně matoucí. Vždycky jsem si už myslela, že víly bojující na straně lidí vítězí a pak se najednou objevila věta, naznačující pravý opak a tak se to opakovalo několikrát.

Jak už jsem psala, je mi vážně líto celé této knihy, protože příběh měla potenciál a tento fantasy svět taky není k zahození.

Viwi
21.07.2024 5 z 5

Naprosto tuhle sérii miluju, jen je škoda, že jsem na ni přišla až teď, protože mi spoustu věcí vyspoileroval instagram (ale na druhou stranu možná taky dobře - protože jsem alespoň na konci tohoto dílu neměla infarkt..). Nikdy bych nečekala, že knihu, která má 700+ stran slupnu jako malinu :D

stelka_knihomol
21.07.2024 4 z 5

Každým dílem je tato série lepší a lepší! Opravdu mě to bavilo, líbil se mi příběh a jsem poměrně spokojená. Jediné, co mi úplně nebylo po chuti, byli erotické scény, které mi přišli zbytečné a v příběhu nebyli vůbec zapotřebí. Jinak skvělá práce.

posterka
30.06.2024 5 z 5

Když jsem začala číst tuto serii, neměla jsem žádná očekávání a netušila o jaký příběh půjde. O to víc jsem byla nadšená, jaká pecka to byla! A zároveň zklamaná za spoilery ohledně konce třetího dílu. :-( Kdybych netušila jak osud s Rhysandem předem naloží, pravděpodobně bych konec probulela stejně tak jako kapitolu 54 ve druhém díle, kterou jsem opakovaně četla asi 4x. Dvory jsou nádherná pohádkovo-fantasy romance, kterou doporučuji každému, kdo má rád příběhy s dobrým koncem, ale přesto touží po napětí a hře s vlastní myslí. Někdo by namítal, že první polovina (přípravy na válku) se táhne, ale mě to tak nepřišlo. Naopak Autorka dokázala vykrrslit věci tak dobře, že si pak mohla dovolit některá jednání v knize urychlit, aniž by se čtenář ptal "jakto, cože, kdy a proč?"... Všechno se vším souviselo a všechno se to ve druhé půlce kásně sečetlo a propojilo. Také se mi líbil humor, který dokázal některé válečné pasáže příjemně odlehčit. Celkově se mi třetí díl velmi líbil a nemám mu co vytknout stejně tak jako předchozím dílům. Strašně bych si přála, aby Netflix dodržel slovo a Dvory zfilmoval, ale vypadá to, že se nedočkáme... Nicméně se jedná o moji dosud neojblíbenější fantasy romanci, kterou jsme kdy četla. :-)

elle.horacova
28.06.2024 5 z 5

Po druhém dílu, kde jsme skončili s obrovským plot twistem na konci knihy, jsem nemohla dál čekat a sáhla jsem hned po třetím dílu.

Knížka má přes 700 stran a pocity jsem měla jak na horské dráze. Sice tady jde do pozadí romantika a autorka se věnuje spíše politikaření, ale musím říct, že nějaké nudné pasáže mi dokonale vynahradilo posledních 200 stránek, kde jsem byla jak na trní, měla jsem husinu, mrazilo mě po celém těle, brečela jsem, měla jsem strach, byla jsem dojatá a šťastná a pocity se ve mě střídali jak počasí na Apríla.

Bylo to naprosto skvělý. Seznamujeme se tu s novými postavami - vladaři ostatních dvorů, ale objevují se tu i staré, známé postavy jako Řezbář kostí nebo Striga. Rozplétáme tu spousty starých tajemství a hlavně se ocitáme ve velice důležité válce s Hybernem. Knížka byla nabitá akcí a dějem a já nevím, jak to ta Massová dělá, ale já hltám každé slovo, co napíše.

Myslím, že tohle je naprosto skvělý závěrečný díl a já jsem si čtení moc užila.

A už se těším na Silver Flames, kde konečně dostanu svůj nejočekávanější pár - Nestu s Cassianem.

Roux
24.06.2024 4 z 5

(SPOILER) Ten začátek je úžasný. Feyre rozkládá Jarní dvůr jako anděl pomsty. To se mi opravdu hodně líbilo. Ale potom mám neskutečně hluboký pocit, že se kniha v podstatě zastavila. Vztah Feyre a Rhyse je jak kus ledu. Cítím stejnou hořkou pachuť jako v závěrečném díle série Skleněný trůn - tam jsem četla X stránek bitev, který mě nebavili. Tady jsem četla X stránek o přípravě na bitvu. Pro mě to nevytrhl ani ten konec. Skutečně byl pro mě nejlepší začátek.
Nesta pro mě není tak skvělá postava jako pro mnohé a vlastně nyní nemám ani chuť číst poslední díl, který je věnovaný právě jí - možná někdy, časem. Stejně jako jsem u Skleněného trůnu neměla chuť číst o Chaolovi. Pro mě jsou ty postavy stejné - nic sami téměř neudělají, ale ostatníma opovrhují. Pravda, Nesta se pak projevila alespoň nějak a udělala pořádně alespoň něco.

Ticiana
17.06.2024 5 z 5

Prvni pulka ubyhala rychle a hezky. Ale pak to zacalo trosku nudit. Vsechny ty pripravy byli az moc dlouhe. Ale pak... pak je to nezastavitelny vlak, ktery Vas donuti cist a cist. Skvele zpracovani a celkove svet, vsechno ma tak nejak hlavu a patu. Za mne skvele. Jsem zvedava na zbytek tehle serie.

Peetullka
12.06.2024 5 z 5

Nervové zhroucení jsem měla asi tak x-krát. Použitých kapesníků taky bylo dost. V tomto díle zase více napětí a akce a těch zvratů. Naprosto skvělé ! Za mě je pět hvězd málo :D. Tak teď na tu jednohubku a poté na poslední díl.

LadyD
12.06.2024 4 z 5

Včera v noci jsem knihu dočetla, a vy kteří jste ji taky četli, si asi dovedete představit jaké jsem pak měla sny. Musím se přiznat, že jsem během čtení utrpěla asi tak 5 nervových zhroucení :D ... a ten konec ten mě teda rozerval na kusy. Ale koho ne, že?
Tento díl mě opravdu bavil, nebyl sice tak dobrý, jako ten předchozí, který je zatím mým nejoblíbenější, ale byl vážně dobrý. Až mě mrzí, že jsem musela dát ty 4 hvězdičky. Přijde mi to málo, ale 5 je zase moc :D ... potřebovala bych ještě půlku hvězdičky navíc.
Víc akce a napětí, víc politikaření a spousta zvratů, hlavně ten jeden na konci knihy, ten teda byl. To jsem teda pořádně obrečela. Sarah prostě ví, jak šokovat čtenáře.

Teď si půjdu trošku zklidnit nervy a pak se vrhnu na novelu, která mi zabere jen chviličku, jelikož je kraťoučká. Potom už mě čeká kniha čtvrtá. :)