Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533848/bmid_hadrovy-panak-65e9dff28992e.jpg 4 3046 3046

Nejúspěšnější krimithriller roku 2017 Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal se smířit s tím, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal. Na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola, sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zavražděni. Poslední jméno na seznamu je Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků. Nyní také jako audio.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Ragdoll , 2017

PetraT12
24.09.2019

Kniha byla pro mě nezáživná a špatně čtivá. Moc postav v knize, člověk se špatně orientuje.

krevetinka
21.09.2019 1 z 5

Tohle stálo opravdu za nic...

Gizbern
07.09.2019 5 z 5

Pěkný.

Lavender756
05.09.2019 4 z 5

Po dlouhé době jeden z mála nepřekombinovanych konců... ačkoliv z něj mam smíšené pocity. Jinak dobrá a poutavá detektivka bez zbytečností! Jsem zvědavá na vývoj v dalším díle.

Dargo
03.09.2019 3 z 5

Může obsahovat spoilery.

Kniha má originální námět, který ale několik věcí naprosto zabíjí. Jednou z nich je pro mě nesympatický a ničím nezajímavý detektiv, který sice je hlavním hrdinou příběhu, detektivní práce tady ale moc nepředvede. Zarážející je pro mě i to, že identitu vraha zná o dost dřív, takže by se některým vraždám dalo zabránit, nikomu ale nic neřekne. Jeho zapletení do případu se mi ale líbilo. Vrah už tolik ne, protože ho v podstatě nemáte šanci uhodnout, dokud vám jeho jméno autor sám neprozradí.
Víc sympatické a zajímavější mi přišly okolní postavy - Baxterová, Edmunds, Andrea...
Druhá věc je onen seznam dalších obětí. Když vím, kdy kdo umře, tak se prostě vytrácí ono napětí.
Občas mi taky neseděl styl vyprávění. Nevadí mi sarkasmus a cynismus, ale tady občas nebylo poznat, jestli autor jen popisuje situaci, nebo jde o myšlenky konkrétních postav.
Kniha mě přesto docela bavila, žádná velká jízda, kterou slibuje obálka, to ale nebyla. Spíš to bylo takové mdlé. Loutkáře si přečtu, ale teď po něm zase tolik nedychtím.

oblakaknih
01.09.2019 3 z 5

Ze začátku knihy jsem byla nadšená, námět je originální a dobře zpracovaný. Bohužel jsem během čtení našla nějaká minus.
Hlavní postava mi nebyla vůbec sympatická. Navíc to byl typický detektiv s temnou minulostí, která ho nějakým způsobem pronásledovala.
Naopak vedlejší postavu Baxterovou jsem si oblíbila moc!
Kniha se četla velmi dobře, vyhovoval mi autorův styl psaní. Moc se mi líbily vtipné části, kniha byla napínavá.
Autor se soustředil na všechny postavy, takže každá dostala prostor.
V knize ale postavy stále přibývaly, takže v půlce už jsem byla zmatená a nevěděla jsem, kdo je kdo.
Konec knihy mě zklamal, měla jsem daleko větší očekávání.

Makyny
30.08.2019 3 z 5

Příběh je nabitý napětím a akcí již od začátku, což přispívá k rychlému čtení, ale zhruba v půlce jsem si říkala, jestli toho není již moc. Zápletka je velmi propracovaná, až jsem se chvílemi ztrácela a na konci je bohužel nedovysvětleno několik maličkostí a otevřený konec se mi taky úplně nezamlouval. Ale oceňuji celkovou propracovanost celého případu.

NicolMark
29.08.2019 5 z 5

Příběh je napínavý už od začátku. V knize se prolínají dvě linie – ze současnosti vyšetřování a z minulosti, kdy byl Wolf v psychiatrické léčebně. Hlavní postavy mi padly do noty (Wolf, Baxterová i Edmunds) a o to to bylo příjemnější – nejspíš proto, že to nebyli žádní superhrdinové, ale reální lidé se svými problémy.

Vraha jsem neuhodla. Konec hodně graduje, vše se děje ve stejný čas na různých místech. Celou knihu doprovází silná nejistota, protože se nikomu nedaří odhalit pachatele a oběti ze seznamu jim umírají přímo před očima. Přitom vrah chce být co nejblíž dění a policisté ho neustále přehlížejí.

Objevuje se zde i milostný trojúhelník, zvraty, postupné odkrývání pravd z minulosti díky nováčkovi Edmundsovi, který veškerý svůj čas tráví prohledáváním minulých případů a hledáním souvislostí v archivu. Co mě překvapilo byl, pro detektivku netypický, otevřený konec.

Iva B.
29.08.2019 3 z 5

Nevím jestli jsem už toho přečetla tolik, ale na to, ze je to z edice světový bestseller, me tahle knížka moc nezaujala. Rozhodne to není zadny thriller roku, spíše opět průměrná detektivka. Samozřejmě nemůžu říct, ze je to odpad, cetlo se to dobře, ale přišlo mi to takové nemastne, neslane... Ani hlavni hrdinové mi nějak nesedli... Knížku jsem dostala, kdybych si ji koupila, tak bych asi docela litovala peněz.

Heliandílci
28.08.2019 3 z 5

Příliš zdlouhave

jfialova
26.08.2019 4 z 5

Příběh je napínavý a podle mě dobře postavený. Konec mi ale přijde hodně rychlý a celkově bych očekávala, že bude více odhaleno jak celý systém s telefonními čísly fungoval. Snad se něco nového dozvím v dalším díle.

LeSk
25.08.2019 1 z 5

Mě to prostě nebaví a nechápu ten humbuk kolem této knihy.

jiri9568
24.08.2019 5 z 5

Hrozně mne to bavilo a bylo to čtivé. Doporučuji a již se těším na loutkare

Coolniczka12
19.08.2019 4 z 5

Ctivy, zajimavy pribeh, ale popravde jsem od toho cekala trosku vic vzhledem k tomu, ze to ma byt bestseller 2017.
V postavach a vlastne i v deji jsem se obcas trosku ztracela.
A hvezdicku ubiram i za to, ze po ctyrech dnech po precteni uz bych ten pribeh nedokazala prevypravet. Tohle kriterium beru jako pomerne zasadni.
Jeste mam pripraveneho Loutkare, tak uvidime.

mystar
15.08.2019 3 z 5

Pribeh byl ctivy s desivou zapletkou. Preplneny mrtvolami a se zvlastnim, uspechanym koncem. I kdyz mi v pribehu neco chybelo, tesim se na druhy dil. Davam 3,5*.

kattyska
15.08.2019 4 z 5

Mně se kniha líbila. Nechytlo mě to až tak, že bych nebyla schopná to odložit, ale čtivé to bylo. Já jsem se ani v postavách ani v ději neztrácela, ale je fakt, že jsem četla vždycky v klidu doma, kde mě nic nerušilo. Závěr překvapivý, takže dobrý - ne top, ale dobrý.

ivis77
11.08.2019 3 z 5

Průměrný kriminální thriller. Občas jsem se ztrácela a musela se vracet, jak to bylo překombinované. Jdu zkusit Loutkáře.

Aleh
08.08.2019 3 z 5

Děsivý krimithriller. Rozplést kriminální případ s hadrovým panákem nebude jen tak, když oním panákem je šílený výtvor sešitý z různých částí těl šesti obětí. Do práce se vrací detektiv Wolf Fawkes, který byl 4 roky mimo službu a už touží po velkém případu. Na případu spolupracuje se svou kolegyní Emily Baxterovou. Případ je plný napětí a zvratů. I vyšetřovatelé jsou v ohrožení života. Celý popis je ale poměrně rozvláčný a nabírá na intenzitě až v samotném závěru, který se mi líbil nejvíc a byl pro mě velmi překvapivý. Nemůžu se ale ubránit dojmu, že anotace ke knize slibovala, že zapálený čtenář nepustí knihu z ruky, dokud nedočte poslední stránku, ale nestalo se tak. Např. thrillery od Chrise Cartera mě baví mnohem víc. To ale nic nemění na tom, že si budu chtít přečíst od tohoto autora i Loutkáře.

Metroušek
07.08.2019 4 z 5

Velice čtivý a dobře napsaný krimi thriller, škoda, že je trochu přehlcený, překombinovaný, a závěr mohl být vydařenější. Ale po těch blábolech, které jsem v této oblasti občas nucen pročíst, to bylo docela potěšení.

Radka1911
07.08.2019 5 z 5

Napínavý, čtivý thriller. Už se chystám na autorovu další knihu.