Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3077 3077

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll, 2017

Majda758
22.01.2019 3 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla až po Loutkáři. Potěšila mě, je o hodně lepší. Příběh je čtivý, ale asi mi unikly souvislosti, jak se oba ocitli v té soudní síni ????. Ale knihu jsem si užila.

dencazrnu
19.01.2019 3 z 5

Za mě výborný nápad. Co se týká zpracování, jsou věci, které šly určitě napsat lépe. Konec za mě byl dost překombinovaný a na jednu stranu i odfláknutý. Trošku jsem čekala, že vrah nám prozradí jak a kde oběti zabil a podobně.. Jako úplný odpad to nebyl, ale řekla bych, že se z toho dalo vytřískat o něco víc, proto 3 hvězdy dnes a jsem zvědavá, jak se autor popral s Loutkářem :)

Mateo67
19.01.2019 4 z 5

Přečteno až po Loutkářovi a musím napsat, že se mi tento díl líbil mnohem víc. Hlavní postavy si mě dokázaly získat, což se v Loutkárovi nestalo.
Pozor spoiler!
Jen to závěrečné setkání v soudní budově mi trochu vadilo. Že oba prostě věděli, že zrovna tam ten druhý bude.

jana1941
17.01.2019 3 z 5

Asi jsem čekala víc ....

DabelSejk
17.01.2019 4 z 5

Vždy a vždy mne překvapilo, jak to vrahounek dokázal tak skvěle načasovat. Inu autorovi musím poblahopřát, jak to s námi čtenáři vždy tak precizně "skoulel" a neupírám mu ani technické nadání. Jen tak dál! Je to velice čtivé!

Hana86
16.01.2019 4 z 5

Knížku jsem dostala k Vánocům. Nezjišťovala jsem si, jak si stojí v hodnoceních, neměla jsem žádná očekávání...
Mohu říct, že na to, že je to autorova prvotina, to dle mého názoru vůbec není špatné. Přečetla jsem s přestávkami během tří dnů. Četlo se mi to dobře, byly chvíle, kdy jsem nemohla knížku odložit, jak jsem byla vtažena do děje. Hlavní postavy mi byly celkem sympatické, ale radši než Wolfa jsem měla Edmundse. Wolf jedná moc impulsivně ve vyhrocených situacích a to by si detektiv nejspíše neměl dovolit.
Nějaké výhrady bych měla - bacha MOŽNÁ SPOILER:

Moc jsem neporozuměla tomu, jaký důvod měl vrah k sestavení hadrového panáka, není to v knize vysvětleno, proč se s něčím tak nechutným vůbec obtěžoval? Zřejmě to byla pouze autorova snaha o šokování čtenáře, jinak si to neumím zdůvodnit. A pokud tedy už sestavil panáka, proč už v knize není dořešeno, kde jsou zbývající části těl? Konkrétně toto se mi zdá nedotažené, protože z dalších zavražděných se už nic nesestavovalo.
A kde se poděla těla, která dotyčný vrah zavraždil v minulých letech a nikdo je nikdy nenašel?

SPOILER KONČÍ

Ale jinak otevřenější konec mi nevadí. A motiv vražd byl zajímavý.
Četla jsem už mnohem horší detektivky. Dávám 4 hvězdy a dalšímu dílu dám určitě šanci.

lucie7876
14.01.2019 1 z 5

Od knihy jsem čekala více. Vyloženě jsem se do ní nutila.

P1tr
08.01.2019 3 z 5

Hadrový panák je kniha dvou polovin. V té první jde o svižný a napínavý thriller, který se závratným tempem žene dopředu a nezastavuje. Čtenáři přitom předkládá neustále nové a šokující informace a každou kapitolu dokáže zakončit překvapivým a napínavým způsobem, který vás nutí číst dál. Nicméně zhruba v půlce dojde ke zvratu (kvalitativnímu, ne příběhovému), kdy kniha zpomalí a začne se ve svém příběhu docela plácat. Najednou vyniknou omezené literární kvality spisovatele, který jakmile neodpoutává pozornost novými informacemi již nedokáže v pozvolnějším tempu dostatečně zaujmout. Vedle nezajímavého psaní nabere navíc příběh lehce zmatečných kontur příliš přitažených za vlasy, kdy jakákoliv racionalita a předchozí logika byly vyhozeny oknem. Autor se evidentně snaží co nejvíce šokovat za každou cenu, ale ke konci se mu to už vůbec nedaří a postupně ztrácel mojí pozornost. Největším šokem knihy je tak kvalitativní sešup po excelentní první polovině.

Sumatrae
07.01.2019 3 z 5

Zajimavy napad s mrtvolou poskladanou ze 6 tel i samotna zapletka, ale tak nejak roztahane Cetla se dobre, ale ne hltave jako jine detektivky

Evelin
07.01.2019 4 z 5

Knihu jsem do ruky dostala náhodou, aniž bych si přečetla o čem ta kniha vůbec má být. Mile mě překvapila, děj zaujal a určitě si přečtu pokračování.

Terinka30
07.01.2019 3 z 5

Na knihu jsem se docela těšila, ale musím říct, že se mi nečetla úplně dobře. Je to dobrý příběh, ale něco mi tam chybělo, tzv. jsem nehltala každou další kapitolu a docela často mi odbíhaly myšlenky. Takový lepší průměr...

jan0631
05.01.2019 2 z 5

Reklama bohužel nepotvrdila až takovou kvalitu, hůř se kniha čte, závěr podle mě trochu nepovedený, škoda ...

rnusccnm
01.01.2019 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se poměrně těšila, už jenom název Hadrový panák a případ jednoho těla poskládaného ze šesti obětí mě zaujal. Bohužel nakonec kniha mě zklamala, těžce a dlouze se mi četla. Ztrácela napětí, pokud už k nějakému na konci kapitoly došlo, hned na další se vytratilo. V knize jsem se celkem ztrácela a moc nevěděla o co se jedná. Ani konci knihy jsem moc nerozuměla. Plánovala jsem pořídil druhý díl Loutkař, ale po přečtení recenzí jsem nad tím zauvažovala, že raději si koupím jinou knihu, protože se obávám, že by to v mém případě dopadlo stejně jako Hadrový panák. Téma určitě zajímavé, ale bohužel dle mého názoru se kniha úplně nepovedla. V rolích postav jsem se též ztrácela, odstavce přeskakovali z jednoho na druhou postavu a moc mi to nedávalo smysl, vč. kapitol avšak nepochybuji, že by Daniel Cole byl špatným spisovatelem. Kniha mě vůbec nezatáhla do děje. Možná ve filmovém zpracování by to bylo zajímavější, pokud by to nebylo na způsob knihy Dívka ve vlaku, tam pokud člověk nečetl knihu, nemohl dle mého názoru pochopit ani film.

Lubisek
31.12.2018 5 z 5

Fantastický debut Daniela Colea. Knížka je naprosto čtivá, děj rychlé ubíhá. Vše je zapříčiněno rychlými kapitolami a taktéž rychlostí ubíhajících dnů. Hlavní postava, kterou představuje detektiv seržant Fawkes je mi velmi sympatická. Celkově je děj opravdu promyšlený a v některých pasážích se objevuje i napětí. Celou dobu je čtenář v očekávání, kolik lidí (vybraných vrahem) nakonec přežije. Zda-li vůbec někdo. Rozuzlení je velmi zajímavé a docela nečekané. Líbí se mi spojitost toho, co se v knize událo před čtyřmi lety a co teprve nyní (v roce 2014). Kdo je tedy nakonec zodpovědný za smrt všech lidí? Konec je trochu neuzavřený, a tak se velmi těším na druhý díl. :)

Dajine
28.12.2018 3 z 5

Očekávání byla velká, ovlivněná propagací knihy. Přečteno, ale s přestávkami.

Klára187
27.12.2018 2 z 5

Kniha nebyla vyloženě špatná, ale vzhledem k humbuku který kolem ní byl jsem asi čekala víc

Sajmoonek
27.12.2018 4 z 5

Je pravda, že s podobnými knihami se poslední dobou roztrhl pytel, ale zřejmě jsem cílová skupina, jelikož mě to bavilo. Viděla jsem určitou podobnost s knihami od Nesbøho, což mi také až tak nevadilo, protože mám Harryho Holea ráda. Takže i když kniha není zas až tak originální, tak stála za přečtení.

seabook04
23.12.2018 3 z 5

Zajímavý námět, zajímaví hrdinové, zajímavý styl, zajímavé zápletky, ale ať na konci přemýšlím jakkoliv, kniha sama o sobě zajímavá není.
Není to logické, ale takto na Hadrového panáka po přečtení pohlížím.
Jak kdyby chtěl autor udělat z knihy tak výjimečné dílo až zapomněl, že v jednoduchosti je krása a kouzlo.
Do dalšího dílu se rozhodně pustím, protože konec nabídl dvě cesty, kam by se příběh mohl ubírat. A já jsem zvědavá, co autor zvolí.

Medunka22
15.12.2018 2 z 5

Velké zklamání, humbuk pro nic a pokračování si rozhodně pořizovat nebudu.

alnahu
13.12.2018 3 z 5

Detektivka nebyla špatná ,ale chybělo mi v ní napětí, za mě-zklamání.