Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29801/bmid_harry-potter-a-tajomna-komnata-GLf-29801.jpg 5 13995 13995

Harry Potter série

Harry Potter sa vracia do druhého ročníka čarodejníckej školy na hrade Rokfort (Hoghwarts), aby tam našiel ešte strašnejšie tajomstvá! Zdá sa, že niekto otvoril Tajomnú komnatu a zlo v nej skryté teraz ohrozuje žiakov školy...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Autorka nám rozjíždí sérii Harryho Pottera. Úžasná kniha, napínavá a dobře čtivá. Doporučuji ❤️

Sykorka10
15.04.2019 5 z 5

O něco lepší díl než ten první. V podstatě po celou dobu se něco děje.

Belbo
05.04.2019 3 z 5

Příběhově lepší a literárně o něco vyspělejší než jeho mladší bratříček. ... Je celkem úsměvné, jak Rowlingowic dokáže po celou sérii stejně schématicky blbě pojmout některé postavy a situace. Prostě husa

PinkBunny
04.04.2019 4 z 5

3. nejoblíbenější kniha ze ságy HP. Vřele dopočuuji jako četbu pro děti i dospělé.

eliska2126
31.03.2019 5 z 5

Zas budu trapná a vychválím Harryho Pottera do nebes. Prostě to, jak jsou tyhle knížky psané mi naprosto sedí a baví mě to. Přiznám se, že knihu jsem četla po několikáté a vím, že po ní sáhnu znovu! Knihy stoprocentně lepší, než filmy, protože tak 50% knihy ve filmech úplně chybí.
Navíc, pane bože, ta obálka! Tahle reedice je naprostá krása!

Fazulajda
30.03.2019 3 z 5

Celkem škoda, že zrovna tenhle díl jsem měla a stále víceméně mám v živé paměti, spolu s třetím dílem nevypadala jako beznadějný případ, ale stejně jako u prvního dílu mi nepřijde bůhvíjak skvělá a naprosto úžasná.

lidoopka
25.03.2019 3 z 5

Co by byl život medlovského teenagara bez kouzelného světa Harryho Pottera:)

Eunike93
24.03.2019 5 z 5

Víc se mi určitě líbil první díl, ale tenhle byl taky super. Druhý školní rok utekl až moc rychle a Hermiona se vlastně nestihla moc projevit, takže mi nezbývá nic jiného, než se vrhnout na další díl :-D jo a ještě mi přišlo fajn, že film, který jsem zhlédla jako první, moc nevybočoval, takže jsem si v knize jen doplnila znalosti na NKÚ.... :-D:-D

hana22097
24.03.2019 5 z 5

Super klasika, která nezklame. :)

any37
16.03.2019 5 z 5

Tajemná komnata je stejně kouzelná a skvěle napsaná jako předchozí díl (ostatně jako všechny díly). Kdyby se moje knihovna nehemžila spoustou knih, které potřebují přečíst, zhltla bych komnatu ještě jednou, a pak možná i znovu.

DancerJaneBooks
09.03.2019 5 z 5

(SPOILER) MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY
No, tak tohle byl zase úžasný příběh. Samozřejmě jsem po prvním dílu nemohla odolat a hned jsem se pustila do druhého. A tenhle díl byl opět skvělý. J. K. Rowlingová ten svět úplně skvostně vymyslela a vůbec nechápu, jak to dokázala. Atmosféra, která v knize panovala, byla taky opět úžasně strašidelná. Z filmu jsem si sice pamatovala nějaké spoilerové útržky, ale i tak jsem si to hodně užila. Mimochodem, po prvním dílu jsem si hned udělala testy na to, jaká jsem kolej a vyšel mi Nebelvír, takže už mám objednanou i nebelvírskou šálu❤ :D Jo, tuhle sérii začínám fakt milovat čím dal, tím víc. Už se taky moc těším, až se podívám na stejnojmenný film a právě teď, když to píšu, ho stahuju :D.
Stejně jako v předchozím dílu jde poznat, jak je každičká věta propracovaná. Nové postavy byly taky super, ale některé taky samozřejmě ne, právě naopak. Příběh měl opět spád, napětí a nic tomu nechybělo. V některých částech jsem musela odtrhnout oči od té knihy, uvědomit si, co se to tam právě stalo?! A až potom zase znovu začít číst. Je to vyprávěno z pohledu nějakého vypravěče, ale vůbec mi to tak nepřipadalo. Vždycky jsem se do těch postav, o kterých tam bylo vyprávěno, uměla vcítit, tak jako kdyby to vyprávěla z ich-formy. Vždycky jsem si říkala, že knihy vyprávěné z er-formy jsou pro mě špatné, ale tohle mé "motto" je už pro mě dáávno pase, protože jsem zjistila, že tohle na kvalitě knihy nic nezmění. No, a ty postavy.. ty byly taky zase úžasné. Harry byl odvážný, rozhodný, statečný, chytrý, hodný a v každé situaci si uměl poradit. Ale jedna (možná i nějaké další scény, ale tahle nejvíc) scéna mě s ním hodně zaskočila a naštvala. Jak jeli s Weasleyovýma koupit ty učebnice a Harry se před nima cítil tak trapně, že má o mnohem víc peněz, než oni, tak proč jim nepřispěl? Tohle jsem fakt nepochopila.. Ale jinak jsem ho měla jako vcelku ráda. Ron je sympaťák, sice je někdy trouba, ale mám ho ráda. A Hermiona je taky super. Je sice až přespříliš chytrá, ale když ji to baví :D... a navíc se chová jako fajn kamarádka. Bylo mi jí líto, když na ni taky padl ten útok, ale zase jsem věděla, že ji dokážou zachránit mandragorou, takže jsem o ni neměla až takový strach. Dursleyovi byly (nečekaně) pořád stejní a zase se chovali hnusně. Za to, Dobby, který se tam objevil už na začátku, potom uprostřed a nakonec až na konci, byl skvělý a roztomilý a bylo mi ho strašně líto. Ty jeho tresty byly fakt hrozné. A na závěrečnou scénu s ponožkou jsem se hodně těšila :). A taky jsem tušila, že skřítkovým vlastníkem by mohl být Malfoy, ale byla to jenom jedna z mých mnoha teorií. O Voldemortovi radši ani nemluvím. VELKÝ SPOILER - Napadlo mě, že by to mohl být Tom Raddle, ale stejně mě to zaskočilo, když jsem si to v knize přečetla. Protože se choval k Harrymu celkem hezky a ty jeho "vzpomínky" vypadaly strašně přesvědčivě... Každopádně ho Harry zase porazil a jsem za to samozřejmě fakt ráda. Brumbála mi bylo líto, když ho odvolali (respektive jenom Lucius Malfoy ho odvolal), ale předpokládala a doufala jsem, že se vrátí zpátky na své místo. Draco Malfoy a stejně tak jeho otec mi strašně lezli na nervy, ale když se Harry s Ronem proměnili v Crabbea a Goyla, tak mi připadal takový trochu hloupější, protože mluvil vlastně se svými "kamarády", nebo spíš poskoky.. a mluvil s nimi samorřejmě úplně jinak, než s Harrym a Ronem. No, a Lockhart mě fakt neskutečně štval. Od začátku do konce jsem mu nevěřila ani slovo a dobře mu tak, jak dopadl. Už v Krucáncích a Kaňourech mě dost dobře dokázal přesvědčit o své povaze. Hagrida mi bylo taky líto, když ho Kornelius Popletal odvedl do Azkabanu, ale tušila a doufala jsem, že se prokáže jeho nevina a vrátí se. Nebudu zapírat to, že jsem těm Raddleovým "vzpomínkám" taky věřila a obviňovala Hagrida. Ginny byla fajn a konec, ve kterém hrála velkou roli, mě zaskočil. Vůbec mě nenapadlo, že by to mohlo takhle dopadnout. Snapea jsem taky nepřestala zbožňovat :). Ufňukaná Uršula je prostě Ufňukaná Uršula a nevím jak bych jí měla popsat. Každopádně z jedné strany mi jí bylo líto, z jedné strany mě štvala a z jedné strany se mi z ní chtělo smát. Filche asi nikdo nemá v oblibě, ale jeho paní Norrisové mi bylo líto a v tu chvíli jsem si vážně myslela, že je mrtvá. Colin Creevey byl celkem otravný, ale zase mi ho někdy bylo líto, když ho Harry jen tak odbyl a odpálkoval. Skoro bezhlavého Nicka mi bylo líto snad pořád, v každé části příběhu. Navíc ani nevím, jak to s ním bylo, jestli ho zachránili nebo ne. Ernie Macmillan - z toho mi fakt bylo blbě, jak Harryho neustále obviňoval a stál si za svým, ale naštěstní se mu potom omluvil. No, jak vidíte postav je tam spoustu, ale dobře se mi v nich orientuje.
Moc se těším na třetí díl a všechny další díly, na film, na který se asi dneska večer budu dívat a jak už jsem říkala, tohle je geniální. A ta znělka mi zní v hlavě, i když jsem se na ten film ještě ani nepodívala.

oblakaknih
28.02.2019 5 z 5

Druhý díl mám rozhodně radši. Především kvůli tomu, že se zde objeví Dobby (jedna z mých nejoblíbenějších postav). Je zde i spousta vtipných momentů, které stojí za lepík!
Jen mě štvalo, že Fred a George cpali rachejtle do ještěra. To mi přišlo dost blbé.

Dankra
24.02.2019 5 z 5

Myslím, že nejlepší série ze všech - v komentářích je vše, nemá co dodat. Dana

Daxania
18.02.2019 5 z 5

I druhý díl super čtivý, ovšem zatím bez informací navíc, které by nebyly už ve filmu. :)

Angelika92
16.02.2019 5 z 5

Nevím proč, ale už od prvního přečtení jsem tuto knihu neměla ráda.. Asi jsem se ji v dětství bála.. :D

Yaromil
14.02.2019 4 z 5

Jak jsem poznamenal už u prvního dílu, k příběhům z Bradavic jsem se dostal až s 20-ti letým zpožděním ;-), ale troufám si říci, že si je náramně užívám i nyní v "pokročilém" věku. Jsem za sebe každopádně rád, že jsem z toho nevyrostl. Druhý díl (nejen) o hledání Tajemné komnaty byl hotová detektivka, ale okořeněná o to vše milé a kouzelné, co k Harrymu patří. Příběh měl napětí, momenty překvapení a nejednou jsme se zasmál. Třeba nápadu s očarovaným autem, které zdivočilo a žilo si svůj život v divočině ;-).

Příteli čtenáři, jak rád bych nyní začal číst třetí díl, ale řekl jsem si, že si sérii budu trochu šetřit, ať se mám na co těšit ;-).

Dolik13
10.02.2019 4 z 5

Po více než 15 letech se opět vracím k mému nejoblibenějšímu fantasy. Tím, že filmy už jsem viděl nesčetněkrát, zapomněl jsem v čem jsou knihy jiné. Myslím si, že zrovna Tajemná Komnata oproti filmu tak odlišná nebyla. Co se ale týče samotné knihy, tak z ní už je cítit hororový nádech. (Jak to, že jsem se jako malej nebá!?) Už se těším na další díly.

Ana72154
09.02.2019 5 z 5

Klasika. Více k tomu netřeba psát

tsal
04.02.2019 5 z 5

Kvality druhého dílu Harryho Pottera leží někde trochu jinde než u jedničky. Zatímco Kámen mudrců hodně spoléhal na wow efekt objevování, Komnata nám v tomto ohledu znatelně přibrzdila a dodala jen pár menších informací. Byť se ukázalo, že jsou Bradavice tajemné místo opředené vlastními legendami a tajemstvími, jako čtenář jsem neměla chuť se rozběhnout po světě a zkoumat do padnutí únavou jako v jedničce.

Na druhou stranu se napravila ta nejzásadnější chyba z Kamene, která mi i přes mou lásku k této sérii způsobuje pravidelný bolehlav. Zápletka dává smysl a dětští hrdinové se projevují jako dětští hrdinové! Žádné pekelně těžké zabezpečení, které bez problémů obejdou prváci bezdůvodně odmítající komunikaci a pomoc dospělých. Tady se Harry ocitá v jakési izolaci z pochopitelných důvodů („Slyšet hlasy, které nikdo jiný neslyší, to není dobré znamení, dokonce ani v kouzelnickém světě ne.“) a když už jde fakt do tuhého, neváhá si říct o pomoc, byť tedy ne nejšťastněji zvolené osobě. Celkově mi vykreslení dětských hrdinů přišlo velmi reálné a to ať už mluvíme o typické dětské iracionalitě ("Proč jste pro boha neposlali sovu?!" - "To nás nenapadlo...") nebo o vážnějších momentech, které jste Rowlingové bez debat věřili ("Pomozte mi. Pomozte mi přece někdo!"). Hlavně se mi ale zamlouvá dobře postavená a zašifrovaná zápletka, kdy člověk do poslední chvíle i přes množství větších i menších nápověd neví, ale když dojde na odhalení, všechno dává nenásilnou formou smysl.

A pomyslnou šestou hvězdu si Rowla může napsat za Lockharta. Nebo vůbec za všechny svoje postavy, protože tak jedinečné, ujeté a osobité, přesto dýchající osobnosti dokáže napsat málokdo. Natož v takovém počtu! A to počítám i toho neskutečně užvaněného záporáka, co nám tu „pobíhá“. O tom ale více později.

kniznistranky
03.02.2019 5 z 5