Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29801/bmid_harry-potter-a-tajomna-komnata-GLf-29801.jpg 5 13984 13984

Harry Potter série

Harry Potter sa vracia do druhého ročníka čarodejníckej školy na hrade Rokfort (Hoghwarts), aby tam našiel ešte strašnejšie tajomstvá! Zdá sa, že niekto otvoril Tajomnú komnatu a zlo v nej skryté teraz ohrozuje žiakov školy...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Ocásek
06.09.2020 5 z 5

Na druhý díl jsem se strašně těšila, protože ve filmovém zpravování patří k mým nejoblíbenějším. I v knižním zpravování mě nezklamal, bylo to neskutečně čtivé a napínavé až do poslední stránky.

Šíleně mě štval profesor Lockhart, ale naopak Dobby, který se v Tajemné komnatě objevuje vůbec poprvé, je pro mě úplně skvělá postava.

KnihomolkaAnna
20.08.2020

Autorka mi pokaždé dokáže vyrazit dech. Nádherně napsané, napínavé, plné děje. Vřele doporučuji!

DUNIKO
18.08.2020 5 z 5

Pěkné ❤️ ❤️❤️

iLuciferie
16.08.2020 4 z 5

Můj nejméně oblíbený díl z prvních (skvělých) čtyř. Nicméně když prominu přihlouplý nápad jak se dostat do Bradavic jinak než vlakem, tak je vlastně také skvělý.
Mimochodem, myslím, že filmové zpracování knížce rozhodně ostudu nedělá.

tittanie
14.08.2020

Druhý díl. Když se mě někdo zeptal, který díl se mi líbil nejvíce, řekla bych třetí nebo pátý. Ale teď bych klidně řekla i druhý. U tohodle dílu jsem se nejvíce bála. Představa obřího hada prolézajícího potrubím a u toho se nese Já tě rozsápu... no brr. Je trochu paradox, že ke čtení mě přitáhl film HP a tajemná komnata, protože po přečtení knih, jsem už nikdy nebyla z filmů nadšená.
Líbila se mi propracovanost děje, který měl přesah do dalších dílů. Je vidět, že autorka měla knihu propracovanou.

Cynickýholub
09.08.2020 3 z 5

Tajemná komnata není mým velmi oblíbeným dílem, ale co se dá dělat.
Je to takové neutrální. Příběh je samozřejmě skvěle napsaný tak, aby seděl Harryho věku, avšak někdy mi to prostě připomíná moje divné sny s mojí bývalou třídou. Prostě takové neutrální.

ashburton
05.08.2020 5 z 5

(SPOILER) Ač nejsem nejmladší, tak celou ságu HP mám moc rád, čtu ji již poněkolikáté, ale teprve teď jsem se rozhodl i pro slovní hodnocení každé knihy ze série. Není vůbec pochyb o tom, že JKR umí psát. Jak pro děti, tak i pro dospělé. Když se k tomu přidá brilantní překlad s českými jmény a názvy, prostě to nemá chybu. I když vlastně má a ty chyby vynikají při každém dalším čtení víc a víc na povrch, některé vadí více, některé méně, některé vůbec, je to na každém, jak k tomu přistoupí. Já osobně se je snažím přijímat s nadhledem a s úsměvem, rozhodnutý nekazit si báječné čtení :-) Rozhodně doporučuji si nejdříve přečíst a teprve potom skouknout filmy, které jsou o třídu níže a ve kterých spousta věcí chybí a složitá zápletka celé ságy vlastně není nikdy úplně vysvětlena.

Ke knize samotné. Obsahově opět kratší, ovšem to jí na kvalitě nijak neubírá, spíše naopak. Děj má spád a logiku. Je zde spousta nových postav, hlavně Zlatoslav se opravdu povedl. Autorka skvěle vymyslela a popsala samotného netvora i způsob, jak se po hradě pohybuje. Naopak trochu kostrbaté je na konci knihy "darování" ponožky Dobbymu. Profesorka McGonagallová vykouzlí jídlo jen tak, což ovšem nelze - vysvětleno v některé z dalších knih (tuším, že je to jedna z pěti výjimek Gampova zákona přeměňování). Ono to vlastně platí i při přeměně stolu na prase, což je vlastně také jídlo :-) No a nesmím zapomenout na famrpál, který mi se svými pravidly opravdu leží v žaludku. Už jste viděli sport, kde hráči na tréninku dřou každý den, aby dávali góly, ale pak přijde hvězdná vteřina chytače a je po všem? Dokážete si představit fotbalové utkání, kde soupeře drtíte třeba 8:0 a najednou je konec a prohrajete 8:15?
Hodnocení: 90 %

denydean
02.08.2020 5 z 5

Super , Harry Potter nezklame !!

Nikusha
19.07.2020 5 z 5

Trpím docela nočními děsy a mám v noci jakoby halucinace. No samozřejmě, že byl jednu noc v posteli bazilišek. Na to budu vzpomínat :D.

Mr.Fox
18.07.2020 5 z 5

Co dodat, kouzelná stejně jako všechny ostatní knihy série. Srdcovka, kterou jsem četl poprvé v deseti letech a ani nyní nečtu naposledy. ♡

Macheta
18.07.2020 5 z 5

Číslo 2 kouzelnické úžasnosti.

mave8rick
15.07.2020 5 z 5

Dlouho jsem se u knížky nezasmál jako při čtení kapitoly Zlatoslav Lockhart :D. Příběh se mi celkově líbil, styl psaní je trochu vyzrálejší než u Kamene mudrců, ale spíš mi přijde jako verze 1.5 než plnohodnotná 2.0 v sérii. Konec trochu svižnější, stejně jako u prvního dílu. Nevím jestli tohle čekat od každé knihy série, ale u prvních dvou mi přišli takové uspěchané. Na druhou stranu popis světa a samotného příběhu byl znovu krásně detailní a dával mi pocit jako, kdybych spolu s hrdiny v Bradavicích doopravdy byl.

tichoslapek_
12.07.2020 5 z 5

Miluji Tajemnou komnatu, skvělý díl. Vůbec mi nepřijde, jako nejvíce dětský, či nudný, jak jsem se dočetla v některých recenzích. Děj je skvělý, ubíhá svižně, a třeba taková postava Zlatoslava Lockharta je prostě úžasná. Jak v knize, tak ve filmu. Za mě velice povedený a oblíbený díl.

AlbionFoxyFox
11.07.2020 5 z 5

Pro mě asi můj nejoblíbenější díl série, škoda, že je tak krátký. U některých momentů se člověk i po letech opakovaného čtení stále směje, jindy mě umí kniha dojmout a to je přesně to, co na čtení miluji.

anet.myblog
11.07.2020 5 z 5

Knížka byla super. Zase mi trvalo dýl než jsem se začetla, ale pak to šlo rychle. V porovnání s filmem - ve filmu chybělo hrozně moc věcí, které v knizce byly popsané do detailu. Třeba bych hrozně chtěla vidět odtrpaslíkovávání :Dd přišlo mi to hrozně vtipný. Tenhle díl se mi líbil asi víc než ten první, teď si dám od HP zase chvíli pauzu ale určitě plánuju v dočtení celé série.

Kutcho
04.07.2020 5 z 5

Harry pokračuje vo svojich rokfortských dobrodružstvách a je to opäť skvelé. V tomto diele sa nachádzalo ešte viac bonusového materiálu oproti filmu než tomu bolo pri prvej časti a okrem toho, že čarodejníci učitelia sú v pozadí a všetko riešia deti a porážajú omnoho silnejších protivníkov, tak nemám čo vytknúť. Samozrejme je to kniha pre deti a mládež, takže k tomu treba aj tak pristupovať.

Lea10
03.07.2020 5 z 5

Super kniha

s1ombrehimawari
26.06.2020 3 z 5

Škodička no. Budu nejspíš vyvrhelem, ale filmy rozhodně jsou lepší, krásně propracované, božská provedení nadpřirozena, zato kniha nic moc nevykresluje. Když akce začne, tak zase pekelně rychle skončí. Vyvrcholení děje, na které čekám celý Harryho školní rok, je v okamžiku pryč a jede se domů na prázdniny tradá. Rowlingová měla úžasné nápady, ale o provedení by se dalo diskutovat. Mně se zkrátka nelíbí jak ona píše. Nelíbí se mi její úhel pohledu a především ta zaujatost v knížce, která značně omezuje naše vědění o světě kouzelníků. Postav stále málo. Naše hlavní trio se mi vůbec nejeví jako parta přátelských lidí, jejich přemrštěné názory na okolí jsou docela uf. Harry a Ron tak moc ve škole nic nedělají, že je až k neuvěření, že nějaká kouzla svedou, ale nad tím se autorka asi nezamyslela. Nemůžeš mít nejlepšího kouzelníka z kouzelníků ever, když nic ze školy neumí. Tajemnou komnatu na mém pomyslném žebříčku zatím dávám na vrchol, přeci jen asi to bylo promyšlenější než Kámen mudrců.

SONP
25.06.2020 4 z 5

Je těžké hodnotit v dospělosti knihu takhle slavné série, zvláště pak když na ni nemám žádné vzpomínky z dětství jako ostatní komentující. Z mého pohledu musím říct, že z í pořád ještě čiší, že ji JKR psala jako čtivo pro menší děti, čemuž odpovídají i témata v knize řešené (vymizely sice téměř body z prvního dílu, ale školní tresty po škole jsou tady pořád). V závěru knihy se už ale začínají objevovat výrazně temné tóny a závěr je velmi čtivý).
Dílko jsem poslechl jako starší audioknihu načtenou Pavlem Zedníčkem a pojatou spíš jako rozhlasovou hru s efekty a používáním mnoha hlasů pro postavy. Nevím jak ostatním a nic proti panu Zedníčkovi, ale pro mě tam bylo protagonistových pitvoření až přílíš. Lockhart totiž hlasem připomínal spíš Páťu Tlučhoře a otec a syn Malfoyové jako by vypadli z policejní akademie Zdeňka Izera. Ještě jsem to nezkoumal, ale doufám, že další knihy budou načteny někým jiným. 80%

lucie9998
20.06.2020 5 z 5

J. K. Rowlingová těmito knihami změnila a o kus dál posunula čtenářský svět.