Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489495/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-Nx6-489495.jpg 5 2889 2889

Třetí díl bestsellerové YA fantasy série Dvůr trnů a růží. Feyre se vrací zpátky na Jarní dvůr, aby získala informace o Tamlinově armádě a odhalila plán krále, který hodlá království Prythian napadnout a zničit. K tomu všemu musí předstírat lásku k muži, kterého ve skutečnosti ze srdce nenávidí. Její život tak visí na vlásku a nemůže si dovolit udělat jedinou chybu, jinak to bude stát život nejen ji, ale způsobí zkázu celého království.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

elis0383
23.05.2018 5 z 5

Super, vyborny a nedinecny. No, co jineho dodat. Ja tu serii proste miluji.

Dadula118
20.05.2018 5 z 5

Musím teda říct,že to byla jízda.Druhý díl,byl lepší,ale třetí taky super.Už se fakt těším na čtvrtý díl(který prý autorka ještě nedopsala:-()
Já prostě tenhle únik do světa víl,čarodějů a různých bytostí miluju:-D

Veronika95
19.05.2018 5 z 5

Na třetí díl jsem se opravdu těšila, už proto, že jsem netušila, jestli se jedná o závěrečný díl (na netu jsem se nechtěla po ničem pídit kvůli případným spoilerům).
Až do poslední stránky jsem napětím téměř nedýchala. Kniha je doslova nabouchaná akcí, ani chvíli jsem se nenudila (fakt netuším, jak je autorka schopná napsat přes 700 stran a přitom čtenáře ani na chvíli nenudit). Příběh mě znovu dostal a konec? Poprvé jsem opravdu brečela, tekla mi jedna slza za druhou a nemohla jsem to zastavit.
Musím ale říct, že druhý díl se mi přece jen líbil o něco víc ;)
Zkrátka pro mě nejlepší série, jakou jsem kdy v životě četla!

Lorej
18.05.2018 5 z 5

Tenhle díl není jen o boji mezi dobrem a zlem a o nadpřirozených bytostí. Tato kniha je hlavně o přátelství, sebeobětování, lásce, důvěře, víře a snech, které se plní.
Maasová si získala mé srdce už prvním dílem, takže počet stran mě nevyděsil a s radostí jsem se vrhla zpět do Prythianu mezi naše staré známé.
Oproti druhému dílu, který byl až neskutečně dokonalý, mi přišel tento kapičku zdlouhavý (často se tam opakovaly stejné scénáře), ale nahrazovaly mi to části plné napětí a akce, takže jsem ve výsledku nadmíru spokojená.

xSimaix
18.05.2018 5 z 5

Mám dojem, že Sarah by mě nedokázala zklamat i kdyby to sama chtěla. Neustále to opakuji, ale potřeba to říkat neutichá - Sarah J. Maas je kouzelnice.

Hned ze začátku bych ráda řekla, že DKAZ je podle mého slabší než druhý díl série, ale výraz "slabší" u autorky jako je Maas má úplně jiný význam než u všech ostatních - Maas má totiž laťku nesmírně vysoko a její "slabší" počiny jsou stále nesmírně výborné knihy plné akce a napětí.

DKAZ měla být podle mého kniha zaměřená hlavně na rozvoj vztahů postav a jejich pochopení. Pochopení jejich rozhodnutí, chyb a následovných náprav. Dozvěděli jsme se, že mnoho postav, jež jsme považovali za zloduchy jsou ve skutečnosti úplně jiné a naopak. Viděli jsme rozvoj Feyre jako vladařky, družky, sestry a přítelkyně. Zažili jsme nesmírné množství zvratů a překvapení, akce, emocí a napětí (ale upřímně to mě u Maas už ani nemůže překvapit).

Cítím, že DKAZ je kniha, jež měla uzavřít určitou kapitolu v tomto světě a otevřít zcela novou cestu pro prakticky nový příběh, na něž se nemohu dočkat. Upřímně nevím, co od čtvrtého dílu Dvoru čekat a o to více jsem na něj zvědavá a těším se na něj, i když čekání bude opět pekelně dlouhé.
Ale upřímně...stojí to za to a na tom se přeci všichni shodneme, že? :)
DOPORUČUJI!

martina2704
18.05.2018 4 z 5

SPOILERY

Třetí díl mi přišel o malinko horší, než dvojka, která u mě teda bezkonkurenčně vede. Hodně mě zklamal konec, nemusel to být takový happy end - i když ruku na srdce, pokud by Rhys fakt umřel, hodně bych to obrečela. A pak se tam taky sehrálo na můj vkus až moc náhod. Jo a LGBT mám fakt ráda, jenom mi přijde, že SJM trochu podlehla trendu, v případě Mor mi to přišlo malinko zbytečné...

Celkově ale doporučuji. Je to čtivé a i když je to bichle, měla jsem během tří dnů přečteno. Trochu doufám, že další díly nebudou, i když jsem zaslechla, že by se točily kolem vedlejších postav. Ale tahle knížka pro mě tuhle sérii pěkně uzavřela a asi nepotřebuji další prodloužení (i když je mi jasné, že pokud vyjde, vrhnu se na to a nakonec se mi to nejspíš bude líbit).

annamc
16.05.2018 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé! Nejvíce se mi asi líbil druhý díl ale tenhle rozhodně předčil očekávání!!! A Rhys je prostě dokonalej O:)))

KnihoMorka
15.05.2018 5 z 5

prahnu po dalším díle

Belgarion
15.05.2018 3 z 5

Třetímu dílu by prospělo méně ohlušujícího sexu uprostřed bitev, méně předvídatelných romancí, méně poražených neporazitelných postav a rozhodně méně zmrtvýchvstání. Oproti předchozím dílům je to velký krok zpět, nejvíc mě mrzí, že potenciál příběhu i některých postav autorka nevyužila. Ale jako nekomplikovaná slaďárna na dlouhé noci pro náctileté proč ne.

Sarajana
14.05.2018 5 z 5

Mě se pokračování líbilo, byl to zajímavý příběh, snad bude brzy další díl.

Scathy
14.05.2018 3 z 5

Kdo to proboha překládal? Četla jsem v originále, dnes jsem se pustila do čtení v češtině a prvním odstavci hned dvě chyby. Hlavně, že jim to tak trvalo.

abelmoony
12.05.2018 4 z 5

S dočtenou knihou, jakoby ve mě kus umřel. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale asi bych byla mnohem nadšenější, kdyby to bylo rozdělené na dva díly a trochu víc se rozvíjej příběh na Jarním dvoře. Nějaká akce něco. Zdálo se mi to trochu podivné. Takové nedomyšlené.
Jakmile se Feyre vrátila, tak kam patří bylo to mnohem lepší. Nakonec jsem velice spokojené.
Ačkoli bych klidně zvládla další dávku Tamlina, Rhysanda a Luciena.

Kamik77
12.05.2018 3 z 5

Takže ..... au ... prvních 300 stránek těžký porod .... a zbytek skoro ve stejném duchu. Tenhle díl mi vůbec nesedl, četla jsem ho velmi dlouho, myslím, že umí psát lépe, ach jo. Já snad budu plakat... dva díly super a závěrečný puf... béééééééé :-)

hrubik
12.05.2018 4 z 5

Ja tuhle serii miluji. Ikdyz byl treti dil slabsi nez dvojka, tak jsem spokojena.

Weush
11.05.2018 5 z 5

Skvělá série! Určitě doporučuji, musím dodat že s koncem příběhu, jsem byla mimořádně spokojená.. často se mi to nestává..

tmaierova
11.05.2018 2 z 5

Tuto knihu jsem okolo vánoc dočetla v angličtině a popravdě pro mě byla velkým zklamaním. Autorka místo toho aby využila zajímavý propracovaný svět,který vytvořila zase sázela v první řadě na vztahy,což je dle mého obrovská škoda.Celkově mi přijde,že autorka se stále nerozhodla jakou věkovou skupinu chce touto serií zaujmout,protože místy píše přeslazený románek pro dívky okolo dvanácti let a o stranu později tam nacpe spoustu lechtivých narážek a scén. Nejvíc mě na knize štvalo jak Feyre pořád všem cpe,že je vladařka.Jasně chápu když se představuje poprvé tak okay ,ale při jakkoliv krátkém rozhovoru to tam vrazit je na mě fakt moc. Také mi bylo nemilé sledovat jak se z mé oblíbené postavy stává "podpantoflák všech podpantofláků". Jediná pozitivní věc na knize byl její konec,protože skončila téměř sedmisetstránková muka. I přes hodně negativ knihu hodnotím 2* a to hlavně kvůli schůzi vladařů,což byla jediná část knihy u které,jsem se opravdu bavila.

LadyAlis

Prostě super :)

Zebra01
09.05.2018 4 z 5

S druhým dílem se v tomto případě těžko zápolí. A přijde mi škoda že v knize bylo docela "málo Cassiana a Azriela".

pink_ivy
09.05.2018 5 z 5

Klaním se před S.J.Maas jako před bohyní. Série Skleněného trůnu se mi líbí, ale sérii Dvorů prostě zbožňuju. Posledního dílu jsem se upřímně děsila, ale nakonec můžu s klidem říct, že to pro mě nebylo zklamání a že jsem naopak s koncem poměrně spokojená.

Víceméně jsem ráda, že byla kniha vyprávěná jenom z pohledu Feyre a že to nebylo rozdělené. Strašně snadno se to četlo a ani chvilku jsem se nenudila. Vlastně jsem měla spíš problém tu knížku odložit, abych jí nezhltla za jeden den.

Kniha byla opět protkaná různými zvraty, některé byli celkem i průhledné, jiné však ne a tak mě autorka opět potěšila. Snad jediná výtka, kterou mám, patří Tamlinovi. Zdálo se mi, že S.J.Maas jeho postavu prostě nezvládla, v prvním díle z něj dělala jedinou lásku Feyre, v druhém z něj udělala šíleného padoucha a ve třetím se to snažila nějak omluvit a trochu napravit a přišlo mi to tak nějak.. nucené.

Nicméně já se k Dvoru určitě brzy, a velmi ráda, znovu vrátím. 5*

berydana