Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29801/bmid_harry-potter-a-tajomna-komnata-GLf-29801.jpg 5 13990 13990

Harry Potter série

Harry Potter sa vracia do druhého ročníka čarodejníckej školy na hrade Rokfort (Hoghwarts), aby tam našiel ešte strašnejšie tajomstvá! Zdá sa, že niekto otvoril Tajomnú komnatu a zlo v nej skryté teraz ohrozuje žiakov školy...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

panda2
14.02.2020 5 z 5

Stále ještě pohádkovější příběh, i když o něco temnější než jednička, rozvíjející se charaktery hlavních postav, hlubší poznávání kouzelnického světa a okouzlující Zlatoslav Lockhart, ze kterého moudorost jako by přímo čišela, to vše a mnohem více je druhý díl ságy o Harry Potterovi. Po podezřelých událostech sppojených s příchodem do Bradavic se naplno rozjíždí temná zápletka, při níž temné chody bradavického hradu přestávají být bezpečnými.

teer.h
14.02.2020 5 z 5

Kniha mě úplně pohltila. Je velmi čtivá a fakt mě mrzí, že jsem se do Harryho pustila až teď!

L.K.8.B
10.02.2020

Jako v prvním díle mě autorka vtáhla do rolí hlavních hrdinů, a já tak musel řešit jejich trable. Tenhle pocit mám na knížkách nejraději a zde si ho užívám ze všech knížek nejvíce.
Asi nemusím zmiňovat jak moc dobře jsou pocity, emoce nebo například reakce popsané.
Harry Potter je klasika, kterou by měl znát každý, jak knižně, tak i ve formě filmu, protože obě formy mají něco do sebe. Doporučuji ho všem, kteří ho ještě nečetli, i když těch tu asi moc nebude.

MilanCFC
06.02.2020 5 z 5

Hádám, že nebudu jediný, kdo si pamatuje všechny dialogy :-) Jinými slovy skvostné a asi opravdu bezchybné.

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Super.

Halt468
05.02.2020 5 z 5

Dokonalé!!

klaraj093
30.01.2020 5 z 5

To je prostě srdcová.. Po 15 letech znovu čtení.. Nádhera si to připomenout, po x tém shlédnutí filmu.. Těším se na další díly.. Četlo se to samo.. Návrat do dětství..

emilieselden

Nádherná fantazie , knížka plná dobrodružství , dětem doporučuji

BlankaHill
16.01.2020 5 z 5

(*˘︶˘*).。*♡
Opět úplně hltám každé slovo a vůbec mi nevadí, že třeba jede televize, rádio,... Vůbec nic dalšího nevnímám - jsem vtažená do děje. Užívám si nové informace, děje, postavy oproti filmu. Yes (◍•ᴗ•◍)✧*。

Marekh
07.01.2020 5 z 5

Knihu jsem poprvé četl v roce 2018. V tomto roce jsem knihu přečetl znovu.

Kniha se mi celkově líbila. Zaujalo mne např. létající auto, Vrba mlátička aj. Závěr knihy byl napínavý a strašidelný. :)

Viděl jsem také film HARRY POTTER A TAJEMNÁ KOMNATA.

hellena1523
30.12.2019 5 z 5

Jeden z mých oblíbených dílů, přečetla jsem ho bezmála jedním dechem.

tessie_m
30.12.2019 5 z 5

Co říct, každá kniha Harryho je skvělá, poutavá.

Bára2003
27.12.2019 4 z 5

Fakt hodně nabitý díl, bylo tam hodně akce a zaplete.
A ten Lockhart.... :D
Ale občas byl děj zdlouhavý a nudný, podle mě až moc obsahlý popis některých věcí, za mě naprosto k ničemu.
Proto dávám 4* ale určitě budu číst další díl.

halfbloodgirl
25.12.2019 5 z 5

LÁSKA²♥

lakyh
14.12.2019 5 z 5

skvěle čtivé, za pouhý týden je pro mě rekord :-)

olívoil
10.12.2019 5 z 5

četla se mi velice dobře...……….je to pravý odraz filmu...…...těším se na další

WonderWoman
09.12.2019 5 z 5

Jedna z mých nejmilejších sérií, kterou mohu číst pořád dokola

terimila
10.11.2019 3 z 5

Harry Potter je překrásná pohádková a později fantasy série, která musí nadchnout snad každé dítě (a za správných okolností i staršího čtenáře - mně při prvním čtení bylo asi šestnáct a bylo to moc fajn knižní zážitek) a od které se později nelze odtrhnout. Má všecko, co takovej příběh mít má.
Milý postavy, kterým nelze nefandit. Promyšlenej, tajemnej a správně potrhlej svět, kterej se dětským postavám (i čtenářům) postupně odhaluje ve vší své podivnosti a později i špatnosti. Perfektně napínavej děj a skvělý dějový zvraty.
A jako každá správná pohádka to má jasně vymezený dobro a zlo, i když ve druhé polovině jsem si občas už nebyla jistá, kdo je kdo a kdo stojí kde... a líbilo se mi to, protože to patří k tomu přechodu od dětství, kdy je všecko jaksi jasný, k dospělosti, kdy víte, že věci černobílý nejsou a někdy nejsou tím, čím se zdají být. A to je na téhle sérii skvělý, že roste se čtenářem a vede ho sice vymyšleným, ale v některých věcech velice reálným světem, a učí ho, že tak prostě některý věci jsou. Toť úvod k celé sérii.

Druhej díl mi přišel o něco slabší než jednička, asi proto, že už v tom nebylo to kouzlo úplně nového prostředí a úžas z objevování toho fascinujícího světa. Ale špatný to určitě nebylo. Postavy stále fajn, k tomu čtenář blíž poznal pár dalších. Lockhart samozřemě pil krev od začátku do konce, jak bylo určitě zamýšleno. Pátrání po baziliškovi bylo fajn, závěrečné střetnutí očekávané, ale povedené. Ale ten půvab jedničky to nemělo a pořádnej akční spád, spojenej s odhalováním Harryho minulosti a budoucnosti, kterej to nabralo od trojky, tam taky ještě nebyl. Takže jeden ze slabších dílů, ale furt dobrý.

Kacennnka
03.11.2019 3 z 5

Číst poprvé Pottera po dvacítce a s tím maximálním hypem není procházka růžovou zahradou.