Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533848/bmid_hadrovy-panak-65e9dff28992e.jpg 4 3046 3046

Nejúspěšnější krimithriller roku 2017 Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal se smířit s tím, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal. Na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola, sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zavražděni. Poslední jméno na seznamu je Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků. Nyní také jako audio.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: audiokniha , Témbr

Ragdoll , 2017

jitka3162
01.08.2019 3 z 5

Kniha byla zezačátku dost rozvláčná, začalo mě to bavit až za půlkou. Jak už tady někdo psal, taky mám ráda záhadné odkazy na toho, kdo je vrahem a to tady bohužel chybělo. Nicméně konec se mi líbil a začínám číst Loutkaře.

anet6
31.07.2019

Za mě rozhodně NE. Knihu jsem dočetla jen z toho důvodu, že jsem si ji vzala na dovolenou. Měla jsem pocit, jakoby autor psal vše, co ho zrovna napadlo. Po celou dobu jsem v četbě měla obrovský zmatek a několikrát jsem se přistihla, že vlastně nevím co čtu. Také v postavách jsem se ztrácela. Každý třetí měl příjmení na F a hlavní detektiv byl jmenován buď jako Wolf, podruhé jako William a pak jako Fawkes. Miluju všechny knihy od R. Bryndzy a doufala, že to bude něco na podobný způsob. Musím si tedy napravit chuť nějakou knihou od Bryndzy :-)

Pitraska
31.07.2019 4 z 5

Mně se to líbilo. Mělo to spád a furt se něco dělo. Konec byl však hrozný. Bylo to překombinované, chaotické a divně zrychlené.

Greenfingers
29.07.2019 1 z 5

Předpokládám, že autor byl při psaní této knihy veden snahou přinést něco, co tady ještě nebylo. Což o to - záměr chvályhodný, ale výsledek dle mého názoru tristní. Jen stěží uvěritelná a nechutná slátanina, musel jsem se hodně přemáhat, abych knihu dočetl.

Morgainne
17.07.2019 2 z 5

Těch mrtvol na mě bylo nějak moc a držely pohromadě přliš složitým způsobem (a to nemyslím jen ty na panákovi). Vyšetřovatelé typicky problémoví (agresivní, alkoholici, s rozpadlými vztahy). Nefungoval na mě ani seznam budoucích obětí. Bylo mi jedno, jestli je zachrání nebo ne, spíš mě zajímalo, co geniálního vymyslel vrah tentokrát. Chyby, které pak začal dělat, proto vyznívaly dost zvláštně.
Také mi vadila neobratná stylistika -jestli to bylo jen překladem, nevím, ale dost často to vypadalo, že čtu průměrnou maturitní slohovku.
Celkově: průměrná detektivka, u které mi chyběl pocit, že klidně půjdu spát ve tři ráno, protože nutně musím vědět, jak to dopadne.

LaPetja
15.07.2019 2 z 5

Překombinovaná béčková detektivka, do které se autor snažil snad vecpat vše, co ho v danou chvíli napadlo. Dlouhá zmatečná souvětí, zbytečné dvě časové dějové linie, žádné nečekané obraty, uštěkaná Baxterová a velké zklamání z vraha, kterého prostě nemáte šanci uhodnout (ne, zahradník to není). Za mne tedy ne.

JessieEx
11.07.2019 4 z 5

3,5*
Uf, konečně přečteno...ne, že by mě to nebavilo, ale měla jsem hektický týden a knížku pořád odkládala z nedostatku času nebo kvůli únavě...
A popravdě jsem hodně nerozhodná v hodnocení. Byl to typický detektivní thriller, který se perfektně četl a byl plný šokujících zvratů a místy až děsivý. Děj byl lehce předvídatelný, takže ty zvraty vlastně ani tolik šokující nebyly, ale mě to nevadilo. Alespoň jsem tentokrát nebyla úplně mimo. Přesto byl příběh tolik překombinovaný, že jsem se často ztrácela a postrádala souvislosti. A kvůli tomu i snižuji hodnocení. Ještě teda nechápu název... Hadrový panák...je hadrový...ale ten panák, který dal příběhu název, rozhodně hadrový nebyl. Další díl série ale určitě zkusím.

annettka1098
08.07.2019 3 z 5

Bohužel mi v knize chybělo spoustu věcí, jako jakékoliv záludné odkazy na to, kdo je vrah. Mám ráda, když si autor detektivek se svými čtenáři hraje, dává jim indície kdo je vrah, svádí je z cesty a podobně. To přišlo bohužel až na 252 stránce. Kniha tak pro mne bohužel postrádala dostatek napětí. Navíc jsem si nedokázala utvořit s žádnou z postav jakýkoliv vztah, což mě velmi mrzelo. Po pokračování asi sáhnu jen v nouzi nejvyšší.

adrianna0305
05.07.2019 2 z 5

Co to bylo za blbý konec? Za něj jsem ubrala snad všechny hvězdičky. Vrah ve stylu "Deus ex machina" protože autor nevěděl, kdo má být vlastně pachatel. Kdyby to byl zahradník vyšlo by to nastejno, ten je vrahem vždy :)

kercah
03.07.2019 5 z 5

Kniha je napínavá a četla se sama. Těším se na další pokračování ????.

Bulldog
30.06.2019 3 z 5

Úplně mě to nenadchlo a za mě jednou přečíst a už se k ní nevracet..

LenkaGonn
23.06.2019 4 z 5

Velice se mi líbil styl jakým to bylo psané, jde vidět, že spisovatel je inteligentní, sečtělí člověk a na knize usilovně pracoval. V poslední době jsem neměla moc štěstí na knihy, které byly květnatě napsané. V polovině knihy jsem věděla, že dám 3 hvězdičky. Za námět, psanou formu a za to, že má sympatické postavy. Nebyla jsem z knihy úplně nadšená, ale občas jsem byla překvapená a nakonec si mě získala. Není to šťastně až do smrti. Je to jiné. 5 Hvězdiček dávám pokud jsem z toho nadšená, ať už je to jakýkoli důvod. Tady jsem prostě spokojená. Rozhodně se pustím do další knihy,

nik077
20.06.2019 5 z 5

Jo kniha se mi líbila....čekala jsem jiný konec, ale proč ne....bylo by fajn vidět filmové zpracování

hanča34
14.06.2019 2 z 5

Nějak mně kniha nechytla a už jsem v polovině. Tuším jak to bude pokračovat, proto jsem přešla k zajímavějšímu titulu.

medlovice
09.06.2019 2 z 5

Zajímavý námět, nějak mi to připomínalo Mlčení jehnátek , ale nechytlo mě to. nevím čím to, atraktivní téma, okořeněné humorem, ale trochu nezáživné. Půjčila jsem si zároveň s Loutkařem , tak se ukáže co ve spisovateli je .

martineden
07.06.2019 1 z 5

Pocit, že už jsem něco podobného četla, hrdinové ve stylu Harry Holea... ale o dost nižší kvality

pavel9989
03.06.2019 5 z 5

Na knihu jsem čekal dost dlouho, stále jí měli v knihovně vypůjčenou. Konečně jsem se k ní dostal a musím říct, že paráda. Vše je tam pěkně vysvětleno. Už se těším, až si vypůjčím druhý díl.

AkiKagami
29.05.2019 5 z 5

Úžasný příběh, který je napínavý už od samého začátku. Kniha mě pohltila a nebýt návštěvy mám knihu přečtenou během chvilky. Wolfa i Baxterovou jsem si hodně oblíbila. I Edmuns se vyznamenal. Jen Vanitiová jako jediná mi tam vadila. Vraha jsem neuhodla a podezřívala úplně jiné lidi. Ale přesto překvapení to pro mě nebylo. Knihu mohu doporučit pro silné žaludky, ale je to úžasné čtivo a rozhodně doporučuju. Zklamaná jsem nebyla, jak jsem se obávala, že budu. :)

Danilla
28.05.2019 2 z 5

Nevím, jestli jsem neměla moc velká očekávání ale kniha mě fakt nechytla, přitom náměl byl dobrý. Mnoho postav, chvílemi jsem se v příbehu ztrácela. O konci knihy ani nemluvím, konec se mi nelíbil vůbec.

Adél784
23.05.2019 4 z 5

četla se dobře, druhý díl si určitě přečtu...