Host

Host
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539574/bmid_host.jpg 4 317 317

Iris a Gabriel mají krásný dům na britském venkově, úspěšnou dceru a dobré přátele Laure a Pierra, kteří žijí v Paříži. Když se však Gabriel stane svědkem tragické události v nedalekém lomu, zdánlivé štěstí se rozplyne. Ve vypjaté situaci se v jejich domácnosti objeví nečekaný host – Laure, která přebírá Irisinu identitu a zajímá se o záhadné úmrtí. Navíc není jedinou podezřelou osobou, která se ve vesnici paralyzované strachem objeví. Ustojí manželství Iris a Gabriela všechny nástrahy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Motto

The Guest, 2024

Mermaida
23.09.2024 3 z 5

Bohužel musím konstatovat, že se jedná o první knihu od autorky, která mi nesedla a nebavila mě. Špatně se mi četla, přišla mi nezáživná a zdlouhavá. Když jsem byla zhruba ve čtvrtině knihy, tak jsem si říkala, že mám pocit, že se na těch stránkách snad vůbec nic neděje, a že čtu pořád dokola o tom samém... V polovině knihy přišel jistý zvrat a já si řekla: "ejhle konečně se něco děje". Hm, jenže po pár stránkách nadšení opadlo a já byla zase "na začátku" - chabý a nic neříkající děj. Nakonec nějaké to "něco" přišlo až s epilogem, a i když mě autorka některými vysvětleními lehce šokovala, tak jsem se žádného "wow" efektu nedočkala, a knihu jsem zavřela s myšlenkou, že to bylo asi zbytečných a útrpných čtrnáct dní (čas s touhle knihou, která mě vůbec nenutila k dalšímu čtení).
Škoda, mám od Paris přečtené všechny ostatní knihy a povětšinou byla spokojenost na 4 až 5 hvězdiček, ale jak je vidět, i oblíbený autor může zklamat...

prochajda
23.09.2024 4 z 5

Kniha mě opravdu bavila, je dost dobře a čtivě napsaná. Upřímně, já bych takovou návštěvu vydržela jen pár dní. Epilog byl hodně překvapivý.

Danago
19.09.2024 5 z 5

Knížku jsem přečetla na jeden zátah. Rodinné psychologické drama se spoustou tajemství, které se postupně odhalují , ale přesto nevíte jak to bylo doopravdy, musíte vydržet až do konce. Knížka je čtivá, zajímavě zamotaná. Podle mě patří k těm lepším knížkám od autorky.

Ancees
16.09.2024

Představte si, že vám na návštěvu přijede naprosto nečekaný host, vaše francouzská kamarádka Laure s kterou se dlouhodobě stýkate. Stejně jako s jejím manželem Pierrem. Ten ale podle všeho měl být nevěrný a mít dítě s jinou ženou. Zdrcená kamarádka Laure se za svými přáteli jde srovnat s nenadálými událostmi a zjistit, co v životě dál potřebuje. A pak jsou zde záhadná úmrtí, která nikdo není schopen vysvětlit.
Jako vždy mě B.A.Paris naprosto ochromila. Dlouho se mi nestalo, abych odpoledne začala číst knížku a nebyla schopná ji odložit dokuď se okamžitě nedozvím, co se v knize stalo. Příběh je velmi napínavý, čtivý a musím říct, že do poslední chvíle mi naprosto motal hlavu. Každou chvíli jsem si říkala, ne to nemůže být pravda , a ono se to nakonec celé vyvrbilo úplně jinak. Velmi jsem si zde oblíbila postavy, které nás celým příběhem provázely a k některým jsem přirostla více než bych čekala. O to víc jsem poté byla šokovaná. Tahle kniha je jedno velké a milé překvapení, které by si dozajista milovníci thrillerů rozhodně neměli nechat ujít!!!

Za knihu mnohokrát děkuji @albatrosmedia .

schvomis
15.09.2024 5 z 5

Děj plyne do půlky tak nějak poklidně a zdánlivě předvídatelně. Druhá půlka nabere spád a konec překvapí.
Přečetla jsem za 2 dny. Nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Vraha jsem absolutně neuhodla :D 90%

mcabr
11.09.2024 5 z 5

Pěkné čtení, děj i konec.

martineknatasa
08.09.2024 4 z 5

Myslím, že nenatchne, ale neurazí. Ovšem konec mi vyrazil dech.

ArwenAragorn
05.09.2024 3 z 5

60%

Tento nápaditý psychologický thriller plyne pomalu a zdánlivě klidně, ve skutečnosti je tady docela dost lží, tajemství a nakonec i mrtvých. Je to o tom, jak moc se mohou zašmodrchat lidské vztahy, že to někoho přinutí přistoupit k nejzávažnějším činům. V epilogu je prozrazeno, jak to všechno nakonec bylo, pro mě velké překvapení!
Za to, že čtení bylo občas zdlouhavé odebírám hvězdičky, ale ráda doporučuji.

jahlina
02.09.2024 4 z 5

Autorka píše čtivě a se čtenářem si ráda hraje. Celou dobu jsem měla pocit, že vše plyne vcelku předvídatelně. Z počátku mě štvaly některé postavy a tempo bylo pomalejší. Od poloviny knížky to začalo gradovat. A na konci jsem zůstala s otevřenou pusou.

Ajuszka
01.09.2024 5 z 5

Zajímavý příběh z pera mé oblíbenkyně

Když říkám zajímavý, rozhodně nemyslím nudný, ale nutno podotknout, že má i lepší knihy.

Celý příběh se mírně táhne, chybělo mi zde ono napětí od začátku až do konce. Jeden by řekl, že to je takové pohodové čtení... Je. Až na ten konec, ten je vskutku přesně ve stylu B.A.Paris

RockMartina
01.09.2024 3 z 5

Autorce nelze upřít čtivost. Knihu slupnete jako jednohubku a i přes neuvěřitelnost děje vás bude zajímat, jak to vlastně celé dopadne.

beruska
29.08.2024 5 z 5

Tak to byla PECKA ! Ze začátku děj pozvolna plynul, ale potom to byla mela.... Mrtví přibývají a všichni jsou podezřelí... Určitě doporučuji a dávám 5* :) ....

koki.veru
23.08.2024 4 z 5

Celá knížka je spíš takový klasický příběh,možná trochu ze života. Žádné napětí,žádný překvapivý zvrat. Až jsem si začala říkat,kam se podělo nějaké rozuzlení a ejhle,epilog mě docela rozsekal. Vůbec jsem nečekala že by to mohlo být všechno úplně jinak. Ale za mě spíš takový průměr od této spisovatelky.

petrarka72
21.08.2024 2 z 5

Nemůžu se zbavit pocitu, že tahle knížka drží pohromadě ještě méně než předchozí. A závěrečný cliffhanger na tom nic nezmění. Na druhou stranu - dočetla jsem.

Ester71
21.08.2024 5 z 5

Knížka se mi líbila, klidné čtení s překvapivým koncem.

zikitka
20.08.2024 1 z 5

Za mě hrůza, do půlky knihy se nedělo nic, kdybych si přečetla rovnou epilog, bylo by to lepší. Knihy od B.A.Paris mám ráda, ale tahle se mi do paměti nevryje.

Pavlína2019
19.08.2024 5 z 5

Vynikající, nepřestala jsem číst - až do konce. Zvláštní a neustálý popis několika měsíců života pár lidí. Aspoň tak mi to přišlo - stále : co ten a pak zase co ten.... :-) To mě moc bavilo. Zajímalo mě, jak se vše vyvrbí a co za vším je - a oprávněně. Závěr jsem nečekala absolutně, překvapil mě velice, až jsem se musela zamyslet a rozkoukat. Za mě super, je to můj šálek kávy. Takže doporučuji.

Hvězdinka
17.08.2024 3 z 5

Vleklo se to, dlouho se nic nedělo a epilog mě osobně nešokoval, protože tam bylo málo postav, tak to tak nějak muselo dopadnout. Slabší Paris, ale uvidíme příště.

Šánka
16.08.2024 4 z 5

Host má nízké hodnocení, ale podle mne nijak nevybočuje z autorčiny tvorby, kde je hlavně čtivost a přiměřené napětí zaručeno. A mě tahle rodinná dramata v knihách :-) baví, navíc ten epilg byl skvělý!
Co se stane, když do spokojeného manželství vstoupí třetí osoba, kterou je společná kamarádka, a přestože právě prožívá manželskou krizi, její pobyt se zdá nekonečný a odjezd v nedohlednu. Že se vše bude ještě více komplikovat a nic nemusí být takové, jak by se možná zdálo, to je u těchto příběhů jasné. Nic mě ale nepřipravilo na tak skvělý a překvapivý epilog.
Za mě ne nejlepší, ne špatná, ale stále hodně dobrá B. A. Paris!

Petra00
14.08.2024 5 z 5

Super, čtivé, napínavé, tenhle typ knížek miluju a B. A. Paris to prostě umí dokonale.