Harry Potter a Tajomná komnata

Harry Potter a Tajomná komnata
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29801/bmid_harry-potter-a-tajomna-komnata-GLf-29801.jpg 5 14178 14178

Harry Potter série

Harry Potter sa vracia do druhého ročníka čarodejníckej školy na hrade Rokfort (Hoghwarts), aby tam našiel ešte strašnejšie tajomstvá! Zdá sa, že niekto otvoril Tajomnú komnatu a zlo v nej skryté teraz ohrozuje žiakov školy...

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Ikar (SK)

Harry Potter and the Chamber of Secrets, 1998

Dubin3k
18.02.2018 5 z 5

Dobrá kniha sice při srovnání s předchozím a dalším dílem je trochu slabší ale i tak jsem si ji hodně oblíbil a můžu doporučit každému.

SabioneGranger
13.02.2018 5 z 5

Tímto dílem jsem prolomila Harryho ságu. Druhý díl je rozhodně lepší než první. I tak miluju všechny její knihy a některé se nadají než přečíst dvakrát. V němčině i angličtině. Roztomilý je skřítek Dobby (pozor, spoiler), který chce mermomocí zabránit Harrymu, aby do Bradavic vůbec neodjel. Celý pokus dostat se přes zeď na nástupiště 9 a 3/4 je úžasný a cesta létajícím autem jakbysmet. Knihu vlastním doma v češtině a naprosto ji zbožňuji. Ilustrovaný plán Bradavic je boží a už jen jména kapitol ''V Krucáncích a kaňourech'', ''Vrba mlátička'' nebo ''Šmejdi a šepot'' prozrazují, že se čtenář má rozhodně na co těšit. ''Přeslazený'' profesor Zlatoslav Lockhart je úděsně slizký. A ufňukaná Uršula vtipná. Pan Weasley se tolik zajímá o život mudlů. A není nad tajné výlety pod kouzelným pláštěm. Bravo, JKR.

Morgaine07
12.02.2018 5 z 5

Další díl HP, který by neměl v knihovně knihomola chybět.

Venny345

Miluju, Miluju, Miluju! ♡

JíraKrál

klasika

Peťule159

Není co dodat :)

Orvi
03.02.2018 5 z 5

Co k tomu napsat? Paráda od začátku do konce.

Kačkaknihomol
30.01.2018 5 z 5

Musím snad něco dodávat? Úžasný, úžasný, úžasný. Fakt nechápu proč jsem se Harrymu tak vyhýbala. Jak už jsem psala, Rowlingová je kouzelnice, stránky se čtou samy, příběh lehce odsýpá a má spád, všechny ty nové jména a kousky skládačky, které potom dokonale zapadnou do sebe... Sakra, to už musí být člověk vážně génius! Jedinou nedokonalostí je samotný a velevážený Harry Potter, který je paradoxně až moc dokonalý, čímž mi děsně lezl na nervy. Jinak, je to prostě pecka pro rodiče i děti, a myslím (hlavně doufám) že ještě notnou chvíli bude!

Manifest blech
23.01.2018 5 z 5

Druhý díl se mi líbil víc jak první. Čte se krásně rychle.

IvankaM
22.01.2018 5 z 5

Opět netřeba komentáře.

Ver-ča
05.01.2018 4 z 5

Tak to jsem nečekala že mě tadyta série začne bavit ;-) Harry Potter je to pro mě prožitek číst a představovat si jaký by to nejspíš bylo v Bradavicích:-) asi mám velkou představivost. :-)

b2z
02.01.2018 5 z 5

Dvojka Herryho je stále ještě pohádkově laděná, i když už Voldemort vykukuje ... univerzum tohoto kouzelnického světa je opravdu skoro bez chyby

Knižní střípky
29.12.2017

Co říci a neopakovat se? Asi již vše bylo řečeno. Nebudu psát již nic konkrétního ke každému dílu, bylo by to zbytečné, všichni víme.....Knihy o Harrym jsem četla úplně poprvé kdysi svému synovi, když byl malý a pamatuji se, že jsem vůbec nevěděla, co od nich očekávat a s dalším a dalším dílem jsem zjišťovala, že to nejsou knihy pro děti, ale knihy pro všechny. Miluji je, i když jsem u nich probrečela spoustu slz. Poznala jsem díky knihám o Harrym jednu ze svých nejoblíbenějších literárních postav a to je Severus Snape. Tímto chci poděkovat paní Rowlingové, že vymyslela tento kouzelný svět a dala nám tyto úžasné hrdiny.

4laras
28.12.2017 3 z 5

Druhý díl... Harry je spolu s námi stále udivený ze světa kouzel.

heyitsronnie
27.12.2017 4 z 5

I u Tajemné komnaty jsem díky filmu věděla, do čeho jdu. Přesto mě nikdy nepřestanou knihy překvapovat. Kolikrát už jsem je četla a kolikrát zapomenu na ty nejvtipnější detaily. Mnoho lidí nemá Tajemnou komnatu rádo nebo ji označují za jednu z nejhorších v sérii. Dle mého je druhý díl velmi důležitý, jelikož nám pomalu začíná odkrývat díky Tomově deníku, kdo je vlastně Voldemort zač.

mia.com
27.12.2017 5 z 5

Co napsat, Harry Potter je prostě moje celoživotní láska. Vždy bude mou nejoblíbenější částí pasáž, kdy Harry najde Hermioninu nápovědu a vše do sebe začne krásně zapadat. To asi bude mou zálibou v záhadách a detektivkách :D.

Carra
18.12.2017 5 z 5

Nostalgie, v dětství jsem Harrym Potterem doslova žila, několikrát přečteno a stále patří Potterovská sága k mým oblíbeným.

pichova.veru
14.12.2017 5 z 5

Miluju Harryho, kniha se četla jedním dechem :)

B4LU
13.12.2017 4 z 5

Vzdor ostatním komentářům zde, Tajemná Komnata patří mezi mé oblíbené díly Potteří série. Stále je to to svěží, čtivé dílko pro děti, navíc s lehce tísnivou atmosférou (něco likviduje školáky na chodbách...!). Navíc se mi už v prvním díle líbila Harryho rozprava s hroznýšem v zoo, takže tady jsem byl maximálně spokojený.

Tánička11
12.12.2017 5 z 5

Podle mě se určitě zlepšilo autorky písmo, předtím to bylo sice hodně zajímavé, ale když jste knihu zavřeli uvědomili jste si že je to hodně dětsky napsané. Teď to bylo o hodně lepší a myslím, že to bude čím dál lepší