Eragon

Eragon
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532134/bmid_eragon-65cb7a66a4ec5.jpg 4 5873 5873

Jeden chlapec, jeden drak, jedno dobrodružstvo. Prvý diel série Odkaz Dračích jazdcov. Fantasy bestseller Eragon z pera pätnásťročného Christophera Paoliniho, ktorý nadchol milióny čitateľov po celom svete. Rozpráva príbeh chudobného farmárskeho chlapca, ktorý nájde v Dračích horách modrý kameň. Z neho sa vyliahne dračie mláďa Zafira a spolu sa vydajú na nebezpečnú cestu Kráľovstvom ovládaným kráľom, ktorého zlo nepozná hraníc. Dokáže Eragon naplniť svoje predurčenie a prevziať bremeno legendárnych Dračích jazdcov? Osud krajiny možno leží práve v jeho rukách...... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

Eragon, 2002

SelenaDemi428
25.12.2017 5 z 5

O tak krásně vymyšleném fantasy světě jsem už dlouho nečetla. Zbožňuju fantasy a draky a spojení těchto dvou mých srdcovek znamenalo, že mě Eragon v každém případě zaujme. Ale že tak moc, to jsem netušila. Příběh byl hodně čtivý a napínavý. Ani mi nepřišlo, že by tam někde byly nějaké zdlouhavé části. Prostě krása. Nemůžu se dočkat, až budu číst další díl.

Ninde
16.12.2017 5 z 5

Velmi dobrá kniha,přečetla jsem jí jedním dechem.

vojtik
16.12.2017 5 z 5

Nádherná kniha, na to že má přes 500 stran, tak mi utekla jako voda. Je o hodně lepší než film. Jedna z nejlepších knih, které jsem četl. Velice napínavá, stejně jako její pokračování (Eldest). Doufám, že na konci Eragon přežije.

Olivie12
13.12.2017 4 z 5

Pěkný příběh :) Už jsem zvědavá na další díl

DavidF
12.12.2017 5 z 5

Zajímavě strávený čas.Filmové spracování je ,ale asi o něco lépe podane nikoli stejné či stejě zajímavé.Příběch je dost rosáhlí a strácí spád. Naštěstí vždy jen na 20 a méně stran. Jinak je kniha velmy povedená a stojí za to.

Bar16
10.12.2017 4 z 5

Pěkná pohádka, čtvrtou hvězdu dávám za věk autora, protože mě propracovanost příběhu docela překvapila :-)

Ajinka126
14.11.2017 3 z 5

Sama tomu nevěřím, ale nelíbilo se mi to. Bylo to pro mě trochu otravné a patetické. Možná tím, že samotný drak Safira mi byla protivná. Hodnotím to jako AUDIOKNIHU, tak možná mi neseděl projev interpreta.

Gustik5
10.11.2017 4 z 5

V době, kdy jsem knihu četl, patřila u mne mezi absolutní špičku, byla to doba, kdy jsem se začal více zajímat o literaturu, a začal psát vlastní dílka. Od onoho času se toho moc nezměnilo, snad se jen posunula hranice, a tahle kniha, ač ji mám stále velice rád, nepatří k mým nejoblíbenějším. Přesto však má v mé knihovničce místo, a vždy se rád vracím k jakémukoli dílu série.

Sárče

03.11.2017 5 z 5

Hezká pohádka :-)

Eorin
01.11.2017 3 z 5

Poprvé jsem ji četla ve čtrnácti a pamatuji se, že jsem z ní nebyla moc urvaná, ale docela mě to bavilo. (Byla jsem i na filmu a v životě jsem se tolik nenasmála, jako tehdy v kině, jak to zprznili!) Nicméně jsem si řekla, že si to přečtu ještě jednou, protože si to už vůbec nepamatuji.. Výsledkem je dojem, že si to klidně opět z paměti nechám vyklouznout. Jde o vcelku průměrný příběh, ve kterém se odráží Paoliniho inspirace i láska k Tolkienovi a dalším velikánům. To prostě nezapře, stejně jako svůj tehdy nízký věk, čemuž odpovídá i kvalita.
Ke čtení dalších dílů se chystám už proto, že bych ráda zjistila, zda to bude lepší a lepší, nebo stále stejný průměr s předvídatelnou zápletkou.

KiraSam
30.10.2017

Knížka mého dětství i pozdějšího věku. Četla jsem Eragona snad pětkrát, sama nevím. Jisté je však jedno. Je to skvělá knížka. Vlastně nejen to. S jistotou se dá označit za fantastickou. Takže má rada zní. Neváhejte a nechte se polapit kouzelnou atmosférou Algesie a doprovázejte Eragona se Safirou na jejich cestách a dobrodružstvích.

Miro.slav
23.10.2017 odpad!

Prečítaný iba prvý diel z „Odkazu dračích jazdcov“ a do ďalších sa nechystám. Ch. Paolini vytvoril pseudo-tolkienovský svet, v ktorom sa odvíja nie príliš originálny príbeh (okrem tohto ma odrádza od čítania ešte aj to, že nebyť autorových konexií, tento príbeh by asi nevznikol). Nečakajte od tejto knihy nič viac. Kniha však nie je doslovne zlá, dala sa čítať (ako sa dá čítať hocijaký upravený opísaný text), ale ak mám investovať svoj čas do oddychovej fantasy, to si radšej prečítam niečo z Warhammeru. Ak by som mal siahnuť po fantasy ságe, to sa radšej pustím do Malazkej knihy padlých, do Zaklínača či (opäť) do Heitzových trpaslíkov. A teraz už len čakať, že ma obdivovatelia Eragona budú nenávidieť.

Christiana
16.10.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Prostě nádhera. :)

sola_lupa
11.10.2017 5 z 5

Před dlouhou dobou jsem ji četla poprvé a velmi se mi líbila. Teď jsem ji četla znovu, a i když jsem nebyla nadšená už do takové míry jako tehdy, četla jsem ji s napětím a ráda. Je to jedna z knih, která se člověku vryje do paměti i do srdce.

sun.from.ibiza
09.10.2017 5 z 5

Nechápu, proč jsem se tomu tak dlouho vyhýbala. Nádherná kniha. Těším se na další díl a doufám, že splní má očekávání.

BarbaraTurner
29.09.2017 5 z 5

Celou sérii jsem doma měla takovou dobu. A nikdy jsem nehnula ani brvou, abych se do ní dala.
Čas ale nastal, když jsem tento skvost uviděla v knihovně a neodolala jsem.
A můžu říct. Nezklamalo. Ani mě to nepřekvapilo, věděla jsem, že to bude dobré, ale až takhle? To ne. Naprosto mě to uchvátilo. Eragon je knížka, od které jsem se nemohla ani na chvíli odtrhnout. Je to něco, jako když čtete Harryho Pottera poprvé. Je to návykové a naprosto dokonalé.
Kolik toho mladý Paolini dokázal vymyslet je naprosto geniální.
Ještě radši mám Eldest, ale první díl je unikát.
Miluji to.

RosaRoses
10.09.2017 3 z 5

Eragon je normální průměrná knížka. Docela mě bavila, ale nemyslím si že si zaslouží tolik pozornosti. Např. takový Skleněný trůn od Sarah J. Maas je napsaný o hodně líp a bestseller z něj není (prozatím). Taky mi vadily příliš dlouhé popisy a neustále opakování názvů měst. Možná je série tolik oblíbená kvůli svým dalším dílům, které si svůj titul bestselleru obhájí, ale já si nemyslím že si je přečtu.

Schary
04.09.2017 3 z 5