Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3077 3077

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll, 2017

monika0356
24.02.2019 4 z 5

Kniha se da precist, ale musim rict ze jsem asi ocekavala vic :) uplne me to nepohltilo.

Petra88
24.02.2019 3 z 5

Začátek vypadal slibně...konec byl zamotaný a nezáživný.

JaKa1974
24.02.2019 3 z 5

Kniha je napínavá, stále nevíte, kdo to vlastně dělá, ale konec je takový nezáživný, zbytečně zamotaný, trošku se v ději ztrácíte, už jsem se těšila na to, až to dočtu.

Jadavin
22.02.2019 1 z 5

Zklamání. Zajímavý námět, to je vše, ale jinak bída, bída, bída. Těžko uvěřitelné a ne příliš čtivé.
Všemohoucí a vševědoucí pachatel čelí skupině detektivů, kteří se chovají jako parta pubertálních pitomců a navíc projevují ve svém konání značný amatérismus. Proč si proboha, téměř vždy když jde do tuhého, každý policista zapomene vzít zbraň? Když už ubytují potenciální oběť na velvyslanectví, tak proč ho dávají do místnosti, která má okna do ulice a zvenčí je vidět dovnitř? Proč by tento člověk hned páchal sebevraždu, když mu dole parta demonstrantů připomene nějaký jeho mindrák, který je nota bene také těžko uvěřitelný? Co dělal Finlay, že neuhlídal tohoto sebevraha, který si v klidu otevřel okno a vylezl na parapet? I když měl vrah k dispozici laptop zavražděného detektiva, znamená to snad, že má automaticky neomezený přístup do policejní databáze? A i kdyby, opravdu by policisté ukládali do databáze nebo posílali e-mailem přísně tajnou adresu, na které ukrývají potenciální oběť? Jak se vrahovi podařilo nepozorovaně propašovat kyselinu do hrudního pásu pro Garlanda? Jak se postarší paní obhájkyni povedlo přemoci a zavraždit pouze pomocí struny a holých rukou dospělého chlapa?
Ne, ne, ne, tohle bylo na mě moc. V tomhle románu nedávalo smysl téměř nic. Když k tomu připočteme ještě těch asi tak 10 nebo spíše 15 nevysvětlených dokonalých vražd, tak tuhle knihu řadím téměř mezi odpad.

gabriela7145
22.02.2019 3 z 5

Tento thriller bych řadila spíše mezi průměrné. Vzhledem k tomu, jakou měla kniha reklamu, tak jsem očekávala mnohem více než autor předvedl.

Ronny97
20.02.2019 5 z 5

Úžasné! Kniha mě bavila od začátku do konce, několikrát jsem si rozmyslela, kdo za vraždami podle mě stojí a na konci jsem byla opravdu překvapená. Vřele doporučuji :)

oluskace
19.02.2019 4 z 5

Chybělo mi pořádné objasnění vražd. Ale jinak jsem se u knihy nenudila. Kniha mě vtáhla do děje hned na začátku a nechtěla jsem přestávat číst. Jsem zvědavá na Loutkaře

Eidalon
17.02.2019 3 z 5

Daniel Cole je pro mne opět „nový autor“ detektivních románů a vcelku příjemné překvapení. Knihu jsem přečetl bez příprav a doplňujících info, teprve později jsem zjistil, že jde o prvotinu autora, který toho zatím nemá až tak moc za sebou (v roce 2019 – Hadrový panák a Loutkář, co by druhá kniha série).

Každopádně na prvotinu prokázal Cole umění vtáhnout čtenáře do děje a udržet pozornost až do konce. Předkládá zajímavý román, který má silný vstup a příběh. Děj se odehrává v několika dnech s jedním časovým odskokem, který jaksi dokresluje pozadí a motiv počínání hlavního hrdiny – detektiva Williama Fawkese alias Wolfa.

Ten je vykreslen jako klasický detektiv ohař – samotář, který pro dosažení svých cílů nedbá pudu sebezáchovy, na druhou stranu je schopen udělat vše pro své kolegy a zároveň obratem potlačit kolektivní snahu po spravedlnosti pro své vlastní pomsty. A nepřejte si Wolfa potkat, když se dostane do boje, který hraničí s nezvladatelnou zuřivostí bez respektu k čemukoliv.

Celá linka příběhu se točí kolem nespravedlivého rozhodnutí soudu k postavě podezřelého Kremačního zabijáka, kterého soud na základě několika zmanipulovatelných důkazů osvobodí. Wolf se rozhodne konat a končí mimo službu a v psychiatrické léčebně. Zde náhodně narazí na „stejně postiženého spolupacienta“, který mu předá kontakt na „ďábla v lidském rouše“. Wolf tak spustí akci, kterou nelze zastavit a jejíž je součástí.

Dle mého názoru si autor nabral až „příliš velké sousto“, které ne až tak dobře ukočíroval. Asi bych zde jen opakoval stejné postřehy, hodně „vyrovnaných“ postav, kde pak chybí hlavní hrdina, řada otevřených podtémat, která nejsou v knize dotažena, naplánování hlavních vražd je pak příliš dokonalé, v praxi asi těžko dosažitelné a tím pádem hůře uvěřitelné.

No a dvě hlavní postavy – detektiv Wolf a jeho protivník jsou na jednu stranu vysoce inteligentní, chladnokrevně kalkulující osoby bez zábran a na druhou stranu až příliš emocionální a nezvladatelní, velmi rozporuplné, že nelze uvěřit v možnost takového vývoje.

Kniha končí a čtenáře napadá řada otázek na věci v knize nevyřčené, i když dále asi nepodstatné. Je jasné, že autor musí dozrát a ty nejlepší věci asi teprve čekají na napsání, ale start to byl vcelku dost dobrý.

Za mne něco lepší tři hvězdy.

a.k
17.02.2019 4 z 5

Detektiv Wolf s kolegyní Baxterovou pátrají po vrahovi, který po sobě zanechal oběť sešitou ze šesti mrtvých těl. K tomu je tu seznam příštích obětí.
Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit negativními komentáři. Mně se zápletka líbila a kniha se četla dobře. Jsou tu sice některé maličkosti, které zůstávají na pováženou, ale přesto jsem spokojená a kniha mě bavila.

Dobby888
14.02.2019 2 z 5

Tato kniha mě upřímně zklamala. Po slibném a napínavém začátku pro mě děj tak nějak začal upadat. Vraždy vypadaly skvěle promyšlené a čekala jsem kdo a proč za tím je, ale po pravdě výsledek jsem fakt nečekala. Hlavní postavy byly fajn ale děj za mě opravdu slabší.

Francoa
13.02.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale je mi záhadou, že skoro nikomu nevadí, že ani jedna supervražda není objasněna.Prostě stalo se.

Marcela.sla
12.02.2019 5 z 5

Super čtení.

MarianP
11.02.2019 3 z 5

Handrová bábika má 2 veľké chyby. Nevyužitý potenciál a veľké množstvo postáv. Hororový potenciál z prvých strán (nájdenie zošitej mŕtvoly) vyprchal hneď v úvodnej tretine knihy. Všetko okolo bábiky sa dalo napísať omnoho strašidelnejšie. Nemal som žiadne zimomriavky hoci námet bol silný. Takisto nerozumiem tomu množstvu postáv. Kto bol teda hlavný hrdina? Wolf? Baxterová? Edmunds...? Nejaké napätie sa teda nedostavilo, páchateľa chytili na posledných 2 stranách a zvyšok boli len nudné omáčky...

nikiss76
08.02.2019 4 z 5

Kniha je právem řazena mezi bestsellery a naprosto splnila mé očekávání, nechybělo napětí, spekulace o tom, kdo je vrah nebo kdo a jak zemře příště. Kniha Vás vtáhne do děje a nutí Vás číst dál a dál. Bohužel ač mě se kniha líbila mojí mamce bych jí asi přečíst nedala kvůli tomu, jak jsou ty vraždy drastické. Samozřejmě záleží na vkusu.

Lejdus
04.02.2019 5 z 5

Zpočátku jsem nebyla nadšená hlavním tématem, kdy se objevilo jedno tělo z šesti obětí. Ale děj knihy mne pohltil. Ani na jedné stránce jsem se nenudila a četla se zatajeným dechem, co bude dál. Závěr mi přišel mírně uspěchaný, rozuzlení kdo co jak a především poslední "souboj" mi připadal ukvapený. Možná jsem jen nechtěla, aby děj už končil .. :)

makyla
01.02.2019 4 z 5

Na knihu jsem četla rozporuplné recenze. Já se řadím do tábora, kterým se kniha líbila. Taková jednohubka. Opravdu jsem pak mohla jít v klidu spát. V knize není takové to napětí jako u Keplera. Ale četla se dobře, děj odsýpal. Nevím, jestli si ji přečtu zase, třeba za nějaký čas, až zapomenu, kdo je pachatelem/pachatelkou. Ať nepíšu spoilery. :)

Awaria
01.02.2019 4 z 5

Za mě super odpočinková knížka. Po Macbethovi od Nesba velmi příjemná změna, žádná auta padající z mostu a obrovské kulomety, ačkoli způsoby vražd jsou také málo uvěřitelné, alespoň vynalézavé. Doporučuji začít sérii první knihou, já dostala nejprve druhého Loutkáře a během prvních několika kapitol mě to tak rozčilovalo, že jsem ho odložila a sehnala a přečetla nejprve Hadrového panáka.

ctenarka88
27.01.2019 5 z 5

Podle názvu jsem předpokládala, že bude zabito 6 obětí, ze kterých bude sestaven hadrový panák tudíž mě překvapilo (a asi mi trochu unikla pointa), že byly zabity i další oběti, ze kterých se už žádný panák nesestavoval. Přesto jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla. Doporučuji.

Janinnka
25.01.2019 4 z 5

Kniha napínavá, hlavní hrdinové pro mě velmi sympatičtí i se svými chybami a slabinami. Malinko mi kazí dojem poněkud zrychlený a odbitý konec a dalo by se z něj "vytřískat" mnohem víc. Nicméně, další díl(y) si nenechám ujít.

Bee240
23.01.2019 3 z 5

Knihu jsem začala číst 20.září 2018 , ano trvalo mi opravdu dlouho , ale ne proto že by kniha nebyla dobrá ale měla jsem nějakou krizi.
První kniha roku 2019 konečně dotčena a chtěla bych napsat čtivá ale jelikož jsem to četla opravdu dlouho tak má recenze nejspíš bude jiná než kdybych jí přelouskala za pár dní . Začnu tím že detektiv Wolf mi úplně nesedl , nevím proč ale podle mě jsou tam postavy které jsou zajímavější, prostě mi přišel že si myslí že je mistr světa, ale nemyslím si o něm jen to negativní do příběhu patří a bez něj by to nebylo úplně ono. Co se týká toho hlavního a to je případ hadrového panáka tak to bylo šokující a drastické a tak morbidní , prostě krása :) ... konec byl zklamání a to veliké. Byla bych raději kdyby to skončilo jinak.