Dvůr mlhy a hněvu

Dvůr mlhy a hněvu
https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340643/mid_dvur-mlhy-a-hnevu-ML1-340643.png 5 3777 3777

Feyre překonala překážky, které jí bránily k návratu na Jarní dvůr. Ovšem za příliš vysokou cenu. Dle dohody musí trávit vždy část roku u Rhysanda, knížete Půlnočního dvora. A ač je nyní nesmrtelnou vílou, její srdce je stále lidské, a ona se tak musí rozhodnout, komu vlastně patří její oddanost.

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , CooBoo

A Court of Mist and Fury, 2016

Ruru
25.04.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak tato kniha byla boží!! Moc jsem si oblíbila nové postavy: Mor, Amren, Azriela a Cassiana.

Jsem zvědavá na třetí díl když Feyre odešla s Tamlinem.

PriMula
15.04.2020 5 z 5

Tuhle knihu miluju.
Nejkrásnější kniha, co jsem kdy četla. Tohle jsem opravdu nečekala. Nečekala jsem, že mě to vezme AŽ TAK MOC. Je jedna hodina ráno, a já jdu rovnou číst třetí díl, protože najednou s takhle osamoceným srdcem bych stejně neusnula.
Zní to šíleně, ale je to taková nádhera, že mě pochopíte asi jedině tak, že si TO přečtete.
Lepší než první díl, ovšem bez něj by tak úchvatný nebyl.
Nemám slov. Čtěte.

karinga
11.04.2020 5 z 5

Rozhodně nejlepší díl série. Trochu temnější a zároveň procítěnější. Nenechte se odradit začátkem, rozjede se to a nebudete chtít přestat číst. A Rhysanda si zamilujete.

barbb8k
10.04.2020 5 z 5

Po tomto dílu jsem sáhla hned, jak jsem dočetla předchozí.
Začetla jsem se do ní a nemohla se odtrhnout. Celá kniha ve mě zanechala plno pocitů... Od strachu, lásky, až k nenávisti..

Linda007
10.04.2020 5 z 5

Po průměrném prvním dílu, se mi ten druhý líbil mnohem víc. Opravdu drsné scény, sex, akce, napjetí. Hlavní postava pořad protivná, ale už je to lepší. Těším se na další díl.

Verunka926
10.04.2020 5 z 5

Tak tento díl byl pro mě určitě lepší než první díl. Stránky mi mizely pod očima a celý příběh jsem hltala s napětím, co bude dál. Sarah J. Maas mě opět nezklamala a dokázala, že je skvělá spisovatelka.

Adyy
03.04.2020 5 z 5

Zase knihu dokážu popsat jedním slovem a to: "úžasná" !
Překvapivý zvrat událostí, emocí a spojenectví. Feyer je úžasná osoba v úžasné knize od úžasné spisovatelky.
Musím říct, že tento díl byl o mnohem, mnohem lepší než díl předešlý.
Sice se mi do něj ze začátku vůbec nechtělo po prvním díle, chvíli jsem i váhala, že bych s tím skončila, ale naštěstí jsem si to brzy rozmyslela.
Postavu Rhysanda jsem si velmi rychle oblíbila a Tamlina zprotivila, i když to všechno, co dělal, dělal z jeho lásky k Feyer.
Knihu jsem přečetla jedním dechem a měla jsem z ní skvělý pocit, proto 5*. =)

kesidy8275
31.03.2020

Celou tuhle sérii úplně miluju, poprvé jsem ji měla přečtenou během týdne. Ale tenhle díl je asi můj nejoblíbenější, prostě poznávání nové lidi a Noční dvůr. Tento díl jsem četla už asi 3x, ale stejně vždycky si říkám, ze když už znám co se stane, nemůže me to nijak překvapit nebo rozhodit, ale stejně z toho budu vždy nesvá

Alethea_k
30.03.2020 5 z 5

Zpočátku jsem z knihy byla poměrně zklamaná, jelikož autorka musela vysvětlit zákonitosti tohoto světa, když toho nebyla schopná v prvním díle. Bylo to na úkor čtivosti, ale časem jsem si na to zvykla a na konci mi došlo, že to všechno bylo nutné. Děj postupně gradoval, jsem šťastná, že se mi některé věci mezi hlavními postavami potvrdily. Nemůžu se dočkat, jak to celé dopadne, těším se na všechno, co s Feyre, Rhysandem a Tamlinem budu prožívat.
Pokud bych se měla rozhodnout, celkově rychleji ubíhal první díl, ale od poloviny druhého dílu to je jedna velká jízda a nejde přestat. Posledních 150 stran jsem měla konstantně infarkt. Maasová si s námi hraje opravdu pořádně. :)

Neminem
23.03.2020 4 z 5

Mohu s naprostou jistotou napsat, že od předchozího dílu je tu velké zlepšení. Děj byl svyžnější a hlavní hrdinku už jsem nechtěla ani zabít. (Tedy, většinou) (Zázrak..) Románek s Rhysandem je vcelku povedený a bavil mne vývoj vztahu. (ale upřímně, kdo to nečekal..) Po prvním díle jsem neměla velkou chuť se začíst do další knihy této série, ale mile mne to překvapilo.

ElissBooks
13.03.2020 5 z 5

Wow! Tak tohle byla jízda! První díl mě vůbec neoslovil a nebavil mě, ale tento druhý díl, to bylo úplně jiné kafe. Kniha byla nabitá akcí od začátku až do konce, bylo zde plno zvratů, spoustu nový postav, které jsem si naprosto zamilovala a postavy, které mě v minulém díle nudily, zde konečně předvedly něco velkého. Feyre, kterou jsem v prvním díle tolik nesnášela, jsem si zde oblíbila a konečně jsem měla pocit, že jedná smysluplně. Co se týče Rhysanda, tak to je za mě nejlepší postava celé této série. Jeho nejde nemilovat a jeho humor je naprosto geniální! Nové postavy, které se v knize objevily, do příběhu nádherně sedly a každá postava celý příběh výborně dotvářela. A ten svět, který v tomhle díle více objevujeme, je úchvatný a autorka ho výborně popsala. Je tu však jedna věc, která mi na příběhu velmi vadí. Tamlin, kterého jsem v minulém díle měla velmi ráda, se zde chová úplně jinak a autorka tolik změnila jeho charakter, až mi to přišlo nucené a nepřirozené. A také začínám nenávidět slova ,,družka“ a ,,druh“, protože ke konci knihy bylo jedno z těchto slovo na každé stránce alespoň čtyřikrát. Ale jinak to byla dokonalost a rozhodně jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla!

5⭐️/5⭐️ – Tohle bylo o 100% lepší než první díl a já to naprosto miluju

lenka7767
02.03.2020 4 z 5

Kniha je moc ctiva a libilila se mi o neco vice nez prvni dil. Moc se mi libilo, jak se s Rhysandem spickovali a sblizovali, to bylo pekne a to jsem si pak jeste precetla znova. Trochu mi taky vadilo, jak autorka nakonec z Rhysanda udelala pana dokonaleho a porad ho vyzdvihovala. Kazdopadne klobouk dolu nad tim jak pekne Maasova umi psat a vystihnout to, po cem kazda holka touzi. Myslim, ze v tom je uspech jejich knih.

Coucouha
23.02.2020 4 z 5

První díl se mi líbil trochu více, protože u tohoto dílu jsem se musela uprostřed trochu nutit do čtení. Cca 250 stran jsem se fakt překonávala. Ale jinak super...už se těším na další díl!

Mozkovna
20.02.2020 5 z 5

Mnohem, MNOHEM lepší než první díl. Bavilo mě to rozhodně víc a už jsem nečetla jen abych se dozvěděla, co bude dál, ale opravdu jsem ten příběh hltala plnými doušky.
Myslím, že za to z velké části může Rhysand, který má v tomto díle mnohem více prostoru a máte možnost jeho i Noční dvůr pořádně poznat. Rhys je opravdu úžasná postava a úplně jsem si ho zamilovala - líbilo se mi, jak se postupně vyvíjel a odhaloval víc ze sebe. Nejdřív hraje roli namyšleného zmetka s kočičím úsměvem, ale později zjišťujete, že je to vlastně jen maska a pod ní se skrývá citlivý a odvážný bojovník. Tolik už pro svou rodinu a dvůr obětoval a tolik toho ještě bude muset obětovat - nejde nad tím dočista neroztát.
Chvíli jsem se trápila s množstvím nových postav, ale zvykla jsem si na ně a všechny jsem si posléze oblíbila (Mor, Azriel, Cassian, Amren...).
Osobně si myslím, že dějová zápletka jenom poklidně pluje na pozadí a kniha se víc zaměřuje na vztah Feyre a Rhyse, což mi osobně ale vůbec nevadilo. Už od první knihy jsem ho měla mnohem radši než Tamlina, který mě mimochodem děsně štval (což byl ovšem nejspíš účel) a líbil se mi rozvoj Feyre, která si pomalu uvědomovala, kým vlastně je, koho má ráda, kdo si ji zaslouží a kde je její místo.
Přesto mám pár věcí, co mi trochu vadily.
1) Jak zezačátku Feyre neustále nadávala Rhysandovi, i když k tomu neměla důvod. Nechápu, s čím měla problém: Rhys k ní byl od samého začátku akorát upřímný a neustále se jí snažil pomáhat, a ona ho proklínala a nadávala do zmetků.
2) Upřímně, čekala jsem fantasy o vílách, ne 50 odstínů šedi ve vílím podání. Rozhodně bych se bez těch sexuálních scén obešla, bylo nanejvýš trapné je číst. Zvlášť když jsem byla třeba u oběda :-D
3) To jejich proklaté vrčení. Už v prvním díle se mi zdálo, že tam všichni furt jenom vrčí, a zašlo to dokonce tak daleko, že jsem si začala čárkovat, kolikrát to kdo udělal. (Kdyby vás výsledky zajímaly, tak vede Tamlin 15x, za ním v těsném závěsu Rhysand 14x, potom Feyre 9x, Cassian 6x, Lucien a Azriel oba 3x a pak sem tam ještě zavrčely i Amren, Nesta a Mor + nějaká lesní zvířata. Jsem zvědavá na skóre v třetím díle.)
4) Malinko jsem se ztrácela v historii Prythianu, vždycky to někdo znenadání vybalil a bylo toho hrozně moc, takže v tom mám bordel.

Nicméně se mi líbilo, jak se příběh vyvíjí, byla tam spousta nečekaných zvratů a napínavých scén a ten konec? Krása, krása, krása, nečekané a dechberoucí, už se moc těším na další díl a doufám, že v nem bude víc kapitol z pohledu Rhyse.

Ketrin.TR
09.02.2020 5 z 5

Dokonalost sama!! Tak jak vás první díl pohltí, tak tenhle vás doslova sežere. Stránky knížky vás spolknou takovým způsobem, že vůbec nevnímáte a celý kouzelný Prythian vás obestře svojí magií tak silně, že svět a realita okolo jsou na míle vzdálené. Postavy jsou tak dokonale vykreslené, že se dostanou pod kůži, jsou s vámi celý den a v noci vám nedají spát. Autorka dokáže mistrně pracovat jak s popisem, tak s napětím a dějovými zvraty, že jen lítáte očima po řádcích. Romanticko - flirtující dějová linka je přímo božská!! A vy nedokážete nic jiného, než toho mrazivě krásného a kouzelného zmetka s pronikavýma, fialovým očima, prostě milovat...
Přeji si jediné...alespoň na pár dní vidět a zažít krásu Velarisu. A taky aby tahle sága nikdy neskončila, protože až tohle někdy dočtu, tak asi umřu nad tou prázdnotou a strachem, že žádná knížka už nikdy nebude takhle dokonalá.

ydnac
06.02.2020 5 z 5

Lepší než první díl. Rhysand byl úžasný:-) i všichni ostatní. Nádherně popsané, strhující, napínavé, zamilované, frustrované, kamarádské...

Kyta
29.01.2020 5 z 5

Obsahuje SPOILERY!

Z této knihy jsem tak MOC nadšená! Sarah opět nezklamala (to ona ani nedokáže), ale po prvním dílu, který pro mě nebyl úplně dokonalý, bych nečekala, že mě ten vílí svět tak pohltí! Ale opak byl pravdou - autorka mě znovu dokázala posadit na zadek.

Dvůr mlhy a hněvu je o dost lepší než jeho předchůdce. Od začátku je kniha zajímavá a jen těžko se od ní dá odtrhnout. Trochu mě mrzelo, co Maas provedla se vztahem Feyre a Tamlina a že se z Tamlina, kterého jsme si v prvním díle tak oblíbili a který by pro Feyre udělal první poslední, stala negativní postava. A že Feyřina láska k němu skončila nenávistí. Ale kdyby se tento zvrat nestal, nemohla by tam autorka vměstnat tu novou (úžasnou!) romantickou linku, která byla ještě lepší než ta v prvním díle. Obohatilo to celý příběh a posunulo na jinou úroveň.

Už v prvním díle jsem měla tušení, že mezi Feyre a Rhysem něco bude (naznačoval to ten slíbený týden v měsíci s ním), ale odmítala jsem si připustit, že vztah s Tamlinem skončí. V prvním díle to totiž vypadalo, že Tamlin je její pravá láska. Ale Sarah prostě umí tvořit dramata - bez nich by ty knihy nebyly tak skvělé.

Feyřino jednání jsem plně chápala a myslím, že nejsem sama, kdo s ní dokázal soucítit. Topila se v depresích, ztratila chuť do života a neznala své místo ve světě. Nedokázala si představit ten nevýrazný život s Tamlinem, který o ní měl takový strach, že jí vše zakazoval. Bylo tedy zcela přirozené, že hledala útočiště jinde. Velmi mě zaujal nápad se schopnostmi, která Feyre získala od všech sedmi vladařů. Když ji v té magické oblasti porovnám s Aelin (jejíž oheň byl samozřejmě skvělý), Feyre má rozhodně větší potenciál a těším se, v čem se předvede v dalších dílech. Líbilo se mi, že nám autorka ty její schopnosti představovala postupně.
Rhyse jsem si oblíbila už ve Dvoře trnů a růží; přitahovalo mě zejména to jeho tajemno. V tomto díle jsem se do něj úplně zamilovala. Je úplně jiný než Tamlin - Feyre nikde nezamyká, ale naopak jí dává tolik volnosti, kolik potřebuje pro svůj rozvoj. Ukáže se, že všechno jeho jednání v předchozím díle mělo nějaký smysl a že vůbec není takový, jaký se zdál. Ukáže se, že si z minulosti nese své vlastní démony, se kterými bojuje. Má dobré srdce a pro svou rodinu a lid by udělal cokoliv. Můžu říct, že bezpochyby patří mezi nejsilnější knižní postavy, které znám.
Zaujaly mě také nové postavy - Cassian, Azriel, Mor a Amren. Autorka měla jejich charaktery a minulost do detailu promyšlené a mně opět nezbývá než ji za to obdivovat. Každá její postava má něco do sebe a je svým způsobem výjimečná.

Dramatický závěr se dal čekat, ovšem nečekala jsem, že Feyre skončí opět na Jarním dvoře - tam, kde celý příběh začal. Těším se na sestry Archeronovy, jak se budou chovat jakožto víly, které odjaživa nesnášely; je to opravdu zajímavý zvrat. A nakonec musím zmínit i to, jak se ty postavy začínají párovat a začíná být jasné, kdo s kým nakonec bude.

V knize nechyběla akce, magie, vášeň ani pořádné zvraty. Celý příběh je zkrátka kouzelný a já se nemůžu dočkat, až si přečtu další díly, o kterých jsem už teď přesvědčená, že mě nezklamou.

tynka65
22.01.2020 5 z 5

Dvory se staly mou novou nejmilovanější sérií. Feyre je v tomte díle mnohem sympatičtější a více chápu její rozhodování.. No o Rhysovi ani nemluvím. Bože můj!!!.. Opravdu jsem zvědavá jak se to vše bude vyvíjet v dalším díle. Víc takových knížek prosím!... Jsem jedna z mála, která je z obou dílů nadšená stejně.

Majka1979
21.01.2020 5 z 5

Nádherné pokračovanie, pri konci som mala až strach, čo sa všetko udeje ešte, no hoci som mala obavy, či sa príbeh nebude zbytočne naťahovať, tak moje obavy boli zbytočné. Teraz čítam už tretiu časť a neviem sa od toho odtrhnúť. Pre mňa TOP séria

Katri
15.01.2020 5 z 5

Hned na úvod - nejkrásnější kniha, kterou jsem dosud přečetla (a že jich nebylo málo). Dynamické, poutavé, propracované, a hlavně - přestože se jedná o rozsáhlou publikaci, nenašli byste v ní ani jedinou nudnou pasáž. Příběh krásně graduje, postavy si vás získávají a celkové vyznění je jednoduše dokonalé. Knize bych dala bez rozmýšlení 100%. Sarah J Maas je zkrátka "spisovatelské eso!"