Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533848/bmid_hadrovy-panak-65e9dff28992e.jpg 4 3043 3043

Nejúspěšnější krimithriller roku 2017 Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal se smířit s tím, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal. Na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola, sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zavražděni. Poslední jméno na seznamu je Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků. Nyní také jako audio.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Ragdoll , 2017

Áža707
14.10.2020 4 z 5

Příběh jako takový se četl dobře i přes to, že v některých částech byl trošku děsivější. Je psaný čtivým stylem a doopravdy dobře, protože já jsem do konce netušila, jak celé vyprávění dopadne. Měla jsem nějaké své nápady, ale ty se nepotvrdily.

Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na počet postav a občas jsem se sama v knize musela vracet, abych si ujasnila, že vím o koho jde. Postavu detektiva Wolfa jsem si velmi oblíbila a i Baxterovou, která měla vtipné sarkastické poznámky. Celkově oceňuji, že takhle temné vyprávění má v sobě i špetku vtipu.

Co se týče konce, tak se přiznávám, že jsem ho neodhadla, až v posledních cca 50 stranách mi začalo být jasněji. Tím pádem to pro mě přinášelo doopravdy skvělý čtenářský zážitek a já si užila čtení. Nejvíc mě asi překvapilo chování Baxterové na konci knihy, ale jelikož tady nechci nijak spoilerovat, tak napíšu jen toto.

Takže pokud máte rádi thrillery s detektivní tématikou, tak doopravdy doporučuji.

⭐ 4.3/5

bookwoman
10.10.2020 4 z 5

Ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, hlavně ve jménech detektivů. Nicméně potom mě ten příběh začal dost bavit. Kniha je zajímavá například propojením lidí na seznamu, které chce vrah zavraždit, jak se dozvíme později. Hodně mě překvapil také konec knihy, protože bych to vůbec nečekala. Takže jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, byla to zase taková trochu jiná detektivka, nejen co se týče počtu zavražděných.

mfajmanova
07.10.2020 3 z 5

Na můj vkus příliš mnoho postav, ve kterých jsem se čím dál víc ztrácela.

Faila
05.10.2020 4 z 5

Napínavé, zajímavě propletené a dobře promyšlené.

Adlinkaa
01.10.2020 2 z 5

Z téhle knihy jsem opravdu hodně zklamaná. Možná proto, že ji všichni kolem mě vychvalovali a já si od ní slibovala víc, než mi mohla dát. Děj je dle mého napsán složitě a zamotaně, takže začíst jsem se taky nemohla. Námět je rozhodně zajímavý, ale to zpracování je prostě slabé.

Mabie
28.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Samotný námět se mi líbil, ale autor nevyužil jeho potenciál a zaplevelil příběh několika kostrbatými liniemi příběhu, překombinovanými akcemi, nedotaženými nápady a řadou stereotypů, takže jako mnohé jiné, ani tento titul bych nezařadila mezi bestsellery. Zklamalo mne zprofanované téma “vrah jde po vyšetřovateli”, velmi nepravděpodobně byl nalezen seznam obětí, občas se člověk ztrácel v osobách i v ději a cítila jsem opravdové zklamání ze závěru, kde zůstalo mnoho nevysvětleného - jak vrah některé vraždy provedl? Sešitá mrtvola - kam se poděly zbytky těl? Nebylo moc pochopitelné spojení mezi Wolfem a vrahem a nějak mi nedával smysl vytvoření panáka.
Na druhou stranu Wolfovy flashbacky z nemocnice Svaté Anny se mi líbily, stejně jako se mi líbil popis některých postav (včetně jejich náladovosti, prostořekosti, slabostí a vtípků).
Suma sumárum 3* jsou až až.

Ctenar1202
28.09.2020 1 z 5

Ach jo...tahle kniha mě zklamala. Nebylo to napínavé, nebylo to dechberoucí, byla to nuda....fakt...nesedl mi styl psaní. Autor se snažil čtenáře šokovat, ale nepovedlo se mu to.

Murasaki
13.09.2020 4 z 5

Knížku jsem četla dva roky zpátky, ale v polovině jsem ji odložila a nedočetla. Teď jsem se k ni vrátila a tentokrát došla až k jejímu konci. Začátek začal hodně dobře, pěkně brutálně. Napětí rozhodně nechybělo. Nejvíce sympaticky mi byl Edmunds. Ovšem Wolf si tolik mé sympatie nezískal.
Každopádně nechápu, proč jsem knizku tenkrát odložila. Moc se mi libila, i když ten konec už byl takový, nevim, očekávala jsem trochu něco jiného.

patch
02.09.2020 2 z 5

Nakonec celkem slušné. Ale nálezy jednotlivých obětí byly celkem nahodilé, chybělo mi víc důvodů proč k tomu došlo.

LindaSimonoff
29.08.2020 5 z 5

Četl se velmi dobře :), Wolf je sympaťák, byť občas na ránu :), všechny tři knihy byly ok, ale ve finále, jsou lepší knihy, ale nelituji...

klubickovna
28.08.2020 2 z 5

Pel-mel charakterů a motivů, slátanina, která neskutečně nudila.
Poslední stránky už jsem četla jen ob řádky, napětí a touha zjistit, jak to celé (konečně) dopadne, nulové...
Prostě snaha narvat do prvotiny co nejvíc a nic nedotáhnout do konce (hlavně mysteriózní faustovská legenda, to nechceš...).
A protože jsem (stále nepoučena podobnými serióvými nákupy z minulosti) rovnou zakoupila všechny 3 díly, tak je dávám na bazaru k dobru.
Aniž bych Loutkáře a Konec hry otevřela, na podobnou četbu je můj volný čas moc drahý :-)

petrpospa
27.08.2020 2 z 5

Mnohem lepší než Martina Cole! To jsem si říkal po přečtení první poloviny knihy. Dobré nápady, dobrá zápletka, dobře napsáno... Dobře, tedy trojka. Na druhou stranu mě kniha dokázala zaujmout tak, že jsem ji zvládl na jeden zátah. Pravda, konec nebyl podle mého gusta, moc překombinovaný a těžko uvěřitelný, ale budiž. Čtyři hvězdy na prvotinu jsou slušný výkon...

Luccinda
24.08.2020 4 z 5

Co vás na knížce upoutá jako první je bezpochyby anotace, která je tak mrazivá, jak jen u thrilleru může být. Ve stejném duchu se nese i začátek knihy, takže se do příběhu začtete opravdu rychle. Toto kouzlo ale postupem knihy nějak vyprchalo. Co mi v knížce nejvíce chybělo bylo pátrání po pachateli, detektivové se totiž celou dobu zaměřovali víceméně jen na seznam budoucích obětí a na to, kdo je vrah, přišli na konci knihy jen tak mimochodem. Knížce ale naštěstí nechyběl velký zvrat spojený s hlavní postavou, který jsem opravdu nečekala a po dočtení příslušné kapitoly jsem jen seděla s otevřenou pusou a myslí se mi honily věty jako "To přece nemůže být pravda."

Hlavnímu hrdinovi samozřejmě nechyběly typické povahové rysy téměř všech současných knižních detektivů. Workoholik se sklony k násilí, s tajemnou minulostí a odporem k autoritám. Už by si ti autoři měli vymyslet něco originálnějšího. Celkově mi charaktery postav přišly hodně ploché, občas jsem se ztrácela ve jménech a nebyl tam nikdo, koho bych si vyloženě oblíbila.

kolacky
24.08.2020 4 z 5

Jenom jsme se ještě mohli dozvědět, jestli a kde se našly ostatky z Hadrového panáka - když vrah použil "jenom" ruku/nohu/hlavu, kde byl zbytek???

ctenarkaEva
20.08.2020 3 z 5

Na knihu jsem se hodně těšila, ale nebyla jsem z ní až tak nadšená. Líbila se mi, ale ne tak jako jiné thrillery. Něco mi chybělo. Přečtu Loutkáře a uvidím.

Soník87
17.08.2020 3 z 5

Super detektivka, dobře vymyšlený příběh. Postavy jsem si oblíbila, velmi dobře čtivé, už se těším na Loutkáře :-)

andy_nejedla
08.08.2020 3 z 5

Pokaždé když jsem vzala knížku do ruky, tak mi 2-3 stránky trvalo než jsem se začetla, ale poté se mi četlo dobře. Konec mě překvapil a předpokládám, že Loutkář na tuto knihu navazuje a já se dozvím o Wolfovi víc.

Petruska95
07.08.2020 2 z 5

Do knížky jsem se nemohla vůbec začíst. Ani mě moc nebavila. Neříkám, že je špatná, jenom jsem asi zvyklá na jiné autory.

ThomasRuhe
03.08.2020 3 z 5

Coleův Hadrový panák byl hodně čtený a probíraný, takže i já jsem byl na tuhle knihu zvědavý. Nebyla špatná, ale detektiv Fawkes se mi moc nelíbil a při řešení případu bylo překvapivé, že některé důležité otázky policajti vůbec neprobírají.
Coleovu knihu srovnávám s thrillery Chrise Cartera, z toho vychází Hadrový panák jako poražený. Výsledná úroveň je 70%.

Maverick
31.07.2020 5 z 5