Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3077 3077

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll, 2017

namornice
08.11.2018 5 z 5

Tak nejočekávanější krimi loňskýho roku jsem sice přečetla až letos, ale za mě dost dobrý. Líbilo se mi to a hned jdu na další díl

Rhonnyn
07.11.2018 3 z 5

Čekal jsem od toho víc...kniha se četla dobře, ale byla předvídatelná...

hrabalikoval
07.11.2018 4 z 5

Knížka mě bavila a zhtla jsem ju jením dechem. Během pár dní jsem jí měla přečtenou. Autor píše velice čtivě a musela jsem pořád číst dokud jsem nebyla u konce. Zápletka s jedním tělem, ale více obětma mě velice nadchla a určitě to je jenom plus.

Namexis
06.11.2018 5 z 5

Dokonalost sama! Teď mít ještě čas na druhý díl.

Veru.Viti
05.11.2018 3 z 5

Hrozně jsem se bála začít číst tuhle knihu vzhledem k ne uplně dobrému hodnocení a stejně tak komentářům. Čekala na mě na poličce skoro půl roku. Kniha se mi četla dobře, děj mě bavil. Musím uznat, že jsem se v jednu chvíli malinko ztratila a nebyla jsem si jistá, jestli ději vůbec rozumím. Ale po pár stránkách to bylo objasněno lépe a už jsem zase mohla číst. Na konci mi malinko chybělo objasnění nekterých věcí. Dala bych 3,5 hvězdy. Uvidíme, jestli Loutkář bude lepší.

jasmína
04.11.2018

Kniha se mi líbila tedy moc a nečekala jsem, že to bude mít takový konec, už mám zamluvený další díl :)

Phorbo
02.11.2018 4 z 5

Další knížka, která mě nalákala na obálku a anotaci. Na to, že je to Coleův debut je to knížka čtivá. Ze začátku jsem se ztrácel mezi Edmundsem a Simonsem, nevěděl jsem který je který, ale postupně to člověk pochopí z příběhové linie, inu... jako obvykle. Vůbec postavy jsou dobře napsané. Edmunds, který si z nuly vypracuje určitý respekt kolegů, vyeskalovaná láska Emily k Wolfovi, zarputilost a staromódnost zamítající nové přístupy Finlaye a v neposlední řadě postava Wolfa, u kterého hned ze začátku spekuluju, že by mohl být Ragdoll killer, což nakonci není až tak daleko od reality.
Trošku mi chyběla větší komplexnost Ragdoll killera, který je jen zamindrákovaný ex-voják, jemuž nebylo dovoleno vrátit se zpět do armády. Postava Joela v blázinci a jeho křesťanská posedlost mi tam taky narušovala celkový dojem, nač to tam sakra bylo? Třeba to bude mít co do činění s dalšími díly...

Jana283
31.10.2018 3 z 5

Čas od času je třeba odlehčit a přečíst něco mimo obvykle vyhledávaný žánr. Tak jsem zkusila tuto knihu. Jistě - jako obvykle - všichni autoři se snad předhání, kdo více šokuje a vymyslí větší hnus.... Ale co mne nadchlo byly oba hlavní hrdinové. Oba podivíny - Wofa i Baxterovou jsem si prostě zamilovala, takže 3 hvězdy a chci se s nimi znovu potkat.

Teresita
31.10.2018 3 z 5

Tuto knihu mám doma už více než půl roku, ale pořád se mi do ní moc nechtělo, vzhledem k ne moc dobrým recenzím. Nakonec tedy hodnotím celkem kladně, nejdříve mi trvalo se začíst, ale postupně jsem byla zvědavá, jak to tedy vlastně je. Příběh je hodně překombinovaný, dost věcí není vysvětleno nebo popsáno, i když by si to čtenář zasloužil, postavy nesympatické a konec zvláštní.. Zatím nevím, jestli se mi do Loutkáře vůbec chce…

LeHor
27.10.2018 2 z 5

Celkem se mi to líbilo, ale ten konec jsem nečekala. Uvidím v příštím díle, snad to bude lepší.

Katulinka69
20.10.2018 4 z 5

Čekala jsem víc,ale četla se dobře,od konce jsem čekala trochu víc.

MirkaProk
18.10.2018 2 z 5

tak za mě tato kniha docela zklamání. Ale tím, že byla prezentována jako bestseller, tak jsem od toho čekala asi víc. Ne, že by se nedala číst, ale rozhodně jsem už četla lepší knihy

Markeet
17.10.2018 3 z 5

Za mě rozhodně zajímavá knížka. Jednoduché a rychlé čtení. Oceňuji úvodní vtáhnutí do děje, rozpracování postav a zasvěcení do detektivovi minulosti. Knížka se dobře četla až do konce. Bohužel to byl právě konec, který byl trošku slabší, lehce překombinovaný a ne úplně dobře neukotvený. Stále se nemohu rozhodnou, jestli jsem Wolfovi přišla na chuť, nebo ne. V každém případě budu pokračovat Loutkářem a uvidíme. :)

slaska77
14.10.2018 4 z 5

Vcelku povedená propracovaná detektivka z tradičního britského prostředí, některé věci zůstaly nedořčeny a nevím proč, ale posledních pár stránek jsem nějak nemohla dolouskat, i když měly být to nejnapínavější. I tak dávám slušné 4 hvězdičky a už teď rozčítám pokračování.

Annkag
13.10.2018 3 z 5

Neviem....možná očakávam od kníh prehnane vela.Možná je toho už napísaného vela....Niečim ma Hadrový panák nudil,niečim ma ohúril.Netvrdím že to bolo zlé...ale chýbal tomu takový ten správny smrad...Ale chválim autora za neptrelý spôsob akým na mňa pôsobili postavy a ako sa pozeral na to ako tam postavy vďaka zoznamu čakali na smrť....
Tri hviezdičky preto že niekedy som mala ppcit že sa dej vlečie a že to čo bolo napísané desiatimi vetami stačila jedna...
Ale ja viem museli sa naháňať strany.

Klarinecka
13.10.2018 1 z 5

Přečíst se to dalo, ale že bych kvůli tomu ponocovala, protože bych se nemohla odtrhnout, tak to tedy rozhodně ne. Za mě průměr.

jockel
12.10.2018 3 z 5

Na rozdíl od jiných detektivek se mi líbily dobře rozepsané charaktery detektivů. Jinak nic výjimečného. Spíš naopak.

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Mohu říct, že mně příběh na rozdíl od čtenářů níže opravdu bavil. Z knihy je patrná promyšlenost a tvrdá práce autora. Některé vraždy byly na můj vkus už moc brutální, ale neotřelé. Za mně rozhodně doporučuji.

lea735
09.10.2018 odpad!

Mám oba díly Hadrového Panáka i Loutkáře a ani jeden mne nebavil.... Nedočteno , odloženo. Reklama má zázračnou moc. Dostala jsem oba díly dárkem , sama bych si je nekoupila. Koukám první do knih , jak se čtou . Tyhle knihy teda fakt špatně. Ze reklamu a rozruch pro nic, dávám jednu hvězdu.

AltaMari
08.10.2018 3 z 5

Ono asi není lehké najít v detektivním žánru něco neotřelého, "co tu ještě nebylo". Podobné pološílené konstrukce jsem opravdu u nikoho jiného nečetla.... Hned na začátku jedno tělo sešité ze šesti mrtvol, k tomu seznam dalších šesti "čekatelů na smrt", detektivové i další účastníci chovající se poněkud nestandartně... Vadila mi i autorova sáhodlouhá a občas nepřehledná souvětí , takže jsem myslela, že knihu na 30. stránce odložím. Dál jsem četla hlavně ze zvědavosti, jak se autor hodlá se ctí (a bez zásahu nadpřirozených sil) z toho všeho vymotat. Inu, dokázal, a patří mu za to ode mě 3 hvězdičky.