Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533848/bmid_hadrovy-panak-65e9dff28992e.jpg 4 3043 3043

Nejúspěšnější krimithriller roku 2017 Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal se smířit s tím, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal. Na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola, sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zavražděni. Poslední jméno na seznamu je Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků. Nyní také jako audio.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Ragdoll , 2017

karaliene
13.05.2020 1 z 5

Myšlenka dobrá, podání špatné. Kniha mě nevtáhla, dočetla jsem ji ve zcela apatickém stavu, kdy mi bylo úplně jedno, jak příběh dopadne (a snad i s úlevou, že už je konec a že budu moct sáhnout po něčem dalším - od jiného autora).

m_martina
13.05.2020 3 z 5

Celkem dobrý začátek série, ale mohl být i lepší.

HanaMalina
12.05.2020

Bohužel jsem nedočetla a to se mi téměř nikdy nestává. Myslela jsem, že to bude napínavá knížka, ale to jsem se spletla. Nezačetla jsem se během asi 80 stran a pak jsem to radši vzdala.

sgjoli
06.05.2020

Snažila jsem se knize dát šanci, ale pak jsem to po cca 100 stranách vzdala. Nedávám proto ani hvězdičkové hodnocení, nedočetla jsem. Největším problémem pro mne asi bylo to, že jsem se do knihy vůbec nemohla začíst. Nevím, jestli to bylo překladem, autorovým stylem psaní, nebo mým momentálním rozpoložením, ale ani trochu jsem se nedokázala do příběhu ponořit. Nudila jsem se a přišlo mi to hodně těžkopádné. A s každou další stranou bylo pro mne těžší pokračovat - musela jsem se do čtení čím dál víc nutit. Navíc mi jednotlivé postavy vůbec nebyly sympatické - spíš mi všichni přišli protivní, otravní, zároveň otrávení a nováček ve vyšetřovacím týmu působil tak trochu jako ňouma. Takže asi jdu proti proudu, ale tato série nebude pro mne. Škoda, těšila jsem se.

Zmitko.m
05.05.2020 5 z 5

Vlk v rouše beránčím.......Právě poslední věta této knihy je podle mne úplně nejvýstižnější definici tohoto díla.......Zatraceně skvělý příběh....

iLuciferie
04.05.2020 2 z 5

Poslouchala jsem jako velmi zdařilou audioknihu. Příběh mě celkem bavil asi tak do dvou třetin, ikdyž (jak bylo už zmíněno i v předchozích komentářích) je postaven spíše na snahách o záchranu lidí na seznamu než na nějakém detektivním pátrání, což je dost škoda. Poslední třetina mi bohužel celkový dojem ještě zkazila, konec byl zbytečně přehnaný a nesmyslný. Za pointu ohledně pachatele bych asi na druhou stranu připsala malé, bezvýznamné plus.

Petraxxx
04.05.2020 2 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem dle recenzí nečekala nic závratného, nejsem zklamaná. Netypické vraždy, ale občas jsem se ztrácela v souvislostech. A co napsat k tomu závěru? Vlastně ani nevím. Má patrně nalákat na další díl, ale to je tak vše.

Sabina335
04.05.2020 4 z 5

Kniha mi nepřišla špatná, ale ani jsem z ní nebyla nějak extra na větvi. Nejspíš jsem od "nejočekávanějšího krimithrilleru roku 2017", jak napovídá sama obálka, čekala nejspíš trochu více. Knihu jsem dočetla i když jsem ji častěji odkládala a neměla jsem potřebu ji číst non stop, jako se mi stává u jiných knih. I přes to, už mám v knihovně druhý díl a chystám se na něj, jak bude chvilka času.
Kniha je napsaná hezky, nechybí občas nějaké to napětí, ale mohla být více dramatická a krvavá. Čekala jsem, že se děj bude točit víc okolo Hadrového panáka, kterého nalezli hned na začátku knihy.
Trochu mě zklamalo vysvětlení ohledně obětí ze seznamu, mohlo to být více probíráno a proto dávám jednu hvězdičku dolů.

Kája_95
03.05.2020 4 z 5

Za mne skvělá kniha, napínavá a velice poutavá. Styl psaní mi hodně připomíná mou oblíbenou autorku Angelu Marsons :)

Portilo
03.05.2020 3 z 5

Poslouchane jako audiokniha. Zacatek byl napinavy, zabavny, ale asi od tretiny knihy me nadseni opadlo a konec me vyslovne zklamal.

verca0794
01.05.2020 5 z 5

Trochu jsem se obávala, že se mi nebude líbit, když jsem viděla tak nízké hodnocení. Mám přečteno a rozhodně nelituji. Kniha se mi moc líbila. Měla originální zápletka, neměla hluchá místa, kde bych se nudila, do poslední stránky jsem byla napnutá. Přečteno během dvou dnů a konec jsem nečekala. Co víc si přát. Hurá na další díl.

St.Evelin
23.04.2020 2 z 5

Promo téhle knížky začíná slovy: "Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit."...
Hmmm, jako takhle, za mě ne. U této knihy se mi přesně potvrdilo, že když je kolem něčehoo hype, je lepší dát raději ruce pryč.
Námět knihy mi přišel zajímavý - Hadrový panák - hrůzný nález "těla", které je vlastně sestaveno že 6 obětí, k tomu seznam dalších... Motiv zajímavý, ale tahle šance zůstala nevyužitá. Ani jedna postava si nezískala moje sympatie, navíc jich tam bylo na mě prostě moc.
Pro nenáročného čtenáře detektivních příběhů, proč ne? Na dovolenou, proč ne? V neděli ke kávě, proč ne? Ale nějaký hlubší literární zážitek, za mě, bohužel, nehledejte. Nenašli byste jej.

Ivuska.09
23.04.2020 3 z 5

I mně se kniha líbila. Měla jsem trochu obavy, aby nebyla na můj vkus moc morbidní, ale když pominu "stavbu" Hadrového panáka, tak už to pak bylo více méně v pořádku. Ale ta poutavost! I zápletka se mi líbila, takže se vrhám na další díl.

Špekyn
22.04.2020 5 z 5

Napínavé od první do poslední stránky. Příběh vás nedovolí knihu na dlouho odložit a nutí vás neustále přemýšlet a bát se. Strhující! Ještě teď se třesu strachy.

trudoš
21.04.2020 3 z 5

Co podle mě Hadrový panák postrádá nejvíc, je skutečná detektivní rovina. Hlavní hrdina vlastně nedělá nic jiného, než že se snaží zachránit každou další oběť a opravdovým vyšetřováním se zabývá nějaký chudák začátečník, který si skoro až prvoplánově vykládá mylně všechny nalezené stopy. Navíc se přiznám, že to věčné fňukání nad těžkostmi policie, která chytne pachatele, jen aby ten byl následně u soudu propuštěn, mě chvílemi unavovalo. V tomhle ohledu tlačí Daniel Cole na pilu až extrémně, jako by jediná cesta, jak z bludného kruhu ven, byla zločince střílet hned na místě zadržení. Nehledě na to, že mi celá ta patálie s „veřejnými popravami“ přišla dost načančaná - aneb proč vraždit jednoduše, když to jde komplikovaně. Takže v důsledku pouze další atraktivní thriller, jež hraje víc na efekt, než logiku. To celé pak rámuje snůška mileneckých a kolegiálních trablů, za něž by se nemusel stydět žádný časopisecký bulvár. A které samozřejmě nemají valný význam ani pro zápletku samotnou.

Sarrah
19.04.2020 4 z 5

Neříkám, že kniha byla top, proto o jednu hvězdičku méně, ale líbila se mi a těším se na další díl.

Anitram22
19.04.2020 4 z 5

Zajímavá, napínavá detektivka. Určitě doporučuji přečíst. Mně se kniha velmi líbila a překvapilo mne tak nízké hodnocení tady na databázi.

Sany124
13.04.2020 4 z 5

Kdo má rád napínavé detektivní příběhy s pokračováním bude se mu líbit i tenhle.

NoraHudecová
12.04.2020 3 z 5

SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje
Naguiba Khalida vyhlásila porota za nevinného v prípade vraždy mladých dievčat. Detektív Wolf bol aj napriek tomu presvedčený, že Khalid je kremačný vrah. Wolf sa po vynesení rozsudku neovládol a priamo v súdnej sieni napadol Khalida. V krátkej dobe sa však potvrdilo, že mal pravdu a Khalid zabil ďalšie dievča a bol odsúdený. Po tomto incidente skončil Wolf v psychiatrickej liečebni. Onedlho po návrate do práce je nájdené mŕtve telo hneď oproti jeho bytu. Jedno mŕtve telo zošité zo šiestich obetí. Neskôr sa objaví aj zoznam šiestich mien s dátumami ich smrti. Posledné meno na zozname je sám detektív Wolf. Súvisí tento prípad s jeho minulosťou?
Oceňujem zaujímavý námet, ktorého potenciál ale podľa mňa nebol využitý naplno. Vyšší počet postáv prispieva k celkovej neprehľadnosti príbehu. Považujem za dobrý nápad, že autor sa snaží pomôcť čitateľovi zorientovať vo vyšetrovaní formou tabuliek. Pomerne veľká časť príbehu je venovaná aj súkromiu hlavných postáv. Musím priznať, že ich vzťahové záležitosti ma miestami zaujímali viac ako samotné vyšetrovanie. Dej je trochu zdĺhavý a chýba mu napätie.
Asi som mala vysoké očakávania a po prečítaní som tak trochu sklamaná. S autorom to ale ešte nevzdám a to v prvom rade kvôli postave Wolfa, ktorý má našliapnuté na celkom nevšedného psychopata.

MartinProtschke
11.04.2020 5 z 5

Skvělá, napínavá kniha s překvapivým závěrem. A anglický humor je tu taky bohatě zastoupený.