Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29801/bmid_harry-potter-a-tajomna-komnata-GLf-29801.jpg 5 13984 13984

Harry Potter série

Harry Potter sa vracia do druhého ročníka čarodejníckej školy na hrade Rokfort (Hoghwarts), aby tam našiel ešte strašnejšie tajomstvá! Zdá sa, že niekto otvoril Tajomnú komnatu a zlo v nej skryté teraz ohrozuje žiakov školy...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Áža707
20.11.2020 5 z 5

Nemohu uvěřit, že je to už 6 let, kdy jsem naposledy četla celou sérii Harryho Pottera. Sama sebe se ptám, jak je možné, že na největší srdeční záležitost jsem si nenašla čas? Musím ale uznat, že se to čte stejně dobře jako před těmi lety. Stejně tak mě ten svět neustále baví a je vtipné kolik toho člověk doopravdy zapomene.

Upřímně řečeno mi Harry dává největší problém, co se týče psaní recenzí. Protože pro mě je to nejdokonalejší příběh a fantasy, co znám.

První věc, co bych chtěla vyzdvihnout, tak že tento film se významně neliší od knižní předlohy. Samozřejmě zde najdete nějaké detaily anebo něco není přímo řečeno. Není to však nic tak strašného.

Kniha se četla velmi dobře a něco na tom bude, že český překlad je jeden z nejlepších. Sice jsem delší dobu přemýšlela, zda si to nepřečtu v angličtině, ale pak jsem se rozhodla, že po 6 letech si užiju dokonalý překlad a následně si sérii přečtu i v Angličtině. Ano plánuji číst pravidelně, jelikož mi to doopravdy chybělo.
Do příběhu jsem se natolik začetla, že jsem zvládla knihu během jednoho odpoledne. Už se nemůžu dočkat, až budu u pátého dílu, který má hooodně stránek :D Aspoň nějaká šance, že to nezvládnu během pár hodin :D

Co bych vám víc k Harrymu řekla?? Hmm… těžká otázka :) Jen bych vám ráda doporučila tento svět a úžasný čarodějnický příběh.

PanTydlitát
12.11.2020 5 z 5

Jasné věci nejsou jasné. Tato kniha je toho důkazem.

Luigi1

07.11.2020

Stejně jako první díl se mi kniha líbila více než film :3

Alnima
07.11.2020 5 z 5

No, co dodat. Tuto knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti,když byla vydána. Od té doby jsem ji četla už několikrát a stále musím říct, že autorka ji napsala prostě úžasně. Líbí se mi naprostá propojenost mezi díly. Stále se něco děje, hlavní hrdinové se postupně vyvíjí a nesmím zapomenout na to, že nic podobného jsem ještě (ani do teď) nečetla. Takže za mě 5 z 5*. Film dobrý, ale s knihou nesrovnatelný.

Wyder
07.11.2020 4 z 5

Osobně mi to přišlo o kousek lepší, jak první díl. Jsem s knihou moc spokojenej a hezky se nám otevírá příběh kolem "toho-jehož-jméno-se-nevyslovuje" :))... Prostě, za mě opravdu dobré a budu pokračovat dalším dílem... Dost mě mrzí, že jsem to nečetl před 20 lety, kdy jsem byl ve věku čtenářů, pro které to autorka přímo psala... :)

Kajksa17
01.11.2020 4 z 5

Tento dí mi přišel skoro nejstrašidelnější z celé knižní série

Sariega
29.10.2020 2 z 5

Zdaleka ne tak dobré jak první díl ale rozhodně stojí za přečtení

Rainbow_Owl
29.10.2020 5 z 5

Druhý diel nádherného ilustrovaného vydania zhltnutý za pár dni, aj keď som dospelá táto čarodejnícka séria ma stále baví. Na odreagovanie úplne skvelé.

miruska810
28.10.2020 5 z 5

Čítala som už ako malé dieťa, teraz som sa po nie až tak dlhej dobe rozhodla prečítať celú sériu odznova. Je zaujímavé, že každým jedným čítaním sa dozvedám stále nové veci :) za mňa super séria, ktorá nikdy nezostarne. Bude sa predávať ešte veľa rokov a určite ju budú čítať ešte aj moje deti. :)

DenisaM.
26.10.2020 5 z 5

Dokonalé jako ostatní díly.

Sixtinka144
22.10.2020 5 z 5

Opět, moje premiéra s HP. Ano, ve svých osmnácti letech jsem se konečně odhodlala a přečetla jsem si další díl Harryho, a jsem opět nadšená. Ten svět je opravdu dokonale propracovaný, postavy jsou úžasné a zjistila jsem, že postavy, které jsem měla ráda ve filmu, v knize nenávidím a naopak :D Většina z vás HP už dávno četla a milujete celou sérii už dlouho, já se přidávám až ted :D A jestli jste ostudy jako já, a HP jste nikdy nečetli, určitě to napravte.

Abako
18.10.2020 4 z 5

I tenhle díl se ve filmovém zpracování hodně drží knihy. To až v těch dalších je podrobnější příběh, kdy po přečtení člověku dojde, co mu z filmu nedávalo smysl.

shrebec
11.10.2020

O prázdninách navštíví Harryho skřítek doby, který ho varuje aby se nevracel do Bradavic, protože se budou dít špatné věci. Harry mu ale řekl že se stejně vrátí. Tím se ale skřítek naštval a vznesl dort jeho nevlastních rodičů, který spadl na hlavě jejich návštěvě. Harry dostal domácí vězení ale vysvobodil ho jeho kamarád Ron a jeho dva bratří. Co se bude dít v Bradavicích ? Jaké zlé věcí se stanou ? To se dozvíte když si knížku přečtete. Mě se knižka líbila a doporučoval bych vám si jí přečíst.

Eliska.B
07.10.2020 5 z 5

Opět super! Jedna z mých nejoblíbenějších knih. Čtení jsem si užila, hodně akční a strašidelný...

BarkaS
06.10.2020 4 z 5

Potřetí už to není taková zábava jako poprvé, ale pořád je to v rámci žánru velmi slušná jízda. Jen se budu opakovat: Safra, vždyť to vůbec není pro děti!

mamzila
28.09.2020 5 z 5

Je krásné, pokud nějakou knihu můžete číst opakovaně a je úplně jedno kolik je vám let. Já se do kouzelného světa moc ráda vracím i dospělosti. Ten úžasný pocit nasednout do spěšného vlaku a nechat se "překvapit", co nás letos čeká. :-D

mekkejla
24.09.2020 5 z 5

Harry mě v dětství minul, pak jsem jako čerstvě dospělá viděla filmy a teď po 30ce jsem díky darovaným ilustrovaným vydáním začala objevovat krásy kouzelného světa a jsem unesená... Je to ta nejlepší terapie pro tuhle zvláštní dobu.

ydnac
07.09.2020 5 z 5

Na Harryho nedám dopustit :-) úžasné, brilantní, skvělé čtení. Paní Rowlingovou obdivuju za tak detailně vymyšlený a propracovaný kouzelnický svět. Chtěla bych být opět dítě a věřit na všechny ty fantastické postavy a kouzla a samozřejmě mít neviditelný plášť :-)