Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3077 3077

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll, 2017

wiwi
08.10.2018 3 z 5

Nevím, z knihy jsem poněkud rozpačitá. Četla se snadno, líbil se mi i popis mezilidských vtahů, jen zápletka se mi jeví poněkud překombinovaná. Nicméně Loutkaře už mám nachystaného v čtečce, jen si tam asi chvilku počká...

Polinka92
05.10.2018 5 z 5

Nejlepší krimi, co jsem četla...
Téměř až do konce knihy jsem nevěděla, kdo za tím vězí. Moc pěkné, neokoukané...
Klobouk dolů.

Ms.Floyd
04.10.2018 2 z 5

Těžko uvěřitelné, překombinované, zmatené... Asi jsem čekala víc.

kkristynaa
04.10.2018 3 z 5

Na Hadrového panáka jsem se hrozně moc těšila, ale musím říct, že mě poněkud zklamal. Bylo sice fajn, že příběh se nijak netáhnul, vše šlo celkem rychle bez zbytečného protahování, ale stejně mě to moc nebavilo. Těšila jsem se na pořádnou detektivku, kterou bude člověk číst se zatajeným dechem (pro mě jako třeba při dvojici Lars Kepler nebo spisovateli Adler-Olsen), ale dle mého se nic závratného neudálo a příběh, který zněl zajímavě, nakonec vůbec zajímavý nebyl.

helcab
02.10.2018 1 z 5

Za mě teda fakt děs. Kniha mě nebavila, nečetlo se to dobře, několikrát jsem měla chuť knihu odložit. Vždy jsem si řekla, že to přece dám a četla tedy dále. Moc postav, moc jmen a zmatek nad zmatek. Kniha si podle mě nálepku bestseller opravdu nezaslouží!!! Asi si další knihu Loutkář nekoupím.

Danka1975
02.10.2018 2 z 5

Takže asi tak:
Začala jsem číst na dvě etapy, nadvakrát. Poprvé to bylo tak, že mě to nechytlo, nebavilo, moc jmen, z mé strany žádný zájem . ... .
Podruhé to bylo tak, že mě to znova nechytlo, že mě to znova nebavilo, že tam stále a znova pro mě bylo moc zbytečných jmen. . :-(. . .
Je mi vždycky líto nedočíst knížku, odložit ji. . . .Pak jsem kamarádce, která mi jí půjčovala, říkala: "Ty jo, mě ten Panák nebaví, co tebe, bavil?. . . Se přemlouvám, jestli jí dočtu (pozn, knížku). . :-((((" . .A její odpověď byla geniální: "To nečti, mě taky nebavil a odložila jsem ho" (myslím tím název "Hadrového panáka" :-). . . prostě fakt ne. . . !!!
Pravdou je, že jsem četla různé "chuťovky" od severských autorů, z kterých se i obracel nejen žaludek, ale bylo to svým způsobem čtivé, oproti tomuto. . . . ale: "1OO lidí = 1OO chutí", ale každopádně tohle si na mé oblíbené menu nedám . . . .. . :-(

veronika8042
02.10.2018 3 z 5

Přemýšlím, jak bych to shrnula. Jako první mi prolétlo hlavou, že tato kniha si označení bestseller nezaslouží. Nemůžu ale vytknout, námět knihy, který mě celkem překvapil. Jen to zpracování knihy a popisování děje bylo slabší.
Pro někoho to bylo přehlednější, když se kapitoly rozdělovaly podle datumu, jenže po přečtení kapitoly jsem já zapomněla předešlé datum a musela jsem se zpětně koukat, abych se v té knize vyznala.
Když už se zveřejnily budoucí oběti, tak mě strašně vadilo, jak se chovala policie. Strašně mu to ulehčovala, a to mě štvalo.
Ať byla hlavní postava jakákoliv, určitým způsobem mi přišla sympatická. Naopak sympatie postrádala p. Baxterová, která mě vytáčela kolik těch vín vypila, za tuto knihu :D. Připomínalo mi to spíš hlavní hrdinku "Dívku ve vlaku".
Teďka je pro mě velkou otázkou, zda se pustím do pokračování knihy, nebo ne...

Milča66
30.09.2018 4 z 5

Drsný příběh. Četla se hezky. Děj frčí.

BoubelkaLulu
28.09.2018

Tohle je knížka, před jejímž otevřením by měl dotyčný zoufalec absolvovat lobotomii. Ukázka toho, že čím hroznější kniha je, tím větší reklamní masáž vydavatel udělá. Ano, stejně jako Wolf také po něčem toužím: že přestanou vycházet takové nesmysly a trágédy, kterým se kniha líbí, zavřou do psychiatrické léčebny.

_Šárka_
27.09.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala již loňský rok k Vánocům a po pravdě se mi do ní ani moc nechtělo. Proto jsem se k ní dokopala až letos v září. Možná bych se měla knížce omluvit, protože mě opravdu nadchla. Zajímavý příběh, vykreslení a konec naprosto nečekanej, od toho jsem se nemohla odtrhnout. Určitě zakoupím i druhý díl = Loutkáře a doufám, že budu stejně nadšená.

Drgajda
27.09.2018 2 z 5

Pozor -Spoiler
Kniha byla darkem, proto jsem ji precetla, ale sama bych si ji nekoupila. Nebylo to spatne, ale ani nejakym zpusobem vycnivajici z prumernych thrilleru. Co me na tomto typu knih vadi, je, ze pachatel je osoba v celkovem deji nijak nefigurujici, v tom smyslu, ze neni predstaven, nevime o nem do posledni chvile nic, a pak ejhle, na poslednich par strankach se dozvime, ze prichazi uplne nova postava, nikdo z tech, kdo nas celym dejem doprovazel :-(

lampernaqui
27.09.2018 3 z 5

Už jsem se naučil, že když je něco bestseller, tak to nemusí znamenat znamenitou knihu. A zvlášť z této edice od Knižního klubu, kde snad jedinou výjimkou z těch věcí, co jsem zatím četl, je skvělá Zmizelá. Většinou se jedná o průměrnou či podprůměrnou knížku, která má však skvělou reklamu. Hadrový panák je perfektní ukázkou. Není to špatný thriller, dobře se čte... je na něm něco speciálního, originálního, úžasného, bestsellerového? Nemyslím si. Jsou mnohem lepší thrillery, ale zase tak špatné jako Dívka ve vlaku to není. Ale chemie u detektivů podle mě funguje, takže si klidně přečtu další díl a tipuji, že do dvou týdnů si už ke knížce nebudu nic pamatovat.

Jane100
24.09.2018 1 z 5

Bohužel, kniha mě nijak nezaujala. Na to, že to byl takový trhák je to celkem zklamání. Divné ústřední postavy, opět jako v každé druhé knize opilci, divný děj a podivné skákání v čase.

karantena
23.09.2018 4 z 5

Kniha měla spád,žádné zbytečné natahování.Napětí nechybělo,ale konec trochu divný .Celý požizek mi neskutečně kazila Baxterová,která se svou povahou,alkoholismem ,neschopností a žárlivostí absolutně do knihy a celého příběhu nezapadla.Kniha by se bez ní obešla a přitom by jste o nic nepřišli.Dnes se pouštím do Loutkáře.

Markushka
18.09.2018 4 z 5

Čteno před delší dobou, kniha mě bavila. Napětí, čtivé, svérázný detektiv. Jen rozuzlení mi přišlo trošku přitažené, ale za to překvapující :-)

michaela3483
18.09.2018

Čtivá kniha, zajímavé téma. Určitě sáhnu po další autorově knize.

nkacaba
18.09.2018 4 z 5

Kniha měla spád od začátku,jen ten závěr mě překvapil a zdálo se mi,že konec zůstal tak nějak otevřený.Už se těším na další knihu Loutkář.

Alma-Nacida
16.09.2018 2 z 5

Tak nevím, buď jsem zmatená já, nebo mě poněkud mátlo a otravovalo přeskakování autora. Byla jsem sice zvědavá a dočetla jsem, ale někde ve dvou třetinách už mi od knihy myšlenky utíkaly jinam. Za mě trochu horší průměr.

tak.normal
15.09.2018 4 z 5

Čtivé, líbilo se mi to moc. A překvapivě jsem si dlouho nebyla jistá, o co tam jde, nebo spíš o koho. Anebo jsem spíš tomu nechtěla věřit, protože fénix mi byl sympatický a v jeho kůži jsem se cítila podezřela doma...těším se na další knížku.

hruskovalucie93
15.09.2018 3 z 5

Za mě obyčejná detektivka. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem ji četla v období, kdy jsem neměla moc času a nebo mě opravdu moc nezaujala. Posledních pár stran jsem ani nedočetla. Půjčila jsem si ji hlavně protože jsem k Vánocům dostala Loutkaře a chtěla jsem mít nejdříve přečtený "první díl". Dávám 3 hvězdy z 5.