Farma zvířat

Farma zvířat
https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320780/mid_farma-zvirat-gR8-320780.jpg 5 10306 10306

Pozoruhodná bajka začíná vzpourou zvířat, která vyženou majitele farmy a začnou si vládnout sama. Zprvu ušlechtilé, idealistické myšlenky o rovnosti, svobodě a blahobytu záhy berou za své a jejich místo postupně zaujme propaganda, nesvoboda a totalitní diktatura.

Literatura světová Novely Romány
Vydáno: , I. L. Kober

Animal Farm, 1945

pikilo
17.10.2013 5 z 5

Zatím nejzajímavější dílo co jsem četla k povinné četbě k maturitě. Můžu jenom doporučit.

Norek
12.10.2013 3 z 5

Jedna z těch knížek na povinnou četbu, které jsem přečetla vážně celé. Byla srozumitelná, dobře se četla, měla jsem po ní tu dlouhou přemýšlecí chvilku... ne, tohle jsem od školní četby vážně nečekala.

rfa
24.09.2013 5 z 5

Geniální a nadčasová analogie.

puplik
24.09.2013 5 z 5

Dílo,které předběhlo dobu :) kdo obhajuje komunismus,měl by si toto přečíst

Morsie
19.09.2013 5 z 5

"Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější."

Citáty z Orwellových děl by se měly vytesat do kamene, měly by se vytesat do mozku každého z nás. To pro případ, že by snad chtěl někdy někdo zapomenout!

Podstata Farmy zvířat není kritizovat komunismus (i když to sedí báječně a jistě účelně), nemá snad ani za účel kritizovat všechna totalitní, diktaturská politická zřízení. Farma zvířat prostě a jednoduše kritizuje člověka a jeho člověčenství - ty nejnižší lidské pohnutky.
Proč chce jeden člověk ovládat druhého - kdykoliv, jakkoliv, kdekoliv?
Mnoho z nás když získá moc, ztratí sebe…

Orwell byl vizionář a byl to psycholog/sociolog - až moc dobře rozuměl lidem.

magnolia
18.09.2013 4 z 5

Po dočtení jsem byla úplně zdrcená, jak je to všechno pravdivé jak to Orwell napsal...

bornthisway
11.09.2013 5 z 5

Mnohokrát jsem při čtení Farmy zvířat přistihla sebe samu, jak nevěřícně kroutím hlavou nad tím, jak na tak málo stránkách a s tak děsivou přesností Orwell předpověděl praktiky totalitních režimů.
Nadčasová kniha, ke které by si měl najít cestu každý.

kota
01.09.2013 5 z 5

Jedno nedělní dopoledne od 7:15 do 11:30.. prostě nešla odložit.. Kdybych ji četla znovu, objevím asi ještě další skrytá "poselství".. Aplikovatelná nejen na totalitní režimy, jejich počátek, postupný vývoj a konec, ale některými částmi i na soudobé chování lidí v demokratickém zřízení?!? Každopádně doporučuji!

tlapička
22.08.2013

Velmi pěkné, ani slovo nazmar.

Andyx
15.08.2013 5 z 5

Dokonalé a originální vystižení totalitní doby. Rozhodně stojí za přečtení.

Monnyska
15.08.2013 5 z 5

nezapomenutelné dílo, Orwell je takový jasnovidec, nejlepší je, když si člověk představí, že o komunistických metodách vůbec nic nevěděl, tak jak mohl napsat taková obrovská díla? Skvělá kniha stejně jako 1984 :)

martinkaLLL
15.08.2013 1 z 5

Knížka mě moc nezaujala. Ze začátku mi to přišlo jako pohádka a pak už to bylo takové zdlouhavé nic.

Manifest blech
14.08.2013 5 z 5

U této knihy se nudit nebudete. A pokud nejste nějak špatně naladěni, tak to správně pochopíte.

Moc si cením tohoto dílka autorova.

Kermisee
13.08.2013 4 z 5

Autorova typická typizace. Zakamuflovat ideje do myslí zvířat byl a je ideální nápad. Taková novodobá bajka. Ale trochu jinak.
Knihu jsem přečetla během dvou hodin. Hlavně kvůli četbě k maturitě. Nicméně 1984 pro mě, jako pro citlivého čtenáře, měla určitě větší význam a větší emoce. Lepší příběh. Nicméně jako boj proti špatným ideologiím je to skvělé dílo.

Neby
09.08.2013 5 z 5

Nádherná kniha. Mimochodem, není jen o komunismu. Je o lidských stínech.

kazatell
05.08.2013 4 z 5

Krásná kniha kterou právě dnes potřebujeme a měli by si jí všichni mladí přečíst. Mladí a ti co zapomněli

Marčullkas
24.07.2013 5 z 5

Povinná četba k maturitě. Velice vydařené nadčasové dílo. Nadvláda zvířat, která se zvrhne.

Luxiee Axony
15.07.2013 4 z 5

Velice zajímavá kniha. Myslím si, že v dnešní době je hodně důležité tuto knihu číst - v době, kdy spousta lidí oslavuje bývalý totalitní režim. Měli bychom mladým generacím ukazovat, že v totalitním režimu šlo o něco jiného než "levný chleba a dostatek pracovních míst".

Makovník
13.07.2013 4 z 5

Jak trefné, pravdivé a poučné! Skvěle vykreslený příběh do bajky!

Pa3k
13.07.2013 5 z 5