Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3077 3077

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll, 2017

Ivushka_If
25.03.2019 3 z 5

Asi podle reklamy jsem cekala neco vic. Myslim, ze je to jen dalsi klasicka detektivka... Spousta jmen, ze jsem se nad nimi kolikrat musela pozastavovat a premyslet kdo to je :-) ale jinak zajimave, prijemne...

klaraskolkova
25.03.2019 3 z 5

Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, dojem lehce spravila až druhá třetina knížky. Námět je slibný - mrtvé tělo sestavené z šesti obětí - ale knížka mi nepřišla kdovíjak čtivá. Většina postav (kromě Edmundse) je nesympatická a chová se často nepochopitelně, nejvíc nesympatická je vyšetřovatelka Baxterová. Hodně jsem se těšila na Loutkáře, teď ovšem váhám, jestli se do něj mám pouštět.

Mike99
25.03.2019 4 z 5

Na krimi scéně se nám objevil nový detektiv, který zákony nectí v okamžiku, kdy mu to brání vyšetřování případů. Prvotní zločin byl morbidní, následující zápletka originální, ale podané vysvětlení trochu pokulhávalo. A závěr? Pro detektivku netypický, předpokládám, že vysvětlení bude až v druhé knize, Loutkáři.
Přiznám se, že po té všudypřítomné reklamě jsem čekal víc, ale Loutkáře si přečtu. Ale zklamaný taky nejsem. Hodnocení: 3,5 *

Mia77
25.03.2019 3 z 5

Taková klasická detektivka, zdá se mi hodně překombinovaná, chybí tomu taková ta šťáva kolem.

Jančislava
17.03.2019 3 z 5

Kniha je psaná příjemně a čte se dobře. Příběh jako takový byl zajímavý a celkové vyřešení taky. Mě ovšem rozciloval přístup policie a schopnosti / neschopnosti policie. Nechají lidi ze seznamu pobíhat jen tak a až den před se začnou více zajímat nebo ta část o ochraně svědků... Nevím tahle mě vyloženě vadilo a vysetrovatelka Baxterova mi tedy nesedla vůbec. Celkově je kniha pěkná, ale znovu číst nebudu. Nevěděla jsem zda dát 3 nebo 4 * je to mezi. Souhlasím s komentářem Jadavina.

L.Helena
17.03.2019 1 z 5

Jediné, co se mi na knížce líbilo, byl námět. Do čtení jsem se musela vyloženě nutit, necítila jsem žádné napětí či vzrušení, a to ani v těch scénách, kdy docházelo k úmrtí obětí tak říkajíc "v přímém přenosu". Postup vyšetřování mi navíc přišel dost nelogický a jednání postav naprosto neadekvátní.

CLAIRE139
16.03.2019 5 z 5

Daniel Cole.. sympatický Brit a myslím, že zajímavý spisovatel. Kniha Hadrový panák se mi líbila, děj je dobře promyšlený, nešetří se barvitými popisy obětí apod. Těšila jsem se na další pokračování a opět mě ani kniha Loutkář nezklamala! Doporučuji :)

Kristynaond
16.03.2019 2 z 5

Ze začátku mě kniha bavila. Ale na můj vkus tam bylo až moc postav a člověk se hůře orientoval v ději. Postavy mi nepřišly moc sympatické, tedy až na Edmundse. A celkově vlastně nevím, co si mám o knize myslet.

-markéta-
16.03.2019 5 z 5

Další super detektivka!
Doopravdy zajímavá zápletka, která vede k nečekanému konci (alespoň pro mě).
Rozhodně stojí za přečtení a já se nemohu dočkat, až se pustím do autorovy druhé knihy, která doufám bude také tak dobrá!

šipek
15.03.2019 4 z 5

Tak za mě velice dobrá detektivka. Takové dobré psycho a způsob sestavení mrtvoly je úplně originální. Propojení současného případu s případem v minulosti je perfektní. Kniha má spád a je trošku náročná na přemýšlení.

ydnac
14.03.2019 5 z 5

Hodně mě nadchlo, že jsem byla pořád napnutá jak to bude dál, bylo to napínavé, ale odhalení kdo za tím stojí mi přišlo brzo (nebo ne zase tak brzo, ale dalo se ještě počkat a ne to pořád probírat, ale odhalit najednou) a tak často nadhazované, že už mi přišlo, že to není kdovíjaké překvapení. Celkově mě to bavilo a těším se na Loutkáře.

LilyEvans
12.03.2019 2 z 5

Knihu jsem přečetla, ale musela jsem se hodně nutit. Dost jsem se ztrácela v postavách, nemohla jsem se pořádně soustředit na děj. Každopádně nápad dobrý, zpracování méně dobré. A neskutečně nesympatická mi byla Wolfova bývala žena a pár dalších postav.

Lennji
11.03.2019 5 z 5

Perfektní! Napínavé, zajímavé, rychlé tempo od začátku do konce, přečteno asi za 2 dny, nemohla jsem se odtrhnout :-)

marnazuza
09.03.2019 1 z 5

Neexistuje důvod, proč byste si tuhle absurdní slátaninu plnou policejních diletantů měli přečíst.

Tucan3k
06.03.2019 5 z 5

Super kniha

Peleus
04.03.2019 3 z 5

Jsem upřímně zvědavý, zda se mi někdy podaří narazit na thriller z policejního prostředí psaný již v tomhle století, kde by vyšetřovatel nebyl drogově či alkoholově závislý, nebojoval s démony minulosti a setrvával v harmonickém rodinném vztahu?

Adel153
02.03.2019 4 z 5

Dlouho jsem nad čtením knihy váhala, ale oka jsem se do ní pustila a nezklamala. Kniha je působivá a nutí vás číst dál. Jediné co mi zde vadilo bylo strašně moc jmen ve kterých jsem se často ztrácela.

katerina9582
02.03.2019 5 z 5

Kniha mně doslova pohltila, četla jsem každou volnou chvíli- za tři dny dočteno. Zajimavý námět , určitě si přečtu i Loutkaře.

strippedd
01.03.2019 2 z 5

Zajímavá kniha. Hrozne zajímavý psycho námět který mě moc bavil. Škoda konce, který byl zbytečně překombinovaný. Určitě to ale nebyl ztracený čas :).

mirka71
28.02.2019 3 z 5

Na knížku jsem se vrhla, jako že bestseller, ale byla jsem zklamaná. V ději jsem se ztrácela, ale co mi vadilo nejvíc, že Wolf mi neskutečně pil krev. Ne z nějakého konkrétního důvodu, ale celkově mi je protivný.
Mám připraveného Loutkaře, obě knihy jsem si koupila současně v audioverzi, ale nějak ani zatím nemám chuť si ji pustit.