Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29801/bmid_harry-potter-a-tajomna-komnata-GLf-29801.jpg 5 14178 14178

Harry Potter série

Harry Potter sa vracia do druhého ročníka čarodejníckej školy na hrade Rokfort (Hoghwarts), aby tam našiel ešte strašnejšie tajomstvá! Zdá sa, že niekto otvoril Tajomnú komnatu a zlo v nej skryté teraz ohrozuje žiakov školy...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Chamber of Secrets, 1998

Dagros
31.05.2018 5 z 5

Musím říct, že knížka Tajemná komnata se mi líbila víc, než film. V knížce je obsaženo více informací, které ve filmu vůbec nebyly a najednou spousta věcí do sebe krásně zapadá. Je to nádherná knížka, která se četla úplně sama. Hned se vrhám na třetí díl. Nějak mě ta ,,Potterovská mánie" chytla :))

misowi84
27.05.2018 5 z 5

Podruhé jsem zavítal do Bradavic..
A opět jsem byl dokonale okouzlen :-)

Jhonza
15.05.2018

Super kniha o chlapci s dobrým srdcem.

Suou
20.04.2018 4 z 5

S dvojkou som mal rovnaké problémy ako s prvou knihou.
Opis bol slabší, ale dej to všetko prebil.
Vraj sa to má všetko zlepšiť od 3. dielu :) fakt sa teším na to, ako autorka začne pracovať s textom. :)

Filatov
19.04.2018 5 z 5

Tajemná komnata je stejně chytlavá jako první díl této kouzelnické ságy. Návrat do Bradavic byl poutavě napsaný a od druhé poloviny nabral velmi rychlý spád, který čtenáře stoprocentně upoutá. Téma druhého dílu mi bylo velmi blízké zejména kvůli baziliškovi a kvůli faktu, že se v sérii poprvé objevilo ztělesnění Lorda Voldemorta v podobě Toma Raddla.

LucyBrand
18.04.2018 4 z 5

Druhá knížka, která mě rozhodně nezklamala. Mám radši filmové zpracování ale knihy si také ráda přečtu.

m_friedlova
13.04.2018 4 z 5

Hezký pohádkový příběh plný nejen kouzel, který neurazí ani dospělého čtenáře. Těším se na další díl.

Pauvka
12.04.2018 5 z 5

Čtu po třetí a určitě ne naposledy. Moje dětství. Miluju kouzelný svět H.P.

Miliarda
07.04.2018 5 z 5

Kvalitou se vyrovná prvnímu dílu. Svět Harryho Pottera je prostě úchvatný a Rowlingová ho dokázala rozvinout do nejmenších detailů. Možná lze považovat za lehce nadbytečné neustálé omílání skutečností, jež se odehrály v prvním díle, ale jedná se skutečně jen o drobnou vadu na kráse, která nijak nesnižuje kvalitu této jinak výborné knihy. Za mě absolutní spokojenost, jasných 5 hvězd a už se těším na další dobrodružství Harryho Pottera.

Karča.K
19.03.2018 odpad!

Pro mého staršího bratra byla v raném mládí tajemnou komnatou koupelna, často se tam zamykal, když naši rodiče nebyli doma. Když jsem zjistila, že v knize není nic o této problematice, tak jsem ji odložila.

nihankemal
16.03.2018 odpad!

Tajemna Komnata je mim oblybenym dilem a je pto mne take dobra . Mam rad vsechny knihy co vyrobily v Velke Britanie

Mirka.K
15.03.2018 5 z 5

Tajemná komnata bývala mým nejméně oblíbeným dílem série, ale teď se posunula mnohem výš. Příběh byl kouzelně pohádkový a Harry byl pořád ještě hrdina, kterému se dalo fandit a ne ten otravný spratek z Fénixova řadu (a už vůbec ne ten arogantní ubožák z osmičky). Komnatu si určitě brzy přečtu znovu.

pavelvanura
14.03.2018 4 z 5

Druhý díl lehce slabší, ale stále nostalgie.

AndyBlack
11.03.2018 5 z 5

Tahle kniha už byla zajímavější než první díl, i když pořád psaná pro děti. Každopádně Harry Potter je pro mě srdcovka, proto 5 hvězdiček.

sab6325
08.03.2018 5 z 5

Tak tohle jsem od knihy necekala, daleko lepsi nez film a nez prvni dil.
Cetla se krasne a vzdy jsem se tesila az mi mimco usne a ja to konecne doctu ;)

DarthSoren
03.03.2018 5 z 5

Mnohem lepší než Kámen mudrců. Už to nebylo tolik pohádkové, ale trošku vážnější fantasy. Tady jsem už napravil chybu z prvního dílu a nejdřív jsem četl knihu, až pak shlédl film. A druhá kniha byla lepší než druhý film.

Szekynka
02.03.2018 5 z 5

Druhý díl navázal, kde první skončil. Tento díl mám ze všech asi nejraději.

dancav28
27.02.2018 5 z 5

Celá série Harryho Pottera mě moc baví a tato kniha není výjimkou, vtáhla mě do svého děje a četla jsem ji už několikrát. Určitě doporučuji

Mayaku
26.02.2018 5 z 5

Harry Potter a tajemná komnata je suverénně knihou, kterou jsem za svůj život přečetla nejvíce krát. Zápis z mého čtenářského deníku, léta páně 2001: "Superbomba, přečetla jsem 23x." (počet byl samozřejmě uváděn tužkou, aby bylo možné reflektovat každé další přečtení :D). Skutečnost, že jsem byla schopná číst tuto knihu tolikrát znovu a znovu, svědčí o dvou věcech: 1) v roce 2001 stál výběr fantasy literatury pro děti a mládež docela za prd a 2) J. K. Rowling má prostě schopnost člověka ke knize připoutat a přimět ho lačně hltat každé slovo. Opět tu objevujeme nové sféry kouzelnického světa a hlubší charaktery postav, setkáváme se s novými hrozivými kouzelnými stvořeními, tentokrát vše již v podstatně temnějším hávu. Trošku mě po těch letech zaskočilo, jak je vlastně celé finále příběhu rychle vyřízeno. Celou dobu autorka důkladně a systematicky buduje podloubí k pořádné závěrečné konfrontaci, a když k ní konečně dojdeme, tak je všechno na můj vkus docela rychle odbyto. Ale i tak nemůžu jinak, než za plný počet, 24 přečtení je 24 přečtení :D

Pistácie
24.02.2018 5 z 5

Druhá kniha a zase jsem o krok blíž k tomu dočíst celou sérii :) Baví mě to a pořád mě to nepřestává překvapovat. Líbí se mi scény a příběhy, které se ve filmech neobjevily. Pořád mám v knize co objevovat. Je to super. Baví mě to číst anglicky a snad nepřestane do posledního dílu. :)