Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495729/bmid_hadrovy-panak-bqg-495729.jpg 4 3043 3043

Britský krimithriller, který šokoval čtenáře po celém světě… a nastartoval úspěšnou trilogii vydanou v 35 zemích. Mrtvola sešitá ze šesti částí různých těl a nalezená v jednom londýnském bytě – případ Hadrový panák, jak ho nazvala média, okamžitě vyvolá strach a paniku. Detektiv William „Wolf“ Fawkes a jeho kolegyně Emily Baxterová jsou pověřeni identifikací obětí, vzápětí ale musí čelit další hrozbě: Wolfova bývalá žena Andrea, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z místa, kde byl Hadrový panák nalezen, a také seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Prvním má být londýnský starosta. Posledním detektiv William Fawkes…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Ragdoll , 2017

bara0452
10.04.2020 5 z 5

Kniha se svým příběhem vyrovná předchozí knize Loutkář, ale pokud se zaměřím na poslední třetí díl Konec hry, tak už to není ono. Proto jsem ráda, že Hadrový panák byl zajímavým příběhem a napětím!

EnaryFeniel
10.04.2020 5 z 5

Kniha mě velmi zaujala. Příběhem i atmosférou, trochu to připomínalo film Sedm. Konečné rozuzlení jsem nečekala a o to šlo, pak to tedy splnilo účel. :)

KáťaM.
06.04.2020 4 z 5

Hadrový panák se mi moc líbil. Vypadá to na skvělou sérii, neotřelou, se zajímavou zápletkou a skvělým vyšetřovacím týmem. Oblíbila jsem si všechny postavy - neohroženého Wolfa, svéráznou Baxterovou i Edmundse. Knížka pěkně plynula. Moc se mi líbilo, jak byl formou tabulek shrnován průběh vyšetřování, čtenář si tak mohl pořád společně s vyšetřovateli rekapitulovat, co už víme. Jen konec mi přišel trošku urychlený. Nebyl to nejlepší thriller, který jsem kdy četla, ale rozhodně jeden z těch lepších a můžu vřele doporučit, těším se i na zbytek série.

Rodaw
01.04.2020 2 z 5

HADROVÝ PANÁK
Hodnocení Knihánkova: 2 ⭐️
... jak tak koukám na všechny nadšené ohlasy na internetu, půjdu proti proudu!!! A mrzí mě to! :-( ... ale čtení je individuální a názory na knihy čistě subjektivní, takže jsou to prostě mé pocity a dojmy a je to :). Každopádně velké množství čtenářů by Vám tuto knížku jistě doporučilo, já sama za sebe spíše ne, zkusím vysvětlit, ale teď rychle k ději: hned na začátku knížky se najde mrtvola, která je sešitá z 6 různých těl, tzv. "hadrový panák". Následně přijde na scénu seznam příštích 6 obětí, včetně data jejich smrti a mezi nimi i náš hlavní hrdina - vyšetřovatel Wolf... Ten námět je skvělý, říkala jsem si, že tohle by mohl být vážně skvělý, napínavý a hodně drsný (až přímo nervy-drásající:)) thriller. Eh, bohužel ne. Vůbec ne. Toto byla detektivka plná vyšetřování... neříkám, že je to špatně, v tomto bodě je "chyba" asi spíše na mé straně, už obálka hlásí, že jde o nejočekávanější KRIMIthriller roku 2017, ale i tak:P. Mám-li být úplně upřímná, já se u knížky prostě nudila. Ano, NUDA. To je to slovo, které se mi (bohužel) pojí k této knize.... vyšetřování, vyšetřování, vyšetřování.... pokud je tu někdo, koho číst o vyšetřování hodně baví, věřím, že by mohl být spokojen, ale já osobně mám radši thrillery, které se hodně soustředí na samotného vraha (nakoukneme mu do hlavy, čteme, jak vraždí :P :D a tak dále...). Další věc, která Hadrovému panákovi u mě moc nepřidala, jsou postavy. A zase vybočuju! Zase! :D Připadám si vážně trošku jako ufounek:))), ale občas se tak stane.... Čtenáři většinou tvrdí, že jim postavy byly neuvěřitelně moc sympatické. Hm, tak mně vůbec. Vnímala jsem je buď neutrálně a nebo ala arogantně a to nemám ráda... Knížka je místy vtipná, ale já celkově nemám moc ráda kombinaci napětí+smích (i když to napětí v této knížce vlastně moc nebylo), prostě buď to a nebo to. Teď mám pocit, že tento můj komentář působí strašně negativně, ale snažila jsem se co nejvěrněji popsat své pocity ze čtení této knížky. Mě osobně moc nebavila, z vícero důvodů a byla pro mě málo akční a málo napínavá.... mnoho dialogů.... možná, kdyby se to "osekalo", bylo by to lepší, těžko říct. Do dalších dílů se pouštět budu, hned teď :D. Sérii mám doma, takže ji přečtu kompletní. Ale kdybych byla v situaci, že bych doma měla jen tento první díl a další už ne, tak v tomto bodě skončím. Ale doma je mám, tudíž je přečtu, třeba mě příjemně překvapí, ačkoli si nemyslím, že bych k panu autorovi našla nějakou super cestu (i když je to moc sympatický mladík:)).
Kdybych to měla shrnout... pokud máte rádi detektivky a knížky, které jsou zaměřeny na vyšetřování + obsahují alá vtipné momenty, teoreticky by Vás tato série mohla zaujmout. Já mám raději temné a hodně napínavé thrillery, takže pro mě toto bylo takové "nemastné neslané" a znovu bych už do knihy (asi) nešla. Každopádně když už jsem sérii rozečetla, tak ji i dočtu. Uvidíme, co přinesou další díly... Ale ano, když se k tomu ještě vrátím, s touto knížkou jsem já osobně opravdu takový ufounek:)
Více na mém YouTube :-).

Monni
30.03.2020 4 z 5

Kniha se mi rozhodně líbila. Podle obrovské propagace jsem od ní nic moc nečekala. Jelikož jsou přehanané propagace u knih, které za nic nestojí, ale tahle se mi líbila. Wolfa jsem chvílemi zbožňovala a chvilkama jsem ho nechápala a klepala si u něj na čelo, že vydržel u policie. Občas jsem se u jeho poznámek smála. Pro mě to je takový nepochopený vlk. Bxterové bych občas dala nejraději pěstí, ale i tak se mi kniha hodně líbila a byla čtivá. Jen musím souhlasit s množtvím postav, které mě chvilkama mátlo a i to, jak někdo používal příjmení a někdo jméno. Chvilkama jsem myslela, že si je vypíšu na papír abch věděla kdo má jaké jménu, protože příjmení jsem si pamatovala :D

RonnieSmithx
26.03.2020 3 z 5

Podle všudypřítomné propagace, která rozhodně nikomu nemohla uniknout, byste čekali, že tato kniha bude mistrovské dílo. Opak je ale pravdou. Je to průměrná kniha, která se místy snaží být vtipná způsobem, který mi do ní moc neseděl.
Ačkoliv mě námět zaujal, tak zpracování mě zase tolik nechytlo a celé rozuzlení mě taky nijak neuchvátilo. Uvidíme, jak se autor předvede v Loutkáři.

Vercah
26.03.2020 3 z 5

V Červnu 2014 je naproti bytu Williama „Wolfa“, nalezena mrtvola sešitá z šesti různých částí lidských těl. William „Wolf“, jenž pracuje u policie jako detektiv, dostane s jeho kolegyní tento případ na starosti. Ovšem, jeho bývalá žena Andrea dostane od vraha podivný dopis. V dopisu jí vrah informuje o svém plánu zabít dalších šest lidí. Andrea od vraha také dostane seznam s přesným datem jejich úmrtí. William teď musí vyřešit jak vraždu „hadrového panáka“, tak i ochránit dalších šest lidí, které se chystá vrah zabít.
Tato kniha se opravdu velice dobře čte, má od začátku velmi napínavý a překvapivý příběh. Hlavní hrdiny jsem si moc oblíbila a i přes to že jsem ke knize byla ze začátku nedůvěřivá, celkem mile mě překvapila.

Millyf
26.03.2020 3 z 5

Kniha má bavila,jedine,čo mi vadilo,bolo množstvo vyšetrujúcich postáv,trošku som sa chvíľkami strácala,že kto je kto ????a celkovo odhalenie vraha som nečakala,lebo som predpokladala,že vrahom je niekto z postáv, no inak dobrá detektivka,určite si prečítam aj ďalšie autorove diela

PetraV665
24.03.2020 4 z 5

Zajímavá detektivka, možná jsem čekala trochu něco jiného, ale zklamaná jsem nebyla. Dobrá a kvalitní série.

vikyna9
22.03.2020 5 z 5

Asi jsem čekala víc. Moje první přečtená kniha od Coleho, v mém špatném pořadí, dám šanci ještě Loutkáři a uvidím. Občas jsem se v knize ztrácela, nedořešené situace. Ale nápad, zápletka fajn, jen konec byl docela uspěchaně divný.

Hoxer
14.03.2020 3 z 5

Pustil jsem se do této knihy, protože mi to databáze nabízela jako podobné detektivkám od Nesboa. Oproti Holeovkám je to slabé, ale číst se to dalo. Hodnotím trochu lepším průměrem. Přečteno ve formě audioknihy - Martin Stránský, pěkně namluveno.

Kubikula4
12.03.2020 4 z 5

Svižný detektivní příběh, místy velmi vtipný, což byla trochu raritka u tohoto žánru, ale mě to bavilo. Knihu by se dalo určitě dobře zfilmovat, postavy byly jednoduše vykreslené a tak trochu neoriginální. Publikum by určitě bylo napjaté, zároveň by se bavilo hláškami hlavního hrdiny i dalších protagonistů... :) Od začátku knihy má příběh spád, zhruba ve dvou třetinách vyprávění jsem se ale chvílemi ztrácela a některé myšlenkové pochody a rozuzlení mi přišly přitažené za vlasy. Motiv celkově mi přišel "praštěný", ale což, autor chtěl překvapit a to se mu povedlo. Konec knihy tedy slabší, chvílemi nesmyslný, sem tam nějaká nezodpovězená otázka, ale má to pokračování, tak uvidíme, co bude dál :)

zimolka
10.03.2020 4 z 5

Kniha nebyla špatná,ale jednu hvězdičku ubírám.Některé situace nevyjasněné a konec celkem zamotaný.

sibila
09.03.2020 2 z 5

Pro mě spíše oddychovka, co nezanechá stopy, a přečetla jsem jen proto, abych znala vraha, nic mě k tomu hlouběji nepoutalo. Asi jako když koukáte na epizodu nekonečného kriminálního seriálu, který ani pravidelně nesledujete, ale protože jste si k tomu zrovna sedli s večeří, tak to dokoukáte. Námět mě zaujal, bohužel provedení o dost méně. A postavy mě vyloženě iritovaly - především hlavní dvě, které místy (dost často) připomínaly spíše labilní puberťáky než dospělé lidi. A zločinec, který se vynořil jako deus ex machina, tomu také moc nepomohl. Není to sice vyloženě špatné, ale není to nic, o čem bych byla nucena přemýšlet byť jen minutu po dočtení, nebo co by mě donutilo rychle shánět další díl. Možná zase někdy k večeři.

Verka123
08.03.2020 2 z 5

Od detektivky si představuji napětí a děj, od kterého se nebudu moct odtrhnout. Bohužel to tato kniha vůbec nesplnila. Vše mi přišlo strašně zdlouhavé a ke přečtení jsem se spíše musela nutit.

Makyt
07.03.2020 4 z 5

Další knížka, která padla za 2 dny... pořád to teda nedosahuje Mrazu od Minniera, ale bylo to napínavé. První půlka dost dobrá, ale ta druhá... POZOR SPOILLER - ten konec je fakt zamotanej...

Faustovské vraždy? To jako fakt? Jak najednou z podezření na jednoho přišla změna na druhého? Jak věděl, kde se mají sejít? A jak objevil ji? Plno otázek, na které nemám odpovědi. Ale ani to mě neodradí od Loutkáře :-)

Arlienen
06.03.2020 3 z 5

Knihu jsem viděla mezi nejprodávanějšími novinkami. Od tohoto autora jsem nic nečetla a říkala jsem si, že bych mu měla dát šanci. No, přečetla jsem si Hadrového panáka. Bylo to takové oddechové čtení. Neměla jsem úplně nutkání knihu přečíst, co nejrychleji. Spíš jsem si dávala načas, protože mě kniha tak úplně nepohltila. Zkusím tedy pokračování. Uvidíme, jestli bude druhý díl lepší.

tami1
04.03.2020 3 z 5

Námět je naprosto skvělý, ale knize chybí ta příslovečná jiskra. Nemohla jsem se začíst, v postavách jsem měla lehký chaos a i když se tam pořád něco dělo, přišlo mi vyprávění nudné a překombinované.

Tereyciiik
03.03.2020 5 z 5

No, knihu jsme měla doma rok a teď, po přečtení si říkám, proč jsem ji už dávno nemela přečtenou. Výborný, 2 dny a bylo po ní. Wolf výbornej a protiklad Baxterova super. Jsem ráda, že u těchto knížek prostě jen čtu a představují, ale nepřemýšlím o konci abych pak byla jo překvspena, ale u této knihy by to stejně bylo asi jedno, když se vrah za celou knihu ani nezmínil. Za mě parada, těším na další díl.

Šárušš
03.03.2020 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce. Výborný příběh se špetkou "fantasy" zápletky.
Nečekaný konec.