Host

Host
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539574/bmid_host.jpg 4 318 318

Iris a Gabriel mají krásný dům na britském venkově, úspěšnou dceru a dobré přátele Laure a Pierra, kteří žijí v Paříži. Když se však Gabriel stane svědkem tragické události v nedalekém lomu, zdánlivé štěstí se rozplyne. Ve vypjaté situaci se v jejich domácnosti objeví nečekaný host – Laure, která přebírá Irisinu identitu a zajímá se o záhadné úmrtí. Navíc není jedinou podezřelou osobou, která se ve vesnici paralyzované strachem objeví. Ustojí manželství Iris a Gabriela všechny nástrahy?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Motto

The Guest, 2024

Mirek3012
22.07.2024 3 z 5

Trošku zklamání. A to i na B.A.Paris.
Ale co už, nemusí se vždy všechno povést, nebo sednout.
Samozřejmě si přečtu i další knihu této mé oblíbené autorky autorky, když vyjde.

nada3314
22.07.2024 4 z 5

B. A. Paris je moje oblíbená autorka. Po přečtení „ZA ZAVŘENÝMI DVEŘMI“ jsem se do ní zamilovala a každý rok čtu jednu knihu. Kromě “PŘIVEĎ MĚ ZPÁTKY“ to byl za mě takový průměr, jsem byla vždycky naprosto spokojená.

HOST - není moc dobře hodnocená, u nás má pouhých 73% a na Goodreads 3,59. Hodně mě to překvapilo, protože mně se příběh líbil a toto rodinné drama mi sedlo a nešlo přestat číst. Vždy jsem se těšila, až se zase začtu a chtěla jsem vědět, jak to bude dál a co se z toho vyklube. B. A. Paris má dar psaní, ale to píšu vždy, umí udržet pozornost, teda tu moji určitě. Ano, HOST byla jiná kniha, ale rozhodně nadprůměrné rodinné drama. Vymyslet do knihy 5 hlavních postav a ani jedna Vám po celý čas čtení nebude sympatická, ale stejně knihu dočtete do konce, to je za mě taky velké umění. :-)

Tentokrát 4 hvězdičky a už se těším na další knihu autorky. Jsem zvědavá čím nás překvapí tentokrát.

Veronika2692
18.07.2024 4 z 5

Čte se to samo, to se musí B.A.Paris nechat, to je u všech jejích knížek stejné. Musím ale říct, že na její prvotinu bohužel další knížky nemají. Ale líbila se mi více než předchozí Vězeňkyně.
Závěr slušný.

Olous1
17.07.2024

Tak nehodnotím hvězdičkami, odkládám. Po delší době nedočtená kniha. Po pár stránkách mě to nebavilo.

mag097
16.07.2024 3 z 5

B.A.Paris u mě v knihovně bude mít vždycky místo, protože její kniha Za zavřenými dveřmi je moje velká srdcovka. Bohužel, poslední dobou pro mě mají její novinky tak trochu klesající tendenci...

Host nabízí docela zaběhnutý vzorec u knih tohoto žánru. Gabriel a Iris mají krásný dům, úspěšnou dceru a skvělé přátele. Jednoho dne se u nich ale objeví nečekaný host,...a jak to tak vypadá, každý má své tajemství.

Kniha působí jako typický psychothriller ze sousedství, je to ale spíš takový příběh s detektivnim nádechem. Jak je u B.A.Paris zvykem, knížka se čte dobře a stránky lítají pod rukama, i přestože je rozjezd knihy poněkud pozvolný.

V čem mě ale knížka zklamala je to, že pro mě nebyla ničím originálním. Vím, že se v tomto žánru už vymyslí těžko něco neotřelého, toto ale bylo na můj vkus až moc prvoplánové.

Pokud jste ale spíš příležitostní čtenáři a hledáte třeba oddechovou knížku na dovolenou, tak Hosta klidně do kufru přihoďte.

NelaMaty
15.07.2024 4 z 5

Nejslabší kniha od autorky, ale četla se hezky. Druhá polovina kniha byla lepší a konec se mi líbil taky.

L.Helena
15.07.2024

(SPOILER) Hodně dlouho se zdánlivě nic neděje, ale četlo se mi to výborně. Konec nečekaně překvapivý. 4,5*

Moudd
15.07.2024 2 z 5

Zklamání..... Nakonec jsem to vzala rychločtením,abych se dobrala konce,ale bohužel, žádný požitek z knihy nebyl.

DLPetra
14.07.2024 2 z 5

Nechápu ten humbuk kolem této knížky, nechala jsem se zlákat, ale sakra velké zklamání. Konec byl nejzajímavější, alespoň tam se něco dělo :-)

Aiden888
14.07.2024 4 z 5

B.A.Paris mám moc ráda. I když mě poslední kniha Vězenkyně docela zklamala, od Hosta jsem si slibovala víc. Klasický thriller to není, napětí v něm určitě nehledejte a zápletka je dost slabá. Zároveň se to ale dobře čte, jako takový příběh ze života jedné rodiny a jejich přátel.

hnilda3
12.07.2024 2 z 5

Toto mě bohužel strašně zklamalo. Do první půlky naprostá nuda, pak to začalo být konečně zajímavé, na konci se asi autorka snažila o nějaké WOW!, které teda bohužel za mě nepřišlo...

Kekik
12.07.2024 2 z 5

Před čtením jsem na IG sdílela, že mě B.A. Paris ještě nikdy nezklamala, a že se moc těším na čtení. Z nikdy se stalo poprvé. Ano, poprvé mě autorka zklamala.
Čtení mě příliš nebavilo. Poměrně dlouho trvalo, než jsem se začetla. A i pak to nebyla velká sláva. Bylo mně poměrně jedno, co se v knize odehrává. Zvlášť když se právě skoro nic nedělo.
Číst dvakrát za sebou stejnou scénu bylo únavné. Příklad: Odehrál se dialog mezi dvěma postavami. Následně jedna postava odešla, přišla jiná, a ta první té druhé povyprávěla, o čem se bavili. A to doslova celý dialog. Zcela zbytečné.
Příběh se skoro vůbec nevyvíjel. Takové unylé. A pak přišel epilog, který vůbec nešokoval. Tentokrát ne.
Nakladatelství Motto si také nezaslouží pochvalu. Příliš mnoho chyb. Nejčastěji chyběla slova. Za to ale autorka nemůže.
Na B.A.Paris nezanevřu. Naopak. Na další knihu se těším.

terryaknihy
09.07.2024 4 z 5

Nenechte se zmást, tohle totiž není tak úplně stejná Paris, která napsala Za zavřenými dveřmi, kdy každá stránka byla plná napětí, zvratů a člověk si ukusoval nehty. Možná proto ty recenze na tuhle knihu nejsou tak nadšené a čtenáři se cítí ochuzeni. Nicméně pojďme se mrknout k “nové autorce, která nám představila nový příběh, co je spíše ve stylu drama/krimi.
Tentokrát se nacházíme na britském venkově, v krásném domě Iris a Gabriela. Jejich život je idylický, mají krásnou dceru Beth, skvělé přátelé Pierra a Laure, ale vše se změní ve chvíli, kdy je Gabriel svědkem smutné události v lomu. Idylku pak také naruší jeden nezvaný host, Laure, která utekla z Paříže od Pierra. Navíc se poblíž objeví i další zajímavé osoby.
Iris s Gabrielem byly celkem průhledné postavy, ale jejich láska díky tajemství začala chřadnout. Během čtení jsem k nim měla ale celkem vřelý vztah. Naopak na Laure mi však pořád něco nesedělo. Jak je ale u Paris zvykem, naservíruje nám tu dalších několik postav, které mají svá tajemství. Takže když se pak začnou dít zvláštní věci, člověk skáče z jednoho podezřelého na druhého, až z toho jde hlava kolem. Popravdě jsem až do konce netušila, odkud vítr vane!
Ačkoliv mě trochu mrzí, že Paris z toho neudělala spíše thriller, jako krimi je tohle velmi povedené a nebýt jednoho překombinování na konci, hodnotila bych plným počtem. Příběh se mi líbil, je krásně čtivý a má krátké kapitoly (klasický Paris styl).

VeruHoráková
08.07.2024 4 z 5

Mě to bavilo, ale thriller v tom moc nehledejte.

Autorka přichází s příběhem, jehož zápletka je možná už taková ta klasika, ale mě tohle právě baví. Máme tu manželský pár, který nemá zrovna ideální vztah. Sousedy, kteří se občas chovají zvláštně a rodinnou přítelkyni, se kterou to brzo začne skřípat. Každý tam má samozřejmě nějaké to tajemství, a když se pak objeví policie a oznamuje vraždu, děj nabere spád. Celkově to je tak něco, v čem já si libuju. Postav tam bylo tak akorát, a přestože mě mnohdy rozčilovaly, tak mi tam seděly.

Jasně, z těch 320 stránek by se to dalo seškrtat na polovinu a na to, že se tam toho zas tak moc neděje a děj plyne pomalu, to chce i na jednu stranu obdiv, že to autorka dokázala natáhnout na 300 stran, ale mě to zaujalo a furt jsem si říkala, o co tam teda jde?

Celkově bych knihu hodnotila jako fajn oddechovku a za mě to tak byla určitě lepší kniha než Dilema nebo Terapie.

Alena1957
07.07.2024 5 z 5

Výborná napínavá kniha, dobře se četla. Knihy od spisovatelky mi zatím žádná nezklamala. Těším se na další.

zuzana2599
04.07.2024 5 z 5

Já se tentokrát přidám na stranu čtenářů, kterým se nový thriller od B. A. Paris líbil ! Čtení jsem si užívala od prvních stran a hlavně mě bavilo, čekala jsem co bude dál, kdo bude tím zloduchem a odhadovala jsem charaktery postav. A jako obvykle nic jsem neuhádla ani neodhadla. Hlavní překvapení přišlo až na závěr, v epilogu. Iris a Gabriel mají téměř dokonalý život, jednu dceru, na venkově hezký dům, přátele v Paříži. Gabriel je svědkem jedné tragické události, kdy zemře mladý hoch, prožívá trauma, a do toho napjatého ovzduší přijde nezvaný HOST. Co se začne dít dál, to si už přečtěte sami. Je to výborné !

Edona
30.06.2024 2 z 5

Host je pro mě zatím nejslabší thriller, který jsem od autorky četla. Vůbec jsem se nemohla začíst, er forma mě vůbec nevtáhla, postavy byly plytké, nesympatické. Snad jen závěr byl překvapující a čtivý...

Magdalenkačte
30.06.2024 3 z 5

Iris a Gabriel jsou manželé, kteří se po dovolené vrací do svého domu a tam je čeká jejich společná kamarádka Laure. Ta má problémy se svým manželem Pierrem a než se to všechno vysvětli, přijela za Iris a Gabrielem. Jejich soužití je ze začátku klidné a oba se snaží Lauru podpořit. Časem však jim začne nečekaná návštěva vadit a i to, že Laura nechce problémy s Pierrem nijak řešit. Do toho Gabriel řeší osobní problémy a situací k řešení je nějak moc na všechny.
Co se v rodině děje a jak nakonec dopadne Lauřino manželství?

Můj názor: měla jsem od novinky B. A. Paris velká očekávání, ale za mě to byl spíš průměr. Ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst a chování všech postav mi prostě nesedělo. Ani jeden z nich nebyl můj favorit, kterému bych tzv. “fandila. Možná až na konci Epilog dodal knize grády a trochu vylepšil celkový dojem. Závěr byl tedy překvapivý a nečekaný.

ydnac
29.06.2024 4 z 5

TOHLE JSEM NEČEKALA!
AUTORKA ODPÁLILA "BOMBU" AŽ NA KONCI!

Nečetla jsem anotaci a dle názvu si už představovala kdo bude Host.
Možná únosce, vrah, nečekaná a nebezpečná návštěva, atd...
Nooo to jsem byla pěkně vedle :-).
Děj se točí kolem Iris, jejího manžela Gabriela a jejich starých i nových přátel.
Gabriela trápí smrt mladého chlapce, již byl svědkem.
Vrací se s Iris z dovolené o den dříve a doma najdou jejich kamarádku Laurie, která má nečekaný důvod své návštěvy...
A tím všechno začalo!
Sled událostí, velice zvláštních a občas neuvěřitelných.
V průběhu knihy jsem pořád čekala, kdo bude ten zlý, špatný, co se ještě stane a pak najednou byl konec a já jen otevřela pusu :-).
Je to kniha a v té se může stát cokoli....
Těším se na další :-).

Ondra_P
29.06.2024 4 z 5

Svižný thriller s překvapivým koncem. Za mě dobrý.