Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3077 3077

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll, 2017

pavel9989
03.06.2019 5 z 5

Na knihu jsem čekal dost dlouho, stále jí měli v knihovně vypůjčenou. Konečně jsem se k ní dostal a musím říct, že paráda. Vše je tam pěkně vysvětleno. Už se těším, až si vypůjčím druhý díl.

AkiKagami
29.05.2019 5 z 5

Úžasný příběh, který je napínavý už od samého začátku. Kniha mě pohltila a nebýt návštěvy mám knihu přečtenou během chvilky. Wolfa i Baxterovou jsem si hodně oblíbila. I Edmuns se vyznamenal. Jen Vanitiová jako jediná mi tam vadila. Vraha jsem neuhodla a podezřívala úplně jiné lidi. Ale přesto překvapení to pro mě nebylo. Knihu mohu doporučit pro silné žaludky, ale je to úžasné čtivo a rozhodně doporučuju. Zklamaná jsem nebyla, jak jsem se obávala, že budu. :)

Danilla
28.05.2019 2 z 5

Nevím, jestli jsem neměla moc velká očekávání ale kniha mě fakt nechytla, přitom náměl byl dobrý. Mnoho postav, chvílemi jsem se v příbehu ztrácela. O konci knihy ani nemluvím, konec se mi nelíbil vůbec.

Adél784
23.05.2019 4 z 5

četla se dobře, druhý díl si určitě přečtu...

Kekik
22.05.2019 5 z 5

Oceňuji autorův smysl pro humor a konečně si koupím Loutkáře, který má obálku v mé nejmilejší barvě.
Takže. Panáka jsem si koupila hned po vydání a na čtení jsem se fakt těšila. Jenže jak přibývaly nepříliš lichotivé komentáře, chuť na čtení přešla. A možná je to tak dobře. Teď, když již hlavní humbuk kolem knihy opadl, jsem se vrhla na knihu. A během dne a kousek je přečteno. Spokojená. Zajímavý příběh okořeněný výborným humorem, občas trochu černým, ale já se fakt při některých pasážích smála. Scénu s tortilou se šunkou a sýrem nikdy nezapomenu. Vytušit vraha je nemožné, ale některé souvislosti jsem uhádla. Na Baxterovou se v dalším díle velmi těším.

Gustik5
22.05.2019 3 z 5

Je na tom pekelně znát, že se jedná o debut. Místy to dost vrzalo a našla by se řada zvratů, které moc nedávaly smysl. Oceňuji, že v jeden moment se to během vyšetřování zvrhne tak, až vše nasvědčuje tomu, že pachatelem je hlavní hrdina. Nemám ale moc rád detektivky a thrillery, kde není možné se do určité chvíle domáknout toho, kdo je pachatel, když to prostě z toho co víme nelze. A ten otevřený konec, kde to všechno skončí v momentě, kdy se něco konečně začne dít, je stejně na pěst jako Wolfova oblíbená káva. Tohle není klasický cliffhanger, jenž vás má navnadit na další knihu. Je to jako kdyby autor nevěděl jak to uzavřít, aby to nebylo moc dlouhé, a tak rozdělil hotový příběh na dva, aby mu to hodilo víc.

cmelda26
22.05.2019 3 z 5

Škoda od knihy jsem čekala trochu víc, ale špatná nebyla.Se začátkem jsem se trochu prala,ale posledních sto stránek to vynahradilo, určitě lepší průměr.

Poetika_slov
19.05.2019 5 z 5

Ve srovnání s Loutkářem je Hadrový panák, dle mého názoru, lépe napsaný. Samotný děj není tolik brutální jako u Loutkáře, a má pro čtenáře příjemný spád. Předmětem celého příběhu je panák složený ze šesti lidských těl, a aby toho vyšetřovatelé neměli málo, vrah přidal list se seznamem jmen osob, včetně jejich data budoucí smrti. Hon se záchranou obětí tak začíná. S každou stránkou narůstá napětí, kdy se detektivům stále nedaří tajemného vraha dopadnout. Líbí se mi ta nejistota, kdy do poslední chvíle hádám, kdo je tím pachatelem. Zvídavost tak nutí otáčet stránku za stránkou se zatajeným dechem, dokud se neodhalí skutečná pravda. Jedná se o vskutku povedený a čtivý detektivní thriller.

smejkalova.m
18.05.2019 5 z 5

Za mě super, už od začátku mě chytla a měla jsem ji za pár dní přečteno :)

Vladísek
17.05.2019 4 z 5

Od začátku až do poloviny příběhu se děj vyvíjel slibně a kniha měla spád. Zápletka zajímavá, tým vyšetřovatelů vcelku sympatický, avšak nemohu říci, že bych byla úplně spokojená. Konec byl takový všelijaký a nejsem si zcela jistá, zda jsem ho opravdu pochopila správně. Myslím, že až takové ovace si kniha nezaslouží. Čtyři hvězdičky dávám opravdu jen kvůli napětí, které příběhu nechybělo a ponuré atmosféře, která celý děj knihy doplňovala.

Mirin1349
17.05.2019 2 z 5

Kniha neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Do čtení jsem se musela po většinu času nutit. Zápletka byla sama o sobě zajímavá, měla skvělý potenciál vytěžit ze sebe víc. Příběh na mě ale působil těžkopádně. Malá jiskra naděje, že se blýská na lepší časy, zažehla v poslední třetině knihy, aby to bohužel opět závěr zazdil. Za mě celkově zklamání, do pokračování se zatím nemám odvahu pustit.

postrach
15.05.2019 5 z 5

Dobře napsaná detektivka.ale na začátku a konci.jsem se ztrácela.

Pajosek
14.05.2019 3 z 5

Zajímavý děj, čtivý. Kniha se mi líbila. Ke konci mi přišel děj už docela překombinovaný, ale na celkové hodnocení knihy to nemá vliv. Závěr uspokojivý.

Mysias
14.05.2019 4 z 5

Koupeno náhodou, přečteno a dobrý. Řekla bych lepší průměr. Nápad tam byl, napínavé to bylo, hlavní hrdinové taky dobrý :-) Ale jsou lepší knížky. Něco tomu chybělo.

Deminka20
10.05.2019 3 z 5

Knížka čtivá, děj zajímavý, ale mě osobně teda dost zklamal ten konec.

vera4669
08.05.2019 1 z 5

Zdlouhavý děj, kniha nemastná, neslaná, asi jsem namlsaná lepšími autory jako Kepler, Carter, Weaver, Bryndza, takže tohle bylo pro mě doslova mučení.

Veronika33
07.05.2019 4 z 5

Ďalší zaručený bestseller, ktorý u mňa nejako neuspel, ja vážne nejdem s davom :P. Neviem či to bolo slovenským prekladom, ale začiatok knihy sa mi zdal veľmi krkolomne napísaný. Keď sme sa dostali hlbšie do príbehu, dej celkom dobre odsýpal, najmä kvôli mojím obľúbeným krátkym kapitolkám a striedaní postáv. Koniec resp posledných cca 70 strán, zrazu zvrat som nechápala prečo čo ako...totálne nastal chaos v celku pútavom príbehu (ako keby ju dopísal niekto iný) a koniec otvorený. Nie som si úplne istá či ma kniha natoľko upútala, aby som uvažovala o prečítaní autorovej druhej knihy. Fakt neviem..

Irena77
04.05.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Za mě prostě super kniha

Janisss
01.05.2019 4 z 5

Místy sice malinko zamotaný děj, ale jinak výborný příběh, přečetla jsem jedním dechem!

Allys
29.04.2019 4 z 5

Kniha bola od začiatku napínavá a zaujímavá. Prečitala som ju v podstate za deň a je pravda, že je tam zopár až prekombinovaných alebo nereálnych častí, ale tak skutočné reálne detektívne príbehy vidíme každý deň aj v správach. Tieto časti knihe pridali na zaujímavosti a určite odporúčam ďalej :-)