Hadrový panák

Hadrový panák
https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366004/handrova-babika-pwb-366004.jpg 4 3077 3077

Hrůzná, ale úžasná! Detektivka roku je tady… O téhle knize nebudete moci přestat mluvit. Před čtyřmi roky vzal detektiv William „Wolf“ Fawkes spravedlnost do svých rukou – nedokázal ustát, že soud osvobodil podle něj jednoznačného pachatele. Wolfa postavili mimo službu a poslali do psychiatrické léčebny. Teď se vrací do práce a touží po velkém případu. A zdá se, že se ho dočkal: na místě činu, kam ho přivolala kolegyně Emily Baxterová, se najde mrtvola – sešitá z částí šesti těl jako hadrový panák. Stejně tak pojmenují děsivý případ média a Fawkes je pověřen identifikací obětí. Vzápětí Wolfova bývalá žena, která pracuje jako reportérka, obdrží od anonyma fotky z dějiště zločinu a taky seznam šesti lidí a dat, kdy budou zabiti. Poslední jméno na seznamu je: Fawkes. A vrah už si chystá šicí potřeby… Hadrový panák (v originálu Ragdoll) se stal celosvětovým čtenářským hitem, přeloženým do více než třiceti jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Ragdoll, 2017

makke
28.04.2019 4 z 5

K zakoupení této knihy mě vedla skutečnost, že pojedu 2,5 hodiny vlakem z Prahy a nemám co číst, protože knihu, kterou jsem si s sebou vzala, jsem přečetla už na cestě do Prahy. K dispozici jsem měla cca 15 minut a knihkupectví na hlavním nádraží. Otázka výběru byla zásadním problémem, protože knihy mých oblíbených autorů jsem měla buď přečtené nebo již doma zakoupené. Náhodně jsem zkusila pár knih "prověřit" zde, ale pro nepříliš šťastnou volbu jsem je odložila s obavou, že zůstanu ve vlaku s knihou, co se mi nebude líbit. Nakonec jsem zvolila tuto, protože jsem si matně vybavila, že se mi o ní někdo zmínil a že se mu líbila. Mě se též líbila, ale... první polovina byla skvělá, od půlky už mi mnoho věcí přislo překombinovaných, mnoho nesmyslných a nepochopitelných. První polovina by si zasloužila 4 hvězdy, druhá už jen 3, summa summarum tedy 3,5 což by bylo spravedlivé, ale není to možné. S ohledem na to, že jsem knihu ve vlaku opravdu přečetla nechávám hodnocení lepší.

Vatter83
25.04.2019 2 z 5

Začátek byl napínavý, ale postupně začal být děj zdlouhavý, liknavý a nezáživný. Oživily ho pouze některé pasáže... Znovu bych se ke knize nevrátila, nicméně se zvědavosti si přečtu Loutkaře.

LuCc1211
22.04.2019 5 z 5

Přečteno jedním dechem :))

JiříM
18.04.2019 2 z 5

Úplně mě děj neohromil.

kinee
16.04.2019 3 z 5

Rekla bych, ze tohle je docela oddychova detektivka. Nemusi se nad ni nijak premyslet a vnimat. Nenadchne, neunudi. Ale jako knihu do metra doporucuji.

Ivka14
14.04.2019 4 z 5

Celkový námět byl originální. Ze začátku to bylo i napínavé, ale pak to začalo napětí klesat a konec mě zklamal. Ale jinak to bylo čtivé a zajímavé a určitě se pustím do Loutkáře.

Estrela
13.04.2019 4 z 5

Relativně pěkné odpočinkové čtení. Zajímavý námět, překvapivý závěr, některé pasáže byly komplikovanější a zdlouhavé. Nezklame, mohu doporučit, ale nepatří mezi knihy, které bych si znovu ráda přečetla.

kklepkaa
12.04.2019 3 z 5

Začátek byl skvělý, pak to jde mírně dolů a konec mě taky trochu zklamal. Musím uznat ale, že Cole dokáže vytvořit tu pravou atmosféru. Reálně tak 3,5 hvězdy.

Zumina
10.04.2019 2 z 5

Kniha byla ze začátku celkem napínavá, ale postupně se to začalo táhnout. Nejhorší byl asi konec. To byla pěkná nuda a čekala jsem od toho víc. Pokračování už číst nebudu.

Dalimila12
10.04.2019 2 z 5

Nebavila mě

Dandulka
09.04.2019 5 z 5

Tak konečně jsem přečetla i první díl. Strhující konec! Pro pochopení Loutkáře moc důležitý konec. To je tak, když někdo čte nejprve druhý díl a až pak ten první. V každém případě mohu jen doporučit oba dva díly.

Vlak7
08.04.2019 4 z 5

První kniha a za mě teda hodně dobrý, určitě si něco přečtu ještě. 5* má zatím jen Nesbo a Kepler :-)

brijana
06.04.2019 5 z 5

Překvapivý závěr, moc dobře se četla a těším se na další knihu Loutkář!

ivca84
03.04.2019 5 z 5

zajimeve pojaty příběh a zajimavé rozuzlení . nalezena mrtvola slozena ze 6 lidskych ostatku a dalsí obeti s tim související kniha je čtiva a napinavá doposlední stranky
uzse tesim na dalsí pokracovaní

esterkucerova
30.03.2019 odpad!

Námět dobrý, zpracování jedna velká katastrofa od začátku do konce.

Olava
28.03.2019 3 z 5

Tedy, návrhů na vraha jsem měla několik, ale ten kdo to nakonec "vyhrál", mě teda nenapadl. Kniha se mi líbila, nepatří sice k nějakým úplně vrcholným detektivkám, ale Wolf je jako postava sympatická a příběh docela frčí. Rozhodně jako celek tahle kniha nikterak neurazí.

FofrNožka
28.03.2019 1 z 5

Zajímavý námět. Pocity rozporuplné. Zkusím ještě Loutkaře.

Řihis
28.03.2019 5 z 5

Hadrový panák určitě stojí za přečtení. Pro mě velmi zajímavá kniha s dobrým příběhem a napětím od začátku, až do konce. Asi bych nemohl být detektiv, protože jsem vůbec nerozluštil vraha, ani kde to vše vzniklo. Ale Wolfovi jsem držel pěsti! :-D
Takže asi tak. Lidé čtěte...

Evule *
27.03.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla celkem rychle, ale asi jsem přeci jen čekala trochu víc...Loutkaře si ale určitě přečtu také, zajímá mě co bude dál :)

BlazingHeart
27.03.2019 3 z 5

Velmi čtivá kniha, která rychle ubíhá a čtenáře jistým způsobem baví. To je tak všechno k těm kladům. (Jo, vlastně ještě obálka se mi líbí).
Hadrový panák je úžasný a originální námět a hlavně kvůli němu jsem si krimi, které běžně nečtu, koupila. Bohužel postavy byly vysoce nesympatické - až na mladého Edmundse. Hlavnímu hrdinovi Wolfovi ani Baxterové jsem nefandila a spíš jsem si přála, aby vrah vyřídil aspoň tu opileckou Baxterovou.
Na to, že v oddělení bylo x zkušených a profesionálních detektivů a policistů, neudělali absolutně nic inteligentního, co by jim pomohlo zachránit budoucí oběti nebo dopadnout vraha.
Kolikrát jsem se musela chytat za hlavu, že tohle už snad ani není možné. Jediný člověk, který plnil skvěle práci detektiva ani detektiv nebyl, protože se pouze zaučoval. (A v druhé knize nebude, takže dost pochybuju, že chytí vraha).
Druhá polovina byla šíleně překombinovaná a připomínala mi, jak Pejsek s Kočičkou vařili dort.
Záhadné vraždy nebyly vysvětlené (možná proto, že vrah byl tak moc OP, že autor nedokázal vymyslet, jak se to všechno podařilo).
Za čtivost a to, že mě kniha bavila až do konce (i přes často protáčené oči), dávám 3*. Loutkáře si ale nejspíš neprečtu, od toho mne odrazují šílené postavy a jejoch totální neschopnost.
Hadrového panáka doporučuji spíše těm, kteří si chtějí "odpočinout" nebo něčím jednodušším proložit těžší knihy.