Eragon

Eragon
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532134/bmid_eragon-65cb7a66a4ec5.jpg 4 5873 5873

Jeden chlapec, jeden drak, jedno dobrodružstvo. Prvý diel série Odkaz Dračích jazdcov. Fantasy bestseller Eragon z pera pätnásťročného Christophera Paoliniho, ktorý nadchol milióny čitateľov po celom svete. Rozpráva príbeh chudobného farmárskeho chlapca, ktorý nájde v Dračích horách modrý kameň. Z neho sa vyliahne dračie mláďa Zafira a spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom ovládaným kráľom, ktorého zlo nepozná hraníc. Dokáže Eragon naplniť svoje predurčenie a prevziať bremeno legendárnych Dračích jazdcov? Osud krajiny možno leží práve v jeho rukách...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

Eragon, 2002

katka920
03.09.2017 5 z 5

Z celé tetralogie se mi první díl líbil asi nejvíce. Navodil ve mně velkou zvědavost na pokračování a bohužel i zažehnul i ve výsledku neukojenou natěšenost. Nicméně Eragon se dobře čte, v popisech postav a prostředí je vyčerpávající, jen nemám moc ráda černobílost postav. Přijde mi, že Paolini vytvořil postavy buď zlé anebo dobré. Nic mezi není.

BigFan
23.08.2017 4 z 5

Kniha se dobře četla, děj byl od začátku zajímavý a nepředvídatelný, i když občas se tam objevovaly zdlouhavé pasáže. Líbilo se mi, jak autor Safiře "propůjčil" trochu lidské chování. Jsem zvědavá, jak se bude příběh vyvíjet v dalších dílech.

Nikyyy
18.08.2017 5 z 5

O knížce Eragon jsem věděla už dříve,ale knihu jsem se rozhodla pořídit teprve teď. Čtení této knihy jsem si užila a těším se až budu číst další díl této série. Občas jsem měla pocit,že dobrodružství a putování po cestě s Eragonem a Safirou prožívám také. Doporučijo a doufám,že mě další díl nezklame.

Zorka25
17.08.2017 5 z 5

Krásná, promyšlená kniha, má děj, nic nešlo předvídat. Originální.

michaella03
13.08.2017 5 z 5

O Eragonovi jsem slyšela už dříve. Pak jsem v televizi chvilkama zahlédla film, a rozhodla se, že teď je ten správný čas, pořídit si knihy.
Kniha je naprosto úžasná. Paolini umí tak nádherně psát, vyprávět. Vždy jsem četla dlouho do noci, a nemohla se dočkat dalšího dne v očekávání, co se Eragonovi, Safiře a Bromovi přihodí. Dokonce došlo i na slzy. Christopherovi se to moc povedlo, a už teď jsem napjatá, co se bude dít v dalších knihách...

Vím, že sem to nepatří, ale film... Děj se liší, je to různě na přeskáčku, a něco tam není vůbec. Postavy se také výrazně liší (zejména Arya), a některé i chybí (Orik, Dvojčata..). Jediné, co mi film dal, je přiblížení podoby Safiry, a jedna věta, kterou Safira pronesla.
Škoda...

LadyAlis
09.08.2017 5 z 5

Nejlepší fantasy série, kde se vyskytují draci, elfové... Kniha mě tak přivedla k takovému podobnému téma.
První díl se mi moc líbil, hlavně seznámení Eragona se Safirou :)

PatriciaRiess
09.08.2017 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších fantasy knížek. Přečetla jsem ji jedním dechem, stejně tak všechny pokračování :)

Hakem
09.08.2017 3 z 5

Dostala jsem se ke knize Eragon az ted a hlavne ze zvedavosti, jake to tedy je. Nejsem cilova skupina, ale s klidnym srdcem ji koupim synovci jako darek a budu budu doufat, ze ho tak prilakam ke cteni. Protoze je to fantasy pro kluky. A az syn doroste, tak ji dostane taky. Protoze je to ctiva, dobrodruzna a "vychovna" kniha pro mlade kluky. Ano, kniha je pro nas pokrocile ctenare kapanek jednoducha, neni v ni nic extra noveho, nektere pasaze byli nudnejsi a mohli byt kratsi, ale myslim, ze je to dobry start kde zacit cist.
Eragon je sympatak, sledujeme cestu normalniho kluka v legendu. Safiru by chtel mit doma myslim kazdy a zbytek postav vam taky priroste k srdci. Jdu na druhy dil..

Selendra
07.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha! Hned jsem si Eragona a Safiru zamilovala. :) nechapu, proč jsem ji necetla uz dřív.

ja17
06.08.2017 3 z 5

Z touhle knížkou je to těžké, jelikož to není zrovna můj žánr. Jedná se o takovou typickou dobrodružnou fantasy, kde pořád cestují tam a zpátky a neustále jsou v nějakém boji. Jenže pak je tu Serafína. Já prostě miluju draky a celá dračí část v knížce byla zpracována fantasticky. Jen mi knížka připadala dost předvídatelná. Je to snad proto, že se jedná o první díl série?

Market116
04.08.2017 5 z 5

Další skvělá fantasy kniha. Příběh mě uchvátil a Eragona se Safirou jsem se zamilovala :) hned jdu na další díl :) věřím, že bude stejně skvělý ba lepší

veru.nika
02.08.2017 5 z 5

Strašně ráda,jsem si ji opět přečetla. Teď hurá na další díl.

Bookworm11
02.08.2017 5 z 5

Po prvních stránkách jsem tu knihu hltala.

Nita17
31.07.2017 5 z 5

Krásná kniha a skvělá fantasy série :)
První díl má pomalý rozjezd, ale je to přijatelné.
Seznámíte se s tajuplným krajem, postavami a rozběhne se vám fantazie o jejich osudeh a tajemstvích minulosti, dovíte se o legendách Dračích jezdců, prožíváte jak se postupně mění život jednoho chlapce a dračice.

Glo1
21.07.2017 5 z 5

Když mi bratr říkal, že si ji mám přečíst, moc se mi nechtělo. Začátek byl zdlouhavý (bylo mi 9). Ale pak se mi to začalo líbit a knihu jsem přelouskala za týden. Teď mám doma celou sérii a čtu ji pořád dokola. Za mě jedna z nejlepších knih ;)
P.S. Jako (asi) každého fanouška i mě film nemile překvapil.

Adelajda_4
14.07.2017 5 z 5

Popravdě jsem od knihy moc nečekala, podle obalu jsem myslela, že je pro děti, ale v knihovně jsem po ní sáhla a rozhodně jsem neprohloupila. To byla nádhera! Autor nám vytvořil nádherný fantasy svět a ani se mi nechce věřit, že toto vytvořil člověk v patnácti letech, klobou dolů!

Lachtaan
13.07.2017 5 z 5

Z čirého žánru fantasy chvílemi až únavně rozsáhlé, ale jinak úžasné dílo. K pokračování jsem se dostal jen částečně asi do čtvrtiny Eldesta, ale jsem pevně rozhodnut se k dračímu příběhu jednou vrátit.

Luci136
13.07.2017 5 z 5

Nemám slov... Jsem nadšená, unášená překrásným příběhem a trvá mi hrozně dlouhou dobu než se zase přepnu do reality. Mám pocit, že to prožívám já, a s tím večer usínám a ráno se probouzím s myšlenkou co mě čeká dnes... Nechci aby to skončilo.
Smekám před Christopherem P. má úžasnou fantazii!!!

Mistr119
07.07.2017 4 z 5

Fantasy je zkrátka můj šálek kafe a obdivuju Paoliniho, že je schopný v 15 letech vytvořit takovýhle román!! :))

Rudla333
07.07.2017 3 z 5

Nikdy jsem nadšení ohledně téhle série nechápal. Eragon a vlastně celý Odkaz mě nezaujal.
Kniha je plná klišé, šedých postav a předvídatelných zvratů. V dalších dílech navíc přibývají další, pro mě ještě slabší linie, při kterých jsem vyloženě trpěl.

Taky se mi nelíbí to, že z knihy vyloženě vyzařuje autorova nedůvěra v sebe sama- aneb. když napíšu něco nedůvěryhodného, musím si to desetkrát obhájit.

Knihu jsem četl kvůli jejímu věhlasu dvakrát, ale ani na druhý pokus mě vůbec nebavila. Slabé 3*