Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495729/bmid_hadrovy-panak-bqg-495729.jpg 4 3043 3043

Britský krimithriller, který šokoval čtenáře po celém světě… a nastartoval úspěšnou trilogii vydanou v 35 zemích. Mrtvola sešitá ze šesti částí různých těl a nalezená v jednom londýnském bytě – případ Hadrový panák, jak ho nazvala média, okamžitě vyvolá strach a paniku. Detektiv William „Wolf“ Fawkes a jeho kolegyně Emily Baxterová jsou pověřeni identifikací obětí, vzápětí ale musí čelit další hrozbě: Wolfova bývalá žena Andrea, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z místa, kde byl Hadrový panák nalezen, a také seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Prvním má být londýnský starosta. Posledním detektiv William Fawkes…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Ragdoll , 2017

katushah
29.02.2020 5 z 5

Podle obalu jsem si myslela, že to je severská krimi, ale kupodivu je Britská a je stejně kvalitní a temná jako ty severské. Brilantní a originální příběh. Už jsem přečetla mnoho detektivek a tato je jedna z nejlepších. Ráda si přečtu i další díla tohoto autora.

Tracyenka
27.02.2020 4 z 5

Mám z knihy rozporuplné pocity. Žádnou závratnou chválu jsem na ni neslyšela, proto jsem nečekala moc, o to víc jsem byla překvapená, když mě děj ihned vtáhl. Příběh byl napínavý a pro mě v něm byla i přesně naporcovaná míra "hnusu". :)
Jen mě trošku zklamal konec, nedokážu popsat, čím přesně, ale asi jsem čekala něco trochu jiného.

Mija30
21.02.2020 5 z 5

Napinave cteni.

likaf
17.02.2020 5 z 5

Napínavé od první do poslední minuty. Rozhodně doporučuji.

Gi-Gi
15.02.2020 5 z 5

tak tady jsem si tak od půlky říkala, ať to není jak to bylo - no co už :-), dobrý, zamotaný, skvělý mladý nadšenec a bezva kolegyně.

alusa4302
14.02.2020 3 z 5

Nepatří mezi ty moje nej, děj byl zamotany, ale i tak se dobře četlo určitě si přečtu další- Loutkař, co bude dál.?.?

MonikaKutá
31.01.2020 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale určitě ji neřadím k těm nejlepším, co jsem kdy četla. Kniha se četla dobře, příběh napínavý, zápletka poměrně originální, ale hlavní vyšetřovatel mě ničím nepřekvapil (pochmurná minulost, nulový respekt k autoritám, porušení pravidel...). Taková hlavní postava se bohužel objevuje v knihách poměrně často.
Kdo to všechno způsobil, jsem odhadla poměrně brzy, což mě docela zklamalo (většinou to neodhalím takto brzy a nebo vůbec).
A z čeho jsem byla úplně nejvíc zklamaná, byl konec. Během pár posledních stran najednou nabralo vše rychlý spád a ne všechno bylo v knize objasněno a proto mi také zůstalo pak nezodpovězených otázek. A také mi některé věci přišli dost nereálné.
Nicméně mám v plánu v této sérii pokračovat a uvidíme co přinese další díl.
3,5/5 ⭐

Petra158
28.01.2020 4 z 5

Kdyz jsem knizku otvirala, byla jsem na rozpacich, co me ceka. Nektere komentare nebyly uplne pozitivni. Cekala jsem tedy neco prumerneho, ale opak je pravdou. Bylo to pekne, ctive, zase trochu neco jineho. Motiv zajimavy. Sice je tu urcita sablona u hlavnich postav (rozervany Wolf, jiskreni mezi nim a Baxterovou), ale ruku na srdce...To je vzdy takove koreni pribehu. Chvilku mi trvalo, nez jsem privykla autorovu stylu psani. Nebo to bylo prekladem? Nevim. To je spis muj problem. Urcite si prectu dalsi dily.

aliisalounu
27.01.2020 5 z 5

Tak trochu jsem tušila, kdo by za Hadrovým panákem mohl být, ale i tak jsem neodhalila celý příběh a konec byl pro mě opravdu velkým překvapením. Rozhodně doporučuji!

š.m.i.k
24.01.2020 5 z 5

Líbilo. Celou dobu mě zajímalo, jak se bude případ vyvíjet dál a Martin Stránský to načetl opravdu perfektně. Užila jsem si to.

Sixtinka144
20.01.2020 5 z 5

Do téhle knížky jsem se po pár stránkách totálně zamilovala ! Postupné odkrývání indicií jde autorovi sakra dobře! Spoustu postav jsem začala milovat ,spoustu z nich jsem začala nenávidět.... Prostě příběh jak se patří. Jen musím varovat citlivé povahy ,že příběh je dost morbidní .... Vždyť najdou tělo , které je sestaveno z šesti různých obětí. Wolfa prostě musíte mít rádi, jinak to není možné, a pokud máte rádi thriller či krimidetektivky , tohle je přesně pro vás ???? Jinak zatím jeden z nejlepších thrillerů, co jsem kdy četla.

Lumír23
19.01.2020 4 z 5

Panák jak je představen, to je děsná představa... Čtení dobré.

NinaNikol
15.01.2020

vanocni darek a velka ocekavani a nakonec takova nuda.....pribeh se spatne vykreslenymi postavami, zmatene preskakovani, uz v pulce jsem to vzdala, bylo mi fakt uplne jedno, jak to dopadne, venovala jsem knihu do turnovske knihovny, at dela radost jinym

qydko
14.01.2020 3 z 5

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY.

Natěšená příspěvky na facebooku jsem se pustila do Hadrového panáka. Anotace vypadala skvěle, a vlastně začátek knihy byl fajn, čtivé, docela napínavé... A pak se to na posledních stranách tak hrozně pos.... Vyřešit vraždy pomocí pseudofilozoficko psychologického blábolení a pocitů velmi obskurní osoby? Jako vážně?

terijans
11.01.2020 2 z 5

Místy velmi čtivé, ale některé části hrozně nudné...

RendyaDav
10.01.2020 2 z 5

Půl na půl mě knížka bavila,chvílemi mě knížka dost nudila,nebavila...

mag097
09.01.2020 4 z 5

Hadrový panák ve mě zanechal poněkud rozporuplné pocity. Námět a zápletka jsou super, jen si myslím že autor z toho mohl vytěžit trochu víc. Nejlepší byl začátek a konec, středem se to lehce táhlo a v postavách mi vznikal trochu chaos. Knižku přesto hodnotím pozitivně a pokračování této série si rozhodně přečtu.

Veruci
06.01.2020 4 z 5

Hodně dobrá detektivka s nečekaným rozuzlením. Moc se mi líbilo, jak je do toho hrůzného příběhu nenásilně vpašován typický anglický humor.

HanaNov
05.01.2020 3 z 5

Když jsem přemýšlela, jak Hadrového panáka ohodnotit, nedokázala jsem si to v hlavě nějak utřídit. Nebylo to špatné - myšlenka, provedení vražd, postavy, to všechno bylo poměrně originální. Spád to taky mělo, čtivé to bylo, ale přesto mě to nijak zásadně neoslovilo. Rozčiloval mě nevyzpytatelný Wolf i podivně se chovající Baxterová. A vůbec nejvíc mě zklamal motiv a konečné rozuzlení, protože to už bylo ze sféry něčeho naprosto iracionálního a nevysvětlitelného, takový komplikovaný slepenec pohnutek, který mi moc nedával smysl.
Nicméně dalšímu dílu dám zřejmě šanci, protože by to mohlo jít zajímavým směrem..

hellena1523
30.12.2019 3 z 5

No, žádný zázrak. Šablonovité postavy, detektiv opět chlapík s pohnutým osudem, to už je trochu nuda.
Líbilo se mi zasazení do anglického prostředí. Čtivost i napětí tam bylo, ale jinak jsem asi příliš rozmazlená lepšími autory.