Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29801/bmid_harry-potter-a-tajomna-komnata-GLf-29801.jpg 5 13995 13995

Harry Potter série

Harry Potter sa vracia do druhého ročníka čarodejníckej školy na hrade Rokfort (Hoghwarts), aby tam našiel ešte strašnejšie tajomstvá! Zdá sa, že niekto otvoril Tajomnú komnatu a zlo v nej skryté teraz ohrozuje žiakov školy...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Medasek
14.08.2019 3 z 5

Druhý díl je můj nejoblíbenější, jak kniha tak i film.

Tazz1
12.08.2019 4 z 5

Příjemné letní čtení. Teprve druhý díl a už to skoro přestává být dětské čtení :-)

janka3232
02.08.2019 5 z 5

Skvělé čtení!

Hobo
13.07.2019 5 z 5

Skvělé pokračování.

kuruteku
11.07.2019 4 z 5

Pořád ještě dětská kniha a tajemnější než první díl. Věděla autorka už, že deník Toma Raddlea využije na konci série? A měla rozvržené dávkování historických odkazů na Harryho rodiče? Zpětně se zdá, že ano, ale zpětně si dokážeme zdůvodnit mnohé. Pořád se mi zdá, že i tady je dobro a zlo od sebe oddělené, i když Ginnino podlehnutí deníku naznačuje, že to tak úplně čisté není.

Petula009
04.07.2019 4 z 5

Asi jeden z mých méně oblíbených dílů. Nicméně jedním dechem přečtený.

princesse
02.07.2019 5 z 5

Opět plný počet. Opět nejsem zklamaná ani z druhého dílu, který samozřejmě ve zfilmované podobě dobře znám. Těším se na třetí díl.

l.e.d
01.07.2019 4 z 5

Druhý díl byl ještě lepší než ten první. Do dnes na něj vzpomínám.
Až syn vyroste budu mu předčítat první díly a doufám, že se do dalších pustí sám.

azazel1
24.06.2019 5 z 5

Rozhodl jsem se prokládat knihy s vážnější tématikou něčím oddechovým a tak jsem opět stáhnul po této knižní sérii. Abych si to trochu zpestřil tak jsem se začetl do originálu psaného britskou angličtinou.

jannik
23.06.2019 5 z 5

Cetla jsem v originale, nekolikrat jsem videla vsechny filmy, ktere mam moc rada a stejne jsem v postate posledni tretinu knihy zhltla za odpoledne :) proste pecka, jak uz ale vsichni vime. A urcite doporucuji pro trenink cetby v cizim jazyce. Znalost pribehu dost pomuze, kdyz se nakupi neznama slovicka a neji potreba hledat vyznam.

malazluta
13.06.2019 4 z 5

K celé sérii o Harry Potterovi jsem přistupovala opatrně. Z počátku mě hodně odrazoval ten mediální rozruch kolem knih této autorky. Celou serii od začátku až do konce jsem si přečetla poměrně nedávno a musím dodat, že jsem ji zvládla jedním dechem. J.K.Rowlingová má opravdu talent a úžasnou fantazii, stvořila příběh, který je jedinečný, napínavý a nejde se od něj odtrhnout.

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Vím, že druhý díl patří mezi ty méně oblíbené, ale já jsem si ho doopravdy užila. I přes to, co se v knize událo, je to stále ještě jeden z těch "dětských" dílů, který je radostný a barevný, nemá takovou tu pochmurnou atmosféru, jako další pokračování.

Pitíčko114
04.06.2019 5 z 5

MOC SE MI LÍBYLA,byla hodně strašydelná akční a rychlá.......

Mamosvain
03.06.2019 4 z 5

Druhý díl malinko slabší než první, ale nijak zvlášť. Čtyři hvězdičky jsou rozhodně jen o malý kousek, protože tu pátou by si tohle dílo rozhodně zasloužilo.

kuruteku
02.06.2019 4 z 5

Druhý díl dočten, ještě jich zbývá hromada. Určitě je lepší než film, protože je vše více vysvětlené, nic se nekrátí. Schéma: zlí strýček s tetičkou, návrat do milované školy a ke kamarádům, drobné náznaky velké záplatky a grande finále. Zlo je zlem, dobro dobrem a další čárka za další dočtený díl. Sympatie k pavoukům, Ufňukané Uršule, Hagridovi.

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

Tento díl zrovna moc nemusím, ale kniha je i tak moc dobrá. Zápletka originální, postavy sympatické, styl čtivý... hezké.

Skippi16
27.05.2019 3 z 5

vím, že nelze srovnávat s filmem, ale tedy čekala jsem větší spád, víc akce... Bohužel všechny knihy jsou pro mě neuvěřitelně rozvláčněné... Jinak asi dnešní klasika, kdo nezná, jakoby nežil...

Yoh
15.05.2019 5 z 5

Od malička můj oblíbenej díl. Hrozně se mi líbí to nespecifikovaný zlo plížící se po hradě, vždycky mi to přišlo dost strašidelný. Báje o Tajemný komnatě je skvěle promyšlená, stejně jako lítající auto, Vrba mlátička, Zlatoslav Lockhart nebo geniální Oslava úmrtí, která třeba ve filmu nebyla :)

GraceC
14.05.2019 4 z 5

Tento díl je pro mě jeden z těch méně zajímavých, avšak i přesto obsahuje stěžejní informace, které díky genialitě J. K. Rowlingové vytvoří dokonalou sérii Harryho Pottera. Knihu jsem četla dříve několikrát v češtině a teď poprvé anglický originál, který určitě stojí za to a ukáže vám pohled na knihu z úplně jiného úhlu.

Hodnocení: 8/10
Poslední věta: And together they walked back through the gateway to the Muggle world.

MayaBu
25.04.2019 3 z 5

Bylo to dobré, ale nikoli skvělé. Opět to však z velké části přičítám tomu, že už mám příliš vysoké nároky, má mladší verze byla o poznání nadšenější. První díl se mi zkrátka líbil víc, i když relativně napínavý závěr a postava Zlatoslava Lockharta rozhodně nebyly k zahození. Takže hezké 3* a jsem zvědavá, co přinesou další díly.