Harry Potter a Ohnivý pohár

Harry Potter a Ohnivý pohár
https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12/bmid_harry-potter-a-ohnivy-pohar-780-12.jpg 5 13036 13036

Harry Potter série

V Bradavicích se bude konat Turnaj tří kouzelníků. Zúčastnit se ho smí jen studenti, kterým už bylo sedmnáct let, a tak Harry Potter zatím alespoň sní o tom, že turnaj jednou vyhraje. Jenže když o Halloweenu Ohnivý pohár vyřkne své rozhodnutí, Harry s úžasem zjistí, že je mezi vybranými. Čekají ho smrtící úkoly, draci a temní čarodějové.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Goblet of Fire , 2000

gad
07.04.2020 5 z 5

V Bradavicích začíná přituhovat. Voldemort jde Harrymu po krku a začíná boj mezi dobrem a absolutním zlem. Končí veškerá legrace, teď už jde o život.
Otevírám Fénixův řád a těším se na další dobrodružství.

Majinka010406
07.04.2020 4 z 5

Výborně se tato kniha četla. Pouze konec trochu zklamal.

Mishell14
07.04.2020 5 z 5

Zlomová kniha, která je dokonale propracovaná do detailu. Škoda, že takto do detailu není propracovaný i film.

Marjanka956
30.03.2020 4 z 5

Další skvělá kniha.
Moc jsem nechápala kdo to Harrymu provedl a hlavně proč. Bylo zajimavé zjistit ke konci kdo to udělal a komu pomáhal. Sedrika jemi hrozně líto.

Mája777
29.03.2020 5 z 5

Tak tady mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale po příjezdu do Bradavic už to zase jelo až do konce. Těším se na další.

fajka
26.03.2020 5 z 5

Zase jsem z knihy spokojená. Mezitím mě asi zaujal tento díl nejvíc. Bylo tam mnoho vtipných a radostných chvil, ale tentokrát tam bylo i dost smutku. Mnohokrát mi bylo Harryho líto. Ostatní na něho byli krutí, i když za to vlastně nemohl. V knize panovalo dost napětí. Častokrát mnou projel nával zvědavosti a soucitu. Nejsmutnější to samozřejmě bylo před koncem. Je velice zajímavé, že cítíte každý okamžik, jako kdyby jste se přenesli přímo k nim do Bradavic a všechno prožívali z hlavním hrdinou a jeho přáteli. Z knihy jsem nadšená a těším se na další díl.

LunaL.
14.03.2020 5 z 5

Miluju všechny díly, ale nevím proč, tenhle mě zaujal asi nejmíň. Přitom se člověk rozhodně u čtení nenudí. Rozhodně to není špatná knížka, jen se mi ostatní díly líbily víc

MalejTucnak
08.03.2020 5 z 5

Zatím jsem pouze poslouchala audioknihu, ale to už čtyřikrát a miluji to. Knihy (i filmy) Harry Potter si mě navždy získaly.

panda2
05.03.2020 5 z 5

Čtvrtá kniha je z hlediska děje přelomová a otevírá temnou etapu celého příběhu. Příběh je poměrně složitý, což se ale dozvídáme v podstatě až na konci, kde klasicky zloduch vypráví svůj příběh, dochází nám všechny souvislosti a hlavní hrdinové včechno pochopí. Poněkud ohraný formát rozuzlení mi ale nevadí, protože dějově je to tak výborné, že bych se přála dozvědět, jak to všechno bylo, i kdyby o tom mluvil profesor Binns. Kniha je opravdu povedená (i když na trojku podle mě nemá) a jediné mínus shledávám v často se opakujícím motivu Harry něco viděl a pak o tom šel povědět Ronovi a Hermioně. Noc to však nemění na tom, že je to má nejoblíbenější série.

-markéta-
01.03.2020 4 z 5

A tohle je přesně ten díl, který se už liší poměrně dost od filmu.
Za mě lepší, protože se člověk dozví více věcí a více věcí je i rozvedeno. Každopádně některé pašáže se liší úplně (nebudu vypisovat, protože nechci spoilerovat).
Harry Potter je srdcovka, po které sáhnu vždy, když chci nějakou lehčí a nenáročnou literaturu. Každým dílem více a více obdivuji spisovatelku, že něco takového dokázala vymyslet - stále to nechápu.
4 hvězdičky dávám z důvodu zbytečně (za mě) dlouhého začátku, než Harry vůbec jel do Bradavic.

katchen28
28.02.2020 5 z 5

!!! SPOILER - komentář obsahuje informace, které prozrazují část děje !!!

Kniha o čtvrtém roce Harryho v Bradavicích je prostě skvělá! Už od začátku se totiž čtenář dozví spoustu nových věcí, které v předchozích třech dílech nebyly zmíněné, protože to zkrátka nebylo třeba. Myslím, že od Ohnivého poháru je příběh daleko komplexnější. SPOILER. Objeví se nové postavy (další Ronovi sourozenci, Rita Holoubková, s kterou je velká sranda a Pošuk Moody, který vlastně vůbec není Pošuk Moody), více je popsána práce na Ministerstvu kouzel, díky které se koná Mistrovství světa ve famfrpálu a Turnaj tří kouzelnických škol. Dvě události, při kterých se čtenář dozví, jak vypadají ostatní kouzelníci z jiných zemí, jak moc se musí kouzelníci krýt před mudly a jak to mají mudlové těžké, ani o tom neví, protože je vlastně každou chvilku někdo očaruje paměťovým kouzlem (tímto lituju správce kempu, přišel jako slepý k houslím). A konečně se také dozvíme něco více o smrtijedech. Přijde neurčitý druh temnoty a zla, které kdesi číhají, ale nikdo až do skončení Turnaje neví, oč přesně jde (nebo to Brumbál ví a zase to nikomu neřekl? :D). A myslím si, že finále opravdu stojí za to, je to opravdu epické. Akorát čím jsem větší (dospělejší), tím mi přijde úplný konec dojemnější a smutnější. Mám na mysli přítomnost Siriuse v psí podobně u Harryho lůžka na ošetřovně a paní Weasleyovou, která mateřsky obejme Harryho, zatímco on pláče. Trošku se divím, že Harry po tom všem, nemá pořádný postraumatický syndrom (a to to teprve začíná). Takže se tomu klukovi nedá odepřít, že je opravdu odvážný, spousta jeho vrstevníků by se na jeho místě na tom hřbitově vzdala, on ne a ještě má pořád radost ze života, přestože mu někdo neustále usiluje o život.
A taky konečně začne puberta hlavních hrdinů a nějaká ta neopětovaná láska, nasupený Ron, že je opět na druhé koleji a uvědomělý Ron, který zjistí, že Hermiona je také holka a celá „lovestory“ Hermiony a Kruma. Hurá!

MilanCFC
06.02.2020 5 z 5

Pro mě jednoznačně nejlepší díl celé série. Všechny díly jsem četl více než jednou, ale Ohnivý pohár přeci jen ještě o něco více. Někde jsem také četl, že Rowlingová je nejvíce pyšná na konec této knížky, a vůbec se nedivím. To mělo naprosto všechno. Ve filmovém zpracování navíc vše doprovodil perfektní soundtrack. 5 hvězd je zde málo.

BlankaHill
06.02.2020 5 z 5

Moje fanouškovské srdce plesá blahem
( ˘ ³˘)♥ tolik věcí, co se ve filmu neobjevily. Vysvětlení situací, událostí,... No myslím, že se ze mě stává zarputilý fanda. Už si začínám hledat věci do budoucí sbírky ᕙ( • ‿ • )ᕗ
No řekněte, je možné být opravdový fanoušek a nemít nějakou tu rekvizitku
¯\(◉‿◉)/¯

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super.

emilieselden
28.01.2020 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších knižních dílů.

Macev
16.01.2020 4 z 5

Konečně jsem se dočkala toho, abych ocenila tuto sérii, předchozí díly jsem viděla v televizi a knihy mě proto příliš nezaujaly. Tento díl jsem neviděla celý a teprve kniha mi pospojovala souvislosti a ten konec byl prostě tak napínavý, že jsem se nemohla odtrhnout od čtení. První díl, který se mi opravdu líbil.

Marekh
12.01.2020 5 z 5

Tento díl Harryho Pottera jsem četl úplně poprvé. Jako první jsem viděl film a po určitém čase jsem se pustil do čtení této knihy. Tato kniha je pořádná bichle, autorka se tentokrát oproti předchozím dílům pořádně rozepsala, ale celkově se kniha četla dobře.

Harry Potter se zúčastní Turnaje tří kouzelníků. Prochází různými nebezpečnými úkoly.. V tomto dílu se také dozvíme rozšiřující informace o některých postavách a také se seznámíme s novými postavami..

Skyer
09.01.2020 3 z 5

Všechny knihy z této série se mi špatně hodnotí, protože už znám děj z filmů a nevím, jak by se mi to líbilo, aniž bych ho znala.
Triwizard Tournament mě bavil, ale většina částí mezi tím ne. Mohlo by to být o něco kratší. Na druhou stranu už mi ale tolik nevadila Hermiona.
Konec byl skvělý a možná ani začátek nebyl špatný, jenže já neměla moc náladu, tak to HP odnesl.

Agatha84
03.01.2020 4 z 5

Rowlingová je bezesporu jeden z nejlepších vypravěčů, které jsem prozatím měla tu možnost poznat. Díky Bohu za opakující se nátlak ve smyslu "Harryho si musíš přečíst!" a mou slabou vůli :-) Abych si ponechala rezervu pro hodnocení dílů příštích,dávám tentokrát jen hvězdy 4. I přes dokonalý závěr způsobující nával emocí jsem bohužel našla pár hluchých míst, přes které se mi nedařilo procházet tak rychle jak jsem si přála. Jak ovšem říkám, hodnocení je značně umělé, u této série asi není nad čím přemýšlet :-)

jean_ralphio
02.01.2020 5 z 5

tohle je muj knizni nejoblibenejsi dil. cizi skoly tomu dodaly smrnc, mezi vsemi samozrejme cni nejvtipnejsi fleur aka zuzana de merde.

dale cenim aktivismus hermiony se spozusem, je treba prekonavat ignoraci a lhostejnost.

a samotny zaver nepotrebuje komentar, jk to proste umi hodit tak podarene do emocionalni roviny, ze by dostojevskij uznale zamaval sekyrou.