Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29801/bmid_harry-potter-a-tajomna-komnata-GLf-29801.jpg 5 13987 13987

Harry Potter série

Harry Potter sa vracia do druhého ročníka čarodejníckej školy na hrade Rokfort (Hoghwarts), aby tam našiel ešte strašnejšie tajomstvá! Zdá sa, že niekto otvoril Tajomnú komnatu a zlo v nej skryté teraz ohrozuje žiakov školy...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Sali88
12.06.2020 5 z 5

Asi nikdy jsem si nevšímala tolika detailů jako teď, při společném čtení. Baví mě dávat si re-readingy a rozebírat různé teorie o událostech v knize. Čtení Harryho Pottera mě nikdy neomrzí. :)

Everion
10.06.2020 5 z 5

Druhý ročník v Bradavicích a druhé dobrodružství Harryho Pottera a jeho přátel Rona a Hermiony. Tajemná komnata je po dlouhé době znovu otevřena a Bradavicím hrozí nebezpečí.

VikčaV
09.06.2020 5 z 5

Konečně jsem se rozhoupala a knížku si přečetla ale to proste skvělý. A mám v plánu co nejdřív přečíst i zbytek.

natka08
08.06.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha líbí se mi.

Placi
02.06.2020 5 z 5

Skvělý “horrorový” příběh z mého dětství odehrávající se v Bradavicích. Úžasná atmosféra podtržená tajuplným hlasem, který Harry slyší pohybovat se po škole a vyhrožovat smrtí, cestou do Zapovězeného lesa do doupěte obrovských pavouků, Tajemnou komnatou opředenou tajemstvím a dávnou vzpomínkou uchovanou v deníku, která se na konci příběhu zhmotní, aby završila příběh.

Děj je rovněž plný humorných situací od seznámení se skřítkem Dobbym, letu očarovaným autem Ford Anglia, oslavy úmrtí, až po veškeré příhody s profesorem Lockhartem.

Zlatoslava mám jako postavu neskutečně rád. Když si ho porovnám s Dolores Umbridgeovou z pozdějších knih, je Zlatoslav pochopitelně to menší zlo. Jde vlastně jen o pouhého moulu, který se jen vychloubá a do všeho se přimotá. Knižní verze Zlatoslava je také více vtipná, než ta filmová (Kenneth Branagh promine).

Při čtení závěrečné kapitoly jsem se nyní po letech, kdy jsem to četl již poněkolikáté, nemohl zbavit pocitu, že byl závěr knihy poněkud uspěchán. Obzvláště na závěrečné hostině se vše seběhlo v obrovském spěchu a množství podstatných informací bylo dokonce vloženo do jediné věty.

Tajemná komnata však bude navždy v mém srdci zapsána jako tajuplný příběh a takový můj "horror z dětství".

andrejci
01.06.2020 5 z 5

Opět skvělé. Tohohle dílů jsem se vždycky bála. Pro mne to je nejstrašidelnější díl z celé série :). Jinak knížka je prostě skvělá. Moc mě bavila. Opět mě bavilo si všímat těch rozdílů mezi filmem a knihou.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Tajemná komnata se mi moc líbila. Příběh měl spád, byl čtivý a plný napětí.

0019
27.05.2020 5 z 5

Harry Potter je naprosto úžasná knížka, která mne přivedla ke čtení a fantasy obecně. Druhý díl jsem četla jako první a úplně mne nadchnul. Poslechněte si podcast, kde probíráme jednotlivé kapitoly

Kubiknoobik2
26.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Kniha je ještě lepší než první a moc se mi líbila. Harry se víc seznamuje s lidmi a to mi přijde fajn.

Chesterton
20.05.2020 5 z 5

Po lehce nevýrazném rozjezdu v prvním knize mě plynule vcucnula druhá.
Na rozdíl od Gweny jsem příběhem nedotčena a jen nepatrně znám skvělou atmosféru filmů.
Vyhovuje mi dětský jazyk i styl tohoto dílu. Zdá se, že jsem úplně nezapomněla dětské vnímání.
Ocenila jsem popis atmosféry školy a Harryho tápání, nejistotu, vztahové jemnosti i vykreslení Lockharta. Brrrr :o)
Plno podstatných lidských věcí je tam krásně mimochodem a to je fajn. Finále odhaluje pravdivé tajemství zahrávání si se zlem, pýchou či Zlým? Vše dovedně vpleteno do napětí, přátelství, dobrodružství a pestré, osvěžující fantazie.

Gweny
18.05.2020 5 z 5

"O tom, jací jsme doopravdy, mnohem víc než naše schopnosti vypovídá to, co si sami zvolíme."
Brumbál (resp. Joanne) opět perlil se svými moudry, ale tentokrát čekal na Harryho obtížnější úkol. Však už byl v Bradavicích druhým rokem a měl mnohem víc kuráže a odvahy, než o rok dříve.
Jazyk, jakým je druhý díl vyprávěn, je ale pořád takový dětský a jednoduchý, ale dá se to pochopit. Vždyť i Harry, Ron, Hermiona i všichni ostatní "druháci" jsou ještě děti, i když už jim je 12 (pokud se nemýlím). Jak rostou, odvíjí se od toho i množství zápletek a vyprávění dostává mnohem víc šťávy.
Je pro mě ale těžké přistupovat k některým postavám nezaujatě, když vlastně vím, jak celý příběh skončí a že se mnohé role otočí.

domihruzkova
18.05.2020 5 z 5

Asi se budu opakovat, ale nemohu dát jinak, než 5/5.

m_martina
16.05.2020 5 z 5

I tento díl je výborný, stejně jako první. Ráda se podívám i na film.

TajemnýSmrad
03.05.2020 4 z 5

Moc hezký díl. Tajemná komnata je ještě taková pěkná pohádka pro děti. V dalších dílech se postupně začínalo přitvrzovat.

midone
01.05.2020 5 z 5

Já nemůžu nic jiného 5/5.

Jeár13
27.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha, nadčasová, může jí číst jakákoliv věková kategorie a neomrzí se. Určitě kniha, která se dá číst víc než jedenkrát. Rozhodně doporučuji.

PanTydlitát
19.04.2020 5 z 5

No páni! Nemám co dodat. Neuvěřitelné. Začala jsem číst dnes a dočetla jsem ted, ačkoli uz je 01:23... Tak me kniha pohltila. No jak říkám - nemám co dodat.
Harry Potter - legenda, která se do světa fantasy zapíše po dobu dlouhých generací... Napětí, které panuje v celé knize, je ... úžasné. Nemám slov. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, ani hluboká noc tomu nezabránila. Dokonalé. Naprosto. S chutí se vrhám do dalších dílu...

Adél784
17.04.2020 5 z 5

Skvělá!!! Ikdyž jsem věděla, jak to skončí, tak mě moooc bavila. Film je skoro stejný jak kniha, jen pár scén z knihy chybělo.
doporučuji 5/5, už se těším na 3. díl:))))

Luna7
14.04.2020 5 z 5

Přečteno podruhé. Druhý díl, tak jako první, se čte dobře a rychle. Škoda jen, že vím jak to dopadne.
Musím podotknout, že filmoví tvůrci se tady docela hodně drželi knižní předlohy, což je fajn.

Anushka1
13.04.2020 5 z 5

Druhé pokračování příběhu o Harrym a jeho přátelích není o nic horší než první díl. Tenhle příběh je opravdu kouzelný.