Holčička, která měla ráda Toma Gordona

Holčička, která měla ráda Toma Gordona
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1135/bmid_holcicka-ktera-mela-rada-toma-gordo-nCz-1135.png 4 2341 2341

Svět měl zuby a mohl vás jimi kdykoli pokousat. Trisha McFarlandová to zjistila, když jí bylo devět let. V deset hodin dopoledne začátkem června seděla vzadu v autě své matky, na sobě měla modrý nadhazovačský dres Red Sox (s číslem 36 Gordon na zádech) a hrála si s panenkou Monou. V půl jedenácté zabloudila v lese. V jedenáct se snažila nepodléhat panice, snažila se neříkat si "Tohle je vážné, tohle je moc vážné". Snažila se nemyslet na to, že když se lidé ztratí v lese, někdy se jim může něco stát...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

The Girl Who Loved Tom Gordon , 1999

Kingomolka
31.05.2017 5 z 5

Co na to říct. Asi jen to, že nejlepší bude když se budete držet cesty. A knihu si užijete stejně jako já. :)

allebra
22.05.2017 5 z 5

S tvorbou Stephena Kinga jsem se zatím setkávala jen prostřednictvím filmů a teď konečně došlo i na jeho knihy. Trisha měla mé sympatie od první chvíle a celou dobu jsem jí držela palce. Nenudila jsem se ani chvilku, Stephen King je skvělý vypravěč! Už se moc těším na jeho další příběhy.

DickBach
22.05.2017 5 z 5

Jsem mámou devítileté holčičky, takže vůči knize mám jedinou výtku... takhle velké holky si s panenkami už nehrají... Nebo že by americké jo???
Jinak je to - jak se píše pode mnou - netypická Kingovka. Ovšem jen pan mistr dokáže bravurně popsat mysl holčičky ztracené v temných lesích s tak ohromující přesností a realističností. Doporučuji dcerám místo rodičovského nudného omílání "vyšších pravd" na téma poslušnost. :o) :o) :o) Děkuji.

Ivan Kučera
22.05.2017 2 z 5

A taká skvelá kniha to mohla byť! Na toto som sa svojho času ohromne tešil. Nápad je skvelý. Dievčatko stratené v hlbokých amerických lesoch? Wow. Bohužiaľ, spracovanie strašne nudné a nezáživné. Pripadalo mi to skôr ako nástrel pred písaním, než ako hotové dielo určené čitateľovi. Atmosféra (inak nádherných a majestátnych) amerických lesov, je vystihnutá slabo, ako keby Stephen ani nechodil do lesa (čomu sa u rodáka z Maine, ktorý tak nezabudnuteľne opísal lesy v Cintoríne zvieratiek, ťažko verí). Kvalitné filmové spracovanie by s adekvátnou výpravou mohlo dosiahnuť fenomenálnych rozmerov. Ale nevzniklo (svojho času ho chcel natočiť Kingov kamarát George A. Romero, ale napokon z toho nič nebolo). Čo sa úrovne literárneho spracovania týka, je veľmi slabé. Už len krátka nočná pasáž z kultovej poviedko-novely Telo, v ktorej štvorica priateľov trávi noc v lese, je stokrát atmosférickejšia, než celé Dievčatko, ktoré malo rado Toma Gordona. Skratkovité, nezáživné, bez atmosféry. Proste slabé.

2ndFebruary
05.05.2017 5 z 5

První Kingovka, co se mi asi v 11 letech dostala do rukou.
Já vím, že pro spousta lidí ten příběh není kdovíjaký terno, ale pro mě je to srdeční záležitost :)

stafbul
19.04.2017 4 z 5

Velmi dobrá kniha, kterou asi ocení jen lidi, kteří milují přírodu a mají velmi dobrou představivost. Přečetla jsem ji už potřetí a jistě né naposledy. Vše dokáži prožívat s hlavní postavou, cítím studená potok, slyším ševelení stromů, lupání větviček...je to krása.

buldozer5
02.04.2017 4 z 5

Tahle kniha byla úžasná. Jen strhávám jednu hvězdičku za nudné pasáže, které jsem přeskakoval.

happy-smile
30.03.2017 3 z 5

Takové lehké čtení. Pořád se jenom motáme v lese a fandíme holčičce, aby našla správnou cestu a došla v pořádku domů. Kniha je krátká, ale i tak na takové téma docela dlouhá a místy to už může člověka bohužel docela nudit.

Gabi.K
30.03.2017 2 z 5

Tento příběh není jako typické díla od Kinga. Přesto se dobře čte , i když jsem postrádala "tajemno" musela jsem dočíst, abych zjistila jak to celé dopadne.

Gordonlord
27.03.2017 1 z 5

Spoiler : Holčička se ztratí v lese, pár dní bloudí a odvahu ji dodává poslech rádia se zprávami o jejím oblíbeném baseballovém hráči. A na konci se postaví medvědovi. Sorry, že jsem vám vykecal celý děj, zápletku i vyvrcholení, ale tahle kniha podle mě nestojí za přečtení. Jedna hvězdička za řemeslně zvládnutou ubíjející nudu a zajímavě popsané myšlenkové pochody malého děvčete v krajní situaci.

RA-dushe
27.03.2017 5 z 5

Jak muze někdo dat min jak pet hvezdicek za tak vybornou knizku. Uzasny, jak se autor dokaze vcítit do ruznych osob ruznyho veku. Nechapu. King je proste king!

danny_21
17.03.2017 3 z 5

Útlounká knížečka stylem lehce mimo Stevův obvyklý styl, přesto povedené, rychle plynoucí s příběhem o tom, co všechno může potkat devítiletou holčičku ztracenou ve staré známé oblasti divočiny TR-90. Jeden i přehlédne i pochyby o způsobilosti takto malého dítěte konat všechny ty chladnokrevné skutky v jasném rozumu a nakonec mu z toho vychází hodnocení v lepším průměru - 70 %

BuryHK
16.03.2017 3 z 5

Jedna malá Holčička jeden velký les a pan King.Neuvěřitelné co dokáže ten chlap vymyslet.Knížka rychle plyne a je hodně napinavá.Říkám díky!

susan0834
12.03.2017 5 z 5

Úžasná!!!

dom.ini
02.03.2017 4 z 5

Moc zajímavý psychologický příběh o pocitech holčičky ztracené v lese. Příběh byl napínavý od začátku až do konce a Trishe jsem moc fandila, aby to s ní dobře dopadlo. Jedinou výtku, kterou k tomu mám je věk Trishy, protože nějak pochybuju, že by takto malá holčička zvládla vše, co jí v této knize potkalo a osobně bych ji odhadla na takových 14 let a více, ale to je tady jen taková drobnost. Rozhodně však doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé psychologické příběhy.

MGT
24.02.2017 5 z 5

Za mě teda luxusní záležitost, ač to není Kingovka na jaké jsme všichni zvyklí. Sice nevěřím, že by devítileté dítě (i když je jí skoro deset a je na svůj věk velká) tohlencto zvládlo. Pro mě super čtení s nádechem mystéria, až je s podivem, že je v modrém.

martina.culik
23.02.2017 5 z 5

Jedná se o jeden z útlejších románů od Kinga. Děj se dá shrnout jednou větou: Holčička se ztratila v lese a bloudí. Přesto jsem se od začátku do konce měla problém od knihy odtrhnout a moc jsem té ztracené holčičce fandila.

Tereza.K91
16.02.2017 2 z 5

jak se zde píše kniha nenadchla, ale ani neurazila. Čekala jsem něco víc.

ujira
07.02.2017 3 z 5

Překvapilo mne, že autor píše i knihy s dětským hrdinou,dokládá to jeho literární talent a nezměrnou fantazii. A je to napínavé i když ,,nekingovsky,,.

Hanah01
02.02.2017 3 z 5

Strašidelný příběh o ztracené holčičce v lese...jak jednoduché a přitom vůbec ne k zahození. Není to typická Kingovka, ale neurazí. Nejvíc mě na tom baví, jak autor umí popsat pocity- strach, zoufalství,naději .. Žádné nadpřirozeno a přitom člověku sem tam proběhne mráz po zádech.