Dvůr mrazu a hvězd

Dvůr mrazu a hvězd
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/544872/bmid_dvur-mrazu-a-hvezd.jpg 4 1945 1945

Pokračování bestsellerové young adult série Dvůr trnů a růží s novou obálkou a ořízkou. Feyre, Rhysand a jejich nejbližší přátelé pracují na obnově Nočního dvora i válkou zničené země. Ačkoli lidské královny i vílí vládci kují pikle, ve Velarisu alespoň na chvíli nastala sváteční atmosféra. Blíží se totiž oslavy zimního slunovratu. A právě v okamžicích klidu a míru se ukáže, že některé rány ještě nejsou úplně zahojené… Feyre čeká dlouhá cesta plná napětí, vášně, intrik a politikaření, než opravdu zavládne mír.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 04.11.2024
Literatura světová Romány Fantasy
Bude vydáno: , CooBoo

A Court of Frost and Starlight, 2018

Aurorita
31.10.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přestože neposunuje příběh dál, ale s tím jsem ani nepočítala. Kniha je psána velmi čtivě, jak jsme od autorky zvyklí. Bylo moc příjemné, vrátit se k našim známým postavám a prožít s nimi zase nějaký čas (byť tak krátký). Jen doufám, že už se chystá pokračování :)

Klarsik3
30.10.2018 4 z 5

V prvni chvili sem byla celkem zklamana pak jsem si ale uvedomila ze je to jen takovala mala vsuvka a opravdu nam nikdo neslibuje zadny velky pribeh. Je to krasne odreagovani takove male nahlednuti do jejich "obycejneho" zivota. Myslim ze je to pekny predskokan ctvrtemu dilu a kazdy kdo ma teto svet rad bude vdecny za tuhle drobnou knizecku. :)

verulik196
29.10.2018 5 z 5

Moc ráda jsem se vrátila do tohoto světa víl, byť jen na krátkou dobu. Kniha sice nebyla tak napínavá jako ostatní díly, ale já jsem s tím počítala, takže nejsem zklamaná. Nyní mi již nezbývá než vyhlížet, kdy vyjde další pokračování. Snad to bude brzy ♥

Lokina
29.10.2018 4 z 5

Novela Dvůr mrazu a hvězd nemohla posloužit lépe jako odrazový můstek ke čtvrtému dílu, na který se nesmírně těším. Příběh se sice zakončil třetím dílem, ale je tam plno nevyjasněných věcí, takže si ráda počkám. A Dvůr mrazu a hvězd hezky doplnil dění po válce s Hybernem.
Novela je oddychová, nenáročná, humorná a i ta romantika se tam najde. Moc mě potěšilo, že některé kapitoly byly i z pohledu jiných postav a mohli jsme nahlédnout do jejich nitra.
A jak bych si přála, aby Cassian a Nesta dostali více prostoru! :-)

MiraiYume
29.10.2018 4 z 5

Vcelku zbytečná kniha s nicneříkajícím dějem. Ale přesto tak skvělá, že jsem měla potíž ji odložit dřív, než s dočtením poslední stránky. Jasně, nic jsme se tu nedozvěděli, kromě toho, že nezlomná Nesta se přece jen dá zlomit a klesnout až na samotné dno a že Tamlin tam jde spolu s ní. Jeho mi bylo opravdu líto. Pro mě to byla prostě taková milá vsuvka v celé sérii. Mimochodem, až z komentářů níž jsem se dozvěděla, že budou další díly. Fakt? Jako fakt fakt? Pro mě za mě by celá série mohla končit třetím dílem, to by byl opravdu vkusný a důstojný konec, ale zvědavost mi opravdu nedá a nemůžu se dočkat pokračování, snad to Maasová celé nezkazí nějakou blbinou.
Mimochodem - scéna v horské chatě mě opravdu pobavila.

Toffec
29.10.2018 3 z 5

Sarah miluji, ale tahle kniha byla velice nudná. Doufám, že budou další díly, protože mě zajímá, co bude s Nestou a Cassianem.

ketvin
29.10.2018 4 z 5

Věděla jsem, že nepůjde o plnohodnotnou knihu, tak jsem ani nic neočekávala, takže jsem byla z návratu hrdinů jen nadšená a užila si každou stranu. Některé debaty jsem se vyloženě prosmála k pláči (wc story od Amren... :D koulování... :D ...) a někdy jsem si jen říkala "aha, tak tohle bude v těch dalších dílech"... No už aby bylo pokračování, ale asi se nedočkám, protože číst je začnu až poté, co vyjdou všechny :D Nesnáším čekání. Miluju Maasovou :)

sd1992
29.10.2018 4 z 5

Souhlasím se slečnou píšící pode mnou. Ani já nejsem knihou zklamaná... Spousta čtenářů si stěžují na nedostatek akce a napětí. Já nic takového neočekávala, protože to má být pouze volně navazující novela. Takže jsem to od začátku do konce brala jako příjemný comeback do tohoto světa.. :-) V knize jsem se několikrát zasmála a bylo to celkově takové milé.. :-) Můj názor je ten, že většina kritiky pramení právě z toho, že čtenáři Sarah J. Maasové jsou zvyklí na to, že tato autorka nasadí laťku vždy vysoko, tudíž mají teď vysoké očekávání. :) Těším se na další.

Nelly
29.10.2018 4 z 5

Přistupovala jsem ke knize jako k novele, kterou je. Takže nebylo zklamání, naopak, kniha se četla lehce a doplnila některé drobnosti o postavách celé série. Navnadila také na blížící se Vánoce. Jediné, co mi na knize (potažmo na celé sérii) vadí, jsou zbytečně vkládané erotické scény (někdy dost obhroublého charakteru). Do fantasy pro mládež podle mne nepatří, scény by se daly popsat jemněji, kultivovaněji a ve fantasy světě se fantazii meze nekladou, takže by jistě scény takového charakteru mohly knihu povýšit, ne ponížit. Také F. by si už mohla odpustit obhroublá gesta a vyplazování jazyka.

anishta
28.10.2018 3 z 5

Kdyby to šlo, dám 3,5 *. Každopádně mi kniha vlastně moc nedala. Ano zaplesalo mi srdíčko při krásných oslavách Slunovratu (Vánoc), ano Feyre a Rhys mají nádherný vztah, který se rozhodli zase o chlup posunout, ale jinak jsme se vlastně nic moc nedozvědeli. Všechna ostatní témata (hrozící vzpoura Illyrijců, vrtkavý mír), nebo cokoliv týkající se ostatních postav (Lucien x Elain, Nesta x Cassian) bylo jen lehce naťuknuto a jako asi to vede k dalšímu dílu. Bude? Každopádně krásné poděkování autorky mi vehnalo slzy do očí.

Airin
28.10.2018 5 z 5

Tenhle svět mě vždycky naprosto dostane a nikdy neomrzí! Neskutečně moc jsem se těšila, až se opět vrátím do světa Dvoru trnů a růží a opět se setkám se svými snad nejoblíbenějšími knižními postavami Jelikož se jedná o novelu, tak bychom měli do čtení jít připraveni na to, že se zde akcí a bojů nedočkáme. Tato novela má jeden jediný úkol – zaměřit se na vzájemné vztahy našich hrdinů a na spoušť, kterou po sobě válka s Hybernem zanechala. Knížka mě bavila od začátku až do konce a byla pro mě příjemnou odpovědí na otázky, které jsem si, po Dvoru křídel a zmaru, kladla :))
Více v recenzi bookhunter.

Zuz610
27.10.2018 4 z 5

U příběhů, které končí dobře, si vždy říkám jaké to teď asi je. Díky Sarah už to vím. Je pravda že jsem od toho čekala více. Nějakou akci, spletité příběhy, zápletky a slzy. Ale tak je to něco nového a myslím že po předchozím dílu, tento díl zodpověděl mnoho otázek. :) Teď jen čekat na pokračování :)

Jandýs
27.10.2018 3 z 5

Jak jsme zvyklí, tak od Sarah se čte vše s lehkostí, rychlostí a hltavostí. Tenhle díl je jen slabší (stránkově) čekací útěcha na něco zase objemnějšího a narvaného zvraty :-) , tak , jak to máme rádi :-) .

Ivuska.09
27.10.2018

Tohle je přesně ten Dvůr, který mám ráda. Sice zde nebyly žádné velké zvraty, ale tak krásně se to četlo! Akorát jsem u autorky zvyklá na mnohem více stran. Kdo má tuto sérii rád, bude spokojený.

Ree
26.10.2018 3 z 5

Tento díl mi místy přišel jako dílo Sarah, místy jako povedená fanfiction a místy jako nepovedená fanfiction. Dvůr je moje oblíbená série, ale tohle se Sarah fakt nepovedlo. Možná z toho chtěla udělat "most" mezi starou sérií a novou sérií, ale vzhledem k tomu, že se tam nic moc nestalo (spíše nic než moc), tak celou knihu mohla shrnout v rámci příběhu příští knihy. A po tom, co mi Nesta (jedna z mých nejoblíbenějších postav) lezla celý díl na nervy, jsem byla fakt znechucená.
Nakonec to trošku zachránil úryvek z následující knihy (nevím, jestli je i v české verzi), protože na tenhle příběh jsem čekala už v ACOWAR.

Dávám tři hvězdičky, a to jsem ještě štědrá.

Ryora
25.10.2018

No co říct, souhlasím s komentáři zde.. Četlo se lehce, ale nastavovane, žádný příběh. Jen doufám, že nějaký další udělá v této sérii.. Mělo to potenciál...

Arianne
24.10.2018 1 z 5

Absolutně o ničem a k ničemu. Píší "příběh ze světa dvoru trnů a růží", ale tady žádný příběh nebyl. Jasně, vyrovnat se s následky války není jednoduché, ale nemusí se kvůli tomu fňukat na 215 stranách. Zbytečné plýtvání papírem a vyloženě komerční záležitost.

Lutzinka
24.10.2018 2 z 5

Na to, že se v tomhle díle nestane absolutně nic, se to čte jak jinak, než dobře :-) Bohužel je to díl úplně k ničemu...Doufám ale, že další díl bude opět na úrovni prvních třech.

Marry123
23.10.2018 5 z 5

Nemám slov.... miluju ten svět :)